مهاجرت به کشور آمریکا

مدارک ضروری ثبت نام لاتاری آمریکا

مدارک ضروری ثبت نام لاتاری آمریکا

یکی از سوالات مطرح شده درباره لاتاری مدارک ضروری ثبت نام لاتاری آمریکا است. در واقع برای ثبت نام لاتاری آمریکا شرایط پیچیده نیست. تقریبا هر فردی می تواند برای لاتاری آمریکا ثبت نام کند. البته توجه داشته باشید که برخی از شرایط و مواردی وجود دارد که برای ثبت نام لاتاری آمریکا مطرح است. برای مثال داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و یا داشتن سابقه کاری 2 ساله برای ثبت نام لاتاری آمریکا ضروری است. همچنین برخی از کشورها واجد شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا نیستند.

خوشبختانه ایران جزو این کشورها نیست و شهروندان ایرانی می توانند با ارائه مدارک ضروری ثبت نام لاتاری آمریکا را انجام دهند. پر کردن درست فرم ثبت نام و ارائه مدارک در زمان تعیین شده نکته مهم برای ثبت نام لاتاری آمریکاست. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه مدارک ضروری ثبت نام لاتاری آمریکا را بیان کرده اند.

بررسی مدارک ضروری ثبت نام لاتاری آمریکا

برنامه لاتاری آمریکا یک برنام در راستای تنوع بخشی از نظر نژادی در میان جمعیت آمریکاست. لذا هر سال 55000 نفر از کشورهایی که در آمریکا نژاد کمی از آنها وجود دارد ارائه می شود. ارائه این ویزا از طریق قرع کشی و معروف به لاتاری آمریکاست. بسیاری از کشورهای هر سال واجد شرایط دریافت ویزای مهاجرتی هستند که به عنوان کارت سبز نیز شناخته می شوند. برندگان از طریق قرعه کشی تصادفی از بین میلیون ها متقاضی که هر ساله در سراسر جهان ثبت نام می کنند، تعیین می شوند. شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا ساده است و از طریق سایت رسمی دولت آمریکا انجام می شود. وزارت خارجه برندگان قرعه کشی را تصادفی انتخاب می کند. نتایج در می ماه در وب سایت رسمی وضعیت ورود به قرعه کشی DV منتشر می شود.

اتباع خارجی می توانند با مراجعه به وب سایت رسمی لاتاری و وارد کردن شماره تأیید آنها بدانند که آیا آنها انتخاب شده اند یا خیر. وزارت خارجه به شرکت کنندگان از طریق نامه، ایمیل، فکس یا تلفن اطلاع نمی دهد. وب سایت رسمی تنها منبع قانونی نتایج قرعه کشی است.

شرایط و مدارم لازم ضروری ثبت نام لاتاری در آمریکا در زیر بیان شده است:

شرایط و مدارم لازم ضروری ثبت نام لاتاری در آمریکا

فرم DS-260 از مدارک ضروری ثبت نام لاتاری آمریکا

هنگام ثبت نام در لاتاری آمریکا در واقع بایستی فرم DS-260 را پر کنید. تمامی اطلاعات در این فرم باید به درستی پر شوند. در این فرم اطلاعات شخصی خود و همراهین خود را بایستی درج کنید. هر گونه تناقض موجب رد صلاحیت شما می شود. این فرم به زبان انگلیسی بایستی پر شود لذا از تسلط کافی برای تکمیل فرم به زبان انگلیسی باید برخوردار باشید. پس از برنده شدن برای دسترسی به DS-260، باید شماره مورد ویزای DV خود را وارد کنید. یک فرم جداگانه برای هر متقاضی ویزا مورد نیاز است. پس از ارسال فرم DS-260 به صورت آنلاین، باید صفحه تأیید را چاپ کرده و آن را هنگام مصاحبه با خود ببرید. پس از تکمیل برنامه DS-260 می توانید هر زمان که بخواهید به صفحه تأیید دسترسی پیدا کرده و آن را چاپ کنید.

اگر شرایط خانوادگی شما پس از شرکت در قرعه کشی تغییر کرده است، به عنوان مثال، اگر ازدواج کرده اید یا صاحب فرزند شده اید، باید اعضای جدید خانواده خود را به پرونده خود اضافه کنید. “اعضای خانواده” به همسر و یا فرزندان مجردی اطلاق می شود که قبل از شرکت در قرعه کشی به 21 سالگی نرسیده بودند اگر قبل از ارسال ورودی اصلی خود همسر یا فرزندی داشتید اما آنها را در فهرست خود قرار ندادید. پرونده شما در زمان مصاحبه ویزای شما رد صلاحیت می شود. نه شما و نه هیچ یک از اعضای خانواده شما ویزا دریافت نخواهید کرد.

اطلاعات کلی درباره این فرم در زیر آمده است:

فرم DS-260 شرح
ارائه فرم در زمان ثبت نام لاتاری
نوع فرم آنلاین
زبان انگلیسی
اطلاعات وارد شده در فرم اطلاعات شخصی و هویتی و سایر

شرط ملیت از مدارک ضروری ثبت نام لاتاری آمریکا

متقاضیانی که در برنامه لاتاری انتخاب می شوند باید واجد شرایط برای ویزای تنوع نژادی را داشته باشند. وزارت امور خارجه افراد منتخب را از طریق یک برنامه کامپیوتری به صورت تصادفی تعیین می کند. وزارت امور خارجه ویزای لاتاری آمریکا را بین 6 منطقه جغرافیایی توزیع می کند و هیچ کشوری نمی تواند بیش از 7% ویزاهای موجود را در 1 سال دریافت کند. برای قرعه کشی افرادی که در کشورهای زیر متولد شده اند واجد شرایط درخواست نیستند، زیرا بیش از 50000 بومی این کشورها در 5 سال گذشته به ایالات متحده مهاجرت کرده اند:

 • بنگلادش، برزیل، کانادا
 • چین (از جمله هنگ کنگ)، کلمبیا، جمهوری دومینیکن
 • السالوادور، گواتمالا، هائیتی
 • هندوراس، هند، جامائیکا
 • مکزیک، نیجریه، پاکستان
 • کره جنوبی، فیلیپین و انگلستان (به جز ایرلند شمالی) و مناطق وابسته به آن.

شرایط اخذ گرین کارت آمریکا را در اینجا دنبال کنید.

شرط ملیت از مدارک ضروری ثبت نام لاتاری آمریکا

جزئیات ثبت نام لاتاری آمریکا

شرکت کنندگان باید فرم آنلاین و عکس دیجیتال را از طریق وب سایت رسمی قرعه کشی ارسال کنند. متقاضیان قرعه کشی لاتاری می توانند همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال را برای همراه در ثبت نام لحاظ کنند. فقط یک ورود برای هر شخص مجاز است. اگر چندین ثبت نام از طرف یک شخص وجود داشته باشد، همه آنها رد صلاحیت می شوند. متقاضیان باید دستورالعمل های رسمی قرعه کشی وزارت خارجه را با دقت دنبال کنند. ورودی های قرعه کشی و عکس های دیجیتالی که دقیقاً با دستورالعمل ها مطابقت نداشته باشند، رد صلاحیت می شوند.

برای قرعه کشی لاتاری آمریکا متقاضی اصلی باید اطلاعات مربوط به گذرنامه مسافرتی بین المللی معتبر خود را وارد کند، مگر اینکه متقاضی فاقد تابعیت، تبعه کشوری تحت کنترل کمونیست ها باشد و نتواند از دولت گذرنامه از دولت تحت کنترل کمونیست ها اخذ کند. پس از پذیرش درخواست، متقاضیان شماره تأییدی دریافت می کنند که می تواند برای بررسی وضعیت درخواست آنها مورد استفاده قرار گیرد.

عکس از مدارک ضروری ثبت نام لاتاری آمریکا

شرایط لازم برای عکس در ثبت نام لاتاری آمریکا به شرح زیر است:

 • عکس رنگی باشد.
 • اندازه آن مربع و حداقل 600 در 600 پیکسل باشد (بیش از 1200 پیکسل نباشد.)
 • در 6 ماه گذشته برای نشان دادن ظاهر فعلی شما گرفته شده باشد.
 • یک زمینه سفید معمولی یا سفید داشته باشد.
 • در حالت تمام چهره و مستقیم رو به دوربین گرفته شده باشد.
 • با حالت خنثی صورت و هر دو چشم باز.
 • با لباسی که معمولاً روزانه می پوشید.
 • نباید لباس های متحدالشکل در عکس شما پوشیده شود، مگر لباس مذهبی که روزانه پوشیده می شود.
 • از کلاه یا روکش سر که موها یا خط مو را پنهان می کند، استفاده نکنید.
 • صورت کامل شما باید قابل مشاهده باشد و پوشش سر نباید سایه ای روی صورت شما ایجاد کند.
 • هدفون، هندزفری یا موارد مشابه در عکس شما قابل قبول نیست.
 • در عکس های ویزای جدید دیگر عینک مجاز نیست.
 • داشتن حجاب موردی ندارد.

برای تحصیل به همراه فاند در آمریکا مقاله را در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.