مهاجرت به کشور آمریکا

سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا

سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا

سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا از برندگان خوش شانس قرعه کشی برای صدور ویزا پرسیده میشود. شرکت در مصاحبه برای اطمینان از صحت فرم های ارائه شده است.

لذا با برنده شدن در لاتاری بایستی در مصاحبه حاضر شوید. سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا را با صداقت کامل پاسخ دهید و نگران نباشید. در صورت پاسخ صادقانه و درستی پاسخ ها با فرم های ارائه شده افیسر آمریکایی اطمینان حاصل میکند که شما شرایط مهاجرت به آمریکا را دارید و برای صدور ویزا درخواست صادر می کند.

در سفارت خانه های اطراف ایران معمولا انجام مصاحبه به زبان فارسی مقدور است لذا از نظر زبان نیز نیازی به داشتن مدرک زبان نیست. همچنین آفیسر می تواند از مترجم برای مصاحبه استفاده کند. تیم ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید در ادامه این مطلب سوالات احتمالی مصاحبه لاتاری آمریکا را بررسی کرده اند.

بررسی سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا

بازدیدکنندگانی که می خواهند برای تحصیل، گردشگری، تجارت، درمان پزشکی و دلایل دیگر وارد ایالات متحده شوند، باید برای ویزای ایالات متحده اقدام کنند. فرایند درخواست شامل تکمیل فرم درخواست، ارائه اسناد، پرداخت هزینه ویزا و حضور در مصاحبه ویزا در صورت لزوم است. در حالی که همه دسته های درخواست ویزای ایالات متحده نیازی به درخواست متقاضیان برای مصاحبه ویزا ندارند، انواع خاصی از ویزا وجود دارد که نیاز به مصاحبه ویزا دارد. بر اساس موارد زیر ممکن است متقاضی مجبور به حضور در مصاحبه ویزا شود یا نباشد:

 • ملیت متقاضی
 • هدف از سفر
 • نوع ویزا
 • مدت اقامت
 • اعتبار ویزا
 • برنامه ورود و سایر عوامل

کنسولگری ایالات متحده متقاضیان را ملزم به حضور در مصاحبه ویزا می کند تا صلاحیت متقاضی را برای نوع خاصی از ویزا ارزیابی کند. در طول مصاحبه ویزا، افسر کنسولی سوالات خاصی را مخصوص دسته ویزا می پرسد و همچنین جزئیات یا اسناد ارائه شده توسط متقاضی را تأیید می کند. در هنگام پاسخگویی به سوالات افسر کنسولی، متقاضی باید مستقیماً با اطمینان پاسخ دهد.

بررسی سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا

سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا درباره اقامت

در طول مصاحبه از شما سوالاتی درباره اقامت پرسیده می شود. نمونه هایی از این سوالات:

سوالات شرح
دلیل سفر شما به آمریکا چیست؟ شما باید بر اساس هدف خود از سفر به این سال پاسخ دهید. قبل از درخواست ویزا، باید برنامه ای برای پشتیبانی از سفر خود داشته باشید. افسر کنسولی همچنین ممکن است سوالاتی را مطرح کند تا بررسی کند که چگونه می خواهید از سفر خود حمایت مالی کنید.
مدت اقامت آمریکا چقدر است؟ به عنوان بخشی از فرایند درخواست =، متقاضیان باید تاریخ سفر خود را به ایالات متحده مشخص کنند. با توجه به هدف سفر، نوع ویزا و مدت اقامت باید تاریخ سفر احتمالی خود را ارائه دهید. از جزئیاتی مانند نشانی محل اقامت نوع اقامت و غیره می توان برای تایید اسناد ارائه شده توسط شما درخواست کرد.
کجا اقامت خواهید داشت؟ همانطور که در فرم درخواست ویزا ذکر شده است، باید آدرس اقامت خود را ذکر کنید. اگر قرار است در چند مکان اقامت داشته باشید، آدرسی را که بیشترین تعداد روز را در آن اقامت خواهید داشت ذکر کنید.
در کشور خود کجا اقامت دارید؟ در صورت نیاز شهر و آدرس را ذکر کنید. ممکن است از شما سوالات مرتبطی پرسیده شود تا ببینید مدت زمانی که در آن آدرس اقامت دارید، آیا از شهر دیگری آمده اید، زبان مادری شما چیست و غیره.

نمونه سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا

در زیر همچنین برخی دیگر از سوالات احتمالی افیسر در مصاحبه ذکر شده است:

 • چه کسی قرار است هزینه های شما را در طول سفر تامین کند؟ بسته به نوع ویزایی که برای آن درخواست می کنید، ممکن است نیاز به ارائه مدرک کافی برای حمایت مالی از سفر خود داشته باشید. اگر دسته ویزای شما به شما این امکان را می دهد که شخص دیگری هزینه های شما را تامین کند، ممکن است لازم باشد نامه رضایت نامه را به همراه مدارک مورد نیاز ارائه دهید.
 • آیا در ایالات متحده اقوام یا دوستانی دارید؟ با بله یا خیر پاسخ دهید اگر پاسخ شما مثبت است، رابطه خود را با آن شخص و اگر قرار است با او ملاقات کنید، ذکر کنید. اگر پاسخ شما منفی است، هدف سفر خود را ذکر کنید.
 • آیا قبلاً به ایالات متحده رفته اید؟ در صورت لزوم به طور مختصر هدف سفر قبلی خود را ذکر کنید. جزئیات سفرهای گذشته از شما زیاد پرسیده نمی شود.
 • کجا کار یا تحصیل خواهید کرد؟ اگر قصد تحصیل و یا کار در آمریکا را دارید توضیح دهید.
 • آیا شخص دیگری که می شناسید با شما به ایالات متحده می آید؟ بر اساس موقعیت خود پاسخ دهید.

نمونه سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا

سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا از فرم تکمیل شده

برخی از سوالات افیسر از فرم تکمیل شده توسط خود شماست لذا نباید پاسخ های شما مغایر باشد. علاوه بر این، افسر کنسولی ممکن است هر گونه جزئیات یا اسناد مربوط به معیارهای واجد شرایط بودن و برنامه سفر را بخواهد. اطمینان حاصل کنید که با مدارک آماده هستید و جزئیات آن را می دانید. بسته به محل سفارت یا کنسولگری ایالات متحده، مطمئن شوید که قبل از زمان مصاحبه برنامه ریزی شده به آدرس رسیده اید. از آنجا که شما نیاز به بررسی های امنیتی و غیره دارید، ممکن است قبل از رسیدن به نوبت، زمان قابل توجهی را از دست بدهید. بیشتر سوالات ویزا بر اساس ویزا، مدت اقامت، ملیت متقاضی متمرکز شده است با این حال، این ها برخی از رایج ترین سوالات در طول مصاحبه ویزای ایالات متحده بودند.

درباره مصاحبه لاتاری آمریکا

هزینه مصاحبه لاتاری آمریکا $330 (دلار) آمریکا است و باید پرداخت شود. ساده ترین و مطمئن ترین راه برای پاسخ به سوالات ویزای DV حقیقت است. افسر کنسولی آماده است تا در مورد تجربه و تحصیلات شما و برنامه های شما برای حمایت از خود در ایالات متحده بپرسد. او فریب اغراق یا دروغ را نمی خورد. افرادی که نمی دانند چگونه در ایالات متحده از خود حمایت خواهند کرد رد خواهند شد. نباید انتظار داشته باشید که به طور نامحدود مسکن و غذا دریافت کنید این یک فکر اشتباه است. در طول مصاحبه باید نشان دهید که اهداف خوبی دارید و مهاجرت به آمریکا برای شما یک موفقیت است و موجب پیشرفت شما می شود.

اطلاعات تکمیلی درباره مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری در مقاله دیگر توسط همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت منتشر شده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.