مهاجرت به کشور آمریکا

اقامت آمریکا

اقامت آمریکا

اخذ اقامت آمریکا هر ساله به خصوص در سال 2023 رویای افراد زیادی در باب زندگی در این سرزمین پهناور و سرشار از موفقیت و پیشرفت است. رسیدن به اقامت آمریکا از روش های مختلفی امکان پذیر است. برای رسیدن به اقامت، ابتدا باید راهی مناسب جهت ورود به این کشور را پیدا کرد که متاسفانه امروزه نیز با شرایط اخیر، کمی ورود به این کشور دشوار شده است. افرادی که تمایل به اخذ اقامت آمریکا را دارند بایستی از این کشور اطلاعاتی داشته باشند که بدین شرح است:

 • پایتخت: واشنگتن دی سی
 • زبان رسمی: انگلیسی، اسپانیایی، هنداروپایی
 • جمیعت: 330 میلیون نفر
 • پرجمعیت ترین شهر: نیویورک

از راه های عمومی مهاجرت به آمریکا می توان به مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی اشاره کرد که در سال 2023  ورود از طریق بسیاری از این راه ها سخت و تا حدی غیرممکن شده است موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارد شما را با جدیدترین و ممکن ترین روش های مهاجرت به این کشور آشنا کند.

اقامت آمریکا از طریق کار و EB3

از ساده ترین روش های اقامت آمریکا و مهاجرت، می توان به این روش اشاره کرد. طی این روش، این امکان برای متقاضی وجود دارد که اقامت آمریکا را برای خانواده خود و فرزندان زیر 21 سال دریافت نماید. این برنامه جزء جدیدترین برنامه های وزارت مهاجرت آمریکا می باشد. طی این روش تنها نیاز است که فرد از شرکت های معتبر پیشنهاد کاری داشته باشد.

به این امر باید توجه داشت که شرکتی که برای فرد، پیشنهاد کاری ارسال می کند، باید مورد تایید وزارت مهاجرت آمریکا باشد و تنها در این صورت می تواند نسبت به اخذ اقامت آمریکا اقدام نماید. باید دانست که اخذ اقامت آمریکا از این طریق، یکی از روش های با حداقل شروط مهاجرت به این کشور است. سایر موارد در باب اقامت کاری به شرح زیر می باشد:

 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • تنها شخص دعوت شده از طرف شرکت، موظف به انجام کار است.
 • بقیه افراد خانواده می توانند کسب و کار خود را در این کشور داشته باشند.

بعد از ورود به کشور، اقامت دائم به افراد تعلق می گیرد و این نوع اقامت مشروط نمی باشد. حتی پس از این که شخص همکاری خود را با شرکت مذکور قطع نمود می تواند در سایر کسب و کار های این کشور به اشتغال بپردازد.

دسته بندی ویزای کاری آمریکا

علاوه بر EB3 سایر دسته بندی ویزای کاری آمریکا شامل P و E، J، H می شود. در ادامه به شرح مختصری در این موارد می پردازیم:

نوع ویزاشرح
H1برای افراد متخصص با مدرک لیسانس و سوابق شغلی صادر می گردد.
H1-Bهمانند H1 و 3 ساله با قابلیت تبدیل به گرین کارت
J1برای امور تحقیقاتی، کاری و آموزشی با ارسال دعوتنامه
Pمختص هنرمندان و ورزشکاران

هزینه اقامت در شهر نیویورک آمریکا

هزینه اقامت در ایالات متحده آمریکا به عنوان مقدار پول مورد نیاز برای حفظ استاندارد معینی از زندگی با تامین نیازهای اولیه مانند مسکن، غذا، مراقبت های بهداشتی و غیره تعریف می شود. هزینه زندگی اغلب برای مقایسه میزان گرانی زندگی در یک مکان در مقایسه با مکان دیگر استفاده می شود و همچنین به عنوان یک فاکتور بزرگ برای افراد برای تعیین محل قرار گرفتن آن ها علاوه بر جاذبه های فرهنگی، بازار کار و همچنین استفاده می شود. عوامل دیگر اگر قصد جابه‌جایی را دارید، بهتر است در مجموع بهترین ایالت‌ ها را برای زندگی در نظر بگیرید. هزینه زندگی در ایالات متحده به طور قابل توجهی بین ایالت ها متفاوت است. یک عامل تعیین کننده بزرگ برای شاخص هزینه زندگی مسکن است.

برای مرجع، هزینه اجاره آپارتمان در شهر نیویورک در جدول زیر آمده است:

پارامترهزینه اجاره به دلار
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر308170$
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر216659$
آپارتمان 2 خوابه در مرکز شهر645092$
آپارتمان 2 خوابه در خارج از مرکز شهر375112$

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری و EB5

برای توصیف این روش اخذ اقامت آمریکا می توان گفت سرمایه گذاری در آمریکا از ساده ترین و سریع ترین روش های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت این کشور به شمار می رود. اخذ اقامت آمریکا به این روش تنها به مدت 12 الی 18 ماه زمان می برد. با توجه به این که محدودیت های جدید که برای ایرانیان در امر سرمایه گذاری ایجاد شده محبوبیت این روش بیش از پیش شده است. پس از ورود و اقامت آمریکا نسبت به سرمایه گذاری به مبلغ 500000$ (دلار) نیز می توان اقدام کرد. طی این روش:

آیتمبلهخیرشرح
مدرک تحصیلی*تحصیلات علمی و یا سابقه کاری و سابقه مدیریتی
بازگشت سرمایه*پس از 5 سال
اثبات تمکن مالی*1 میلیون $ (دلار)

اقامت آمریکا از طریق خرید بیزنیس و EB2

اگر اقامت آمریکا از انتخاب های شخصی باشد، باید بداند برای مهاجرت به این کشور راه های متفاوتی پیش روی او قرار دارد. در ابتدای مقاله نیز به انواع روش های مهاجرتی اشاره شد. مهاجرت به این کشور به 2 روش موقت و دائم می باشد که در بعضی از روش های مهاجرت به او اقامت دائم این کشور تعلق می گیرد. در بعضی روش ها اقامت موقت این کشور برای متقاضی صادر می گردد. مهاجرت به آمریکا از این روش از ساده ترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت آمریکا می باشد. این نوع اقامت در رده اقامت های موقت کشور آمریکا قرار می گیرد، اما قابلیت تبدیل به گرین کارت پس از ورود به آمریکا وجود دارد.

 • امکان اخذ اقامت برای تمامی اعضای خانواده پس از 2 الی 3 ماه
 • این نوع ویزا به تنهایی منجر به اخذ گرین کارت امریکا نمی شود.
 • با گسترش کسب و کار و درآمدزایی می توان نسبت به اخذ اقامت دائم آمریکا اقدام نمود.

میانبر اخذ اقامت امریکا در سال 2023

اخذ اقامت قانونی امریکا در سال 2023 از جمله مواردی است که بایستی مدنظر قرار گیرد. همان طور که می دانید قوانین ریاست جمهوری این کشور برای مهارجران خارجی سخت گیرانه است. همین موضوع به نوبه خود باعث ردی درخواست زیادی از افراد شده است. البته شایان ذکر است که ارائه یکسری موارد امتیاز را برای اخذ ویزا و اقامت قانونی دو چندان کرده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن پاسپورتی با اعتبار بالا
 • ارائه گواهی تمکن مالی قوی
 • داشتن اقوام درجه یک از این کشور

ویزای خویشاوندی آمریکا

از سایر روش های اقامت این کشور می توان به ویزای خویشاوندی اشاره کرد. طی این روش افرادی که اقامت دائماین کشور را دارند می توانند نسبت به ارسال دعوت نامه برای بستگان درجه یک خود اقدام نمایند. اقامت این کشور از طریق ازدواج نیز ممکن است. افرادی که اقامت دائم آن کشور را دارند، درحکم شهروندان آن می باشند. شرایط این ویزا به شرح زیر است:

 • اثبات واقعی بودن ازدواج
 • اثبات محل اقامت
 • اثبات درآمد کافی برای تامین هزینه ها

اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد و ازدواج

اخذ اقامت از طریق تولد یکی از راه های مهاجرتی می باشد که هر ساله به دلیل سیاست اعطای تابعیت این کشور مدنظر قرار گرفته است. قوانین سیستم های اعطای تابعیت در کشورها بر دو اساس کلی می باشد که می توان به سیستم خون و خاک اشاره نمود. اساس کشورهای پهناور و توسعه یافته برای این سیستم بر مبنا اصل خاک می باشد که در این میان کشورهای آمریکا و کانادا توانسته اند رتبه ای چشم گیر را به خود اختصاص دهد.

اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج برای شهروندان خارجی از دو طریق امکان پذیر است. این دو مورد شامل ویزای نامزدی K1 و ویزای ازدواج می شود. شرح این 2 مورد در زیر توضیح داده شده است:

 • ویزای K1: ویزای ازدواج در آمریکا می باشد که زوجین بایستی بالای 21 سال باشند. اثبات واقعی بودن ازدواج الزامی است. طول صدور ویزای K1 به مدت 3 الی 15 ماه می باشد.
 • ویزای ازدواج: این ویزا شامل زوجینی می گردد که به مدت حداقل 1 سال از آشنایی هر دو آنها گذشته باشد. طول صدور این ویزا 1 الی 4 سال است.
مدارک لازم برای اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج عبارتست از:

اخذ اقامت آمریکا از طریق تولدهزینه زندگی در آمریکا در سال 2023

در این بخش از مقاله به شاخص هزینه های زندگی در ایالات متحده آمریکا به نسبت ایران خواهیم پرداخت:

 • قیمت مصرف کننده در تهران 54.57% پایین تر از واشنگتن دی سی
 • قیمت مصرف کننده از جمله اجاره در تهران 62.51% پایین تر از واشنگتن دی سی
 • قیمت اجاره در تهران 72.09% پایین تر از واشنگتن دی سی
 • قیمت رستوران ها در تهران 68.62% پایین تر از واشنگتن دی سی
 • قیمت مواد غذایی در تهران 61.67% پایین تر از واشنگتن دی سی

ویزای تحصیلی آمریکا در سال 2023

ویزای تحصیلی این کشور یکی از شرایط اخذ اقامت می باشد. شرایط تحصیل در آمریکا مختصرا بدین شرح است که با توجه به سابقه تحصیلی و رشته مورد نظر و مقطع تحصیلی مورد نظر خود، می توانید نسبت به تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام نمایید که منجر به اخذ اقامت این کشور به صورت موقت می شود. با پایان زمان تحصیل نیز فرصت جست و جوی کار و اقامت کاری پس از تحصیل وجود خواهد داشت.

دلایل محبوبیت این کشور برای مهاجرت عبارتست از:

 • فرهنگ غنی
 • سطح اقتصادی مطلوب
 • شرایط تحصیل بالا

مطابق با میزان آمار و ارقام در حال حاضر 26% افراد موفق به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شده اند.

ویزای تحصیلی انواع مختلفی دارد که عبارتست از:

 • ویزای تحصیلی F1
 • ویزای تحصیلی B2
 • ویزای تحصیلی M1
 • ویزای تحصیلی J1

پیشنهاد می کنیم پیش از هرگونه اقدامی برای اقامت این کشور با مشاوران و کارشناسان مجرب ما در این زمینه مشورت نمایید. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ضمن بررسی شرایط شما بهترین راه مهاجرت به این کشور را به شما ارائه کرده و در تمامی مراحل پیش از اخذ ویزا و پس از آن تا اقامت شما در این کشور همراه شما خواهند بود.

سوالات پرتکرار در باب اقامت آمریکا

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب اقامت آمریکا می باشیم:

 • اقامت آمریکا از طریق کار چگونه به دست می آید؟ اخذ اقامت نیروی کار ماهر خارجی نیازمند اخذ پیشنهاد کاری از کارفرما است. در این صورت فرد بدون مدرک زبان و با اعضای خانواده خود می تواند به این کشور وارد شود. ویزای EB3 به متقاضیان کار تعلق می گیرد.
 • اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری چگونه به دست می آید؟ اخذ اقامت بین 12 تا 18 ماه زمان می برد. برای اخذ این اقامت حداقل داشتن مبلغ 500.000$ (دلار آمریکا)، با ارائه سابقه تحصیلی و کاری در زمینه مدیریت و اثبات سرمایه 1 میلیون $ (دلار) می توان اقامت به دست آورد. در این حالت پس از 5 سال احتمال بازگشت سرمایه نیز وجود دارد.
 • از طریق خرید بیزینس چگونه می توان اقامت آمریکا را به دست آورد؟ با خرید بیزینس می توان برای تمامی اعضای خانواده طی 2 تا 3 ماه اقامت دریافت کرد. البته باید این امر را مدنظر قرار داد که این نوع ویزا به تنهایی منجر به اخذ گرین کارت آمریکا نمی شود لذا با گسترش کسب و کار و درآمدزایی احتمال به دست آوردن اقامت دائم آمریکا نیز ایجاد می شود.
 • آیا از طریق ازدواج می توان اقامت دائم آمریکا را به دست آورد؟ از طریق ازدواج با فرد مقیم آمریکا و دریافت ویزای K1 می توان اقامت را به دست آورد. برای این ویزا طرفین باید بالای 21 سال سن داشته باشند و اثبات وقعی بودن ازدواج نیز انجام شود که در این صورت صدور این ویزا 3 تا 15 ماه زمان می برد.
5/5 - (15 امتیاز)

7 دیدگاه برای “اقامت آمریکا

 1. محسن نایب آقا گفت:

  اقامت آمریگا راحت تره یا کانادا؟

 2. طاها گفت:

  الان که نمیشه به امریکا مهاجرت کرد

 3. ترانه گفت:

  با وجود ترامپ رفتن به کانادا راحتره

 4. مهسا گفت:

  واقعا امکان گرفتن اقامت با شرایط فعلی وجود دارد؟

 5. پوریا عباسی گفت:

  اقامت گرفتن از آمریکا در حال حاضر نشدنیه

 6. خسروی گفت:

  سپاس از مقاله‌ی خوبتون

 7. hiva گفت:

  با سلام و احترام هزینه خرید ملک در امریکا چگونه هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *