مهاجرت به کشور آمریکا

شرایط ثبت نام متاهلین در لاتاری آمریکا

شرایط ثبت نام متاهلین در لاتاری آمریکا

شرایط ثبت نام متاهلین در لاتاری آمریکا همانند سایز افراد است با این تفاوت که متاهلین در فرم آنلاین همسر خود را نیز قید و اطلاعات را درج کند. در صورت برنده شدن یکی از افراد همسر نیز می تواند به عنوان همراه گرین کارت آمریکا را دریافت کند. لذا افراد متاهل 2 شانس برای برنده شدن در لاتاری آمریکا را دارند. توجه داشته باشید که شناسنامه و داشتن مدرک برای وضعیت تاهل مهم است. لذا داشتن رابطه بدون ازدواج و مواردی از این دست قابل قبول نیست.

سالانه 55000 ویزا از طریق لاتاری آمریکا صادر می شود که مهاجرت متاهلین و اعضای خانواده نیز در آن لحاظ شده است. در سال گذشته شهروندان ایرانی به قید قرعه 6000 ویزای لاتاری آمریکا را دریافت کردند. گروه مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر است شرایط ثبت نام متاهلین در لاتاری آمریکا را در ادامه شرح دهد.

بررسی شرایط ثبت نام متاهلین در لاتاری آمریکا

متقاضیانی که برنده قرعه کشی ویزای لاتاری آمریکا می شوند، طبق قانون مهاجرت ایالات متحده، می توانند این مزایا را به همسر و فرزندان خود (زیر 21 سال و مجرد) تعلق دهند. این همسران و فرزندان “مشتق” نامیده می شوند. برای اینکه همسر یا فرزند ویزای تنوع (ویزای مهاجرتی که منجر به گرین کارت ایالات متحده می شود) دریافت کند، فرد باید در درخواست آنلاین وزارت خارجه متقاضی اصلی ذکر شده باشد. اگر قصد دارید برای قرعه کشی لاتاری آمریکا اقدام کنید، این مقاله به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که افراد مناسب را به درستی در این برنامه وارد کرده اید و نکاتی را در مورد افرادی که واقعاً واجد شرایط هستند ارائه دهید.

برای وارد کردن اطلاعات همسر و فرزندان خود در مورد درخواست ویزای لاتاری آمریکا، درخواست شما باید شامل نام، تاریخ و محل تولد همسر و همه فرزندان غیر متولد ایالات متحده شما باشد. این شامل همه فرزندان خوانده و نامادری می شود:

مراحل و شرایط ثبت نام لاتاری امریکا

نکات ثبت نام متاهلین در لاتاری آمریکا

هنگام ثبت نام شما باید فرزند را لیست کنید حتی اگر دیگر با والدین او ازدواج نکرده اید. شما باید اطلاعات همسرتان را درج کنید حتی اگر قصد طلاق دارید. شما ملزم به ذکر همسر یا فرزندی نیستید که قبلاً شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی (دارنده کارت سبز) است اما ایده خوبی است که این کار را انجام دهید ، به ویژه اگر در مورد وضعیت مهاجرت فرد مورد نظر در ایالات متحده شک دارید. اگر از گنجاندن همسر یا فرزند غافل شوید، وی واجد شرایط دریافت ویزای تنوع نخواهد بود. در حقیقت، اگر در زمان درخواست ویزای لاتاری آنلاین همسرتان و همه فرزندان متاهل و زیر 21 سال را ذکر نکنید، از صلاحیت شما محروم می شود و به همه افرادی که در برنامه ذکر شده اند از دریافت ویزا محروم خواهند شد.

این واقعیت که شما یکی از اعضای خانواده خود را در درخواست خود ذکر کرده اید به این معنی نیست که او باید با شما به ایالات متحده بیاید. هر شخصی که در برنامه ذکر شده است این حق را دارد که به آمریکا نیاید. در زیر افراد واجد شرایط به عنوان همراه برای لاتاری ذکر شده اند:

افراد واجد شرایط همراه در لاتاری شرایط
همسر بالای 18 سال
فرزند زیر 21 سال و مجرد
پدر و مادر برای متقاضیان زیر 21 سال

شرایط ثبت نام فرزند متاهلین در لاتاری آمریکا

همانطور که در بالا ذکر شد، فرزندان باید زیر 21 سال باشند تا واجد شرایط دریافت گرین کارت بر اساس ویزای لاتاری باشند. اما اگر فرزندی از شما قبل از تکمیل فرایند درخواست (که ممکن است چند ماه طول بکشد) 21 ساله شود، چه می شود؟ ممکن است فرزند بتواند بر اساس قانونی به نام “قانون حمایت از وضعیت فرزند” یا CSPA، ویزای تنوع نژادی دریافت کند. شما باید تعداد روزها را بین شروع دوره قرعه کشی ویزا و تاریخ انتخاب متقاضی بشمارید. سپس این مقدار زمان را از سن کودک در تاریخی که می تواند ویزا دریافت کند، کم کنید.

همچنین مهم این است که فرزندان شما باید مجرد بمانند تا زمانی که آنها مقیم دائم آمریکا شوند. این بدان معناست که از طریق مصاحبه ویزا و تا زمانی که آنها با ویزای مهاجرتی خود وارد ایالات متحده نشوند، هنگامی که هنگام ورود اقامت دائم می گیرند. این واقعیت را به هر فرزندی که قصد ازدواج دارد یادآوری کنید. شانس مهاجرت چند جوان به دلیل ازدواج های لحظه آخری از بین رفته است.

برای ارائه درخواست شهروندی آمریکا اینجا را بخوانید.

شرایط ثبت نام فرزند متاهلین در لاتاری آمریکا

شرایط و مدارک ثبت نام زوجین در Lottery ایالات متحده

برای ثبت نام متاهلین هر یک از زوجین می توانند به عنوان متقاضی اصلی برای لاتاری شرکت کنند و نام همسر را به عنوان همراه در مشخصات فرم آنلاین تکمیل کنند. از جمله مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری در آمریکا:

  • گواهی ازدواج
  • مدرک تحصیلی دیپلم
  • گواهی تولد فرزند
  • پاسپورت
  • عکس استاندارد
  • گواهی فوت یا طلاق در صورت وجود

درباره ثبت نام زوجین در Lottery ایالات متحده

هر 2 شریک ازدواج کرده می توانند، اگر هر دو بومی یک کشور واجد شرایط هستند، در قرعه کشی ویزای لاتاری شرکت کنند. این امر از نظر استراتژیک اهمیت دارد زیرا در صورت انتخاب هر یک، دیگری می تواند از طریق برنده ویزا دریافت کند. در اصل شانس برنده شدن شما 2 برابر می شود. دولت آمریکا ازدواج های همجنسگرایان را برای اهداف مهاجرت به رسمیت می شناسد و زوج های متاهل می توانند در قرعه کشی ویزا یکدیگر را به عنوان همسر ذکر کنند. زوج های همجنس گرا باید با توجه به ایالت یا کشوری که عروسی به رسمیت شناخته شده در آن برگزار شده ازدواج کرده باشند. متأسفانه، اگر یک متقاضی لاتاری برنده قبل از اعطای ویزای تنوع توسط کنسولگری یا دولت ایالات متحده فوت کند، همسر و هر فرزندی نمی توانند ویزا دریافت کنند.

دستورالعمل های کامل نحوه درخواست قرعه کشی در صفحه ویزای لاتاری در وب سایت وزارت امور خارجه وجود دارد. مرتباً آن را بررسی کنید تا از آخرین قرعه کشی مطلع شوید. شرایط تابعیت آمریکا از طریق خاک و خون و از طریق اقامت را می توانید در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بررسی نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *