مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا

قیمت املاک در اسپانیا

قیمت املاک در اسپانیا

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا سرمایه گذاری در این کشور می باشد که در نهایت منجر به کسب اقامت دائم اسپانیا و همچنین امکان اخذ پاسپورت اسپانیایی می شود. یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در اسپانیا خرید املاک در اسپانیاست. سرمایه گذاران با خرید ملک چه تجاری چه مسکونی و غیره به ارزش 500.000€ (یورو) می توانند ویزای طلایی این کشور را دریافت کنند. قیمت املاک در اسپانیا یکی از مهم ترین موارد برای تخمین هزینه زندگی در اسپانیا و مدیریت صحیح و برآمدن از پس هزینه ها در اسپانیا می باشد. با توجه به رشد اقتصاد این کشور در سال های گذشته میزان قیمت املاک در اسپانیا نیز رشد داشته است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شما دعوت می کند در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بازار املاک در اسپانیا

در سال های اخیر بازار املاک و مستغلات اسپانیا از نظر خریدهای خارج از کشور رکوردی بالا داشته است. آمارهای رسمی نشان می دهد که در سال گذشته، خارجیان حدود 66.000 خانه و آپارتمان در اسپانیا خریداری کردند. براساس گزارش ها، این خریداران خارجی 12.6% از کل حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند. اسپانیا همواره از نظر گردشگری سرمایه گذاران خارجی را به خود جذب کرده است، بنابراین سواحل مدیترانه و جزایر بالئاریک و قناری محبوب ترین مقصد برای خریداران باقی مانده است. جذاب ترین استان برای خارجی ها نیز آلیکانته (Alicante) است. در آنجا، در سه ماهه چهارم سال 2018، خارجیان به دلیل بهترین تناسب قیمت با کیفیت و آب و هوای آن، 41.28% از کل املاک و مستغلات فروخته شده را خریداری کردند.

در رابطه با خانه های دست دوم نیز، براساس فهرست معاملات املاک و مستغلات فوتوکاس، در سال گذشته ​​افزایش متوسط قیمت سالانه 7.8% را نشان می دهد که بالاترین سطح از سال 2006 با افزایش 7.7% می باشد. در هر حال قیمت املاک در مناطق اسپانیا بسیار نابرابر است و اختلافات قیمتی بین سرزمین ها به طرز چشمگیری مشاهده شده است، به طوری که در مناطق مادرید، کاتالونیا و جزایر اسپانیا متحمل افزایش بیشتری شده اند. این اختلاف قیمتی با فاصله 10% در کاتالونیا و 19.5% در مادرید برخلاف متوسط اختلاف قیمتی در دیگر کشورها می باشد. علاوه بر این نیز بانک های اسپانیا خبر از افزایش قیمت املاک در اسپانیا در سال 2019 را داده اند که این افزایش از سال 2015 تا بدین جا ادامه داشته است.

تاریخچه قیمت املاک در اسپانیا

از سال 1996 تا 2007، میانگین قیمت خانه در اسپانیا با 197% افزایش یافته است در حالی که یکی از بالاترین افزایش قیمت خانه در اروپا در این کشور بوده است. قیمت دارایی های ساحلی نیز در اسپانیا از سال 1996 تا 2007 حدود 250% افزایش یافته است که به دلیل خریداری املاک توسط صدها هزار نفر از خارجی ها که عمدتا از انگلیس، فرانسه و آلمان بوده اند می باشد. همچنین از سال 1996 تا 2007 قیمت خانه در دو شهر مادرید و بارسلونا 188% افزایش یافته است.

این در حالیست که قیمت سایر استان ها و شهرهای اسپانیا 175% افزایش یافته است. این رونق ناگهانی در اسپانیا در سال 2008 به پایان رسید. رکود مسکن اقتصاد اسپانیا را تحت الشعاع قرار داد و با بیکاری روبرو شد. البته با وجود افزایش قیمت ها در 4 سال گذشته قیمت املاک در اسپانیا هنوز در حدود 33% پایین تر از اوج مشاهده شده قبل از بحران جهانی است.

قیمت املاک در اسپانیا در سال 2020

طبق آمار منتشر شده در سایت numbeo قیمت املاک در اسپانیا با توجه به مناطق مختلف اسپانیا متفاوت می باشد. طبق این آمار قیمت کرایه آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر در اسپانیا بین 400.000€ (یورو) الی 1 میلیون یورو می باشد. که میانگین این قیمت حدود 655.57€ (یورو) می باشد. همچنین قیمت میانگین کرایه آپارتمان 1 تخته در خارج از شهر در اسپانیا 506.01€ (یورو) می باشد. قیمت خرید ملک در اسپانیا در سال 2020 یه صورت میانگین در مرکز شهر حدود 2,899.47€ (یورو) بر متر مکعب می باشد و در خارج از شهر 1.949.10€ (یورو) در متر مکعب می باشد.

برای دید بهتر قیمت املاک در اسپانیا در سال 2020 در جدول زیر آمده است:

میانگین مبلغ به € (یورو) قیمت ها به € (یورو) ملک
400 الی 1000 655.57 کرایه آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر
320 الی 750 506.01 کرایه آپارتمان 1 تخته در خارج شهر
650 الی 1600 1.042.58 کرایه آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر
500 الی 1200 763.46 کرایه آپارتمان 3 تخته در خارج شهر
1700 الی 5000 2.899.47 خرید آپارتمان در مرکز شهر هر متر مربع
3200 الی 1133 1.949.10 خرید آپارتمان در خارج شهر هر متر مربع

قیمت املاک در اسپانیا در سال 2020

خرید ملک در اسپانیا

در حال حاضر هیچ محدودیتی برای خرید ملک اعم از تجاری، مسکونی یا زمینی برای خارجیان وجود ندارد. در حقیقت، اسپانیا سرمایه گذاری خارجی های مقیم و غیر مقیم را ترغیب می کند. برای خرید ملک نیاز به یک شماره مالی خواهید داشت که با مراجعه به کلانتری و گذرنامه خود می توانید آن را بدست آورید. به طور معمول خرید ملک برای شهروندان اسپانیایی یا اتحادیه اروپا چند روز طول می کشد اما ممکن است برای سایرین چندین هفته طول بکشد.

در حال حاضر اسپانیا یک برنامه ویزای طلایی را برای صاحبان املاک ارائه می دهد. که این نوعی ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا است به طوری که اگر بیش از 500،000 یورو در املاک اسپانیا سرمایه گذاری کنید و یا یک یا چند ملک را خریداری کنید، در این صورت به طور خودکار واجد شرایط ویزای اقامت خواهید بود و به شما امکان می دهد در این کشور زندگی کنید.

با توجه به قوانین سرمایه گذاری در اسپانیا خریدن ملک برای خارجی ها امری آسان می باشد. وب سایت ها و نمایندگان املاک و مستغلات تقریبا با هر زبان و ملیتی مشغول به کار هستند و خدماتی در این باب ارائه می کنند. بسیاری از وب سایت های املاک و مستغلات اروپایی نیز همچنین دارای کتگوری هستند و برخی از درگاه های آنلاین هزاران گزینه را در اختیار دارند. همچنین از آنجا که برای خرید ملک نیازی به اقامت ندارید، امکان خرید خانه قبل از ورود امکان پذیر است. با این حال، به طور طبیعی با خطرات خاصی همراه است و اکیدا توصیه می شود ملک مورد نظر را از نزدیک مشاهده کنید و روند کار را به صورت حضوری انجام دهید.

در لیست برخی از این سایت های آنلاین برای خرید خانه آورده شده است:

 • thinkSPAIN
 • com
 • Servihabitat
 • Kyero
 • venta de pisos

قیمت ملک در شهرهای اسپانیا

قیمت ملک در شهرهای اسپانیا کاملا متفاوت می باشد و قیمت ملک در شهر پایتخت اسپانیا، مادرید (Madrid) و هم چنین بارسلونا (Barcelona) که دوشهر معروف این کشور می باشند و از نظر توریستی نیز گردشگران زیادی را جذب می کند نسبت به دیگر مناطق و شهرهای اسپانیا گران تر می باشند. در جدول زیر قیمت ملک در برخی از شهرهای مهم اسپانیا در سال 2020 آورده شده است:

خرید آپارتمان در خارج شهر به ازای هر متر مربع € (یورو) خرید آپارتمان در مرکز شهر به ازای هر متر مربع € (یورو) شهر
2.969.36 5.235.38 مادرید
3.031.48 4.357.83 بارسلونا
1.376.67 2.605.35 والنسیا
1.471.43 2.500.00 سویل
2.791.60 4.123.98 بیلبائو
1.725.00 2.575.00 آلیکانته

خرید خانه نو در اسپانیا

همانطور که می دانید یکی از موارد کلاهبرداری و سوء استفاده پیش خرید خانه و خانه های نوساز می باشد لذا رعایت برخی موارد بسیار مهم می باشد. همچنین در اسپانیا، هرگونه وام یا بدهی که به یک ملک مربوط باشد، هنگام فروش ملک به مالک جدید آن بدهی منتقل می شود. بنابراین بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود كه هیچ بدهی به ملك هنگام فروش وجود نداشته باشد یا اگر وجود دارد، آنها تحت شرایط قرارداد قرار گرفته باشند. بدهی ها ممکن است شامل وام مسکن، پرداخت به مستاجر و مالیات بر املاک باشد. از جمله مواردی در خرید خانه نو بایستی رعایت کنید بصورت زیر است.

 • بررسی کنید که شرکت فروشنده واقعا وجود دارد. چک کردن آنلاین در registradores.org
 • اطمینان حاصل کنید که پروژه زمین ثبت شده است.
 • قراردادی را که نمی فهمید امضا نکنید.
 • در صورت عدم فهم قراردارد از یک مترجم خوب استفاده کنید.
 • مستندات دال بر مبالغ واریزی را نگه دارید.
 • به عنوان فرد غیر مقیم، شما همچنین می توانید زمین بخرید و ملک خود را بسازید. در این حالت، مشاوره حقوقی خوب از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا شما باید اطمینان حاصل کنید که قراردادها با سازندگان مناسب هستند.

در این مقاله سعی شد قیمت املاک در اسپانیا مطابق با آخرین تغییرات در سال 2020 ارائه گردد. توجه داشته باشید با خرید املاک در اسپانیا می توانید مهاجرت به اسپانیا را در دستور کار قرار دهید و کسب و کار خود را به خصوص در بخش گردشگری و توریسم در این کشور راه بیاندازید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اروپا و کشورهای آمریکایی نیز موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه ای فراوان و پرونده های بسیار آماده مشاوره و راهنمایی شما عزیزان می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *