مهاجرت به آفریقای جنوبی

قوانین آفریقای جنوبی

قوانین آفریقای جنوبی

در قدم اول مهاجرت به هر کشوری متقاضی میباید از قوانین حاکم بر آن کشور آگاه باشد. در این مقاله قوانین آفریقای جنوبی بررسی می گردد. کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ترجمه و بررسی شده است. قوانین مربوط به ازدواج، تابعیت، حق زندگی، حق شهروندی و اجازه کار در تمام کشورهای دنیا یکسان نمی باشد. بررسی تمام این موارد می باید پیش از انتخاب کشور مورد نظر صورت پذیرد، به این ترتیب با آگاهی کامل مهاجرتی خردمندانه انجام می گیرد. به امید است که اطلاعات این مقاله مورد عنایت شما قرار گیرد. متقاضی در مبحث قوانین این کشور با سوالاتی رو به رو می شود. این سوالات به شرح زیر می باشد:

  • قانون اساسی این کشور چیست؟
  • قوانین این کشور به چند دسته تقسیم می شوند؟
  • قانون این کشور چگونه شکل گرفته است؟

قوانین اصلی آفریقای جنوبی

به طور کلی قانون اصلی و اساسی این کشور قانون انگلیسی است که از مباحثی مانند روند قانون مدنی، جنایی، قوانین حاکم بر شرکت ها، قانون اساسی و قوانین ثبت مدارک و اسناد پیروی می کند. در حالی که قانون رومی ژرمنی، قانون کلی است که در این کشور حاکم باشد. قوانین این کشور بر مسائلی مانند قانون مدنی، قوانین حقوقی افراد و خدمات ارائه شده به افراد و خانواده را پوشش می دهد. قانون اصلی این کشور شامل چند بخش عمده می باشد.

در جدول زیر بخش های عمده قوانین اصلی این کشور شرح داده شده است:

مراحل قوانین
1 قانون اساسنامه
2 قانون قضایی
3 قانون بومی
4 قانون عرضی و حقوقی
5 قانون دادرسی

شرح قوانین خصوصی و عمومی آفریقای جنوبی

قانون خصوصی در این کشور قانونی است که با افراد جامعه و جنبه ‌های دیگر قانون خاکم در این کشور از جمله قانون عرفی، قانون حقوقی، قانون بررسی تضاد و اختلاف، قانون مالکیت و قانون حمایت از اعضای خانواده ارتباط دارد. قانون عمومی (کامن لا) در این کشور ترکیبی از 2 قانون می باشد. این 2 قانون نشات گرفته از قانون مدنی کشور هلند و قانون عمومی (کامن لا) برگرفته از کشور بریتانیا می باشد. به طور کلی قانون خصوصی در این کشور پیرو قانون های دیگر خواهد بود و قانون عمومی پیرو 2 قانون اساسی مدنی و عمومی است. علاوه بر قوانین حاکم در این کشور که در وهله اول قانون مدنی و قانون عمومی (کامن لا) قرار دارد قوانین دیگری مانند بوتسوانا، لسوتو، نامیبیا و زیمبابوه قوانین ساختاری این کشور می باشند.

در این بخش برای اطلاعات بیشتر جدول زیر شرح داده شده است:

قانون خصوصی قانون عمومی
قانون عرفی قانون مدنی
قانون حقیقی قانون کامن لا
قانون بررسی و تضاد
قانون مالکیت
قانون حمایت از اعضای خانواده

قانون ازدواج در آفریقای جنوبی

طبق قانون ازدواج در این کشور، ازدواج زوجین می باید در یکی از دفترهای رسمی این کشور صورت پذیرد. ارائه مدارک مستند و معتبر برای زوجین الزامی است. طبق قانون ثبت شده در کنوانسیون سال 1995 میلادی، سن قانونی برای ازدواج در این کشور 18 سال می باشد. در حالت کلی در این کشور 3 نوع ازدواج قانونی وجود دارد.

در جدول زیر این 3 نوع ازدواج مرسوم در این کشور شرح داده شده است:

پارامتر شرح
ازدواج مدنی مربوط به قانون ازدواج عادی (زن و مرد)
ازدواج عرفی مربوط به قانون ازدواج عرفی بومی
ازدواج اتحادیه مدنی مربوط به قانون ازدواج همجنسگرایان

ارائه مدارک معتبر و قابل استناد برای ازدواج قانونی در این کشور ضرورت دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ازدواج را از طریق لینک مربوطه در سایت مرجع ما مطالعه فرمائید. در این بخش لیستی از مدارک مورد نیاز جهت ازدواج قانونی در این کشور شرح داده شده است.

لیست مدارک مستند مورد نیاز عبارت است از:

  1. ارائه 1 کپی از کارت شناسایی
  2. حضور 2 شاهد با گذرنامه یا کارت شناسایی معتبر در هنگام عقد زوجین
  3. در صورتی که متقاضی از همسر خود جدا شده باشد، ارائه گواهی طلاق الزامی است.
  4. در صورتی که همسر متقاضی فوت شده باشد، ارائه مدرک متوفی الزامی است.

قانون دو تابعیتی در آفریقای جنوبی

در این کشور تا حدودی قانون دو تابعیتی مورد قبول می باشد. متقاضی می تواند با داشتن تابعیت کشور دیگری تابعیت دوم این کشور را اخذ کند. طبق مقررات تایین شده در قانون دو تابعیتی این کشور می تواند با داشتن تابعیت کشور خود، تابعیت کشور دیگری را هم داشته باشد. به این ترتیب متقاضی می تواند تا سن 18 سالگی تابعیت اول خود را حفظ کند. متقاضیانی که زیر سن قانونی 18 سالگی می باشند، مادامی که به سن 18 سالگی برسند می توانند برای اخذ تابعیت دوم این کشور اقدام کنند و منتظر تایید نهایی از طریق سازمان مربوطه باشند. متقاضیان به عنوان افراد مقیم در این کشور از تمام حق و حقوق شهروندی به جز اجازه حق رای و شرکت در پارلمان های سیاسی و دولتی برخوردار می باشند.

تفاوت بین قانون خصوصی و عمومی در آفریقای جنوبی

قانون خصوصی در این کشور تعامل بین افراد جامعه را نشان می دهد. در حالی که قانون عمومی (کامن لا) در این کشور تعامل بین دولت و افراد جامعه بشری را نشان می دهد. تئوری قانون عمومی ( کامن لا) در این کشور بر اصول تعامل دوگانه پایه گذاری شده است. در واقع ارتباط بین افراد جامعه (شهروندان و شرکت ها) و دولت می باشد. در این بخش نموداری در باب توجیه بهتر این موضوع بیان شده است :

تفاوت قوانین آفریقای جنوبی

در این مقاله توضیحاتی در باب قوانین آفریقای جنوبی در اختیار شما قرار گرفته شد. این مقاله توسط کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده است. متقاضیان می باید قبل از مهاجرت به کشور مورد نظر، از قوانین حاکم در آن کشور مطلع شوند. بسیاری از کشورها در فرآیند قانونی مهاجرت، قوانین سخت گیرانه ای را در نظر گرفته اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب موضوع مهاجرت و قوانین سایر کشورها می توانید سایر مقالات مرتبط در سایت مرجع ما را مورد مطالعه قرار دهید. هم چنین می توانید مقاله مهاجرت به آفریقای جنوبی را از طریق لینک مربوطه در سایت مرجع ما مطالعه فرمائید و نظرات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه مقاله بیان فرمائید. در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب موضوعات مهاجرتی به این کشور می توانید با مشاورین ما در بخش مشاوره اختصاصی تماس حاصل فرمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *