مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی  به شما شانس کار و اقامت در یکی از کشورهای پیشرفته قاره آفریقا را میدهد. ما در این مقاله به شرح جامعی در زمینه دلایل و شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی را توصیح میدهیم. اگر شما هم قصد مهاجرت به آفریقای جنوبی را دارید، بسته به دلایل مهاجرتی و مدت اقامتتان،  می توانید متقاضی یکی از ویزاها و روادیدهای آفریقای جنوبی باشید.

افراد ماهر جویای کار برای مهاجرت به آفریقای جنوبی، گزینه ویزای مهارت های خاص آفریقای جنوبی را دارند. سرمایه گذاران و کارآفرینان با استفاده از ویزای سرمایه گذاری می توانند شرکتی را در آفریقای جنوبی راه اندازی کرده و یا شرکتی را در این کشور خریداری کنند. همسران یا نامزدهای شهروندان آفریقایی برای مهاجرت به آفریقای جنوبی، گزینه ویزای همسر را در اختیار دارند. نهایتا، ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی که ویژه دانشجویان متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی می باشد.

هدف کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه برترین و تخصصی ترین مشاوره های مهاجرتی- اقامتی و راهنمائی هموطنان عزیز با آخرین متدهای حقوقی و مهاجرتی جهت اخذ انواع ویزاهای کشورهای خارجی می باشد.

درباره آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشوری در منتها الیه جنوبی قاره آفریقا می باشد.  این کشور، مجموع کاملی از فرهنگ ها و آداب و رسوم با غنای بی بدیلی از حیات وحش و جغرافیاست. مهاجرت به آفریقای جنوبی فرصت های بی نظیری برای شروع یک زندگی جدید به آندسته از افرادی می دهد که روحیه پیشرفت و ترقی دارند.

کشور آفریقای جنوبی به 9 استان با شهرهای بزرگ همانند ژوهانسبورگ، کیپ تاون، پرتوریا تقسیم میشود. مهاجران و گردشگران به آفریقای جنوبی میتوانند همچنین از صحنه های طبیعی شگفت انگیز، شامل سوزایلند کوهستانی و یکی از معدود اماکن بر روی زمین با تنوع حیات گیاهی و جانوری برخوردار شوند. کشور آفریقای جنوبی همچنین از تنوع اقلیمی با آب و هوای معتدل تا آب و هوای گرم برخوردار است.

اقتصاد آفریقای جنوبی از نوع اقتصاد رقابتی بازار آزاد می باشد. از نظر انجام بیزینس، این کشور در بین سایر کشورهای جهان، از رتبه بالایی برخوردار است و مهاجرین به آفریقای جنوبی کمبود مهارتها در زمینه هایی همانند IT و مهندسی، قیمت های پایین املاک و هزینه زندگی پایین را متوجه میشوند. اگرچه مردم آفریقای جنوبی با بیش از 10 زبان تکلم می کنند، اما زبان متداول و رسمی این کشور زبان انگلیسی است.

دلایل مهاجرت به آفریقای جنوبی

اگر شما مایل به مهاجرت به آفریقای جنوبی می باشید، شما می توانید این کار را از طریق یکی از روادیدهای اقامت موقتی و دائمی انجام دهید، که در نهایت منجر به قبول تابعیت آفریقای جنوبی و اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی می شود. ویزاهای اقامتی آفریقای جنوبی به صورت موقتی بوده و برای مقاصد زیر با حداکثر اعتبار 3 ماهه صادر می شود:

 • گردشگری یا تجدید دیدار با خانواده یا دوستان
 • انجام کار در شرکت ها و موسسات
 • تحصیل در آفریقای جنوبی
 • درمان پزشکی
 • کار در صنایع تفریحی
 • حضور در همایش ها
 • خدمه کشتی
 • پیروی از شرایط معاهده
 • برنامه های تبادل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی
 • ترانزیت

در حال حاضر با توجه به شرایط زندگی در آفریقای جنوبی، مهاجرت به آفریقای جنوبی برای دو طیف از متقاضیان ایرانی امکانپذیر می باشد. گروه اول شامل کارگران ماهر، متخصصان دانشگاهی، کارآفرینان و بازرگانان جهت انجام کار و شروع بیزینس در آفریقای جنوبی و گروه دوم شامل دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند.

تحصیل در آفریقای جنوبی

یکی از راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی دریافت ویزای تحصیلی می باشد. تحصیل در این کشور برای همه دوره ها امکان پذیر می باشد اگر قصد به ادامه تحصیل در کشور آفریقای جنوبی دارید باید مدارک مورد نیاز را داشته باشید. 11 دانشگاه آفریقای جنوبی مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد و حدودا در دانشگاه های آفریقای جنوبی همگی رشته های را تدریس می کنند.

مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این کشور بدین شرح است:

مقطع تحصیلی نمره زبان مود نیاز (آیلتس)
کارشناسی 6
کارشناسی ارشد 6
دکترا 6.5

مانند دیگر پروسه های دریافت ویزای تحصیلی کلیه مدارک تحصیلی سال های قبل، ریز نمرات، توصیه نامه ها، نامه های کاری برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آفریقای جنوبی مورد نیاز می باشد. نامه ای برای تمکن مالی جهت زندگی یک سال می باشد و در آفریقای جنوبی بابت اخذ ویزای آفریقای جنوبی مورد نیاز می باشد.

چرا تحصیل در آفریقای جنوبی

در این بخش مزایای تحصیل در آفریقای جنوبی مورد بررسی قرار میگیرد:

 • ارائه طیف وسیعی از رشته های تحصیلی
 • برخورداری از مجوز کار حین تحصیل
 • ویزای همراه برای خانواده

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کار عمومی

در این نوع ویزا شما به عنوان یک مهاجر از ایران باید بتوانید از یک کارفرما یا کمپانی در آفریقای جنوبی دعوت نامه کاری دریافت نمائید که موارد زیر برای دریافت این نوع ویزا باید طی شود :

این ویزا بر اساس پیشنهاد استخدام از کارفرمای آینده شما در آفریقای جنوبی است، کارفرما باید از(DOL) برای صدور گواهینامه اقدام نموده که مستقیما تأییدیه DHA را دریافت کند بدین منظور که کاندیداهای واجد شرایط در آفریقای جنوبی برای این موقعیت وجود ندارد تا درخواست کننده خارجی با مهارت ها و شرایط لازم درخواست شود ، هنگامی که کارفرما از وزارت کار DOL مجوز لازم را به تصویب رساند و تائید DHA را اخذ کرد متقاضی سپس می تواند درخواست ویزا نماید . DHA یک درخواست ویزای عمومی را تأیید یا رد می کند بسته به انطباق آن با طرح قانونی DOL صدور گواهینامه مثبت را تائید می کند .

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کار مهارت بحرانی

متقاضی خارجی باید DHA را متقاعد کند که دارای مهارتهای لازم و یا الزامات لازم برای استخدام مهارت های انتقادی که در فهرست مهارت های بحرانی منتشر شده می باشد ، این فهرست بر اساس آخرین نیازمندیهای اعلام شده از سوی اداره مهاجرت هر ساله اعلام می شود . در این پروسه همه مدارک متقاضی باید توسط ادارۀ مدارک تحصیلی آفریقای جنوبی مورد ارزیابی قرار گیرند و در سازمان حرفه ای اعتباردهنده SAQA ثبت نام کنند که دلیل این رجیستری نشان دهنده ی شغل خاصی است که متقاضی می خواهد با آن موافقت کند .

ویزای انتقال کار درون شرکت در آفریقای جنوبی

در این نوع از ویزای کار فرد از یک شعبه شرکت خارج از آفریقای جنوبی به یک شعبه شرکت در آفریقای جنوبی منتقل می شود ، ویزای کار همچنین می تواند توسط افرادی که کارمند شرکت های خواهر یا شرکت هایی با فعالیت مشترک هستند نیز اعمال شود این ویزا اجازه می دهد تا کارمند به آفریقای جنوبی نقل مکان کند و برای مدت مشخصی مشغول به کار شود .

سرمایه گذاری یا کار آفرینی در آفریقای جنوبی

اتباع خارجی که متمایل هستند یک کسب و کار جدید در این کشور راه بیندازند و یا افرادی که مایل به کارآفرینی هستند می توانند در ابتدا با یک ویزای سه ساله به این کشور مهاجرت نموده و این ویزا را تمدید نمایند تا بعد از 5 سال به اقامت دائم این کشور دست یابند، در این مسیر نکه کمی متفاوت و پیچیده می باشد شما با طی نمودن مراحل اداری و همچنین اخذ مشاوره تخصصی از افرادی که آشنا به بازار، کسب و کار و محیط اقتصادی بوده موفق به دریافت ویزای تجاری آفریقای جنوبی خواهید شد، مواردی در این مسیر نقشی حیاتی دارند:

 • داشتن سرمایه کافی برای راه اندازی بیزینس
 • ارائه یک طرح اقتصادی و استخدام اتباع آفریقای جنوبی از موارد مهم این نوع برنامه مهاجرتی هستند.
 • جزئیات در ارتباط با میزان سرمایه مورد نیاز
 • تعهدات شما به عنوان کارآفرین یا سرمایه گذار

مهاجرت به آفریقای جنوبی با ویزای بازشستگی

مهاجرت به آفریقای جنوبی با ویزای بازشستگی

در این نوع ویزا همانطور که از اسم آن پیداست یک فرد بازنشسته می تواند با ارائه مدارک و شرایطی از یک اقامت موقت یا دائم با عنوان ویزای بازنشستگی استفاده نمایند، قانون اداره مهاجرت به فرد خارجی اجازه می دهد تا برای یک ویزای بازنشستگی برای مدت 4 سال درخواست کند با این شرط که متقاضی نشان دهد که او بودجه کافی برای زندگی را از کشور خود با حقوق بازنشستگی یا از دارایی خود فراهم می سازد که مبلغ آن کمتر از 37.000ZAR (رند آفریقای جنوبی) در هر ماه نبوده و برای 48 ماه بعد هم موجود باشد در صورتی که فرد بخواهد برای اقامت بلند مدت این نوع اقامت درخواست دهد پروسه طولانی تر می شود .

ویزای مجوز مالی مستقل آفریقای جنوبی

در این نوع ویزا افرادی که دارای درآمد کافی برای پروسه اقامت بازنشستگی نباشند اما دارای توانایی مالی خوبی باشند می توانند درخواست اقامت دائم یا موقت دهند ، اگر شخصی بتواند نشان دهد که حداقل دارای ثروتی معادل 12 میلیون ZAR (رند آفریقای جنوبی) است می تواند در این برنامه وارد شده و برای خود و همراهان درخواست اقامت دهد .

انواع ویزاهای آفریقای جنوبی

شما جهت مهاجرت به آفریقای جنوبی نیازمند اخذ ویزایی میباشید که متناسب با شرایط باشد. ویزاهای اقامت موقتی صادره توسط آفریقای جنوبی به شرح جدول زیر می باشد:

نام ویزا شرایط ویزا
ویزای تجاری شما جهت سرمایه گذاری، راه اندازی شرکت و کار در آفریقای جنوبی در قالب یک شرکت ، نیازمند ویزای تجاری یا Business Visa می باشید.
ویزاهای کار ویزای کار عمومی ویزای کار عمومی تنها از طریق دریافت پیشنهاد کار از طرف کارفرمای آفریقایی درخواست می شود و اعتبار آن تا 5 سال می باشد.
ویزای نقل و انتقال شرکتی جهت انجام نقل و انتقال مابین شرکتی آفریقای جنوبی با اعتبار 4 سال
ویزای مهارت های خاص کارگران دارای مشاغل با مهارت های خاص فهرست شده در فهرست مهارت های خاص آفریقای جنوبی می توانند متقاضی این نوع ویزا باشند.
ویزای تحصیلی ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی به مدت بیش از 90 روز صادر میشود.
ویزای همسر ویژه همسران شهروندان آفریقای جنوبی با اعتبار 3 سال
ویزای خانواده این نوع ویزا تنها شامل روابط خانوادگی درجه اول و دوم بوده و فقط شهروندان و مقیم های دائم میتوانند برای ملحق شدن اعضای خانواده به آنها، اسپانسرشان شوند.

گروه هدف برای مهاجرت به آفریقای جنوبی

با توجه به انواع مسیرهای مهاجرتی قانونی به آفریقای جنوبی که در این مقاله عنوان شد، سوال اصلی این است که کدام مسیر مهاجرتی برای چه گروهی از مهاجران مناسب می باشد؟ این یک سوال تخصصی است که پاسخگویی به آن فقط مستلزم تجربه کار مهاجرتی و آشنایی با شرایط کشور مورد نظر می باشد. در سال های اخیر دولت آفریقای جنوبی سیاست درهای باز را برای جذب نیروهای متخصص خارجی گشوده است و بازار کار این کشور نیز از کارگران ماهر استقبال می کند.

در واقع، آفریقای جنوبی به دلیل کمبود مهارت ها در زمینه هایی همانند IT و مهندسی، وجود سیستم آموزش عالی در سطح جهانی، قیمت های پایین املاک و هزینه زندگی پایین و نیز نرخ مالیاتی پایین برای شروع کسب و کارتان می تواند گزینه مهاجرتی مطلوبی برای متخصصان دانشگاهی باشد. ابزار تشویقی دولت آفریقای جنوبی برای جذب این نیروهای متخصص به آفریقای جنوبی از طریق پیشنهاد ویزای مهارت های خاص آفریقای جنوبی می باشد.

ویزای مهاجرتی آفریقای جنوبی

شاید سوالی که درباره مهاجرت به آفریقای جنوبی برای اغلب هموطنان مطرح شود، این سوال باشد که کدام ویزای مهاجرتی آفریقای جنوبی متناسب با شرایط ماست؟ پاسخ کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که شما برای مهاجرت به آفریقای جنوبی، بسته به شرایطتان و مدت اقامت در آفریقای جنوبی، دارای گزینه های مختلف ویزا می باشید که متداول ترین و پر کاربردترین آنها ویزاهای کار، سرمایه گذاری، تحصیلی، خانوادگی و ویزای ازدواج می باشند.

در این نگارش ما بطور جامعی به بررسی انواع مسیرهای مهاجرت به آفریقای جنوبی پرداختیم و شما هموطنان عزیز را با انواع ویزاهای آفریقای جنوبی و شرایط هر کدامیک از این ویزاها آشنا کردیم. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به عنوان موسسه پیشتاز در ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه های مهاجرتی و اقامتی، می تواند بر پایه دانش و تجربه چندین ساله کارشناسان و وکلای خود به شما هموطنان عزیز در اخذ انواع ویزای کار، سرمایه گذاری، تحصیلی، کارآفرینی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *