مهاجرت تحصیلی آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی

شاید دلیل عمده تحصیل در آفریقای جنوبی وجود دانشگاه های انگلیسی و همچنین دوره های زبان است. تحصیل در این کشور برای اتباع ایرانی امکان پذیر است و دوره های زبان آن نیز بسیار محبوب می باشد. شما عزیزان برای اقدام در این برنامه ها نیاز به آگاهی از شرایط اخذ پذیرش و ویزا خواهید داشت.

در مقاله پیش رو، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر علم مهاجرتی و اطلاعات حقوق بین الملل خود به ارائه اطلاعاتی پرداخته اند. امید است پس از مطالعه آن بخش اعظم سوالات و ابهاماتتان برطرف گردد. ابتدا به ارائه توضیحاتی راجع به کشور آفریقای جنوبی می پردازیم. در نهایت موضوع اصلی که همان تحصیل در آفریقای جنوبی است، به تفصیل بیشتری شرح داده خواهد شد.

درباره کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یا به طور رسمی جمهوری آفریقای جنوبی، جنوبی ترین کشور در قاره آفریقا می باشد. این کشور در مرز شمالی آفریقای جنوبی، نامبیا، بوتسوانا و زیمباوه قرار دارد. در شرق و شمال شرقی اش کشورهای موزامبیک و اسواتینی واقع شده اند. کشور کوچک لسوتو نیز در آفریقای جنوبی قرار دارد و توسط این کشور احاطه شده است.

کشور آفریقای جنوبی بیست و پنجمین کشور بزرگ دنیا است. این کشور آفریقایی با بیش از پنجاه و هفت میلیون نفر بیست و چهارمین کشور پر جمعیت دنیا می باشد. به دلیل این که کشور آفریقای جنوبی زمانی از جمله مستعمرات بریتانیا بوده است.

علاوه بر زبان های محلی آفریقایی، بالای نود درصد جمعیت این کشور به زبان انگلیسی نیز تسلط کامل دارند. با توجه به انگلیسی زبان بودن کشور آفریقای جنوبی این مزیت اول این کشور است. هزینه های این کشور چه برای تحصیل و چه برای زندگی بسیار پایین تر از سایر کشورهای انگلیسی زبان مثل انگلستان، استرالیا، کانادا و نیوزیلند می باشد، همواره مورد توجه بسیاری از اتباع خارجی و ایرانیان بوده است. حال به توضیحات بعدی تخصصی راجع به تحصیل در آفریقای جنوبی می پردازیم.

تحصیل در آفریقای جنوبی

اگر چه مشکلات زیادی مثل خشونت و ارتکاب جرایم مختلف در کشور آفریقای جنوبی وجود دارد. اما جاذبه های زیادی نیز وجود دارند که باعث می شوند افرادی زیادی حاضر باشند این کشور را برای زندگی انتخاب کنند. از جمله جاذبه های این کشور می توان به حیات وحش بسیار زیبا و حیرت انگیز اشاره کرد.

همچنین در آفریقای جنوبی، شهرهای پیشرفته و پویا و دانشگاه های با رنکینگ بالا وجود دارد. هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی همان طور که پیش تر گفته شد از بسیاری دیگر از کشورها پایین تر است. هزینه های تحصیل و زندگی عموما بین 2 هزار تا 5 هزار دلار آمریکا در سال می باشد.

البته میزان آن بستگی به رشته و دانشگاه مورد نظر شما دارد. البته کورس های مدیریتی تا سالیانه 34 هزار دلار آمریکا نیز شهریه در بر دارند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کشور آفریقای جنوبی را دارند، می بایست پس از اخذ پذیرش از یک دانشگاه در این کشور، برای اخذ ویزا اقدام نمایند.

الزامات اخذ ویزا

 • برای این که آفریقای جنوبی به شما ویزای تحصیلی بر مبنای پذیرش تحصیلی تان دهد،
 • می بایست دانشگاه مورد نظرتان به عنوان یک مرکز آموزشی ثبت شده باشد.
 • در نتیجه با در دست داشتن هر نوع پذیرشی نمی توانید ویزا دریافت نمایید.
 • توجه داشته باشید ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی یک ویزای کوتاه مدت است.
 • این نوع اقامت به هیچ عنوان مستقیما به اقامت دائم آفریقای جنوبی تبدیل نمی شود.
 • مگر اینکه پس از اتمام تحصیلتان این نوع اقامت را بتوانید تبدیل نمائید.
 • شما با داشتن پیشنهاد کاری و تبدیل به ویزای کاری آفریقای جنوبی یا ویزای تجاری آفریقای جنوبی نمایید.
 • خوشبختانه این کار را از داخل خاک این کشور نیز می توانید انجام دهید.
 • نیازی به خروج و درخواست مجدد نمی باشد.

الزامات اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

 • یک پاسپورت که برای مدت زمان سی روز پس از اتمام دوره تحصیلتان نیز اعتبار داشته باشد.
 • دو صفحه خالی نیز داشته باشد.
 • گواهی پرداخت هزینه فرم درخواست ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی
 • دو عکس رنگی پاسپورتی
 • یک نامه رسمی از مرکز آموزشی مبنی بر این که به شما پذیرش داده است.
 • گواهی تمکن مالی شما که نشان دهنده توانایی تان برای پرداخت شهریه دانشگاه و هم چنین هزینه زندگی تان در کشور آفریقای جنوبی باشد.
 • گواهی ای مبنی بر این که برای دوران اقامت خود در آفریقای جنوبی بیمه درمانی دارید. اگر در کشور خودتان بیمه شده اید می بایست اثبات نمایید که آفریقای جنوبی و مراکز درمانی واقع در این کشور بیمه شما را به رسمیت می شناسند.
 • گواهی های پزشکی و رادیولوژی قبل از اعلام درخواست ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی.
 • اطلاعاتی در خصوص جایی که در زمان حضورتان در کشور آفریقای جنوبی در آن جا اقامت خواهید داشت.
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از جانب پلیس کشوری که شما بیش از دوازده ماه در آن جا اقامت داشته اید از سن هیجده سالگی به بعد.
 • گواهی های تولد کودکانی که به شما وابسته هستند.
 • گواهی های مربوطه در صورتی که ازدواج کرده اید، همسرتان فوت کرده است و یا از هم جدا شده و طلاق گرفته اید.

 ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی زیر هیجده سال

 1. در صورتی که زیر 18 سال دارید هیچ نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارید.
 2. افراد زیر 12 سال نیز هیچ نیازی به ضمیمه کردن گواهی رادیولوژی خود ندارند.
 3. الزامات مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی برای زیر 18 ساله ها
 4. گواهی تولد
 5. رضایت نامه از هم پدر و هم مادرتان و در صورتی که از یک دیگر جدا شده اند از یکی از آن ها
 6. ارتباط تماس و آدرس فردی که پذیرفته قیم فرد زیر هجده سال در هنگام حضور وی در کشور آفریقای جنوبی باشد.

اجازه کار با ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

در صورتی که ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را دارید به طور قانونی اجازه دارید بیست ساعت در هفته مشغول به کار باشید یعنی کارهای نیمه وقت انجام دهید و هم چنین اجازه خواهید داشت در تعطیلاتتان به طور تمام وقت کار کنید. این مسئله در واقع به شما کمک می کند تا بخش اعظم هزینه های خود را پوشش دهید.

در عین حال با بالا بردن تجربه کاری، شانس خود را برای ورود جدی به بازار کار پس از فارغ التحصیلی ارتقا دهید. دلیل این امر این است که بازار کار در کشور آفریقای جنوبی به خوبی کشور های اروپایی نیست. شما به عنوان یک فرد خارجی لازم است مهارت های خاص داشته باشید. تا خود را از بومیان متمایز کنید و در میان کسانی که تبعه کشور آفریقای جنوبی هستند، عملا شانسی برای کاریابی به دست آورید.

نحوه اخذ اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی

وقتی بحث اخذ اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی برای خارجی ها مطرح می شود، تمایل دولت این کشور تنها به جذب افرادی است که تاثیر مثبت به سزایی بر اقتصاد این کشور دارند. متقاضیان اخذ PR که مخفف عبارت Permanent Residency به معنای اقامت دائم است،

می بایست در دپارتمان امور داخلی واقع در استانی در آفریقای جنوبی، که متقاضی قصد زندگی کار در آن را دارد، درخواست خود را ارائه دهند. به محض این که وزیر امور داخلی آفریقای جنوبی بیان دارد که فرد متقاضی ممنوعیت و مشکلی بابت اخذ اقامت دائم این کشور ندارد، درخواست فرد نهایی می شود. این فرآیند مراحل مختلفی دارد که یکی از آن ها مصاحبه با یکی از اعضای وزارت امور داخلی است. ( اگر از داخل خاک آفریقای جنوبی درخواست اخذ اقامت دائم را داده اید ) یا وزارت امور خارجی آفریقای جنوبی ( اگر از کشور دیگری درخواست خود را اعلام کرده اید ) می باشد.

تکمیل اطلاعات مهاجرتی 

در شرایطی که با درخواست شما مخالفت شود، دلیل یا دلایل این امر یعنی ریجکتی شما، طی یک نوشته، و به همراه حقوقی که جهت مخالفت با تصمیم اتخاذ شده دارید و زمان بندی و نحوه اعتراض به تصمیم مذکور دارید، برای تان ارسال خواهد شد. در مقاله ای که از نظر گذراندید توضیحاتی در خصوص تحصیل در آفریقای جنوبی خدمت شما بزرگواران ارائه شد.

هر چند اطلاعات این حوزه بسیار گسترده می باشد و شما در صورتی که هنوز نیاز به تکمیل اطلاعات مهاجرتی بیشتری دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و از دانش مهاجرتی تیم مشاوره ما استفاده نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *