مهاجرت تحصیلی آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی

شاید دلیل عمده تحصیل در آفریقای جنوبی وجود دانشگاه های انگلیسی زبان و همچنین دوره های زبان برای پذیرش متقاضیان بین المللی است. تحصیل در این کشور برای اتباع ایرانی امکان پذیر است. از این رو دوره های زبان آن نیز بسیار محبوب می باشد. شما عزیزان برای اقدام در این برنامه ها نیاز به آگاهی از شرایط اخذ پذیرش و ویزا خواهید داشت. در مقاله پیش رو، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر علم مهاجرتی و اطلاعات حقوق بین الملل خود به ارائه اطلاعاتی پرداخته اند.

دانشگاه های آفریقای جنوبی به 3 دسته تقسیم می شوند:

 • دانشگاه‌ های سنتی که مدارک تئوری را ارائه می دهند.
 • دانشگاه ‌های فناوری، که با نام «تکنیکون» شناخته می ‌شوند، که مدرک‌ های حرفه ‌ای را ارائه می ‌کنند.
 • در نهایت دانشگاه های جامعی وجود دارند که رویکرد ترکیبی دارند.

امید است پس از مطالعه آن بخش اعظم سوالات برطرف گردد. ابتدا به ارائه توضیحاتی راجع به کشور آفریقای جنوبی می پردازیم. در نهایت موضوع اصلی که همان تحصیل در آفریقای جنوبی است، به تفصیل بیشتری شرح داده خواهد شد.

درباره کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یا به طور رسمی جمهوری آفریقای جنوبی، جنوبی ترین کشور در قاره آفریقا می باشد. این کشور در مرز شمالی آفریقای جنوبی، نامبیا، بوتسوانا و زیمباوه قرار دارد. در شرق و شمال شرقی کشورهای موزامبیک و اسواتینی واقع شده اند. کشور کوچک لسوتو نیز در آفریقای جنوبی قرار دارد و توسط این کشور احاطه شده است. کشور آفریقای جنوبی جزء 25 کشور بزرگ دنیا است. این کشور آفریقایی با بیش از 57 میلیون نفر 24 کشور پر جمعیت دنیا می باشد. به دلیل این که کشور آفریقای جنوبی زمانی از جمله مستعمرات بریتانیا بوده است.

علاوه بر زبان های محلی آفریقایی، بالای 90% جمعیت این کشور به زبان انگلیسی نیز تسلط کامل دارند. با توجه به انگلیسی زبان بودن کشور آفریقای جنوبی این مزیت اول این کشور است. هزینه های این کشور چه برای تحصیل و چه برای زندگی بسیار پایین تر از سایر کشورهای انگلیسی زبان مثل انگلستان، استرالیا، کانادا و نیوزیلند می باشد.

درباره تحصیل در آفریقای جنوبی

اگر چه مشکلات زیادی مثل خشونت و ارتکاب جرایم مختلف در کشور آفریقای جنوبی وجود دارد. اما جاذبه های زیادی نیز وجود دارند که باعث می شوند افرادی زیادی حاضر باشند این کشور را برای زندگی انتخاب کنند. از جمله جاذبه های این کشور می توان به حیات وحش بسیار زیبا و حیرت انگیز اشاره کرد. همچنین در آفریقای جنوبی، شهرهای پیشرفته و پویا و دانشگاه های با رنکینگ بالا وجود دارد. هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی همان طور که پیش تر گفته شد از بسیاری دیگر از کشورها پایین تر است. هزینه های تحصیل و زندگی عموما بین 2000$ الی 5000$ (دلار) در سال می باشد.

البته میزان آن بستگی به رشته و دانشگاه مورد نظر شما دارد. البته کورس های مدیریتی تا سالیانه 34000$ (دلار) نیز شهریه در بر دارند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کشور آفریقای جنوبی را دارند، بایستی پس از اخذ پذیرش از یک دانشگاه در این کشور، برای اخذ ویزا اقدام نمایند. جهت تحصیل در این کشور ابتدا مقاله ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را بررسی بفرمائید.

درباره تحصیل در آفریقای جنوبی

الزامات اخذ مجوز جهت تحصیل در آفریقای جنوبی

جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور بایستی مدارک زیر را ارائه دهید:

 • ارائه نامه پذیرش معتبر از دانشگاه معتبر در این کشور
 • ارائه گذرنامه معتبر
 • گواهی پرداخت هزینه فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • 2 عکس رنگی پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی شما که نشان دهنده توانایی تان برای پرداخت شهریه دانشگاه
 • گواهی ای مبنی بر این که برای دوران اقامت خود در آفریقای جنوبی بیمه درمانی دارید.
 • گواهی های پزشکی و رادیولوژی قبل از اعلام درخواست ویزای تحصیلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

اجازه کار با ویزای دانشجویی آفریقای جنوبی

در صورتی که ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را دارید به طور قانونی اجازه دارید 20 ساعت در هفته مشغول به کار باشید. همچنین اجازه خواهید داشت در تعطیلات به طور تمام وقت کار کنید. این مسئله در واقع به شما کمک می کند تا بخش اعظم هزینه های خود را پوشش دهید. در عین حال با بالا بردن تجربه کاری، شانس خود را برای ورود جدی به بازار کار پس از فارغ التحصیلی ارتقا دهید. دلیل این امر این است که بازار کار در کشور آفریقای جنوبی به خوبی کشورهای اروپایی نیست. شما به عنوان یک فرد خارجی لازم است مهارت های خاص داشته باشید. در میان کسانی که تبعه کشور آفریقای جنوبی هستند، عملا شانسی برای کاریابی به دست آورید. جهت اطلاع از شرایط کار در آفریقای جنوبی می توانید مقاله لینک شده را بررسی بفرمائید.

نحوه اخذ اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی

وقتی بحث اخذ اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی برای خارجی ها مطرح می شود، تمایل دولت این کشور تنها به جذب افرادی است که تاثیر مثبت به سزایی بر اقتصاد این کشور دارند. متقاضیان اخذ PR که مخفف عبارت Permanent Residency به معنای اقامت دائم است. به محض این که وزیر امور داخلی آفریقای جنوبی بیان دارد که فرد متقاضی ممنوعیت و مشکلی بابت اخذ اقامت دائم این کشور ندارد، درخواست فرد نهایی می شود.

این فرآیند مراحل مختلفی دارد که یکی از آنها مصاحبه با یکی از اعضاء وزارت امور داخلی است.هر چند اطلاعات این حوزه بسیار گسترده می باشد و شما در صورتی که هنوز نیاز به تکمیل اطلاعات مهاجرتی بیشتری دارید. از این رو می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و از دانش مهاجرتی تیم مشاوره ما استفاده نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.