مهاجرت به آفریقای جنوبی

اقامت آفریقای جنوبی

اقامت آفریقای جنوبی

برای کسانی که قصد مهاجرت به آفریقای جنوبی را دارند، دانستن این نکته لازم است که ویزاهای مختلفی برای کسب اقامت آفریقای جنوبی وجود دارد و دریافت هر یک شرایط خاصی دارد. شما می توانید از طرق مختلف اجازه ی اقامت قانونی در آفریقای جنوبی را بدست آورید.  اگرچه استثنا وجود دارد اما همه ی افراد خارجی که قصد ورود به آفریقای جنوبی را دارند باید اجازه ی رسمی یا ویزا داشته باشند. در این بخش شرایطی را که به اقامت در آفریقای جنوبی منجر خواهد شد خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت آفریقای جنوبی

از سال 2014 تا کنون همه متقاضیان زندگی در آفریقای جنوبی باید به صورت انفرادی برای اخذ ویزای رسمی از سفارت خانه یا کنسولگری آفریقای جنوبی اقدام کنند. برای دریافت هرگونه ویزای معتبر از شما انگشت نگاری خواهد شد و کلیه مدارک شخصی شما، بسته به نوع درخواست، از شما دریافت خواهد شد.

همه متقاضیان باید با توجه به فعالیتی که در آفریقای جنوبی دارند، ویزای مرتبط دریافت کنند. هیچ یک از توریست های آفریقای جنوبی اجازه تغییر نوع ویزای خود را در خاک این کشور نخواهند داشت. برای مثال اگر شخصی برای دیدار خانواده خود از طریق ویزای توریستی وارد کشور آفریقای جنوبی شده است، نمی تواند برای ویزای دیدار بستگان اقدام کند. او باید به کشور خود برگردد و مجدد برای ویزای دیدار اقدام کند. شما می توانید از راه های زیر برای اخذ ویزای اقامت موقت آفریقای جنوبی اقدام کنید؛

 • ویزای دیدار به مدت حداکثر 90 روز
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای معاهده
 • ویزای تجاری
 • ویزای کاری
 • ویزای پیوستن به خانواده
 • ویزای بازنشستگان

شرایط اخذ ویزای اقامت موقت در آفریقای جنوبی چیست؟

سفارت، کنسولگری و یا نمایندگی های کشور آفریقای جنوبی برای ارائه ویزا از شما مدارک زیر را طلب می کنند؛

 1. پاسپورت با اعتبار 30 روز پس از زمان بازگشت شما از آفریقای جنوبی
 2. هزینه بررسی
 3. فتوکپی همه ویزاهای اقامت قبلی شما در صورت وجود
 4. دو قطعه عکس پاسپورتی با پس زمینه روشن
 5. گواهی واکسیناسیون تب زرد
 6. گواهی عدم سوء پیشینه قضایی
 7. گزارش پزشکی و رادیولوژی مربوط به شش ماه گذشته
 8. شناسنامه
 9. گواهینامه های مختلف نظیر گواهی تمکن مالی، گواهی ازدواج و تمام گواهینامه هایی که نشان دهنده افراد وابسته به شما است.

اقامت آفریقای جنوبی از طریق ویزای کار

در آفریقای جنوبی انواع مختلفی از ویزای کار وجود دارد که به شما اجازه خواهد داد تنها به صورت موقت اقامت آفریقای جنوبی را بدست آورید. توجه داشته باشید که حداقل 90روز قبل از پایان اعتبار ویزای کاری آفریقای جنوبی باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید. در صورتی که یک دوره ی 5 ساله در آفریقای جنوبی کار کنید می توانید برای دریافت اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

کشور آفریقای جنوبی با کمبود نیروی متخصص روبروست بنابراین تمایل بسیار زیادی به جذب این متخصصین دارد. در صورتی که شما فارغ التحصیل مقطع دکترا هستید و یا مقالات علمی معتبری ارائه کرده اید می توانید از شانس بسیار بالایی برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی برخوردار شوید. نیروهای کار متخصص می توانند با 5 سال سابقه کار حرفه ای، اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی را بدست آورند.

اقامت آفریقای جنوبی از طریق ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی در آفریقای جنوبی به هیچ عنوان ضامن اقامت شما در آفریقای جنوبی نیست. همه دانشجویان خارجی در آفریقای جنوبی پس از پایان دوره تحصیل خود باید این کشور را ترک کنند. این دانشجویان تنها در صورتی می توانند اقامت آفریقای جنوبی را بدست آورند که ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری و یا سرمایه گذاری تبدیل کنند.

اقامت از طریق ویزای پیوستن به خانواده

کلیه افرادی که شهروند دائم آفریقای جنوبی هستند می توانند برای حضور خانواده ی خونی خود در این کشور اقدام کنند. این افراد شامل پدر، مادر، برادر، خواهر، پدر بزرگ و مادربزرگ می شود. فردی که برای این عمل اقدام می کند باید اثبات کند که ماهیانه حداقل 8500 راند در ماه درآمد خواهد داشت. از طرفی کلیه نسبت های فامیلی باید از طریق شناسنامه ثابت شود.

اقامت آفریقای جنوبی از راه ویزای تجاری

توسعه در کشور آفریقای جنوبی با سرعت بسیار بالایی در حال رقم خوردن است. از همین رو امکانات فراوانی را در اختیار سرمایه گذاران کشور های مختلف قرار می دهد. برای دریافت ویزای تجاری آفریقای جنوبی شما باید 5میلیون راند در حساب خود سرمایه داشته باشید، تضمین ارائه دهید که حداقل 60 درصد از نیروی کار شما از میان شهروندان آفریقای جنوبی انتخاب خواهند شد. از سوی دیگر شما باید یک طرح اقتصادی ارائه کنید و نشان دهید طرح شما می تواند منافعی برای مردم آفریقای جنوبی داشته باشد.

اقامت آفریقای جنوبی از طریق ویزای بازنشستگی

افرادی که قصد دارند دوره ی بازنشستگی آن ها در کشور آفریقای جنوبی سپری کنند می توانند از این ویزا بهره ببرند. آن ها باید ثابت کنند که در ماه 37000 راند درآمد خواهند داشت.

کسب اقامت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

در صورتی که شخصی با یکی از شهروندان آفریقای جنوبی و یا با یکی از کسانی که اجازه ی اقامت دائم در آفریقای جنوبی را دارد، ازدواج کند، می تواند اجازه ی اقامت در آفریقای جنوبی را بدست آورد. برای اینکه بتوانید از این طریق راهی آفریقای جنوبی شوید، باید مدارکی مبنی بر اینکه حداقل 5 سال از ازدواج شما می گذرد ارائه دهید.

اقامت آفریقای جنوبی از طریق اثبات خود کفایی

در صورتی که در حساب بانکی شما 12 میلیون راند وجود دارد شما می توانید به عنوان فردی با استقلال مالی برای اقامت در آفریقای جنوبی اقدام کنید.

اقامت دائم آفریقای جنوبی چگونه است؟

اقامت دائم در کشور آفریقای جنوبی تحت شرایطی خاص به افراد اعطا می شود که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • 5 سال سابقه کار در آفریقای جنوبی.
 • اگر شما به عنوان نیروی کار متخصص وارد آفریقای جنوبی شده اید و 5 سال سابقه کار حرفه ای دارید.
 • اگر قصد شروع یک تجارت در این کشور را دارید.
 • اگر پناهندگی آفریقای جنوبی را بدست آورده اید.
 • اگر به عنوان یک شخص بازنشسته وارد این کشور شده اید.
 • اگر از لحاظ اقتصادی استقلال دارید.
 • اگر شما با یکی از شهروندان آفریقای جنوبی به صورت سببی یا نسبی نسبت خانوادگی دارید.

در این مقاله در رابطه با راه های اقامت دائم و موقت آفریقای جنوبی مطالبی را ارائه کرده ایم که می تواند راهنمای مناسبی برای شما در زمینه مهاجرت به آفریقای جنوبی باشد. اگر قصد اقامت آفریقای جنوبی را دارید می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

9 دیدگاه برای “اقامت آفریقای جنوبی

 1. هیوا گفت:

  با تشکر از سایت و مقاله های خوبتون

 2. Saba گفت:

  سلام
  خواستم از سایت به روزتون و مطالب مفیدتون تشکر کنم

 3. بیژن مرتضوی گفت:

  فکر کنم جای خوبی باشه

 4. فهیمه راد گفت:

  سلام من ۳۰ ساله هستم کارشناسی رشته میکروبیولوژی دارم و ۳ سال در آزمایشگاه کار میکنم آیا میتونم برای کار به آفریقا بروم؟ مجرد هستم

 5. همایون اسدی گفت:

  برای تحصیل هنر چه کشوری شرایط بهتری داره؟

 6. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی خوب بود این مقاله ممنون

 7. ali ram گفت:

  بابت مطلب مفیدتو تشکر میکنم من بیشتر دوست دارم برای سف تفریحی به این کشور سفر کنم اگه میشه راجه به اقمت کشور مراکش هم مطلب بذارید

 8. کیوان گفت:

  سپاس بابت توضیحات خوبتون

 9. sohrab گفت:

  اقامت کاری ارزونترین مهاجرته اگر جز لیست مشاغل باشیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *