مهاجرت کاری اتریش

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

یکی از روش های مهاجرت به کشور اتریش، دریافت ویزای کاری می باشد. که در ادامه مقاله به چگونگی مهاجرت،شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان، هزینه های زندگی در سال 2019 در کشور اتریش می پردازیم.

توضیح کلی در رابطه با کشور اتریش

کشور اتریش در اروپا مرکزی واقع شده است. جمعیت این کشور تا سال 2018، 8.823.267 نفر بوده است. در میان کشور های ثروتمند در جهان، کشور اتریش جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده است. برای اجازه کردن دفتر کار و خانه در اروپا مرکزی، می توان کشور اتریش را انتخاب کرد. زیرا قیمت های اجاره دفتر کار و خانه بسیار مناسب است.

در منطقه اروپا، اتریش کشوری است که اقتصاد بسیار با ثباتی دارد. در کشور اتریش نرخ تورم و بیکاری بسیار پایین است، به همین دلیل مردم به راحتی با پیدا کردن شغل مناسب می توانند از پس هرینه های زندگی برآیند. در زمان تشکیل تحادیه اروپا اقتصاد اروپا نیز یکپارچه شد. و قوانین اقامت های کاری و قوانین دریافت ویزا وهمچنین قوانین اعطای تابعیت و اقامت در کشور های اروپایی مشابه یکدیگر هستند.

زبان رسمی مردم در کشور اتریش آلمانی می باشدو نود و هشت درصد مردم ساکن در این کشور به این زبان صحبت می کنند و بقیه افراد به زبان های کروات، مجارستانی و اسلووانی نیز صحبت می کنند. از کشور هایی در اروپا که متقاضیان زیادی برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم دارند می توان به کشورهای آلمان، آفریقا جنوبی، اتریش و دانمارک اشاره کرد.

ویزای کار در اتریش

از انواع ویزاهای پر مخاطب می توان به ویزای کاری اشاره کرد. هر ساله افراد زیادی برای انجام کار در کشورهای دیگر اقدام به دریافت ویزای کاری می کنند. یکی از این کشور ها که خواهان بسیاری هم دارد کشور اتریش است.

فرد برای اینکه بتواند ویزای کاری در کشور اتریش را دریافت کند، باید حداقل دوره لیسانس را گذرانده و مدرک این دوره را داشته باشد و بعد از گذراندن دوره لیسانس سه تا چهار سال سابقه کار داشته باشد. متقاضی باید مدرک معتبر زبان انگلیسی یا آلمانی داشته باشد.

شرایط ویزای کار در اتریش

موسسه برای متقاضیان، ویزا کار شش ماهه دریافت می کند و فرد متقاضی باید ظرف مدت شش ماه شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کند. اگر فرد نتواند در طول این مدت شغلی پیدا کند باید کشور اتریش را ترک کرده و به ایران بازگردد. فرد متقاضی در ابتدا نمی تواند همراه با خانواده خود به اتریش مهاجرت کند، فرد ابتدا باید به تنهایی به آنجا رفته و شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود را پیدا کند و بعد از آن می تواند درخواست مهاجرت خانواده خود را ارائه دهد.

حقوق ماهانه افراد به خصوص افرادی که در رشته های مهندسی تحصیل کرده و حالا مشغول بکار هستند ماهانه بین 2500 تا 5000 یورو حقوق دریافت می کنند. و این مبلغ نسبت به هزینه های زندگی در اتریش مبلغ بسیار خوبی می باشد.

کشور آلمان جز اصلی ترین شریک اقتصادی برای کشور اتریش محسوب می شود. به همین خاطر افرادی که در رشته های مهندسی بخصوص گرایش های برق، صنایع، مکانیک، آی تی، الکترونیک، عمران و … تحصیل کرده اند و به آلمان یا اتریش مهاجرت کرده و ویزای کاری دریافت کنند، فرصت های بسیار مناسب شغلی این متقاضیان فراهم است.

افرادی که در اروپا تحصیل کرده باشند موقعیت های بیشتری برای استخدام در اروپا دارند. افراد شاغل در کشور اتریش که ویزای کار دارند و حقوق بالا دریافت می کنند، اگر طی چهار سال مالیات بپردازند می توانند نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

قوانین اتحادیه اروپا برای اخذ ویزا کار

به طور کلی قانون اتحادیه اروپا برای یک شغل به این صورت است که، شغل مورد نظر باید به مدت سه ماه توسط کارفرما آگهی شده باشد. اگر طی سه ماه فردی برای آن شغل استخدام نشد، باید سه ماه دیگر در سایت های کاریابی آگهی شود. و پس از گذشت این مدت اگر فردی برای آن شغل استخدام نشد، سازمان می تواند فردی را خارج از اتحادیه اروپا برای آن شغل استخدام کند.

با توجه به این قانون مشخص می شود که پیدا کردن شغل برای افراد خارج از اتحادیه اروپا در کشور های اروپایی بسیار سخت می باشد. متقاضی باید طی مدت شش ماه هفتاد امتیاز (از صد امتیاز) کسب کند و بعد از تایید مدارک فرد توسط اداره کار اتریش می تواند اقامت شش ماهه کار را دریافت کند.

فرد بعد از استخدام شدن در شغلی و امضا قرار داد کاری، مدارکش برای صدور اجازه کار به اداره کار فرستاده می شود و بعد از موافقت اجازه کار به فرد کارت اقامت ( کارت قرمز- سفید- قرمز ) داده می شود. افرادی که دارای تابعیت کشور هایی مثل: نیوزلند، پاناما، صربستان، آمریکا، واتیکان، مالزی، ژاپن، برزیل و … را دارند، احتیاج به اخذ ویزا جست و جو کار ندارند.

اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

از ساده ترین راه ها برای دریافت اقامت اتریش ثبت شرکت است. دریافت این اقامت برای افرادی که در کشور اتریش شرکت ثبت کنند یا شرکتی را خریداری کنند امکان پذیر است و فرد می تواند از این طریق به اتریش مهاجرت کند. برای ثبت شرکت سرمایه ای بالغ بر صد هزار یورو نیاز است. و مدت زمانی که طول می کشد فرد اقامت کسب کند شش تا هشت ماه است. در صورتی که فرد اقامت اتریش را از طریق ثبت شرکت داشته باشد بدون نیاز به دریافت شنگن اروپا می تواند به کشورهای اروپایی سفر کند.

امتیاز بندی برای اخذ ویزای کار در اتریش به چه صورت است؟

 • سن

رده سنی 20 تا 35 سال 20 امتیاز دارد

رده سنی 35 تا 40 سال 15 امتیاز دارد

رده سنی 40 تا 45 سال 10 امتیاز دارد

 •  مدارک تحصیلی

مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد 20 امتیاز دارد

مدرک دکترا 40 امتیاز دارد

فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر 30 امتیاز دارد

فارغ التحصیلان از دانشگاه های اتریش در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد 10 امتیاز دارند.

 • مدرک زبان

مدرک زبان مبتدی و پیشرفته ( آلمانی و انگلیسی ) بین 5 تا 10 امتیاز دارد.

 • سوابق کاری

افراد به ازای هر سال سابقه کاری 2 امتیاز دریافت می کنند و حداکثر دریافت امتیاز از سوابق کاری 20 امتیاز است

داشتن حداقل 6 ماه سابقه کاری در اتریش 10 امتیاز دارد.

اخذ کارت قرمز- سفید- قرمز از طریق تحصیل در اتریش به چه صورت ممکن است؟

افرادی که در اتریش دوره تحصیلی خود را گذراندن بعد از اتمام دوران تحصیل می توانند به راحتی کارت قرمز- سفید- قرمز را دریافت کنند. مثال: اگر فردی در دانشگاه های اتریش در دوره کارشناسی تحصیل کرده باشد بعد از فارغ التحصیلی می تواند کارت را دریافت کند. و به دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشد.

افرادی که از طریق ویزا تحصیلی وارد کشور اتریش می شوند شانس بالاتری برای دریافت این کارت دارند. اگر فردی از طریق ویزای کار وارد اتریش شده، می تواند اقدام به دریافت ویزا تحصیلی کند و بعد از اتمام دوره تحصیلی می تواند کارت قرمز- سفید- قرمز را دریافت کند. افرادی که می توانند این کارت را دریافت کنند شامل این چهار گروه می باشند:

 1. کارگرانی که واجد شرایط هستند و توانسته اند امتیازات لازم را کسب کنند.
 2. اخذ کارت برای متخصصان و کارگران که در شغل های نادر مشغول به کار هستند.
 3. کارگران و متخصصان که در کارهای کلیدی در بازار مشغول به کار هستند.
 4. دانشجویانی که در دانشگاه های خارج از کشور اتریش فارغ التحصیل شده اند.

در آخر اگر متقاضیان عزیز بعد از مطالعه مقاله خواستار دریافت اطلاعات بیشتر در رابطع با شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان در سال 2019، قوانین که باید برای گرفتن ویزا رعایت کرد، نحوه گرفتن کارت قرمز- سفید- قرمز و دیگر سوالات هستند می توانند با مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایند.

Related Posts

10 دیدگاه برای “شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

 1. sadra گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  من دامپزشک با سابقه کار بالا هستم و در زمینه کاریم حاذق و سرامدم ایا شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان خوب هست و من برای مهاجرت به اتریش اقدام کنم؟
  ممنونم ازتون

 2. هانا گفت:

  ممنون بابت اطلاعات خوبتون

 3. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ویزای تحصیلی اتریش هم مطلب بذارید

 4. امیرحسین گفت:

  مقاله و مطالب سودمندی بود.

 5. leilakk گفت:

  خیلی عالی بود.ممنون از شما

 6. سلامیان گفت:

  حالا مجموعا شرایط ویزای اتریش برای ایرانیان راحته یا نه

 7. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون میشم در مورد ویزای تحصیلی این کشور هم توضیح دهید.
  ممنون از مطالب بسیار خوبتون

 8. قراری گفت:

  سلام.امکان تبدیل ویزای توریستی اتریش به ویزای کار وجوددارد؟

 9. خموش گفت:

  این ویزای کار چقدر طول میکشه تا صادر شه؟

 10. مهراد گفت:

  امتیاز سابقه کار رو میشه بفرمائید با بیمه میخوان یا بدون این مدرک ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *