مهاجرت به کشور کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

تعداد متقاضیان مهاجرت به کانادا در سراسر دنیا بسیار زیاد می باشد و همه این اشخاص علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه شرایط مهاجرت به کانادا می باشند. چنانچه شما هم در زمره این اشخاص می باشید با مطالعه این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید. قانون مهاجرت کشور کانادا دربرگیرنده مجموعه ای از قوانین و مقررات پیچیده است که عمدتا در سطح فدرال وضع می شوند مانند هنگامی که متقاضیان به همراه اعضای خانواده به کشور کانادا نقل مکان می کنند و یا هنگامی که افراد ازدواج می کنند و مایل به اقامت در کشور کانادا هستند و زمانی که مهاجران مایل به استخدام در این کشور هستند

مهاجرت به کانادا

کانادا به عنوان یک کشور با سیاست مهاجرتی گسترده شناخته می شود. اگر شما هم در مورد شرایط مهاجرت به کانادا فکر می کنید، باید بدانید که 3 دسته اصلی از متقاضیان مهاجر به این کشور وجود داردکه عبارتند از:

مهاجرت به کانادا از طریق خانواده: متقاضیان مهاجرت به کانادا ازطریق خانواده این ها اشخاصی می باشند که قصد دارند در کنارخانواده خود که ساکنان کانادایی باشند در این کشور زندگی کنند. این موضوع بدین معنا می باشد که این اشخاص تحت برنامه دولتی، هر دو شهروندان و ساکنین دائمی می توانند اعضای خانواده را برای مهاجرت به کانادا حمایت کنند.

مهاجرت به کانادا از روش اقتصادی: مهاجران اقتصادی که شامل کارگران ماهر و افراد متقاضی کسب و کار در کشور کانادا می شوند. که به صورت کلی 7 دسته از مهاجران اقتصادی وجود دارد. با این توضیح که مهم ترین دسته مهاجران اقتصادی کشور کانادا کارگران دارای مهارت می باشند که این تعداد متقاضیان 19.8% از کل مهاجران اقتصادی کشور کانادا در سال 2005 می باشد.هم چنین دولت کانادا یک برنامه مهاجرت تجاری VIP را ایجاد کرده است که برای مهاجرانی که دارای تجربه کسب و کار کافی یا تجربه مدیریتی برای دریافت اقامت دائم در دوره کوتاه تر از سایر مهاجران می باشد را امکان پذیر می سازد.

مهاجرت به کانادا از روش پناهندگی: این روش به علت غیر قانونی بودن به هیچ وجه مورد تایید مشاورین موسسه حقوقی ما نمی باشد.

در سال 2010 در کشورکانادا 280،681 مهاجر (دائم و موقت) موفق به مهاجرت شدند که از این تعداد 186،913 (67%) مهاجران اقتصادی بودند؛ 60،220 (22%) از طریق خانواده؛ 24696 (9%٪) از طریق پناهندگانی بودند؛ و 8،845 (2%) از روش های دیگر بودند.

شرایط مهاجرت به کانادا ازروش ویزای تحصیلی

هر سال صدها هزار دانشجوی بین المللی برای تحصسل در کانادا اقدام می کنند. چراکه دانشجویان بین المللی می توانند تجربه های فراوانی را کسب نمایند، هم چنین آموزش های ارزشمندی و آموزش مهارت های شغلی خاصی را به دست آورند با این حال، تبدیل شدن به دانشجوی بین المللی در یک کشور خارجی می تواند نگران کننده باشد و این موضوع در مورد سیستم آموزشی کانادا بسیار قابل درک است و تازه واردان این کشور باید برای ثبت نام اقدام به دریافت اجازه تحصیلی از آنها استفاده کنند. خوشبختانه، ما چند منابع را برای کمک به شما در درک چگونگی تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی در کانادا را سایت موسسه خود قرار داده ایم.

شرایط مهاجرت به کانادا از روش ویزای کار

به طور کلی قوانین کشور کانادا از ایالات متحده تبعیت می کند و به طور کلی به کارکنان مجوز نمی دهد. به این ترتیب، اکثر مهاجران نمی توانند درخواست مجوز کار در این کشور را به دست آورند. با این حال، شرایط و برنامه های خاصی وجود دارد که فرصتی برای درخواست مجوز کار برای اشخاصی که دارای ویزای توریستی هستند وجود دارد. البته ویزای توریستی فعالیت های اقتصادی این اشخاص را محدودتر می کند.

بر اساس قوانین مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) متقاضیان ویزای کاری این کشور می توانند در این شرایط برای اجازه کار در کانادا اقدام نمایند که عبارتند از:

  • در صورتی همسر یا والدین این اشخاص دارای مجوز کار باشند.
  • در صورتی که این اشخاص دارای یک مجوز برای نوع دیگری از استخدام را در حالی که مجوز کار فعلی خود را دارند، درخواست کنند.
  • در صورتی که این اشخاص دارای یک مجوز اقامت موقت باشند که اعتبار آن برای بیشتر از نصف سال باشد.

در صورتی که این اشخاص برای اقامت دائم در کانادا، مراحل لازم را طی کنند که در این زمان می توانند برای درخواست مجوز کار درخواست بدهند.

شرایط مهاجرت به کانادا از روش ویزای کار

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی

ویزای توریستی کانادا از این لحاظ طراحی شده است تا اجازه ورود به کانادا را برای اشخاصی که دارای اهداف گردشگری، به صورت تنهایی و یا به انضمام خانواده خود را دارند با اقامت های کوتاه مدت فراهم می کند. و میزان مدت زمان بستگی به کشور مبدا متقاضیان دارد و این امکان وجود دارد که مدت اقامت این اشخاص تا 6 ماه طول بکشد.

برای نمونه این موضوع که این اشخاص از طریق چه نوع ویزایی وارد این کشور می شوند. بستگی دارد مثلا این اشخاص یک ویزای تک ورودی یا یک ویزای چندگانه دریافت کنند. متقاضیان ویزای توریستی چند ورودی، مجاز به ترک و ورود مجدد به مدت یک دهه با طولانی ترین مدت اقامت یک ساله می باشند یا متقاضیان ویزای اقامت تک ورودی در بیشتر موارد، در زمانی می باشد که این اشخاص این کشور را ترک می کنند، در این صورت مجبور خواهند شد که دوباره درخواست کنند.

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاران می توانند از طیف گسترده ای از روش های سرمایه گذاری های ممکن در کانادا استفاده نمایند که هر یک دارای ویژگی های مختلف می باشند. بازده سرمایه گذاری می تواند از یک زمان به زمان دیگر تغییر کند چرا که در بیشتر موارد زمان سرمایه گذاری می تواند غیر ممکن باشد. برنامه های مختلف مالیاتی ثبت شده به سرمایه گذاران اجازه می دهد که برای برخی از درآمد خود مالیات نپردازند.

این یکی از دلایلی است که اغلب مردم در هنگام ورود به استخر، اکسپرس از خدمات وکیل مهاجرت کانادا استفاده نمایند متخصص حرفه ای قانونی قادر خواهد بود که مهارت ها، آموزش و تجربه خود را با جریان PNP کانادایی منطبق سازد و حتی در تعیین تعداد نامزدهای تعیین شده در استان برای هر دسته، تعیین کند که کدام یک از متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بهترین فرصت را برای موفقیت در این زمینه داشته باشند. در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله شرایط مهاجرت به کانادا هستید با مراجعه نمودن به مقالات ویزای کاری کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا به اطلاعات جامعی دست یابید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در همین باب مفتخر به راهنمایی شما نیز می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *