مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

لوزامبورگ کشوری اروپایی است و شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ برای سرمایه‌گذاران متقاضی در این کشور بسیارهمواره و ایده‌آل می‌باشد. به عبارت دیگر کشور لوکزامبورگ همیشه از سرمایه گذاران خارجی جهت پویایی اقتصاد خود، استقبال بسیار خوبی می کند.

درباره کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ در پیمان ناتو و همچنین پایه گذاری اتحادیه اروپا، نقش بسزایی داشته است. مبلغ 79/38 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی این کشور اختصاص دارد. تعداد نیروی کار در لوکزامبورگ به 205 هزار نفر می رسد. از این تعداد بالغ بر 121 نفر نیروی کار از کشورهای آلمان، بلژیک و فرانسه هستند. از آنجا که نرخ بیکاری در کشور لوکزامبورگ به میزان 4/4 درصد می باشد، لذا مردم این کشور زیر خط فقر نیستند. چراکه این کشور از جمله کشورهای ثروتمند اروپایی به شمار می رود.

3 زبان رایج در کشور لوکزامبورگ وجود دارد:

 1. زبان لوکزامبورگی: این زبان برای تکلم و گفت و گوهای روزمره در بین مردم مورد استفاده قرار می گیرد.
 2. زبان فرانسوی: این زبان به عنوان زبان قانونی این کشور شناخته شده است. به همین دلیل مکاتبات قانونی در این کشور به زبان فرانسه است.
 3. زبان آلمانی: زبان مطبوعات در این کشور زبان آلمانی است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را به مطالعه این مقاله جهت آگاهی در این زمینه بیشتر دعوت می نماید.

شهروندان اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ

ممکن است افرادی که جزو شهروندان اتحادیه اروپا هستند،تمایل به اقامت بیشتر از 3 ماهه در لوکزامبورگ را داشته باشند. در این صورت سه حالت برای آنها وجود دارد. حالت اول این که از سوی یکی از شرکت های لوکزامبورگ جذب و استخدام شده و مشغول کار شوند. حالت دوم این که با سرمایه خودشان مشغول فعالیت شغلی شوند. حالت سوم این که مشغول آموزش در این کشور باشند. پس می بایست درآمد کافی و تمکن مالی جهت تامین هزینه های خود در این کشور را داشته باشند.

شرایط کاری در لوکزامبورگ

این کشور از لحاظ بیمه، شرایط کاری و قوانین مالیاتی در سطحی است که مردم کشورهای همسایه کار در این کشور را ترجیح می دهند. طبق آمارهای به دست آمده از لحاظ کیفیت زندگی و درآمد سرانه، رتبه پنجم را در سطح جهانی دارا است.

شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

 • شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ به صورتی است که سطح اقتصادی قوی در این کشور را به نمایش می گذارد.
 • لوکزامبورگ همواره به کارآفرینی و جذب سرمایه گذاران خارجی اهمیت بسیاری قائل است.
 • به طوری به این نوع سرمایه گذاری اتکای اقتصادی دارد.
 • این موقعیت اقتصادی بسیار مناسب، موجب تبدیل این‌کشور به یک مرکز جهانی جهت امور مالی، بیمه و بانکداری گردیده است.
 • از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید اطلاعات کامل تری را در این زمینه به دست آورید.
 • این موسسه بهترین گزینه شرایط سرمایه گذاری را در اختیار شما قرار می دهد.

اقامت شهروندان غیر اتحادیه‌اروپا در لوکزامبورگ

در شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ شهروندانی که درخارج از اتحادیه اروپا هستند،جهت اقامت 3 ماهه می‌بایست اخذ ویزا نمایند. پس از گذشت سه ماه، مجاز به ارائه درخواست به وزارت امور خارجه جهت اخذ مجوز اقامت هستند. بنابراین برای انجام این امر بایستی اسناد و مدارکی را تهیه و ارائه نماید.

لازم به ذکر است کلیه‌مدارک ارائه شده بایستی به یکی از زبان‌های آلمانی، فرانسوی و یا انگلیسی ترجمه شده باشد. همچنین باید تاییدیه یکی از دفاتر اسناد رسمی را نیز داشته باشد. اسناد مورد نیاز جهت اخذ اقامت در سوئیس به قرار ذیل است:‌

 • ارائه گذرنامه دارای اعتبار
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه اسنادی مبنی بر اثبات محل اقامت (مسکن) و اشتغال به کار

قوانین سرمایه گذاری در لوکزامبورگ چیست؟

در بررسی شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ فرد متقاضی می بایست سرمایه اولیه را جهت این کار دارا باشد. سرمایه اولیه به مبلغ حداقل 3 میلیون یورو می باشد که می تواند در قالب مدیریت جدید دارای دفتر کار باشد. نقدینگی این نوع سرمایه گذاری می بایست ثابت گردد.

سرمایه گذاران متقاضی سرمایه گذاری در لوکزامبورگ جهت ثبت شرکت می بایست حداقل دو نفر کارمند استخدام و جذب نماید. شرایط حسابداری و حقوق و دستمزد کارمندان می بایست با قوانین اداری و صنفی این کشور مطابقت داشته باشد. در حالت دوم این که مبلغی معادل 20 میلیون یورو در یکی از موسسات مالی واقع در لوکزامبورگ دارا باشد. این مبلغ می بایست به مدت 5 سال برداشت نگردد و در حساب بانکی وی محفوظ باشد.

شرایط اقامت سرمایه‌گذاران چگونه است؟

 • فرد سرمایه گذار با رعایت شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ می تواند اقامت این کشور را اخذ نماید.
 • این قانون در حوزه اقتصادی و دولت لوکزامبورگ همواره وجود دارد.
 • هدف از این کار، ایجاد تنوع اقتصادی و همچنین ایجاد انگیزه و تشویق برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در این‌کشور است.
 • سرمایه‌گذاران خارجی که تمایل به سرمایه گذاری در لوکزامبورگ دارند، می بایست حداقل 500 هزار یورو سرمایه اولیه داشته باشند.
 • این مبلغ می تواند برای یک شرکت لوکس که در زمینه های تجاری، صنعتی و صنایع دستی فعالیت می‌کند، باشد.
 • به طور کلی شخص متقاضی می بایست از سوی مقامات محلی ثبت نام نموده و کارت شناسایی این کشور را بگیرد.
 • در این صورت مجاز به زندگی در این کشور خواهد بود. این مجوز به صورت موقت و 3 ساله صادر می گردد. در صورت اقامت بی‌وقفه و مستمر در این کشور به مدت 3سال، مجاز به اقامت دائمی در این کشور خواهندبود.

خرید ملک در لوکزامبورگ امکان‌پذیر است؟

شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ می تواند به صورت خرید ملک در این کشور نیز باشد. در مقاله مقرون به صرفه‌ترین کشور برای خرید خانهمی توانید این نوع سرمایه‌گذاری را در کشورهای مختلف مقایسه نمایید. افرادی که تمایل به سرمایه گذاری از طریق ملک دارند، می بایست قبل از مجوز اقامت موقت، سرمایه گذاری نمایند. در غیر این صورت سرمایه گذاری در ملک و مستغلات به صورت مستقیم یا غیر مستقیم برای وی ممنوع می باشد. مبلغ سرمایه گذاری می بایست حداقل 75 درصد وجوه فرد متقاضی را در بر گیرد. الباقی آن که 25 درصد می باشد، می تواند به صورت قرض یا وام در نظر گرفته شود. مجوز اقامت این دسته از افراد، دارای اعتبار اولیه سه ساله است. با تمام این تفاسیر همچنان طرق مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ وجود دارد.

سرمایه گذاران و متقاضی گرامی می توانند در این زمینه از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کمک بگیرند. ارائه مشاوره های تخصصی به متقاضیان گرامی در زمینه شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ از افتخارات این موسسه می‌باشد. می‌توانید با وکلا و کارشناسان ما به صورت تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری در تماس باشید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *