مهاجرت به کشور صربستان

شرایط تحصیل رایگان در صربستان

شرایط تحصیل رایگان در کشور صربستان

شرایط تحصیل رایگان در صربستان برای دانشجویان بین المللی متفاوت می باشد و متقاضیانی که می خواهند مشغول به تحصیل رایگان در صربستان شوند، حتما باید از شرایط این امر اطلاعات کافی داشته باشند. تحصیل در کشور صربستان در سال های اخیر در بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب بوده است و در دو دهه گذشته، دانشجویان خارجی زیادی از کشور های مختلف اقدام به ورود به دانشگاه های کشور صربستان کرده اند. ورود به دانشگاه های کشور صربستان شرایط خاصی دارد و دانشجویان برای تحصیل در مراکز تحصیلی این کشور حتما باید شرایط و مدارک خاصی را دارا باشند.

مهاجرت تحصیلی به صربستان با کسب ویزای تحصیلی این کشور امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند با ارائه دعوت نامه از دانشگاه مورد نظر، اقدام به کسب ویزا تحصیلی صربستان کنند. موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت با افتخار آماده انجام امور پرونده هموطنان عزیز و گرامی در سراسر کشور می باشد.

شرایط تحصیل رایگان در صربستان

تحصیل رایگان در صربستان برای دانشجویانی که موفق به ورود به دانشگاه های دولتی می شوند تا حدودی امکان پذیر می باشد؛ زیرا هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار کمک تر از هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی می باشد. تحصیل رایگان در صربستان به صورت کامل امکان پذیر نمی باشد؛ این بدان معناست که متقاضیان نمی توانند به صورت کاملا رایگان در این کشور مشغول به تحصیل شوند. بلکه دانشجویان خارجی حتی اگر موفق به کسب قبولی از دانشگاه های دولتی شوند، می بایست بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را پرداخت کنند.

تحصیل رایگان در صربستان با کار دانشجویی در صربستان و همچنین کسب بورسیه های تحصیلی در این کشور تا حدودی امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند با انتخاب یکی از این دو روش، هزینه های تحصیلی خود را کاهش دهند. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره شرایط تحصیل در کشور صربستان کسب خواهید کرد.

ادامه تحصیل در کشور صربستان

هر ساله دانشجویان زیادی جهت ادامه تحصیل در کشور صربستان وارد خاک این کشور می شوند. دانشگاه های این کشور دارای بهترین امکانات و تجهیزات تحصیلی می باشند و همچنین کیفیت ارائه موارد درسی در مراکز تحصیلی این کشور نیز بسیار بالا می باشد. ورود به دانشگاه های کشور صربستان با برگزاری آزمون ها و تست های ارزیابی مهارت ها و توانایی های فردی انجام می شود و متقاضیان می بایست برای ورود به دانشگاه های این کشور، نمرات بالایی در آزمون ورودی دانشگاهی کسب کنند. جهت تحصیل در دانشگاه های کشور صربستان متقاضیان می بایست مدارک خود را به همراه ترجمه رسمی و معتبر به صربستان ارسال کنند و در صورت تایید شدن مدارک و کسب قبولی از دانشگاه مورد نظر، می توانند با مراجعه به سفارت و کنسولگری این کشور، می توانند اقدام به کسب ویزای تحصیلی صربستان کنند.

لازم به ذکر است که نظام آموزشی و پرورشی کشور صربستان تابع قوانین بولونیا می باشد و به یاد داشته باشید که تحصیل در این کشور اروپایی به دو زبان صربستانی و انگلیسی امکان پذیر می باشد. اولین مراکز تحصیلی کشور صربستان در قرن هجدهم تاسیس شده اند و کیفیت بسیار بالایی دارند. هزینه ها و مخارج تحصیل در صربستان بسیار پایین تر از سایر کشور های اروپایی می باشند و این موضوع باعث جذب دانشجویان بسیاری به این کشور شده است. در ادامه شما عزیزان اطلاعات بیشتری درباره شرایط تحصیل در کشور گرجستان و همچنین شرایط کار دانشجویی در گرجستان کسب خواهید کرد.

شرایط کار دانشجویی در صربستان

کار ضمن تحصیل در کشور های مختلف وجود دارد و دانشجویان زیادی در کشور های گوناگون مشغول به کار ضمن تحصیل می شوند. کار ضمن تحصیل و به طور کلی کار دانشجویی به دانشجویان کمک می کند تا بخشی از هزینه های تحصیل و اقامت خود را پرداخت کنند. در برخی از موارد دانشجویان می توانند با کار دانشجویی بخش بزرگی از مخارج خود را پرداخت کنند و شرایط بهتری برای تحصیل داشته باشند. کار ضمن تحصیل در کشور های مختلف اروپایی و آمریکایی و همچنین آسیایی شرایط خاص خود را دارد و دانشجویان می توانند بر اساس قوانین تعیین شده توسط سیستم آموزشی کشور مورد نظر خود مشغول به کار دانشجویی شوند.

کار دانشجویی در صربستان به صورت هفتگی می باشد و دانشجویان و متقاضیانی که در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل هستند می توانند به صورت پارت تایم کار کنند و از هزینه های تحصیلی و اقامت خود بکاهند. پارت تایم بودن کار دانشجویی در کشور های مختلف به دلیل تمرکز دانشجویان بر روی برنامه های تحصیلی می باشد و در اکثر کشور های دنیا کار ضمن تحصیل به صورت پارت تایم و پاره وقت می باشد. تایم کار دانشجویان در کشور صربستان از 20 الی 30 ساعت در هفته می باشد و دانشجویان دوره های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا می توانند با یافتن شغل مناسب، مشغول به کار دانشجویی در صربستان شوند.

کاریابی در کشور صربستان

کاریابی در صربستان با مراجعه به سازمان ها و موسسه های کاریابی، تارنما های معتبر، روزنامه های رسمی و همچنین مشورت با آشنایان، دوستان، اعضای دانشگاه و اساتید امکان پذیر می باشد. دانشجویانی که می خواهند مشغول به کار به صورت پارت تایم شوند، می توانند در زمینه های مرتبط با رشته تحصیلی خود شغل مناسبی پیدا کنند.

تحصیل در بهترین دانشگاه های صربستان

در کشور صربستان دانشگاه های با کیفیت بسیاری وجود دارند و تحصیل در این دانشگاه های شرایط خاص خود را دارد. در این بخش قصد داریم بهترین دانشگاه های کشور صربستان را به شما عزیزان معرفی کنیم:

 

نام دانشگاه رتبه
University of Belgrade 1
University of Novi Sad 2
University of Niš 3
University of Kragujevac 4
University of Prishtina 5
University of Pristina 6
Singidunum University 7
State University of Novi Pazar 8

 

جهت ورود به هر یک از دانشگاه های کشور صربستان دانشجویان حتما باید شرایط و مدارک مورد نیاز را دارا باشند و به یاد داشته باشید که شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور متفاوت می باشد و هزینه های تحصیل نیز با در نظر گرفتن دوره تحصیلی، رشته تحصیلی و همچنین دانشگاه مورد نظر متغیر می باشند.

 

نظام آموزشی در کشور صربستان

سیستم آموزش و پرورش در کشور صربستان در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است و این امر باعث جذب دانشجویان بین المللی بسیار زیادی به این کشور اروپایی شده است. دانشگاه های این کشور دارای رنک های بسیار بالا در رنکینگ های مختلف جهانی می باشند و به همین دلیل دانشگاه های صربستان در سراسر جهان شناخته شده می باشند. شرایط تحصیل در دانشگاه های کشور صربستان برای دانشجویان خارجی بسیار مناسب می باشد و دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه های مربوطه، در خوابگاه های دانشجویی ساکن شوند. مراحل ورود به دانشگاه های کشور صربستان به صورت زیر می باشد:

 • ارائه مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی به همراه مدرک زبان انگلیسی معتبر به دانشگاه مورد نظر
 • کسب قبولی و شرکت در دوره های زبان صربی
 • اتمام دوره های زبان و سپس شرکت در آزمون ورودی دانشگاه
 • کسب قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • مراجعه به سفارت و کنسولگری کشور صربستان جهت کسب ویزای تحصیلی

دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های صربستان را دارند، حتما باید مدرک دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را به همراه مدارک زبان معتبر به دانشگاه مورد نظر تحویل دهند. دانشجویان جهت ورود به مراکز تحصیلی کشور صربستان حتما باید سابقه تحصیلی درخشانی داشته باشند. سال تحصیلی در این کشور از مهر ماه شروع می شود و دانشجویان می بایست سه دوره ده هفته ای و یا دو دوره پانزده هفته ای جهت تحصیل حضور داشته باشند. لازم به ذکر است که تمامی دانشجویان صربستان در زمان تحصیل بیمه می شوند.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای تحصیل در صربستان

همانند سایر کشور های دنیا، جهت تحصیل در صربستان و کسب ویزای تحصیلی این کشور متقاضیان و دانشجویان می بایست شرایط و مدارک مورد نیاز را دارا باشند. مدارک و شرایط لازم جهت تحصیل در کشور صربستان به صورت زیر می باشد:

 • کامل کردن فرم های دانشگاهی
 • ارائه پرونده سوابق تحصیلی به صورت کامل به همراه ترجمه رسمی
 • ارائه مدرک زبان معتبر و رسمی
 • ارائه دو نسخه کپی از مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم
 • کسب قبولی در آزمون قبولی دانشگاه مورد نظر
 • پرداخت هزینه های مربوطه
 • داشتن توان مالی کافی

همچنین کسب ویزای تحصیلی کشور صربستان با داشتن مدارک و شرایط زیر ممکن می باشد:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • کسب دعوت نامه از دانشگاه
 • شش عدد عکس
 • انگیزه نامه
 • داشتن توان مالی کافی
 • داشتن بیمه
 • پرداخت هزینه های مربوطه

همانطور که گفته شد تحصیل رایگان در صربستان با کسب بورسیه تحصیلی و همچنین کار دانشجویی ممکن می باشد. شما عزیزان اگر قصد دارید از شرایط مهاجرت به کشور صربستان، اقامت در این کشور و سپس شرایط کسب کارت آبی اتحادیه اروپا آگاه شوید، می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *