مهاجرت تحصیلی لیتوانی

رشته بازیگری در لیتوانی

رشته بازیگری در لیتوانی

تحصیل رشته بازیگری در لیتوانی برای دانشجویان بین المللی به زبان های انگلیسی و بومی امکان پذیر می باشد که در این مقاله بررسی می گردد. این کشور، یک کشور کوچک اروپایی است که نزدیک به 50 موسسه آموزش عالی را در خود جای داده است. میزان باسوادی جمعیت لیتوانیایی 100% است و حضور در مدارس بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا است. این کشور طی 2 دهه گذشته یکی از کشورهایی است که با بالاترین رشد اقتصادی در کشورهای بالتیک می باشد.

این کشور، با وجود نوسازی سریع و رشد اقتصادی، فرصتی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند تا در یکی از بهترین کشورهای قرون وسطایی حفظ شوند. بیش از 2000 ساختمان نمایانگر مشخصات اروپای شرقی است. این کشور با داشتن آب و هوای راحت و تعادل کامل بین شهرها و مناظر متحرک، گنجینه ای در میان کشورهای اروپای شرقی است. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله اطلاعات لازم درباره رشته بازیگری در لیتوانی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

رشته بازیگری در لیتوانی در سال 2021

به عنوان بخشی از اتحادیه اروپا، دانشگاه های این کشور از سیستم بولونیا پیروی می کنند. برنامه های تحصیلی با استفاده از سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) ارزیابی می شود. به طوری که، در کشورهای اروپایی رایج است.

مانند سایر نقاط جهان، 3 سطح تحصیلات در دانشگاه های این کشور وجود دارد که عبارتند از:

  • کارشناسی
  • کارشناسی ارشد
  • دکترا

همچنین برنامه های یکپارچه ای وجود دارد که سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای ایجاد یک مدرک ترکیب می کند. در این کشور، 2 نوع موسسه آموزش عالی وجود دارد که شامل دانشکده ها و دانشگاه ها می باشند. دانشکده ها تمایل به ارائه برنامه هایی در آموزش عملی، آماده سازی برای مشاغل خاص دارند. دانشگاه ها تمایل دارند برنامه های متمرکز بر تحقیقات بیشتری ارائه دهند. شما دانشکده ها و دانشگاه های دولتی و خصوصی پیدا خواهید کرد. سنت آموزش در این کشور یکی از قدیمی ترین ها در اروپای شرقی است که به سال 1579 برمی گردد. رشته بازیگری در لیتوانی یکی از رشته هایی است که در دانشگاه ها و دانشکده های این کشور ارائه شده و دانشجویان بین المللی نیز می توانند در این رشته تحصیل کنند.

تحصیل رشته بازیگری در لیتوانی

تحصیل رشته بازیگری در لیتوانی

4 دانشگاه این کشور در رتبه بندی QS World University2021 وجود دارند. در جدول زیر، نام دانشگاه ها و رتبه های آن ها را مشاهده می کنید:

نام دانشگاه رتبه
دانشگاه ویلنیوس 423
دانشگاه فنی ویلنیوس گدیمیناس 651
دانشگاه ویتاوتاس مگنوس 801
دانشگاه صنعتی کائوناس 801

همان طور که در جدول بالا مشاهده می کنید، بالاترین رتبه را دانشگاه ویلنیوس دارد که در رتبه 423 قرار دارد. بالاترین رتبه بعدی دانشگاه فنی ویلنیوس گدیمیناس است که در گروه 651 قرار دارد. همچنین دانشگاه صنعتی کاوناس و دانشگاه ویتاوتاس مگنوس در این رتبه بندی حضور دارند. دانشگاه های بسیاری جهت تحصیل رشته بازیگری در این کشور وجود دارد که دانشجویان می توانند به آن ها مراجعه نمایند. اما بهترین موسسه آکادمی موسیقی و تئاتر لیتوانی در ویلنیوس می باشد. مدارک تحصیلی در موسسات این کشور به زبان های لیتوانیایی و انگلیسی ارائه می شود.

توجه داشته باشید که یافتن مدارک تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی بیشتر رایج است. اگر تحصیل در یک زبان غیر بومی را انتخاب کنید، باید مدارکی در مورد مهارت زبان خود ارائه دهید. اگر استاندارد لازم را نداشته باشید، ممکن است موسسه شما دوره های زبان را برای بهبود شما ارائه دهد. حتی اگر قادر به تحصیل به زبان انگلیسی هستید، باید تلاش کنید تا حد امکان زبان بومی یاد بگیرید. برای یادگیری زبان این کشور، برقراری ارتباط با مردم محلی و سایر دانشجویان بهترین راه می باشد. با یاد گیری زبان این کشور، رزومه کاری شما خوب به نظر خواهد رسید.

آکادمی موسیقی و تئاتر لیتوانی

آکادمی موسیقی و تئاتر لیتوانی (LMTA)، یک موسسه آموزش عالی دولتی از نوع دانشگاهی است. این دانشگاه، بسیاری از متخصصان واجد شرایط در موسیقی، تئاتر و هنرهای چندرسانه ای را آموزش می دهد. دانشجویان علاقه مند به تحصیل رشته بازیگری در لیتوانی می توانند این موسسه را انتخاب نمایند. به مدت 80 سال گذشته این آکادمی اصلی ترین مدرسه تخصصی دانشگاه برای موسیقی، تئاتر و فیلم بوده است. به طوری که، در حال حاضر 900 دانشجو را در 40 رشته آموزش می دهد. LMTA به عنوان قدیمی ترین آکادمی موسیقی در این کشور، متعهد به ارائه بالاترین استانداردهای آموزشی است.

برنامه درسی آکادمی توسط اساتید مشهور بین المللی موسیقی، تئاتر، رقص و صنعت فیلم این کشور ساخته شده است. همه برنامه های مطالعه هیئت متخصصان بین المللی از 6 کشور اتحادیه اروپا ارزیابی شده و در سطح ملی معتبر شناخته شده اند. صلاحیت های اخذ شده در آکادمی و همچنین ضمیمه دیپلم اروپا که همراه با دیپلم آموزش عالی دریافت شده در هنگام فارغ التحصیلی خواهد بود. هزینه تحصیل در این موسسه برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و غیر عضو متفاوت نمی باشد.

در نمودار زیر هزینه تحصیل در این دانشگاه را مشاهده می کنید:

هزینه تحصیل در آکادمی موسیقی و تئاتر لیتوانی

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله هزینه تحصیل در لیتوانی را مطالعه نمایید. همه دانشجویان بین المللی آکادمی در طول دوره تحصیل خود اجازه زندگی در این کشور را دریافت می کنند و می توانند در برنامه های کوتاه مدت بین المللی تبادل مطالعه مانند برنامه تبادل ERASMUS ارائه شده توسط 106 مدرسه شریک آکادمی موسیقی و تئاتر لیتوانیایی در کشورهای اروپایی، NORDPLUS شرکت کنند.

تاریخچه بازیگری در لیتوانی

بیش از 400 سال پیش اولین نمایش های تئاتر در دوش بزرگ دیار این کشور ظاهر شد. سپس اولین تئاتر در قلعه کم ویلنیوس شکل گرفت. از نیمه دوم قرن شانزدهم گروه های تئاتر خارجی نمایش های خود را در آنجا نشان دادند. در سال 1570 اولین نمایش این کشور در کاخ دوک های بزرگ در ویلنیوس توسط دانشکده ویلنیوس که در سال 1579 به دانشگاه ویلنیوس تجدید سازمان شد نمایش داده شد. به نظر می رسید که تئاتر یک شاخه هنری بسیار جالب و واقعا پر زرق و برق است که به زودی مورد علاقه بزرگان لیتوانیایی قرار گرفت.

هنگامی که در سال 1875 در ویلنیوس و کلیپیدا اولین تئاترهای شهر افتتاح شد. اغلب از گروه های نمایشی، اپرا و باله برای اجرای نمایش در قصرها دعوت می شد. در اواخر قرن نوزدهم، اولین عصر عمومی دراماتیک آماتور در پالانگا برگزار شد. این اولین نمایش عمومی در طول سال های تحریم مطبوعات بود. در سال 1918 اولین موسسات رسمی هنرهای محلی حرفه ای در ویلنیوس و کائوناس تأسیس شد. 2 سال بعد تئاترها در ویلنیوس و کائوناس رونق گرفت. دانشجویان علاقه مند به تحصیل رشته بازیگری در لیتوانی جهت اطلاع از مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در لیتوانی می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *