مهاجرت به کشور یونان

راه های مهاجرت به یونان

راه های مهاجرت به کشور یونان

جهت مطلع شدن از راه های مهاجرت به یونان میتوانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و با شرکت در جلسه های مشاوره با مشاوران و کارشناسان درجه ی یک و با تجربه ی ما از راه های مهاجرت به یونان و شرایط ورود به خاک این کشور به صورت کامل آگاه شوید.

کشور یونان در بخش جنوب شرق قاره ی توسعه یافته و پیشرفته اروپا قرار گرفته است و همسایه کشور هایی نظری ترکیه، آلبانی و بلغارستان میباشد و به عنوان پل ارتباطی و پل اقتصادی بین کشور های آسیایی و کشور های اروپایی شناخته می شود.

جمعیت کشور اروپایی یونان حداکثر به یازده میلیون نفر می رسد و لازم به ذکر است که بیش از نه میلیون نفر در این کشور به زبان یونانی ( که زبان رسمی کشور یونان می باشد) و زبان انگلیسی مسلط می باشند و بیشتر دانشگاه های این کشور نیز دروس و مطالب تحصیلی و درسی را به دور زبان انگلیسی و یونانی ارائه میدهند. یونان مقصد متقاضیان و مهاجران زیادی از سراسر جهان می باشد و هر ساله افراد زیادی برای اقامت در این کشور و یا با اهداف توریستی و گردشگری و مشاهده جاذبه های توریستی این کشور از نزدیک به کشور یونان سفر میکنند.

راه های مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

اگر قصد مهاجرت به کشور زیبای یونان را دارید، لازم به ذکر است که راه های مهاجرت به یونان به چند بخش تقسیم می شوند:

 • مهاجرت به کشور یونان برای مشغول به کار شدن در کمپانی های معتبر و اداره های این کشور.
 • مهاجرت به کشور یونان برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلفی و تاسیس کمپانی های رسمی در این کشور.
 • مهاجرت به کشور یونان برای ادامه ی تحصیل در بهترین و معتبر ترین دانشگاه های این کشور.
 • کارآفرینی در کشور اروپایی یونان.
 • تولد فرزند در کشور اروپایی یونان.

جهت مهاجرت به یونان باید علاوه بر شرایط مهاجرت و راه های مهاجرت به یونان، از هزینه های زندگی و سفر نیز مطلع باشند تا دچار مشکلات مختلف نشوند. متقاضیان باید بر اساس توان مالی خود اقدام به مهاجرت از طریق مناسب ترین راه برای خود کنند تا بعد از ورود به خاک کشور یونان موفق به کسب اقامت و همچنین کسب تابعیت در این کشور اروپایی کنند.

برای کسب اقامت در کشور اروپایی یونان متقاضیان و مهاجران باید بیش از پنج سال در کشور یونان ساکن باشند و همچنین یکی از مهم ترین فاکتور های کسب اقامت در این کشور داشتن توان مالی کافی و شغل مناسب برای زندگی کردن در کشور یونان می باشد. در ادامه با راه های مهاجرت به یونان بیشتر آشنا خواهید شد.

مهاجرت کاری به کشور یونان

افرادی که میخواهند از بین راه های مهاجرت به یونان راه مهاجرت کاری به این کشور را انتخاب کنند، باید شرایط خاصی داشته باشند و لازم به ذکر است که به دلیل شرایط سخت کسب روادید کاری برای هموطنان عزیز ایرانی، متقاضیان ایرانی فقط می توانند برای مهاجرت کاری از دو روش اقدام کنند:

 1. جاب آفر (پیشنهاد کاری).
 2. کاریابی در کشور یونان.

برای ورود به خاک کشور یونان از طریق آفر، متقاضیان باید از یک کمپانی معتبر و اداره در کشور یونان پیشنهاد کاری داشته باشند؛ به صورتی که شغل مورد نظر باید به مدت دوازده هفته در کشور یونان و اروپا آگهی شود و اگر نیروی کار یافته نشد، کارفرمای کمپانی معتبر میتواند امور مهاجرتی متقاضی خارجی خود را انجام دهد و مدارک مربوط را برای کسب مجوز و روادید کاری به سازمان کار و مهاچرت یونان ارسال کند.

در روش دوم، متقاضیان میتوانند برای کاریابی، با یک روادید بیست و چهار هفته ای به کشور یونان مهاجرت کنند و در این کشور به کمک موسسات کاریابی معتبر، شغل مناسبی پیدا کنند. لازم به ذکر است که داشتن همراه در این روش مجاز میباشد و متقاضیان بعد از یافتن شغل مناسب در کشور یونان می توانند اقدام به خرید و یا اجاره خانه برای سکونت در این کشور کنند. در این نوشتار که توسط متخصصان و کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت تهیه شده است، سعی داشته ایم تا شما را از راه های مهاجرت به یونان و شرایط کسب اقامت و همچنین تابعیت در این کشور زیبا مطلع سازیم.

شرایط مهاجرت برای کار

برای ورود به کشور یونان جهت اشتغال، متقاضیان باید روادید نوع “دی” (روادید کاری) کسب کنند و برای دریافت روادید کاری نیز سابقه های کاری متقاضیان باید تایید شوند. بعد از مهاجرت به کشور یونان، متقاضیان یک ماه کامل وقت دارند تا به اداره پلیس مراجعه کنند و خود را معرفی کنند و سپس بعد از سپری کردن دوره ی پنج ساله، اقدام به دریافت اقامت دائمی کشور یونان کنند.

متقاضیان برای مهاجرت به کشور یونان جهت کار، باید مدارک و شرایط زیر را دارا باشند:

 • ارائه پاسپورت (با اعتبار کافی).
 • ارائه دو الی پنج عدد عکس.
 • ارائه مدارک برای اثبات سلامتی.
 • کامل کردن فرم مربوطه.
 • داشتن توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های مختلف.

مهاجرت به یونان جهت سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور یونان یکی از راه های مهاجرت به یونان می باشد که متقاضیان می توانند بعد از سرمایه گذاری در این کشور اقدام به کسب اقامت دائمی و تابعیت در کشور یونان کنند. متقاضیان برای سرمایه گذاری در کشور یونان حداقل باید بیست و شش هزار یورو سرمایه داشته باشند و لازم به ذکر است که برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور یونان لازم است تا سرمایه گذار با زبان یونانی و انگلیسی آشنا باشد.

خانواده سرمایه گذار نیز می تواند به همراه سرمایه گذار به کشور یونان مهاجرت کند و افراد خانواده در کشور یونان مشغول به کار و تحصیل شوند. برای سرمایه گذاری در یونان متقاضیان باید طی چهل روز مجوز کسب کنند و سپس برای انتقال سرمایه خود، یک حساب بانکی در یک بانک معتبر یونانی باز کنند. برای کسب مجوز، متقاضی باید بیمه نامه، مدارکی برای اثبات نداشتن سابقه ی جرم، پرونده ی سابقه های کاری، پاسپورت، عکس و سایر مدارک مورد نیاز را ارائه دهد.

مهاجرت جهت تحصیل در یونان

برای مهاجرت تحصیلی به کشور اروپایی یونان، همانند مهاجرت تحصیلی به سایر کشور های دنیا، متقاضیان باید روادید تحصیلی یا دانشجویی کسب کنند. جهت بدست آوردن روادید تحصیلی، اولین شرط و اصلی ترین فاکتور، کسب قبولی در آزمون یک مرکز تحصیلی و یا دانشگاه می باشد.

به طور کلی متقاضیان خارجی می توانند با ارائه مدرک دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی وارد دانشگاه های کشور یونان شوند و به یاد داشته باشید تحصیل در مراکز تحصیلی در یونان رایگان می باشد اما متقاضیان برای تحصیل در دوره ی دانشگاهی دکترا باید هر سال حداقل دو هزار دلار پرداخت کنند. مدارک و شرایط مورد نیاز برای کسب قبولی در مرکز تحصیلی یونانی به چند بخش تقسیم می شوند:

 • ارائه مدارک شناسایی.
 • ارائه گواهینامه از کنسولگری کشور یونان در کشور مبدا.
 • ارائه مدارک دوره متوسطه به همراه ریز نمرات.
 • کامل کردن فرم مربوطه.
 • گذرنامه (با اعتبار کافی).
 • سه عدد عکس.
 • ارائه بیانیه رسمی.

برای دریافت روادید تحصیلی، متقاضی می بایست شرایط و مدارک زیر را دارا باشد:

 • گذرنامه (با اعتبار کافی).
 • یک عدد عکس.
 • کامل کردن فرم مربوطه.
 • نداشتن سابقه جرم.
 • ارائه مدارک سلامت.
 • داشتن بیمه.

کارآفرینی در کشور یونان

افرادی که شرایط مناسب برای کارآفرینی و ایجاد کسب و کار دارند، می تواند برای کارآفرینی به کشور یونان مهاجرت کنند و در زمینه های مختلف مانند هتلداری و صنعت توریسم کسب و کار ایجاد کنند. برای انجام این کار، مهم ترین مورد داشتن پول و سرمایه کافی می باشد و متقاضیان باید از تمامی هزینه های زندکی و سکونت در کشور یونان بر بیایند.

تولد فرزند در کشور یونان

متقاضیان خارجی می توانند با تکمیل فرم ها و مدارک لازم، اقدام به مهاجرت به کشور یونان از طریق تولد کنند؛ زیرا این کشور قوانین سفت و سختی برای انجام این کار در نظر نگرفته است و متقاضیان می توانند به راحتی به کشور یونان سفر کنند. لازم به ذکر است که متقاضی باید محل تولد، تاریخ، محل اقامت و تمامی موارد مربوطه را قبل از مهاجرت ذکر کند.

کلام پایانی

به طور کلی مهاجرت از طریق ازدواج، خرید ملک و پناهندگی از سایر راه های مهاجرت به کشور یونان می باشند و شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره سایر راه های مهاجرت به یونان و هزینه زندگی در یونان با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *