مهاجرت به کشور یونان

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان در سال 2020 همواره مزیت های برای اشخاص خارجی به ارمغان می آورد که باعث تقاضای بالا در خصوص اقامت نیز شده است. یونان به عنوان کشوری با تمدن و فرهنگ غنی هرساله مورد توجه بسیاری از گردشگران است. این کشور با سواحل زیبا و غذاهای شگفت انگیز بسیار مهمانپذیر است. شاید برای بسیاری از متثقاضیان روش های مهاجرت به یونان مورد سوال باشد. در این نوشتار سعی بر آن بوده که به بسیاری از سوالات متقاضیان پاسخ داده شود.

به طور مثال:

برای اخذ اقامت یونان از چه روش هایی می توان اقدام کرد؟

چه راه هایی برای مهاجرت به یونان وجود دارد و ساده ترین راه چیست؟

برای این منظور روش های مختلفی وجود دارد که در این مقاله درباره آنها صحبت شده است. اکنون برای این امر، جزئیات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهیم داد. این گونه می‌توانید با جمع بندی کلیه اطلاعات و همچنین اخذ مشاوره  از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم درستی را اتخاذ نمایید.

مهاجرت به یونان و شرایط این کشور

کشور یونان در شبه جزیره بالکان واقع است. این کشور به عنوان زادگاه تمدن، دموکراسی و بازی های المپیک همواره مورد توجه اندیشمندان و مدم اقصی نقاط دنیا بوده است. از سویی زیبایی های طبیعی یونان آن را کشوری مساعد به عنوان مقصد توریستی نشان می دهد. یونان حدود 6000 جزیره دارد که 227 عدد از آنها قابلیت سکونت دارند.صنعت گردشگری یکی از منابع عمده درآمدزایی برای یونان است و ۱۵٪ از سهم تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود.

به‌طور مستقیم و غیر مستقیم ۱۶٫۵٪ از نیروی کار یونان در این صنعت به کار گرفته شده‌اند. کشور یونان حدود ۴٫۹ میلیون نفر  نیروی کار دارد. از این نظر به نظر می رسد با تجه به وسعت این کشور نیاز چندانی به نیروی کار نداشته باشد. در سالهای اخیر یونان بحران های اقتصادی فراوانی را از سر گذرانده است.

اساطیر افسانه ها و خدایان یونانی از جمله دیگر جذابلیت های این کشور به شمار می آیند. خط یونانی از جمله خطوط قدیمی و مورد توجه است که هنوز هم که هنوز است زنده است و مورد استفاده قرار میگیرد.

طرق مهاجرت به یونان

راه های مختلفی برای مهاجرت به یونان وجود دارد که منجر به گرفتن اقامت و تابعیت این کشور می گردد.

انواع این روش ها عبارتند از:

 • تحصیل در یونان
 • مهاجرت کاری به یونان
 • ازدواج با تبعه یونانی
 • تولد فرزند در یونان
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان

هرکدام از این روش ها الزامات خاص خود را دارا می باشند. بهتر است پیش از هرگونه مهاجرت تمام روش ها بررسی گردد تا بهترین راه ممکن برای رسیدن به یونان انتخاب شود.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری

فردی که تمایل دارد برای مهاجرت به یونان، روش سرمایه گذاری را انتخاب نماید، باید لحاظ مالی توانایی بالایی داشته باشد. این توانایی باید به گونه ای باشد که ثابت گردد وی قادر است به صورت ماهیانه مبالغ 2000، 400و 300 € (یورو) را تامین کند. تا بتواند ماهیانه برای خود،‌ همسر و فرزندانی که سن آنها از 18 سال کمتر می باشد، هزینه کند.

منبع درآمد شخص سرمایه گذار می تواند یکی از گزینه های ذیل باشد:

 • سپرده بانکی با مبلغ مشخص
 • اجاره نامه ملکی به نام سرمایه گذار
 • دریافت حقوق بازنشستگی
 • سهام شرکت بورسی به نام سرمایه گذار و دریافت سود آن

خرید ملک در یونان می تواند از دیگر گزینه های سرمایه گذاری در این کشور محسوب گردد. مشروط بر این که ارزش ملک انتخابی حداقل 250.000 € (یورو) باشد. مدت زمان انجام این کار، 2 ماه است. در این حالت سرمایه گذار معاف از مالیات خواهد شد.

مهاجرت به یونان به صورت کاری

روش مهاجرت به یونان از طریق کار در یونان برای ایرانیان میسر است اما کمی دشوار به نظر می‌رسد. اما اقداماتی را می توان انجام داد که مسیر اخذ این نوع ویزا را هموار و آسان می سازد. به طور کلی یک نوع روش برای دریافت ویزا وجود دارد که به صورت Job offer (پیشنهاد شغلی) می باشد. در این روش ابتدا آگهی استخدام برای مدت مشخصی در کشور یونان و سپس در اتحادیه اروپا برای دو دوره 3 ماهه منتشر می شود. در صورتی که هیچ از اتباع یونانی یا اتحادیه اروپا مهارت کافی برای بر عهده گرفتن شغل مورد نظر را نداشته باشند، تبعه خارجی می‌تواند استخدام شود.

شانس موفقیت در این رویه برای شهروندان خارجی بسیار پایین می باشد. ناگفته نماند که افرادی که دارای تخصص و مهارت هستند می توانند در خصوص مهاجرت کاری برای ویزای جست و جوی کار اقدام کنند. این ویزا برای کشورهای آلمان، اتریش و استرالیا اقدام کنند. مهاجرت ازاین طریق در حال حاضر برای شهروندان ایرانی نیز مهیا می باشد.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

یونان در زمره کشورهایی قرار دارد که مهاجرت تحصیلی از بهترین روش های مهاجرتی آن محسوب می شود. چراکه علاوه بر زمینه های عالی تحصیلی، بورسیه های تحصیلی نیز از سوی دولت و دانشگاه های این کشور به دانشجویان اعطا می گردد تا به سهولت بتوانند هزینه زندگی در یونان و مخارج تحصیلی خود را تامین نمایند. برای تحصیل در یونان می توان به دو زبان انگلیسی و یونانی ادامه تحصیل داد. علم طب و پزشکی در کشور یونان حرف اول را می زند. به همین دلیل دانشگاه های پزشکی در این کشور اعتبار و اهمیت بالایی دارند.

دانشگاه‌ها در دو نوع خصوصی و دولتی در یونان فعال هستند. ارائه مدرک زبان از الزامات تحصیل در یونان است. مدت زمان 3 الی 4 سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی زمان می برد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، 2 سال و برای دکترا نیز مدت زمان 3 سال را باید صرف کرد.

در جدول زیر دانشگاه های یونان و رنکینگ این دانشگاه ها ذکر شده است:

نام دانشگاه رنک جهانی
دانشگاه ملی آتن 501-600
دانشگاه ارسطو تسالونیکی 601-800
دانشگاه فنی ملی آتن 601-800
دانشگاه پاتراس 801-1000
دانشگاه کرت 351–400
دانشگاه یانینا 601-800
دانشگاه اقتصاد و بیزینش آتن 801-1000
دانشگاه دموکریتوس تریاک 1001

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های یونان عبارتند از:

 • گواهی عدم سابقه کیفری یا اعتیاد
 • گواهینامه های تحصیلی پیشین همراه با ریز نمرات
 • گواهی سلامت پزشکی
 •  مدرک شغلی (به جز مشاغل آزاد)
 • شناسنامه یا کارت ملی

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

به دست آوردن تابعیت یونان از طریق مهاجرت به یونان از روش ازدواج به آسانی انجام پذیر نیست. مهاجرت از طریق ازدواج شرایط خاص خود را دارد. چرا که این امر به صورت اتوماتیک وار صورت نمی پذیرد. برای رسیدن به این امر، باید 7 سال در کشور یونان زندگی کنید و به زبان یونانی نیز مسلط باشید. اگرچه پیمان ازدواج با تبعه یونانی می تواند راهی برای اخذ تابعیت این کشور باشد اما کافی نیست. تعداد سال های زندگی در یونان در صورتی کاهش می یابد که پس از ازدواج در یونان، صاحب فرزند شوید. در این حالت، تنها 3 سال زندگی در کشور یونان می تواند شما را به تابعیت و شهروندی این کشور برساند.

شرایطی که برای اخذ شهروندی یونان پس از ازدواج با شهروند یونانی وجود دارد به شرح زیر است:

 • فرد خارجی نباید کمتر از 18 سال داشته باشد.
 • هیچ گونه سابقه کیفری در 10 سال گذشته نداشته باشد.

کلیات مهاجرت به یونان و اخذ اقامت

از طریق سایر روش های فوق الذکر در ابتدای مقاله نیز می توان به مهاجرت به یونان و اقامت و شهروندی این کشور دست یافت که هر یک از آنها شرایط و مراحل قانونی منحصر به فردی دارند. اما در همه روش ها، در نظر گرفتن هزینه زندگی در یونان از موضوعات اصلی زندگی و اقامت در این کشور است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یک موسسه مهاجرتی قدرتمند و معتبر است. درخصوص مهاجرت به یونان این موسسه اطلاعات کاملی را در دسترس دارد. برای گرفتن مشورت یا راهنمایی های لازم با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار کنید. مشاوران ما همواره در کنار شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *