مهاجرت کاری یونان

کار در یونان

کار در یونان

مهاجرت و کار در یونان براساس آخرین قوانین 2023 مورد توجه بسیاری از متقاضیان می باشد. دانستن شرایط کار و مقرارات تعیین شده برای کار مهم است. زیبایی های ناتمام این کشور و فرهنگ و تمدن غنی آن برای بسیاری قابل توجه می باشد. بهتر است متقاضیانی که قصد کار در این کشور را دارند در رابطه با کار در یونان و شرایط آن تحقیق کرده و سپس اقدام به مهاجرت نمایند. در این زمینه ممکن است ابهامات بسیاری برای افرادی که قصد مهاجرت به یونان را دارند به وجود بیاید. به طور مثال:

 • آیا برای کار در یونان نیازی به مجور کار وجود دارد؟
 • چه مدارکی برای اخذ اقامت کاری در یونان مورد نیاز می باشد؟
 • روند رسیدن به کار در یونان به چه صورت می باشد؟
 • شرایط کار در یونان برای ایرانیان چگونه است؟

در این مقاله تلاش شده است به سوالات متقاضیان پاسخ داده شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارد به بررسی کار در یونان و شرایط کار در این کشور بپردازد. در صورت هرگونه سوال با مشاورین این مجموعه تماس بگیرید.

اینفوگرافی کار در یونان

انواع مجوز کار در یونان در 2023

متقاضیان طبق قوانین و مقررات برای مهاجرت به این کشور می توانند از طریق کار در یونان اقدام نمایند. مجوز کار باید توسط مقامات برای متقاضی صادر شود. حمایت از کارمندان در کشور یونان به دو صورت مدیریت فرعی و GEO امکان پذیر می باشد. کارکنانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به این کشور مهاجرت می کنند نیازی به اخذ مجوز کار در یونان ندارند. اعتبار مجوزهای کار در این کشور برای مدت 1 سال می باشد. مجوز های کار به 3 صورت صادر می شود:

 • مجوز کار برای شغل های خاص
 • مجوز کار برای کارفرمایان ویژه
 • مجوز کار برای مناطق خاص

افرادی که قصد کار در این کشور را دارند باید در ابتدا ویزای یونان را دریافت نمایند. سپس می توانند اقامت و ویزای کار کشور یونان را اخذ کنند. ویزای کاری یونان اولین مجوز کاری این کشور می باشد که متقاضیان ملزم به اخذ آن هستند. لذا بایستی بررسی و دقت لازم برای اخذ آن به کار رود.

کار در یونان برای ایرانیان

یکی از گزینه های موجود برای ایرانیان خواهان مهاجرت به اروپا، فعالیت شغلی در کشور یونان می باشد. متقاضیان می توانند در این کشور مشغول به کار شده و درآمد خود را طبق استانداردهای موجود در آن افزایش دهند. کار در یونان می تواند مزایای متعددی را به متقاضیان ایرانی اعطا نماید. اما در کنار آن مسائل شایان توجه دیگری وجود دارد. متقاضیان کار در یونان بایستی عوامل متعددی را مانند نرخ بیکاری در این کشور بررسی نمایند.

روند اخذ ویزای کار در یونان

اخذ ویزای کار در یونان برای متقاضیان پروسه مختص به خود را دارا می باشد. این پروسه شامل بسیاری از نکات حقوقی است که متقاضیان را به همکاری با وکلا مشتاق تر می کند. در پروسه اخذ ویزای کاری یونان متقاضیان بایستی اقدامات لازم را برای اجرای هر چه بهتر انجام دهند. متقاضیان به پشتوانه اخذ ویزای کاری این کشور قادر به کسب منابع مالی و مزایای متعدد دیگر خواهند بود. روند اخذ ویزای کاری یونان ذیلا بیان شده است.

روند اخذ ویزای کاری یونان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری یونان

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کاری یونان، تعیین کننده شایستگی متقاضی برای اقامت در این کشور هستند. لذا بایستی دقت لازم در فراهم کردن این مدارک به کار رود. متقاضیان می توانند با همکاری مشاورین و وکلای مجرب، مدارک خود را تهیه نمایند. مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری در کشور یونان عبارت است از:

 • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار تعیین شده
 • ارائه قرار داد کاری
 • ارائه بیمه درمانی در طول مدت حضور در کشور یونان
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

دریافت مجوز کار در یونان

فرد پس از ورود به کشور یونان باید ظرف مدت 1 ماه اقدامات لازم را برای دریافت اجازه کار و اجازه اقامت انجام دهند. افراد برای دریافت این گواهی می توانند به شهرداری ها و ادارات پلیس مراجعه نمایند. مجوز های اقامت در این کشور برای مدت 5 سال صادر می شود. پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که به دلیل طولانی بودن پروسه اعطاء مجوز در بدو ورود اقدامات لازم را برای دریافت اجازه کار و اقامت انجام دهید. متقاضیان باید قبل از اقدام برای دریافت مجوزها، شماره مالیاتی را از اداره مالیات این کشور دریافت نمایند.

دریافت شماره امنیت محلی از AMKA نیز ضروری می باشد. متقاضیان می توانند شماره امنیت محلی را از ادارات بیمه و ادارات خدماتی شهروندان نیز دریافت نمایند. فرد یا وکیل وی می توانند با ارسال درخواست به زبان یونانی به شهرداری های محلی فرم درخواست را دریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اجازه اقامت و کار در یونان

متقاضیان برای کار در یونان باید اجازه اقامت در این کشور را نیز دریافت نمایند. جهت اخذ اجازه اقامت مدارک زیر باید ارائه شود:

 • ارائه ویزا کاری
 • دریافت فرم درخواست و تکمیل نمودن آن
 • ارائه اصل پاسپورت و ارائه کپی از تمامی صفحات پاسپورت
 • ارائه 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • فرد باید گواهی سلامت تایید شده را ارائه دهد.
 • ارائه مدارک مربوط به بیمه درمانی
 • فرد باید مدرکی را جهت اقامت در کشور یونان ارائه دهد.
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • پرداخت هزینه ها به اداره مالیات و ارائه گواهی پرداخت

بعد از تکمیل نمودن فرم درخواست یک فرم آبی به متقاضی اعطاء می شود. این فرم نشان دهنده آن است که فرد در حال حاضر مشغول به کار می باشد.

اقدامات لازم برای تمدید مجوز اقامت و کار در یونان

متقاضیان باید 2 ماه قبل از پایان یافتن اعتبار مجوز اقامت، جهت تمدید این مجوز اقدامات لازم را انجام دهند. متقاضیان برای تمدید این ویزا باید 50€ (یورو) بپردازند. افراد برای تمدید مجوز اقاما باید مدارکی را ارائه دهند.

در ادامه به مدارک لازم برای تمدید گواهی اشاره خواهیم کرد:

 • ارائه پاسپورت معتبر با مدت زمان حداقل 2 سال
 • ارائه فتوکپی از تمامی صفحات شناسنامه
 • ارائه مجوز قبلی اقامت در کشور بونان
 • درخواست فرم تمدید مجوز و تکمیل نمودن آن

موسسات کاریابی برای کار در یونان

برای کار در یونان متقاضیان می توانند از طریق کنسولگری های این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. در ابتدا باید متقاضیان از طریق سایت های کاریابی کار فصلی که مورد علاقه شان می باشد را پیدا کنند. موسسات معتبر کاریابی در این کشور شامل موارد زیر می شوند:

 • شرکت سهامی بین المللی گرانت تورنتون
 • HVS بین المللی
 • شرکت بین المللی HVS در شهر آتن

اقامت از طریق تمکن مالی در یونان

البته باتوجه به نرخ بیکاری 19% در کشور یونان بهتر است متقاضیان به روش های دیگر اقامتی نیز فکر کنند. یکی از روش های عالی برای رسیدن به اتحادیه اروپا و زندگی در یونان گرفتن اقامت از طریق تمکن مالی می باشد. برای اقامت از طریق تمکن مالی فرد با سرمایه ای بسیار کمتر از روش های سرمایه گذاری می تواند به همراه تمام خانواده به کشور یونان مهاجرت نماید. برای گرفتن اقامت از طریق تمکن مالی سن و تحصیلات فرد مهم نیست. فرد باید مبلغی را در حساب بانکی ایران و یونان خود گذاشته تمکن مالی خود را اثبات نماید. این نوع از اقامت بعد از 8 سال مبدل به پاسپورت خواهد شد.

از نکات جالب توجه این اقامت این ست که نیاز به حضور ندارد. فرد در این روش چون از خود تمکن مالی نشان داده است حق کار در کشور یونان را ندارد. از مزایای این طرح این است که فرد می تواند تمام خانواده خود را به همراه خود ببرد. در روش تمکن مالی فرد 2 سفر باید انجام دهد.

سفرهای مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی عبارتند از:

برنامه سفر شرح
سفر اول توریستی، به تنهایی برای افتتاح حساب
سفر دوم اقامتی، به همراه خانواده برای انگشت نگاری

ویزای کار آفرینی و کار در یونان

ویزای کار آفرینی و کار در یونان

اگر متقاضی بخواهد برای ثبت شرکت در یونان اقدام کنند باید حدودا مبلغ 300000€ (یورو) سرمایه داشته باشد. متقاضی باید یک بیزینس پلن با توجیه اقتصادی ارائه دهد. بیزینس پلن باید به زبان یونانی ترجمه شود. برای تاسیس شرکت در این کشور باید حداقل 10 کارگر در این شرکت استخدام شوند. حتما 3 نفر از این تعداد باید جزء شهروندان کشور یونان باشند.

جهت خود اشتغالی در کشور یونان متقاضی بایستی اقامت این کشور را برای مدت 12 ماه اخذ کرده باشد. وزارت امور داخلی در کشور یونان باید حتما طرح های اقتصادی ارائه شده را تایید نماید. مشخص شود که با این طرح به اقتصاد کشور یونان کمک می شود. افراد باید مبلغ 60000€ (یورو) در حساب بانکی خود پس انداز کرده باشند.

یافتن کار در یونان

برای پیدا کردن شغل در کشور یونان شما باید یک روزمه پرمحتوا و قوی ارائه دهید. مواردی که باید در رزومه کاری فرد ذکر شود شامل تجربه های کاری، مهارت ها، تخصص های فرد و تحصیلات فرد می باشد. برای یافتن شغل در این کشور فرد می تواند به سایت های معتبر کاریابی مراجعه نماید. یکی از مهم ترین مراحل در یافتن شغل این است که فرد باید برای شرکت در مصاحبه های کاری آمادگی لازم را داشته باشد. فرد باید مهارت ها و تخصص های خود را در مصاحبه های شغلی نشان دهد. یکی از نکات مهم دیگر این است که متقاضی باید به زبان انگلیسی مسلط باشد. زیرا یکی از نکات قابل توجه برای کارفرمایان تسلط به زبان انگلیسی می باشد.

روش های کاریابی در یونان عبارتند از:

روش های کاریابی در یونان

اقتصاد یونان

اقتصاد کشور یونان پنجاه و یکمین اقتصاد قوی دنیاست. از مهم ترین صنایع یونان می توان به گردشگری حمل و نقل اشاره کرد. یونان در زمینه تولیدات کشاورزی و تولید زیتون بسیار قوی عمل کرده است. واردات اصلی یونان عبارتند از:

 • نفت پالایش شده
 • نفت خام
 • داروهای بسته بندی شده
 • کشتی مسافربری و باربری و ماشین

و البته در زمینه صادرات کشور یونان بسیار خوب عمل کرده است محصولات انحصاری خود را دارد. نرخ بیکاری در این کشور بدین شرح است:

نرخ بیکاری در یونان

در جدول زیر تعدادی از این محصولات بررسی شده اند:

محصول صادراتی میزان صادرات به دلار
نفت پالایش شده 8.16 میلیون دلار
داروهای بسته بندی شده 1.3 بیلیون دلار
آبکاری آلومینیوم 617 میلیون دلار
روغن زیتون خالص 547 میلیون دلار
ماهی تازه غیر فیله 515 میلیون دلار

در این مقاله سعی شد اطلاعات کلی در رابطه با کار و شرایط کار در کشور یونان در اختیار متقاضیان قرار داده شود. اگر همچنان نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید می توانید طی تماس با مشاوران و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بیشتری را دریافت کرده. با آگاهی به کشور یونان مهاجرت نمایید.

سوالات پرتکرار در باب کار در یونان

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در خصوص کار در یونان می باشیم:

 • وضعیت بازار کار در یونان چگونه است؟ میزان بیکاری و اقتصاد ناپایدار یونان تاثیر منفی بر روان مردم گذاشته است و در زندگی شخصی آنها تا حدی اختلال ایجاد کرده است. به همین دلیل قشر کارگر یونان جزو غمگین ترین و ناراضی ترین افراد در بین کشورهای اروپایی در مسائل شغلی هستند.
 • ساعات کاری در یونان به چه صورت است؟ یونانی ها به طور معمول 8 ساعت در 5 روز هفته کار می کنند. ساعت کار بین 8 صبح تا 9 شب می باشد. مردم یونان به طور متوسط 42 ساعت در هفته کار می کنند.
 • چگونه میشود ویزای کاری کشور یونان را دریافت کرد؟ شهروندان غیر اروپایی زمانی که ویزای سفر به یونان را دریافت کردند و وارد این کشور شدند ، الزاما نیازی به درخواست برای مجوز اقامت یا مجوز کار ندارند. اگر قصد اقامت بیش از 90 روز در یونان را دارید باید این ویزا قبل از ورود به کشور صادر شود.
 • آیا با داشتن ویزای توریستی میتوان در یونان مشغول به کار شد؟ با ویزای گردشگری میتوانید به یونان سفر کنید و کارفرمای خود را برای اخذ مجوز کار پیدا کنید. زمانیکه مصاحبه شغلی با کارفرما انجام شد و پذیرفته شدید باید به کشور خود بازگردید ( زیرا برای داشتن مجوز کار به ویزای کاری نیاز دارید نه ویزای توریستی) سپس منتظر میمانید تا کارفرما اقدامات لازم را برای اخذ مجوز شما انجام دهد.
Rate this post

2 دیدگاه برای “کار در یونان

 1. تارا رضایی گفت:

  سلام وقت بخیر – من ۴۴ سالمه – پزشک هستم
  در خصوص کار در یونان سوال داشتم
  پروسه ویزای کاری برا پزشکا به چه صورت هستش
  ویزای همراه همزمان داره
  من متاهلم و ۲ فرزند دارم
  ممنون میشم در خصوص کار در یونان راهنماییم کنید

  1. صادقی گفت:

   سلام در خصوص کار در یونان بایستی از کارفرمایی پیشنهاد کاری داشته باشید. و بایستی لیست مشاغل رو بررسی کنید. در خصوص مشاوره در باب مهاجرت کاری به یونان با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *