مهاجرت کاری لیتوانی

حقوق ماهیانه کار در لیتوانی

حقوق ماهیانه کار در لیتوانی

حقوق ماهیانه کار در لیتوانی در سال 2020 مهمترین موضوع برای متقاضیانی می باشد که قصد دارند از طریق ویزای کاری اقدام به مهاجرت به لیتوانی کنند. اقتصاد کشور لیتوانی یکی از اقتصادهایی می باشد که در دو دهه اخیر به طور چشمگیری توسعه یافته و پیشرفته کرده است و این موضوع موجب استقرار شرکت های بین المللی زیادی در این کشور شده است. اگر قصد دارید از شرایط و حقوق ماهیانه کار در لیتوانی در سال 2020 میلادی به طور کامل آگاه شوید، با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا بخش آخر این نوشتار همراه باشید.

حقوق ماهیانه کار در لیتوانی در سال 2020

لیتوانی عضو اتحادیه اروپا است و یکی از بزرگترین اقتصادها و همچنین بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی را در بین کشورهای بالتیک دارد. اکثر افراد متقاضی کار به بهره مند شدن از اقتصاد رو به رشد به این کشور می روند. با وجود مشکلات از رکود بزرگ اقتصادی، اقتصاد لیتوانی سریعتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا بهبود یافت و از آن زمان رشد اقتصادی را تجربه کرده است. میزان مشارکت نیروی کار در لیتوانی در سال 2019 به بالاترین زمان 62.20% رسیده است. مهم است که قبل از مهاجرت به لیتوانی از شرایط و حقوق کار در این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. کسب اطلاعات درباره شرایط و حقوق ماهیانه کار در لیتوانی در سال 2020 به معنای توجه به وضعیت فعلی بازار کار این کشور می باشد. (آنچه کارفرمایان می خواهند و از همه مهمتر، چقدر حاضر به پرداخت کارکنان هستند).

آیا می دانید متوسط ​​حقوق در لیتوانی در سال 2020 چقدر است؟ فردی که در لیتوانی مشغول به کار است متوسط ​​درآمد ناخالص وی 20580€ (یورو) در سال، 1584€ (یورو) در ماه و 9.06€ (یورو) در ساعت می باشد. لازم به ذکر است که بیشترین حقوق در کشور لیتوانی در شهر ویلنیوس به طور متوسط ​1819€ (یورو) ناخالص در ماه است. در نمودار زیر به صورت دقیقتر به بالاترین میزان حقوق ماهیانه کار در لیتوانی (پردآمدترین مشاغل) اشاره شده است:

حقوق ماهیانه کار در لیتوانی در سال 2020

روند اشتغال در لیتوانی برای شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا بسیار ساده است زیرا آنها حق کار در این کشور را دارند. از طرف دیگر، شهروندان غیر اتحادیه اروپا و خارج از منطقه اقتصادی اروپا مجبور به گرفتن مجوز کار برای کار در لیتوانی و یا مهاجرت کاری به لیتوانی هستند. متقاضیان و مهاجران کشورهای خارجی برای کسب مجوز کار در کشور لیتوانی به کمک و یاری کارفرمای آینده خود نیاز دارند. بیشتر مهاجران در لیتوانی تمایل دارند در مراکز ارتباطی، فناوری، به عنوان معلمان انگلیسی یا در شرکت های فرآوری مواد غذایی، در موقعیت های بسیار ماهرانه ای کار کنند. داشتن مجموعه ای مناسب از مهارت ها و مدارک دانشگاهی برای کار در لیتوانی بسیار ارزشمند است و شغل های با کیفیت و با درآمد بهتر را برای مهاجران تضمین می کند. متقاضیان هرچه مهارت بیشتری داشته باشند، از فرصت های کاری بیشتری بهره مند خواهند شد.

در سال های اخیر، حقوق ماهیانه کار در لیتوانی بیش از 8% افزایش یافته است. این امر به دلیل افزایش شفافیت دستمزدها و کاهش بار مالیاتی و دلایل دیگر است. با وجود این، حقوق نیروی کار در این کشور در بین کمترین میزان در اتحادیه اروپا باقی مانده است. بخش های زیر به طور خلاصه آنچه در بازار کار لیتوانیایی به نظر می رسد، خلاصه می شود. با ما همراه باشید تا با بازار و حقوق ماهیانه کار در لیتوانی بیشتر آشنا شوید.

بازار اقتصاد و نیروی کار در لیتوانی

به طور سنتی، صنایع برجسته لیتوانی شامل کشاورزی، نساجی، مبلمان و لجستیک می شود. اما مانند اکثر اقتصادهای توسعه یافته، بازار کار فعلی لیتوانی در بخش خدمات بزرگتر از سایر بخش ها است و 68% از کل تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. بعد از بخش خدمات، صنعت با 28% و کشاورزی 4% بیشتر تولید ناخالص داخلی کشور لیتوانی را تشکیل می دهند. لیتوانی از اقتصاد صنعتی به اقتصاد مبتنی بر دانش تبدیل شده است و در حال حاضر بیشتر روی محصولات و خدمات با ارزش افزوده بالا تمرکز دارد. این امر باعث می شود یکی از کشورهای پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات، ارتباطات، بیوتکنولوژی و مکاترونیک اتحادیه اروپا باشد، همانطور که از تعداد مواد غذایی بین المللی و دارویی و شرکت های فناوری که در این کشور دفاتر دارند مشهود است. برخی از این شرکت ها شامل مایکروسافت بارکلیز، زیمنس و غیره هستند.

در جدول زیر به رشد تولید ناخالص ملی کشور لیتوانی اشاره شده است:

سال رشد تولید ناخالص ملی کشور لیتوانی
2018 3.6%
2019 3.9%
2020 8.1%
2021 8.2%

حقوق ماهیانه کار در لیتوانی و فرصت های شغلی

حقوق ماهیانه کار در لیتوانی و فرصت های شغلی

لیتوانی بسیاری از شرکت های غربی را در خود جای داده است زیرا مالیات و هزینه های کار در این کشور بسیار پایین تر از استانداردهای اروپای غربی است. در نتیجه، کارمندان می توانند از شرکت های اصلی خود به کشور لیتوانی منتقل شوند و در این کشور کار کنند. بیشترین فرصت های شغلی برای مهاجران در بخش های ارتباطات و فناوری اطلاعات است. گزینه دیگر، به خصوص برای افرادی که زبان مادری آنها زبان انگلیسی است، TEFL می باشد.

بسیاری از دوره های آنلاین TEFL به سرمایه گذاری اندک وقت و هزینه نیاز دارند موجب می شود متقاضیان از فرصت های شغلی مختلف بهره مند شوند. با توجه به اینکه ما در یک دوره دیجیتال زندگی می کنیم، کار آنلاین می تواند گزینه دیگری برای کار در لیتوانی باشد. در کشور لیتوانی نیز مشاغل مختلفی وجود دارند که متقاضیان می توانند از آنها بهره مند شود. تمام آنچه متقاضیان نیاز دارند یک اتصال اینترنتی پایدار است.

کارفرمایان در لیتوانی به دنبال چه چیزی هستند؟

با توجه به افزایش قابل توجه سرمایه گذاری های خارجی در بخش فناوری و ارتباطات، خدمات مالی و ICT، فرصت های شغلی زیادی برای مهندسین نرم افزار و متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات در لیتوانی وجود دارد. سایر استعدادهایی که کارفرمایان به دنبال آن هستند عبارتند از:

  • بازاریابی و ارتباطات
  • مدیریت فروش و تجارت
  • پشتیبانی از مشتری
  • متخصصان حقوقی و اجتماعی
  • مهندسین و مدیریت محصول

مانند بسیاری از کشورها، همواره کمبود متخصصان مراقبت های بهداشتی وجود دارد. در سایر مقالات تهیه شده توسط متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بیشتری درباره مهاجرت از طریق کار به لیتوانی و سایر کشورهای دنیا در اختیار هموطنان عزیز گذاشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *