مهاجرت

بهترین راه مهاجرت برای پزشکان

بهترین راه مهاجرت برای پزشکان

آیا شرایط خاصی برای مهاجرت پزشکان به کشور های مختلف در نظر گرفته شده است؟ مناسب ترین کشور ها برای مهاجرت پزشکان کدام می باشند؟ مقررات این کشور ها برای این نوع از مهاجرت به چه صورت می باشد؟ مدارک لازم برای مهاجرت پزشکان به کشور های مختلف دنیا چه چیز هایی می باشند؟ آیا واجب است پزشکان مدرک زبان کشور مورد نظر را برای کار یا تحصیل اخذ کنند؟ برای تبدیل مدرک پزشکی چه مراحلی باید طی شوند؟ در چه صورت این مراحل برای پزشکان مناسب و مقرون به صرفه می باشند؟ نوع برگزاری این آزمون ها در کشور های مختلف دنیا چگونه می باشد؟

کوتاه بودن مراحل مهاجرت، یکی از مهم ترین مسائل برای پزشکان مهاجر به کشور های اروپایی، آمریکایی و استرالیا می باشد. ارائه ی مدرک تحصیلی توسط پزشکان برای مهاجرت های کاری و تحصیلی به کشور های دیگر ضروری می باشد.

چه کشورهایی پزشک نیاز دارند:

کشور های مختلفی مثل کانادا، انگلیس، استرالیا و آمریکا برای تبدیل مدارک تحصیلی پزشکان، آزمون های عملی و کتبی برگزار می کنند. این آزمون های برای تایید پزشکان در کشور مقصد انجام می شود. پزشکانی که در این آزمون ها موفق به اخذ نمرات قبولی بشوند، در کشور مقصد به عنوان پزشک شناخته می شوند و مدرک پزشکی این کشور را دریافت می کنند.

در دیگر نقاط جهان، مانند کشور های نروژ، اتریش، دانمارک، سوئد و غیره برای اخذ مدرک پزشکی در کشور مقصد، پزشکان باید در دوره های آموزشی در بیمارستان ها و سازمان های درمانی شرکت کنند تا با شرایط و نظام درمانی کشور مقصد به طور کامل آشنا شوند. پزشکان به هر کشوری که میخواهند با اهداف مختلف سفر کنند، باید زبان کشور مقصد را یاد بگیرند و به آن تسلط داشته باشند.

یادگیری زبان کشور مقصد از مهم ترین موارد مهاجرت پزشکی می باشد. اکثر پزشکان ترجیح میدهند که کشور هایی را برای مهاجرت انتخاب کنند که آزمون های بسیار سختی برای گرفتن مدرک معادل نداشته باشد و همچنین داشتن مراحل کم برای مهاجرت به آن کشور از مهم ترین مسائل محسوب می شود. با توجه به شرایط کشور ها و وضعیت تبدیل مدرک پزشکی در نقاط مختلف جهان، کشور اتریش و کشور دانمارک از مناسب ترین کشور ها برای مهاجرت پزشکان می باشند.

مهاجرت پزشکان به اتریش چگونه است؟

اتریش به دلیل داشتن شرایط مناسب تحصیل و کار برای پزشکان، باعث جذب اکثر پزشکان می شود. دوره های درسی در دانشگاه های اتریش برای پزشکانی که می خواهند در مقطع دکترا به تحصیل ادامه دهند بسیار مناسب می باشد؛ زیرا این دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و برای پزشک های بین المللی این شرایط بسیار مطلوب می باشد.

این دوره ها که در دانشگاه های معتبر اتریش تدریس می شوند، در مقطع دکترا به مدت سه سال تمام می شود. در کشور های مختلف اروپا، بجز اتریش، برای تحصیل و مشغول به کار شدن، لازم است پزشکان به زبان رسمی آن کشور مسلط باشند. همچنین تبدیل مدرک پزشکی برای تحصیل و کار در کشور مقصد ضروری است. لازم به ذکر است که کشور های آمریکایی نیز از این شرایط برخوردار هستند. با توجه به وجود این شرایط در کشور های آمریکایی و اروپایی، کشور اتریش مناسب ترین گزینه برای پزشکان مهاجر می باشد.

مزایای مهاجرت پزشکان به اتریش

یادگیری ساده زبان آلمانی طی دوره ی دکترا به دلیل وجود شرایط و محیط مناسب. برگزاری آزمون های ساده برای تبدیل مدرک پزشکی در کشور مقصد. مخارج سکونت در اتریش بسیار کم می باشند و همچنین تحصیل در این کشور رایگان است؛ این دو از اصلی ترین و مهم ترین دلایل جذب پزشکان محصل و جویای کار به اتریش می باشند.

مهاجرت پزشکان به دانمارک چگونه است؟

وجود شرایط مساعد برای زندگی و پیشرفته بودن کشور دانمارک از جهت های مختلف باعث جذب مهاجرین زیادی به این کشور شده است. کشور دانمارک از برترین کشور های حهان می باشد. پزشکان از سراسر دنیا برای کار و طبابت و یا تحصیل در رشته های تخصصی به دانمارک مهاجرت می کنند. تبدیل مدرک پزشکی پزشکان برای کار یا تحصیل در کشور دانمارک ضروری می باشد. مدرک پزشکی متقاضیان لازم است توسط سازمان های مربوط تایید و ثبت شود تا پزشک بتواند در دانمارک به ادامه ی تحصیل و یا کار بپردازد.

همچنین لازم به ذکر است که پزشک متقاضی باید زبان دانمارکی را فرا گیرد و به آن مسلط باشد تا بتواند مراحل مهاجرت به دانمارک را پشت سر بگذارد. به صورت کلی پزشکانی که قصد مهاجرت به کشور های اروپایی، آمریکایی، کانادا و استرالیا و همچنین کشور های اسکاندیناوی را دارند، باید مدرک پزشکی خود را در کشور مقصد تبدیل کنند تا مجوز کار و ادامه ی تحصیل در آن کشور را داشته باشند. همچنین باید در آزمون های مشخصی شرکت کنند تا سطح آن ها مشخص شود. لازم به ذکر است که داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا مدرک زبان کشور مقصد برای کار و تحصیل ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *