مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت به این کشور محسوب می گردد که سالانه ذهن سرمایه گذاران زیادی را به سمت خود سوق داده است. لوکزامبورگ با توجه به شرایط مناسب زندگی و اقتصاد پایداری که دارد یکی از کشورهای مناسب در اروپا جهت سرمایه گذاری می باشد. این کشور کوچک به عنوان دومین کشور ثروتمند اروپا شناخته شده است. با توجه به روش های مختلف سرمایه گذاری در این کشور، سرمایه گذاران می توانند اقامت لوکزامبورگ را اخذ کنند. اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری همراه با اقامت 5 ساله در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم لوکزامبورگ می شود. همچنین متقاضیان با رعایت شرایط درباره اخذ پاسپورت لوکزامبورگ می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند. وکلای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده مشاوره و راهنمایی شما برای سرمایه گذاری در اروپا و اخذ اقامت می باشند.

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

این کشور با داشتن محیط ایمن و استانداردهای بالای زندگی، یکی از بهترین مکان ها برای زندگی و سرمایه گذاری در قاره اروپا است. لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورها در اروپا است. به عنوان یک مرکز مالی شناخته می شود. لوکزامبورگ که در بین بلژیک، فرانسه و آلمان قرار دارد، کشوری کوچک است. مردم آن به زبان های آلمانی، فرانسوی، لوکزامبورگی و انگلیسی تسلط دارند. در لوکزامبورگ مسیرهای مختلفی برای اخذ اقامت وجود دارد. روش های مختلف مانند تحصیل و کار در لوکزامبورگ که این روش ها اجازه اقامت سالانه را فراهم می کند. از اواخر سال 2017 مسیر جدیدی ارائه شده است که برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. این برنامه سرمایه گذاری اجازه اقامت 3 تا 5 ساله را به سرمایه گذاران می دهد. پس از گذشت 5 سال، متقاضیان واجد شرایط می تواند برای اقامت دائم و تابعیت لوکزامبورگ درخواست دهند.

اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

در حال حاضر برای اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری طبق قوانین این کشور روش های مختلف با میزان مبالغ مختلف جهت سرمایه گذاری وضع شده است. سرمایه گذاران در صورت استفاده از این روش ها و اقامت مستمر 5 ساله در این کشور می توانند اقامت دائم لوکزامبورگ را بدست بیاورند. لازم به ذکر است که اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری مطمئن ترین راه و همچنین پر هزینه ترین راه برای مهاجرت به این کشور است.

نمودار رشد سرمایه گذاری در این کشور بدین صورت به تفسیر درآمده است:

رشد سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ

روش های مختلف سرمایه گذاری در لوکزامبورگ را برای اخذ اقامت آن مشاهده می کنید:

شرح روش سرمایه گذاری میزان سرمایه به یورو
سرمایه گذاری در یک شرکت یا دفتر از قبل ثبت شده در لوکزامبورگ به مدت حداقل 5 سال 500000€
سرمایه گذاری در یک تجارت جدید و ایجاد شرکت جدید به شرط ایجاد 5 موقعیت شغلی در طول 3 سال. استخدام بایستی در همکاری با آژانس ملی استخدام لوکزامبورگ باشد. 500000€
سرمایه گذاری مدیریتی در یک تجارت جدید یا تجارت از قبل ثبت شده 3000000€
سرمایه گذاری مستقیم و واریز پول به صندوق مالی موسسه معتبر در لوکزامبورگ و نگهداری آن به مدت حداقل 5 سال 20000000€

مزایای اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

لوکزامبورگ کشوری در قاره اروپا و عضو اتحادیه اروپا است. سرمایه گذاری در این کشور مزایای بسیاری دارد. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری باعث می شود. سرمایه گذاران در این کشور پاسپورت لوکزامبورگ را در صورت درخواست دریافت کنند. با استفاده آن مجوز اقامت و حضور در هر یک از کشورهای عضو شنگن را بدست آورند. همچنین سرمایه گذاران می توانند از این روش برای مهاجرت مطمئن همسر و فرزند خود به این کشور استفاده کنند. یکی از مزایای اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری رشد مالی و افزایش سرمایه فرد سرمایه گذار است. چرا که این کشور دارای بازار مناسبی است. شرایط اقتصادی مناسب این کشور پایدار می باشد.

در اینجا از جمله مزایای اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری ذکر شده اند:

 • امکان دریافت تابعیت لوکزامبورگ
 • اخذ پاسپورت لوکزامبورگ
 • مهاجرت به همراه اعضاء خانواده
 • درآمد ارزی و افزایش سرمایه
 • مهاجرت مطمئن به قلب اروپا
 • زندگی در استاندارد های بالا در لوکزامبورگ
 • دریافت بلوکارت اتحادیه اروپا

دلایل سرمایه گذاری در لوکزامبورگ و اخذ اقامت

کشورهای مختلف پیشرفته ای در قاره اروپا وجود دارند لذا بررسی دلایل سرمایه گذاری در لوکزامبورگ می تواند برای سرمایه گذاران جالب توجه باشد. لوکزامبورگ یکی از کشورهای با درآمد بالا و دومین کشور اروپا از نظر میزان تولید ناخالص ملی می باشد. اقتصاد این کشور در اروپا مثال زدنی است. علاوه بر این لوکزامبورگ مهد سازمان ها و دفاتر بین المللی اتحادیه اروپا است. این کشور چند فرهنگی محیط بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری است. بر اساس معیارهای اقتصادی ریسک سرمایه گذاری در این کشور بسیار کم است.

در اینجا به طور خلاصه دلایل سرمایه گذاری در لوکزامبورگ و اخذ اقامت آن را شرح داده ایم:

 • مکان مناسب و دروازه ای به اروپا: این کشور با یک بازار امکان ورود به بازار 28 کشور مختلف در اروپا همراه با 500 میلیون مصرف کننده را به سرمایه گذار می دهد. این کشور همچنین به عنوان سومین اقتصاد جهانی از نظر گستردگی معرفی شده است.
 • نیروی کار چند زبانه و ماهر: لوکزامبورگ کشوری با نیروی کار ماهر و چند زبان است به طوری که از نظر میزان نیروی کار ماهر در اروپا در رتبه اول و از نظر میزان تعداد زبان در اروپا با شاخص 3.7 زبان برای هر نفر در رتبه اول قرار دارد.
 • مشوق های سرمایه گذاری: شامل وام های دولتی، مالیات کم و کمک های مالی سرمایه گذاری است.
 • تجارت آسان: لوکزامبورگ دارای تجارت آسان و بالاترین بهره وری نیروی کار در جهان و مقررات مشاغل است.
 • زیرساخت های برجسته دیجیتالی: شامل 28 مسیر بین المللی فیبری به مراکز اصلی اروپا و 23 مرکز داده
 • قطب مالی اروپا: این کشور یکی از ثروتمند ترین کشورهای اروپا است. همچنین ششمین سکوی بزرگ پرواز هواپیمایی در اروپا است.
 • کشوری چند فرهنگی و کیفیت بالای زندگی برای سرمایه گذاران و مهاجرین

شرایط اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

شرایط اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

لازم به ذکر است که سرمایه گذاران با استفاده از هر یک از روش های سرمایه گذاری گفته شده در لوکزامبورگ بایستی به صورت مستمر در لوکزامبورگ اقامت داشته باشند. فقط در صورت موارد زیر می توانند وقفه در اقامت خود در کشور لوکزامبورگ داشته باشند.

 • غیبت موقت متوالی آنها در لوکزامبورگ کم تر از 6 ماه باشد و کل غیبت آنها در کشور بیش از 10 ماه نباشد.
 • در صورت موارد خاص مانند بارداری و زایمان، بیماری های جدی و خطرناک، تحصیلات و آموزش های حرفه ای میزان غیبت نباید بیش از 12 ماه باشد.

اخذ تابعیت لوکزامبورگ پس از 5 سال زندگی و تسلط به زبان های رسمی لوکزامبورگ و همچنین شرکت در دوره های شهروندی لوکزامبورگ برای سرمایه گذاران امکان پذیر است. همچنین امکان دریافت پاسپورت لوکزامبورگ یکی از با ارزش ترین پاسپورت ها در جهان است پس از 5 سال امکان پذیر است.

مراحل اقامت سرمایه گذاران در لوکزامبورگ

متقاضیان سرمایه گذاری در لوکزامبورگ پس از بررسی روش های سرمایه گذاری و انتخاب روش مورد نظر خود نیازمند سفر به کشور لوکزامبورگ می باشند. در این راستا متقاضیان می بایست قبل از ورود و پس از ورود مراحل زیر را طی کنند:

 • قبل از ورود: متقاضیان کشورهای ثالث و غیر عضو اتحادیه اروپا می باید درخواست اخذ اقامت موقت در لوکزامبورگ در کنسولگری این کشور کنند. مجوز اقامت موقت در لوکزامبورگ به مدت 3 ماهه می باشد. جهت اخذ اقامت بلند مدت متقاضیان بایستی پس از ورود به لوکزامبورگ درخواست دهند.
 • پس از ورود: متقاضیان پس از ورود به لوکزامبورگ طی 3 روز بایستی ورود خود را به کمون محل اقامت و سرمایه گذاری در لوکزامبورگ معرفی کنند. پس از ارائه گواهی پزشکی و تست های پزشکی جهت سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنند و سپس ویزای بلند مدت سرمایه گذاری را دریافت نمایند.

سرمایه گذاری در کشور خلاق لوکزامبورگ

طبق جدول رتبه بندی نوآوری که سالانه توسط کمیسیون اروپا منتشر می شود، لوکزامبورگ از نظر نوآوری عملکرد پایدار را نشان می دهد. لوکزامبورگ در کنار 3 کشور حوزه اسکاندیناوی سوئد، فنلاند و دانمارک و همچنین کشور هلند در بین کشورهای برتر در نوآوری قرار دارند. سیستم های تحقیقاتی جذاب، تاثیرات اشتغال و منابع انسانی قویترین ابعاد نوآوری در لوکزامبورگ هستند. لذا سرمایه گذاری در این کشور در بخش های جدید و خلاقانه بسیار مورد پذیرش و مورد استقبال قرار می گیرد. لوکزامبورگ در بین جذاب ترین سیستم های تحقیقاتی رتبه اول را دارد.

این امر حاکی از پیشرفت چشمگیر اکوسیستم تحقیق و نوآوری است. به رسمیت شناختن قابل توجهی از تلاش مستمر این کشور برای توسعه منظره تحقیق و توسعه و نوآوری و ثبت شرکت و فعالیت ها در بخش های جدید و طرح ایده های خلاقانه سطح جهانی است.

در نمودار زیر میزان شاخص نوآوری در لوکزامبورگ در مقایسه با دیگر کشورها را مشاهده می کنید:

شاخص نوآوری در لوکزامبورگ

مدارک لازم برای اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری در لوکزامبورگ مدارک زیر مورد نیاز می باشند.

 • اعلام ورود به این کشور در کمون مورد نظر
 • ارائه مدارک شناسائی و گذرنامه
 • ارائه مجوز ورود موقت به این کشور
 • رعایت شرایط و مدارک جهت سرمایه گذاری
 • آدرس محل سکونت
 • 2 قطعه عکس پرسنلی رنگی
 • گواهی پزشکی
 • درخواست و تکمیل فرم ویزای سرمایه گذاری
 • ارائه دیگر مدارک خواسته شده در صورت نیاز

جهت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ می توانید مقاله مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با ثبت شرکت در لوکزامبورگ را مطالعه کنید. همچنین برای مقایسه روش های سرمایه گذاری و بهترین روش سرمایه گذاری با توجه به میزان سرمایه خود می توانید از مشاوره متخصصین ما در این موسسه بهره مند شوید. جهت ارتباط کافی است از طریق تماس تلفنی و یا به صورت حضوری اقدام کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *