مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

در گام اول جهت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ نیاز است که متقاضیان گرامی مطالب گنجانده شده در این مقاله را که توسط تیم ما فراهم و نیز در اختیار شما قرار داده شده است به دقت مطالعه فرمایید. و اطلاعاتی در زمینه های سرمایه گذاری در لوکزامبورگ، مهاجرت به این کشور و همچنین شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ کسب نمایید. شما می‌توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید و از راهنمایی‌های مشاوران و کارشناسان ارشد مجرب تیم ما بهره مند شوید. امید است مطالب گفته شده در ذیل، اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

درباره کشور لوکزامبورگ

کشور مذکور ،هم مرز با کشورهایی از جمله فرانسه، بلژیک و آلمان می باشد. که این کشورها در سطح بالایی قرار دارند و جزو کشورهای مهم محسوب می شوند. کشور لوکزامبورگ به علت داشتن روابط قوی و نزدیک با آلمان، فرانسه و بلژیک، دارای بازار اقتصادی و همچنین سیاسی قوی می باشد. از جمله مواردی که باعث می شود افراد زیادی طرفدار مهاجرت و سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ شوند، ثبات اقتصادی و سیاسی آن می‌باشد. این کشور جزو کشورهایی می باشد که پیشتاز در امر سرمایه‌گذاری بوده. به طوری که می توان گفت، اولین سرمایه گذاری انجام شده در جهان در لوکزامبورگ رخ داده است.

به سبب وضعیت اقتصادی بسیار مناسب این کشور، کیفیت زندگی شهروندان آن بالا می باشد. همچنین موضوع اشتیاق و ذوق متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور را افزایش می دهد. همانگونه که می‌دانید، هر چه سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی در کشورها افزایش یابد، مقدار درآمد شهروندان و کیفیت زندگی آنان نیز بهتر خواهد شد. یکی دیگر از مزیت های کشور لوکزامبورگ جهت سرمایه گذاری، امنیت و آزادی حاکم در این کشور می‌باشد. که سبب شده سرمایه‌گذاران زیادی وارد این کشور شوند.

روش های سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

کارآفرینی، خریداری یک ملک تجاری و همچنین ایجاد کسب و کار در این کشور، از جمله راه‌هایی می‌باشد که می‌توان به وسیله آن ها برای سرمایه گذاری در لوکزامبورگ اقدام کرد.

متقاضیان می توانند از این طریق برای خود کسب درآمد کنند و به سود دهی برسند. که با این امر، امکان اخذ اقامت موقت و همچنین اخذ اقامت دائم لوکزامبورگ را دارند. در صورتی متقاضی می تواند جهت اخذ اقامت لوکزامبورگ اقدام کند، که سرمایه گذار، پس از خرید ملک تجاری، شرکتی را ثبت کند و نیز کشور لوکزامبورگ را از تمامی گردش‌های مالی مطلع کند.

از جمله فعالیت های تجاری که نیاز به ثبت شرکت را دارند کارخانه ها، رستوران ها و هتل ها می باشند. شایان ذکر است که در بعضی از کشورهای اروپا، نیازی به انجام موارد فوق نیست و ثبت شرکت جدا از فعالیت های کسب و کار و متقاضی است. که پس از گذشت پنج سال شخص می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نماید. در صورتی که متقاضیان، قصد اقامت از طریق سرمایه‌گذاری را دارند، بیشتر تمرکز خود را بر کشورهایی مثل مالتا، قبرس و همچنین اتریش بگذارند. که می توانند تابعیت این کشور ها را با هزینه 3000000€ (یورو) را به دست آورند. بدون اینکه زمان طولانی ای را صرف اخذ اقامت کنند.

اقامت لوکزامبورگ  از طرق دیگر

یکی دیگر از راه هایی که می توان به وسیله آن اقامت این کشور را اخذ کرد، خرید ملک مسکونی می باشد. که می بایست با قانون و مقرراتی که توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا وضع شده است انجام شود. شایان ذکر است در صورتی که خرید ملک جهت اخذ اقامت، قبل از اخذ جواز اقامت این کشور باشد، اقامت به آنها تعلق نمی گیرد و ممنوع می باشد. هم اکنون، کشورهایی که به آسانی می‌توان از طریق خرید ملک اقامت این کشورها را اخذ کرد، قبرس، پرتغال، اسپانیا و یونان می باشد.

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ از طریق خرید اوراق قرضه

هزینه ای که جهت مالیات باید در لوکزامبورگ توسط شهروندان پرداخت شود، بین ۲۰ تا ۲۵ %اعلام شده است. از جمله راه‌های دیگر که می توان برای اخذ اقامت لوکزامبورگ نامبرد، خرید اوراق قرضه برای سرمایه گذاری می باشد. اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید اوراق قرضه، به این صورت می باشد که سرمایه‌گذاران با خریداری اوراق از بانک ها و همچنین پرداخت مبلغی به اندازه اوراق خریداری شده به دولت و نگهداری به مدت ۵ سال از آن، امکان اخذ اقامت کشور را به دست می آورند.

قابل ذکر است که شخص بعد از خریدن اوراق از بانک، اقامت دائم را کسب می کند. که بعد از گذشت پنج سال، اصل پول پرداختی را دریافت می کند و سودی در این مدت به پول وی تعلق نخواهد گرفت. روش نامبرده در فوق، از آسانترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت می باشد و دیگر به گذراندن ۵ سال اقامت موقت نیازی نیست.

خریداری اوراق قرضه در لوکزامبورگ

جهت خریداری اوراق در کشور لوکزامبورگ، شخص می بایست مبلغ 250000€ (یورو) پرداخت کند. سپس به مدت ۵ سال این اوراق در اختیار سرمایه گذاران قرار میگیرد و شخص میتواند اقامت دائم کشور لوکزامبورگ را دریافت کند. اسنادی که جهت اخذ اقامت لوکزامبورگ نیاز است به شرح ذیل می باشد:

  • گذرنامه معتبر
  • دارا بودن گواهی سلامت
  • اثبات دارا بودن مسکن و شغل

و همچنین در صورت امکان، دارا بودن ضبط پلیس در صورتی که متقاضیان، جهت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ، تمامی موارد را دارا هستند، نیاز است از گفته زیر نیز اطمینان حاصل کنند.

  • گذرنامه
  • شناسه کارت
  • دارابودن جزئیات ورود به بانک ها جهت شناسایی

هزینه زندگی در لوکزامبوگ

هزینه های زندگی و میزان حقوق و درآمد در لوکزامبورگ در جدول ذیل آمده است:

مواد خوراکی هزینه به دلار $
یک لیتر شیر 1.35 $
یک عدد نان 1.30 $
یک کیلو گوجه فرنگی 1.75 $
یک کیلوگرم مرغ 9.50 $
یک وعده غذایی ارزان 18.50 $
یک فنجان کاپوچینو 3.90 $
اجاره ملک هزینه به دلار $
اجاره یک ملک 40 متری تکخوابه 1450000 $
خدمات رفاهی ملک 40 متری تکخوابه 140 $
اجاره یک ملک 80 متری 1955 $
خدمات رفاهی ملک 80 متری 210 $
قیمت هر متر مربع 8800 $

سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه خیل عظیمی از  اشخاص قرار گرفته است. هم اکنون نیز این کشور در زمینه سرمایه‌گذاری و جذب افراد سرمایه گذار، در صدر قرار دارد. ما برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان جهت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ پیشنهاد می‌کنیم که مقالات مهاجرت کاری لوکزامبورگ و مدارک لازم جهت اخذ ویزای لوکزامبوزگ را مطالعه فرمایید.

سخن آخر اینکه، کشور لوکزامبورگ جز کشورهایی محسوب می‌شود که در زمینه سرمایه‌گذاری بسیار امن است. و همین موضوع موجب شده افراد زیادی خواهان سرمایه‌گذاری در این کشور باشند.موسسه سفیران سروش سعادت همواره بهترین مشاوره را به شما عزیزان ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *