مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

پروسه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری از سخت های خاصی برخودار می باشد که در این مقاله به بررسی سرمایه گذاری در لوکزامبورگ می پردازیم. شما می‌ توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید. از راهنمایی ‌های مشاوران و کارشناسان ارشد مجرب تیم ما بهره مند شوید. امید است مطالب گفته شده در ذیل، اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما عزیزان قرار دهد. سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی به خصوص لوکزامبورگ توانسته جایگاه خود را در میان روش های مهاجرتی به اثبات برساند. سرمایه گذاری در این کشور از طریق روش های متفاوتی مانند خرید ملک، کارآفرینی و ثبت شرکت صورت می پذیرد. هر کدام از این روش ها به صورت جداگانه نیازمند مدارک و تمکن مالی خاص خواهد بود.

ابهاماتی که در این خصوص در ذهن متقاضیان به وجود می آید بدین شرح می باشد:

 • روش های سرمایه گذاری در این کشور به جه صورت می باشد؟
 • آیا از طریق روش سرمایه گذاری در این کشور اخذ اقامت این کشور امکان پذیر خواهد بود؟

اینفوگرافی سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

معرفی کشور لوکزامبورگ

کشور مذکور ،هم مرز با کشورهایی از جمله فرانسه، بلژیک و آلمان می باشد. که این کشورها در سطح بالایی قرار دارند و جزء کشورهای مهم محسوب می شوند. این کشور به علت داشتن روابط قوی و نزدیک با آلمان، فرانسه و بلژیک، دارای بازار اقتصادی و همچنین سیاسی قوی می باشد. زبان رسمی این کشور نیز آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی می باشد. از جمله مواردی که باعث می شود افراد زیادی طرفدار مهاجرت و سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ شوند، ثبات اقتصادی و سیاسی آن می‌ باشد. این کشور جزء کشورهایی می باشد که پیشتاز در امر سرمایه‌ گذاری بوده است. به طوری که می توان گفت، اولین سرمایه گذاری انجام شده در جهان در لوکزامبورگ رخ داده است.

شاخص کیفیت زندگی و اقتصاد کشور لوکزامبورگ

در این بخش جدولی در خصوص شاخص های کیفیت زندگی در این کشور در نظر گرفته شده است:

پارامتر شرح
شاخص قدرت خرید 103.09
شاخص امنیت 72.21
شاخص هزینه زندگی 89.01

به سبب وضعیت اقتصادی بسیار مناسب این کشور، کیفیت زندگی شهروندان آن بالا می باشد. همچنین موضوع اشتیاق و ذوق متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور را افزایش می دهد. همانگونه که می‌ دانید، هر چه سرمایه گذاری و فعالیت‌ های اقتصادی در کشورها افزایش یابد، مقدار درآمد شهروندان و کیفیت زندگی آنان نیز بهتر خواهد شد. یکی دیگر از مزیت های این کشور جهت سرمایه گذاری، امنیت و آزادی حاکم در این کشور می‌ باشد. این موضوع سبب شده سرمایه‌ گذاران زیادی وارد این کشور شوند.

چرا لوکزامبورگ گزینه ای ایده آل برای سرمایه گذاری است؟

ثبات طولانی مدت این کشور و اکوسیستم، همراه با یک چارچوب قانونی قوی، یک تنظیم کننده معتبر و یک رژیم قانون شرکت انعطاف پذیر در میان ویژگی های کلیدی آن است. لوکزامبورگ در طول تاریخ به نیازهای صنعت وجوه مالی از خدمات پشتیبان تا خدمات دفتری پاسخ داده است.

طرق سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

کارآفرینی، خریداری یک ملک تجاری و همچنین ایجاد کسب و کار در این کشور، از جمله راه ‌هایی می ‌باشد که می‌ توان به وسیله آن ها برای سرمایه گذاری در لوکزامبورگ اقدام کرد. متقاضیان می توانند از این طریق برای خود کسب درآمد کنند و به سود دهی برسند، که با این امر، امکان اخذ اقامت موقت و همچنین اخذ اقامت دائم لوکزامبورگ را دارند. در صورتی متقاضی می تواند جهت اخذ اقامت این کشور اقدام کند. سرمایه گذار، پس از خرید ملک تجاری، شرکتی را ثبت کند و نیز دولت این کشور را از تمامی گردش ‌های مالی مطلع کند.

نمودار روند رشد سرمایه گذاری در این کشور در چند سال اخیر شرح داده شده است:

رشد سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

شرح شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

از جمله فعالیت های تجاری که نیاز به ثبت شرکت را دارند کارخانه ها، رستوران ها و هتل ها می باشند. شایان ذکر است که در بعضی از کشورهای اروپا، نیازی به انجام موارد فوق نیست. ثبت شرکت جدا از فعالیت های کسب و کار و متقاضی است. که پس از گذشت 5 سال شخص می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نماید. در صورتی که متقاضیان، قصد اقامت از طریق سرمایه ‌گذاری را دارند، بیشتر تمرکز خود را بر کشورهایی مثل مالتا، قبرس و همچنین اتریش بگذارند. همچنین می توانند تابعیت این کشور ها را با هزینه 3 میلیون € (یورو) را به دست آورند. بدون اینکه زمان طولانی ای را صرف اخذ اقامت کنند. در این خصوص می توانید مقاله سرمایه گذاری در اتریش را مورد بررسی قرار دهید.

شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

شرایط سرمایه گذاری در این کشور به صورتی است که سطح اقتصادی قوی در این کشور را به نمایش می گذارد. این کشور همواره به کارآفرینی و جذب سرمایه گذاران خارجی اهمیت بسیاری قائل است. به طوری به این نوع سرمایه گذاری اتکای اقتصادی دارد. این موقعیت اقتصادی بسیار مناسب، موجب تبدیل این‌ کشور به یک مرکز جهانی جهت امور مالی، بیمه و بانکداری گردیده است.

چند نمونه از سرمایه گذاری های رایج در این کشور برای متقاضیان عبارت است از:

 • صندوق های سرمایه گذاری شاخص
 • صندوق های سرمایه گذاری با هدف مشخص
 • صندوق های سرمایه گذاری متعادل

طرق اخذ اقامت لوکزامبورگ

یکی دیگر از راه هایی که می توان به وسیله آن اقامت این کشور را اخذ کرد، خرید ملک مسکونی می باشد. که بایستی با قانون و مقرراتی که توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا وضع شده است انجام شود. شایان ذکر است در صورتی که خرید ملک جهت اخذ اقامت، قبل از اخذ جواز اقامت این کشور باشد. اقامت به آنها تعلق نمی گیرد و ممنوع می باشد. هم اکنون، کشورهایی که به آسانی می‌ توان از طریق خرید ملک اقامت این کشورها را اخذ کرد، قبرس، پرتغال، اسپانیا و یونان می باشد.

خرید ملک در هر کدام از شهرهای این کشور با هزینه های متفاوتی همراه خواهد بود. در نظر داشته باشید که خرید ملک در پایتخت این کشور نیز از سایر مناطق با هزینه بیشتری همراه خواهد بود. به عنوان مثال خرید ملک در مرکز شهر حدود 1058017€ (یورو) و در خارج از شهر حدود 742105€ (یورو) می باشد.

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ از طریق خرید اوراق قرضه

هزینه ای که جهت مالیات باید در لوکزامبورگ توسط شهروندان پرداخت شود، بین 20% الی 25% اعلام شده است. از جمله راه‌ های دیگر که می توان برای اخذ اقامت این کشور نامبرد، خرید اوراق قرضه برای سرمایه گذاری می باشد. اخذ اقامت این کشور از طریق خرید اوراق قرضه، به این صورت می باشد. سرمایه‌ گذاران با خریداری اوراق از بانک ها و همچنین پرداخت مبلغی به اندازه اوراق خریداری شده به دولت و نگهداری به مدت 5 سال از آن، امکان اخذ اقامت کشور را به دست می آورند.

قابل ذکر است که شخص بعد از خریدن اوراق از بانک، اقامت دائم را کسب می کند. بعد از گذشت 5 سال، اصل پول پرداختی را دریافت می کند. سودی در این مدت به پول متقاضی تعلق نخواهد گرفت. روش نامبرده در فوق، از آسانترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت می باشد. دیگر به گذراندن 5 سال اقامت موقت نیازی نیست.

شرایط خرید اوراق قرضه در لوکزامبورگ

جهت خریداری اوراق در کشور لوکزامبورگ، شخص بایستی مبلغ 250000€ (یورو) پرداخت کند. سپس به مدت 5 سال این اوراق در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد. شخص می تواند اقامت دائم کشور لوکزامبورگ را دریافت کند. اسنادی که جهت اخذ اقامت لوکزامبورگ نیاز است به شرح ذیل می باشد:

 • ارائه گذرنامه معتبر
 • دارا بودن گواهی سلامت
 • گواهی دارا بودن مسکن و شغل
 •  در صورت امکان، دارا بودن تاییده از جانب پلیس کشور در صورتی که متقاضیان، جهت سرمایه گذاری در این کشور، تمامی موارد را دارا هستند، نیاز است از گفته زیر نیز اطمینان حاصل کنند.
 • شناسه کارت
 • دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • دارا بودن جزئیات ورود به بانک ها جهت شناسایی

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

در سال 2022، خرید املاک و مستغلات در این کشور منجر به اخذ تابعیت نمی گردد. افراد سرمایه گذار می توانند با خرید ملک در این کشور به اقامت دائم دست یابند. شرایط اعطاء شهروندی این کشور به خریداران ملک عبارت است از:

 • سن بالای 18 سال
 • حداقل 5 سال زندگی در این کشور
 • تسلط به یکی از زبان های لوکزامبورگی، آلمانی یا فرانسوی
 • الزام شرکت در دوره های شهروندی
 • کسب نمرات قبولی در آزمون های شهروندی این کشور
 • ارائه تمکن مالی مناسب جهت خرید ملک مورد نظر، همچنین جهت تأمین هزینه زندگی در این کشور

به عنوان مثال هزینه خرید ملک در این کشور در مرکز شهر حدود 10627000€ (یورو) و در خارج از مرکز شهر نیز حدود 742105€ (یورو) می باشد. متقاضیانی که در سال های اخیر در این کشور موفق به خرید ملک شده اند در نمودار زیر بیان شده است:

میانگین تعداد متقاضیان خرید ملک در لوکزامبورگ

مزایای مرتبط با خرید ملک و سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

در سال 2022، بسیاری از متقاضیانی بین المللی در این کشور اقدام به خرید ملک نمودند. پس از فروش ملک در این کشور میان فروشنده و خریدار قرارداد فروش معتبری منعقد می شود. در این قرارداد شرایط قانونی برای هر 2 طرف برقرار خواهد شد.

مزایای مرتبط با املاک در این کشور عبارتست از:

 • مالیات بر املاک بسیار کم است.
 • رشد ارزش ملک بالاتر از کشورهای همسایه می باشد.
 • تقاضا بالاتر از پیشنهاد برای چندین سال
 • اخذ اقامت و در انتها تابعیت این کشور
 • فراهم آمدن شرایط مناسب زندگی در این کشور
 • امکان سرمایه گذاری طولانی مدت در این کشور

هزینه زندگی در لوکزامبورگ

هزینه های زندگی و میزان حقوق و درآمد در لوکزامبورگ در جدول ذیل آمده است:

اقلام هزینه به دلار
1 لیتر شیر $1.66
1 عدد نان $2.94
1 کیلو گوجه فرنگی $2.98
1 کیلوگرم مرغ $14.01
1 وعده غذایی ارزان $21.51
1 فنجان کاپوچینو $4.10
12 عدد تخم مرغ $3.90
1 کیلوگرم سیب زمینی $2.39
اجاره ملک هزینه به دلار
اجاره یک ملک 40 متری تک خواب $1450000
خدمات رفاهی ملک 40 متری تک خواب $140
اجاره یک ملک 80 متری $1955
خدمات رفاهی ملک 80 متری $210
قیمت هر متر مربع $8800

سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه بسیاری از اشخاص قرار گرفته است. هم اکنون نیز این کشور در زمینه سرمایه‌ گذاری و جذب افراد سرمایه گذار، در صدر قرار دارد. ما برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان جهت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ پیشنهاد می ‌کنیم که مقالات مهاجرت کاری لوکزامبورگ و مدارک لازم جهت اخذ ویزای لوکزامبورگ را مطالعه فرمایید.

سخن آخر اینکه، کشور لوکزامبورگ جزء کشورهایی محسوب می‌ شود که در زمینه سرمایه ‌گذاری بسیار امن است. همین موضوع موجب شده افراد زیادی خواهان سرمایه‌ گذاری در این کشور باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره بهترین مشاوره را به شما عزیزان ارائه می دهد.

سوالات پرتکرار در باب سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

سوالات پرتکرار در خصوص سرمایه گذاری در لوکزامبورگ در سال 2022 عبارتست از:

 • دلایل محبوبیت سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ برای افراد چیست؟ ثبات اقتصادی و سیاسی/ هم مرزی با کشورهایی از جمله فرانسه، بلژیک و آلمان که از نظر سیاسی و اقتصادی دارای سطح بالایی می باشند./ کشوری پیشگام در امر سرمایه‌ گذاری
 • روش های سرمایه گذاری در لوکزامبورگ چیست؟ با 3 روش می توان در این کشور سرمایه گذاری کرد که این روش ها عبارتند از: کارآفرینی، خریداری یک ملک تجاری و همچنین ایجاد کسب و کار در این کشورکه با این امر امکان اخذ اقامت موقت و همچنین اخذ اقامت دائم لوکزامبورگ وجود دارد.
 •  اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید اوراق قرضه به چه صورت است؟ این روش بدین صورت می باشد که سرمایه‌ گذاران اوراق را از بانک ها و دولت خریداری می کنند و با نگه داری آن به مدت 5 سال متوالی می توانند اقامت این کشور را بدست بیاورند. اصل پول بعد از 5 سال به متقاضی عودت داده می شود.
 • آیا با خرید ملک در کشور لوکزامبورگ می توان به تابعیت رسید؟ افراد با سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک می توانند به اقامت دائم دست یابند اما خرید ملک منجر به اخذ تابعیت نخواهد شد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.