مهاجرت تحصیلی لوکزامبورگ

اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل

اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل

یکی از روش های اقامت در لوکزامبورگ مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل می باشد.  یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن اروپا است. این کشور در غرب این قاره قرار دارد. همچنین مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی در همسایگی کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک است. به دلیل مهاجرپذیری و میزبانی بیش از هزاران دانشجو چه دانشجو عضو اتحادیه اروپا و چه دانشجو غیر عضو یکی از مقاصد مناسب جهت تحصیل در اروپا به شمار می رود. در هر صورت شرایط اخذ اقامت تحصیلی در کشور لوکزامبورگ با توجه به ملیت افراد متفاوت می باشد. میزان اقامت تحصیلی نیز با توجه به مقطع تحصیلی در نظر گرفته می شود. البته در نظر داشته باشید که دانشجویان بایستی توانایی مالی برای اخذ اقامت تحصیلی در لوکزامبورگ را داشته باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه به این موضوع بیشتر پرداخته است.

اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل

لوکزامبورگ یک کشور ثروتمند اروپایی است. بیشترین درآمد سرانه در اتحادیه اروپا را دارد. 3 زبان رسمی که شامل آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی می باشد. این کشور در واقع در یک دره واقع شده است. ساختمان های قدیمی و طبیعت دلپذیری دارد. حدود 0.6 میلیون نفر در لوکزامبورگ زندگی می کنند. این کشور  علیرغم کوچک بودن، جاه طلبی های زیادی در جهت آموزش و یادگیری دارد. در واقع، جایگاه عالی آموزش و پرورش، با برجستگی ویژه در زمینه تحقیقات، بخشی از رویکرد کشور برای ایجاد روابط و همکاری های بین المللی قوی است.

لوکزامبورگ یک جامعه مدرن است که دارای چند زبان و تنوع فرهنگی است. در سال اخیر تعداد زیادی از دانشجویان از 100 کشور جهان در دانشگاه لوکزامبورگ تحصیل کردند. اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل را به دست آورده اند. توجه داشته باشید که اقامت این کشور از طریق تحصیل به صورت موقت می باشد.

نوع اقامت در لوکزامبورگ از طریق تحصیل

با توجه به عضویت لوکزامبورگ در اتحادیه اروپا شهروندان این اتحادیه جهت اقامت تحصیلی و در کل اقامت لوکزامبورگ نیازی به دریافت ویزا و مجوز ندارند. اما شهروندان دیگر کشورهای بایستی مجوز اقامت را دریافت کنند. به طور کلی این مجوز اقامت برای شهروندان کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا موقت بوده و دانشجویان پس از تحصیل بایستی اقامت دیگر را دریافت کنند و یا به کشور خود باز گردند. اقامت اخذ شده جهت تحصیل در لوکزامبورگ فقط در طول تحصیل مورد استفاده می باشد و پس از پایان تاریخ آن منقضی می شود. البته دانشجویان با تبدیل ویزای تحصیلی خود به دیگر ویزاهای لوکزامبورگ که منجر به اخذ اقامت لوکزامبورگ می شوند می توانند در این کشور اقامت خود را تمدید کنند و حتی اقامت دائم لوکزامبورگ را بدست بیاورند.

در اینجا نوع اقامت در لوکزامبورگ از طریق تحصیل را شرح داده ایم:

نوع اقامت مدت زمان اقامت قابلیت تمدید
کوتاه مدت کم تر از 90 روز ندارد
بلند مدت بیش از 90 روز تا یک سال ندارد

برنامه های تحصیلی لوکزامبورگ

برای تقویت روابط بین فرهنگی و رشد شخصی دانشجویان، بسیاری از برنامه های تحصیلی در لوکزامبورگ نیاز به یک ترم اجباری در خارج از کشور دارند. نزدیک به 400 برنامه تحصیلی و دوره های بین المللی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند در لوکزامبورگ وجود دارد. برای برنامه ها و دوره های بین المللی کاملا ضروری است که متقاضی بتواند به خوبی انگلیسی صحبت کند، بخواند و بنویسد لذا ارائه مدرک معتبر زبان آیلتس و یا تافل جهت تحصیل و اخذ این کشور از طریق تحصیل لازم می باشد.

انواع دوره ها مانند مدیریت بازرگانی، مهندسی، حقوق، علوم محیط زیست، ریاضیات و علوم کامپیوتر، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم طبیعی، برنامه ریزی شهری و معماری و غیره در دسترس است. دانشجویان با پذیرش در هر یک از این دوره ها می توانند اقامت تحصیلی این کشور را بدست بیاورند. جهت اطلاع از شرایط و ویزای تحصیلی لوکزامبورگ مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

به طور کلی دوره های اصلی در این کشور در زمان های زیر تشکیل می شود:

 • ژانویه تا فوریه برای برنامه های ترم تابستانی (برنامه های فوریه تا ژوئن)
 • ژوئن تا سپتامبر برای برنامه های ترم زمستانی (برنامه های سپتامبر تا ژانویه)

مزایای اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل

لوکزامبورگ یکی از کشورهای پردرآمد اروپا با ثبات اقتصادی می باشد. این کشور مکان بسیار مناسبی برای زندگی و تحصیل می باشد. تمامی برنامه های تحصیلی این کشور زیر نظر فرایند بولونیا اجرا می شود. مدارک صادر شده از دانشگاه های این کشور بسیار معتبر هستند. لوکزامبورگ همچنین یکی از کشورهای زیبای اروپا است. این کشور دارای خدمات رفاهی، ورزشی و اجتماعی بسیار است. زندگی در این کشور بسیار پر هیجان و لذت بخش است.

در اینجا از جمله مزایای اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل ذکر شده است:

 • اخذ ویزای شنگن و سفر به کشورهای عضو این پیمان
 • اقامت در کشور متنوع از نظر فرهنگی و زبانی
 • کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ
 • تحصیل به زبان های مختلف آلمانی، فرانسوی و انگلیسی
 • استفاده از ویزای همراه لوکزامبورگ برای مهاجرت اعضاء خانواده
 • اخذ کمک هزینه برای تحصیل و زندگی
 • دریافت اقامت بعد از تحصیل

مزایای اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل

شرایط اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل

امکان تحصیل در این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی شامل مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان بین المللی فراهم می باشد. دانشجویان جهت اخذ اقامت از طریق تحصیل با پذیرش در یکی از این مقاطع می توانند در لوکزامبورگ تحصیل کنند. جهت پذیرش در این مقاطع دانشجویان بایستی در ابتدا شرایط دانشگاه مورد نظر را سنجیده و مدارک تحصیلی خود را به آن دانشگاه ارسال کند.

به صورت کلی ارائه مدرک پیشین تحصیلی ترجمه شده و مورد تایید وزارت آموزش لوکزامبورگ، ارائه مدرک زبان تحصیلی فرانسوی، آلمانی یا انگلیسی و همچنین اثبات تمکن مالی برای زندگی و تحصیل در لوکزامبورگ مورد نیاز می باشد. جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در لوکزامبورگ ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

مدت زمان اقامت از طریق تحصیل در مقاطع مختلف متفاوت می باشد و در جدول زیر به آنها اشاره کرده ایم:

مقطع تحصیلی مدت اقامت
کارشناسی 4 سال
کارشناسی ارشد 2 سال
دکترا 3 سال

اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل و ویزای دانشجویی

همانطور که اشاره کردیم برای اقامت از طریق تحصیل در لوکزامبورگ دانشجویان متقاضی بایستی برای دریافت مجوز و اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. لذا در ابتدا دانشجویان بایستی به سایت دانشگاه مورد نظر رفته و شرایط عمومی و خاص را برای تحصیل رشته مربوطه خود مطالعه کنند و مدرک خود را برای پذیرش به دانشگاه ارسال نمایند. مدرک تحصیلی بایستی مورد تایید دولت لوکزامبورگ قرار بگیرد.

علاوه بر این جهت دریافت ویزای تحصیلی این کشور و اقامت تحصیلی مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

 • دریافت نامه پذیرش و ثبت نام در دانشگاه واقع در این کشور
 • تهیه و ارسال فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • پرداخت هزینه های ویزای دانشجویی لوکزامبورگ
 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار حداقل 6 ماه
 • اثبات بر توانایی مالی جهت تحصیل در طول دوره تحصیلی
 • دریافت مجوز برای ورود و اقامت در لوکزامبورگ
 • بیمه درمانی به ارزش 30000€ (یورو)
 • بیان قصد خود برای ترک کشور پس از تحصیل
 • ارائه گواهی پزشکی و بهداشتی بعد از ورود به کشور

دانشگاه های کشور لوکزامبورگ

این کشور کشور کوچکی است. دانشگاه های این کشور اندک می باشند. این کشور دارای چندین دانشگاه خصوصی و یک دانشگاه دولتی می باشد. این دانشگاه دولتی به نام لوکزامبورگ واقع در پایتخت این کشور است که در سال 2003 تاسیس شده و برجسته ترین دانشگاه لوکزامبورگ می باشد. دانشجویان با دریافت پذیرش از این دانشگاه که برنامه های مختلف به زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی را ارائه می کند می توانند اقامت تحصیلی لوکزامبورگ را دریافت کنند. این دانشگاه در حال حاضر دانشجویان بین المللی زیادی دارد. تحصیل دانشجویان خارجی در آن رایج می باشد. توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در لوکزامبورگ در دانشگاه های دولتی بسیار ارزان تر از دانشگاه های خصوصی می باشد.

در جدول زیر همچنین دیگر دانشگاه های لوکزامبورگ جهت تحصیل و اخذ مجوز برای اقامت تحصیلی در لوکزامبورگ معرفی شده اند:

نام دانشگاه نوع دانشگاه
دانشگاه لوکزامبورگ دولتی
دانشگاه لونکس خصوصی
دانشگاه سکرد هارت خصوصی
دانشگاه تجارت لوکزامبورگ خصوصی

الحاق خانواده در لوکزامبورگ

یکی دیگر از مزایا تحصیل در این کشور استفاده از ویزای همراه برای اقامت اعضاء خانواده درجه یک شمال همسر و فرزند مجرد زیر 18 سال در لوکزامبورگ می باشد لذا دانشجویان متاهل با ورود به خاک این کشور و تحصیل در آن می توانند برای مهاجرت و اخذ اقامت اعضاء خانواده خود اقدام کنند و درخواست دهند. در نظر داشته باشید که توانایی مالی شما برای رفع هزینه زندگی در لوکزامبورگ برای خانواده خود از شروط اصلی می باشد.

چنانچه میزان هزینه زندگی در کشور لوکزامبورگ برای شما بالا می باشد می توانید کشورهای دیگری را از جمله مجارستان برای تحصیل انتخاب نمایید. مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در سال های اخیر با توجه به پذیرش راحت تر و امکان تحصیل به زبان انگلیسی پر تقاضا بوده لذا همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده مشاوره در این باب و راهنمایی عزیزان جهت مهاجرت به کشور مجارستان و یا دیگر کشورها می باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *