مهاجرت تحصیلی لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ یکی از بارزترین راه های اخذ اقامت از این کشور محسوب می گردد که سالانه به خصوص در سال 2020 توجه قشر زیادی را به سمت خود جلب کرده است. افراد بعد از مهاجرت و رعایت قوانین و شرایط در نظر گرفت شده می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. این مقاله توسط کادر موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در سال 2020 جمع آوری شده است، و در این مقاله قصد داریم در ارتباط با تحصیل در لوکزامبورگ نکاتی را در اختیار شما متقاضیان محترم قرار دهیم.

درباره کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری است در قاره اروپا که در با کشور های فرانسه، بلژیک و آلمان هم مرز می باشد. این کشور جزء یکی از ثروتمند ترین کشور ها محسوب می شود. مساحت کشور لوکزامبورگ 2586 کیلومتر مربع می باشد و تعداد 500.000 نفر در این کشور زندگی می کنند. مردم این کشور به زبان های آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی صحبت می کنند، بیشتر مردم پیرو دین مسیحیت هستند. پایتخت این کشور شهر لوگزامبورگ می باشد که حدود 90.000 نفر در این شهر زندگی می کنند. واحد پول رسمی آن نیز این کشور € یورو می باشد. این کشور به عنوان پل ارتباطی برای رفت و آمد به کشور های همسایه اروپا می باشد. لوکزامبورگ کشوری کمتر شناخته شده است. آن را با نام مستعار جبل الطارق نیز می شناسند. لوکزامبورگ دارای مناظر زیبا و فرهنگ پررونق است.

شرایط تحصیل در لوکزامبورگ 2020

افرادی که خواهان تحصیل در لوکزامبورگ و دانشگاه های این کشور می باشند باید بدانند که در دانشگاه های این کشور بیشتر متقاضیان در رشته های علوم پایه، رشته های علوم انسانی و رشته های فنی و مهندسی مشغول به تحصیل هستند. تحصیل در لوکزامبورگ در هر 3 مقطع تحصیلی امکان پذیر می باشد و متقاضیان می توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به ادامه تحصیل بپردازند.

تحصیل در لوکزامبورگ به زبان لوکزامبورگی و زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد. از این لحاظ که تسلط به زبان لوکزامبورگی دشوار می باشد بهتر است متقاضیان به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. بر خلاف هزینه های زندگی در این کشور که بسیار بالا می باشد هزینه های تحصیل در لین کشور به نسبت ارزان می باشد. دانشگاه لوکزامبورگ در سال 2013 تاسیس شده و یک دانشگاه نوپا محسوب می شود.

این دانشگاه نتوانسته رتبه بالای علمی کسب کند و در لیست دانشگاه های معتبر دنیا جایی ندارد. افراد باید با هزینه تحصیلی بالا مدرکی را دریافت نمایند که اعتبار بالایی در سط دنیا ندارد. توصیه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که قبل از اقدام برای انتخاب دانشگاه با مشاورا این موسسه؛ مشورت کرد و بهتربن و معتبر ترین دانشگاه را با توجه به علاقه وشرایط خود انتخاب کنید.

تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در لوکزامبورگ متقاضیان باید دارای شرایط ذیل باشند:

آیتم شرح
طول دوره تحصیلی 3 الی 4 سال
حداقل مدرک مورد نیاز دیپلم
شهریه تحصیل سالانه 8.000 الی 10.000€ (یورو)
مجوز کار در هفته 10 ساعت

تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لوکزامبورگ متقاضیان باید دارای شرایط ذیل باشند:

آیتم شرح
طول دوره تحصیلی 1 الی 2 سال
حداقل مدرک مورد نیاز لیسانس
شهریه تحصیل سالانه 17.000 الی 800
مجوز کار در هفته 20 ساعت

تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکتری در لوکزامبورگ نیز شامل موارد ذیل است:

 • دانشجویان در مقطع تحصیلی دکترا باید 3 سال مشغول به تحصیل باشند.
 • هیئت علمی این دانشگاه تشکیل شده از 20 استاد معتبر در سراسر دنیا می باشد.
 • دانشجویان این مقطع تحصیلی باید پایان نامه بسیار قوی ارائه دهند همچنین این افراد باید کارهای تحقیقاتی و پروژه و مقاله هایی را نیز تحویل دهند.
 • دانشجویان در این مقطع تحصیلی همانند سایر مقطع ها اجازه انجام کارهای پاره وقت را دارند.
 • افراد می توانند در هفته حدود 30 ساعت مشغول به کار باشند.

افرادی که قصد تحصیل در لوکزامبورگ را دارند نمی توانند از ابتدا مهاجرت اعضای خانواده خود را به همراه داشته باشند. آورد همراه به این کشور سخت و دشوار می باشد.

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

بازخورد دانشجویان نقش مهمی در چارچوب تضمین کیفیت دانشگاهی برای استراتژی آموزش در رشته پزشکی دارد و در این زمینه به طور مداوم بهبود می یابد. این بازخورد برای بهبود یادگیری بسیار مهم است و معلمان و دانشجویان را آگاه میکند. لذا در دانشگاه های لوکزامبورگ اساتید به ارزیابی دستاوردهای تدریس خود در بازخورد دانش آموزان اعتماد می کنند. این امر به اساتید کمک می کند تا بقیه آموزش ها را آماده و بهتر ارائه کنند. دانشگاه های بسیاری در این کشور مانند دانشگاه لوکزامبورگ متعهد هستند تا فرصت های بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار دهند تا بتوانند نظر خود را بیان کرده و تجربیات تحصیلی خود را با کارمندان برنامه در میان بگذارند. وقتی دانش آموزان نظر خود را ابراز می کنند، اساتید موافقت می کنند که به آن احترام بگذارندو از آن برای بهبود تدریس خود استفاده کنند.

دانشگاه لوکزامبورگ پس از اینکه دولت ابن کشور متعهد شد در مدت 4 سال 26 میلیون € یورو جهت انجام مطالعات پزشکی انجام دهد. از آغاز سال تحصیلی 2020-2021 با همکاری چهار دانشگاه فرانسه یک دوره پزشکی را در این دانشگاه شروع کرده است. این بدان معناست که حداکثر 25 دانشجوی لوکزامبورگ می توانند برنامه کارشناسی ارشد پزشکی را در یکی از چهار دانشگاه فرانسه، لورن، استراسبورگ، پاریس پنجم یا پاریس ششم ادامه دهند. همچنین این دانشگاه آموزش های تخصصی خود را در زمینه آنکولوژی و عصب شناسی نیز با شروع سپتامبر 2019 شروع کرده است.

کار حین تحصیل در لوکزامبورگ

کار حین تحصیل در لوکزامبورگ

اکثر دانشجویان دغدغه کار در حین تحصیل را برای تامین مایحتاج های زندگی خود دارند. به همین خاطر امکان کار پاره وقت برای آن ها بسیار حائز اهمیت است. خوشبختانه در کشور لوکزامبورگ این امکان وجود داره و به دانشجویان مجوز کار پارت تایم هم ارائه می کنند. البته برای مقاطع مختلف متفاوته و دانشجویان برای مقطع تحصیلی لیسانس 10 ساعت در هفته مجوز کار خواهند داشت. دانشجویانی که در مقطع ارشد نیز مشغول به تحصیل هستند 20 ساعت در هفته مجوز کار خواهند داشت.

اقامت دائم در لوکزامبورگ

در کشور لوکزامبورگ هم همانند دیگر کشور های اروپای فرد پس از فارغ التحصیل شدن، ویزا جست و جو کار را دریافت می نماید اعتبار این ویزا بین 6 ماه تا 1 سال می باشد. فرد باید طی این مدت در شغلی که مرتبط به رشته تحصیلی می باشد مشغول به کار شود. 3 الی 4 سال بعد از شاغل شدن و پرداختن مالیات فرد می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید. اگر فردی مدت 7 سال مشغول به تحصیل در لوکزامبورگ باشد می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ

هزینه مسکن در این کشور نسبتا بالا می باشد. اما افرادی که در این کشور زندگی می کنند زندگی از کیفیت بالایی برخوردار است. اجاره ماهانه آپارتمان در این کشور با توجه به منطقه و متراژ آپارتمان مبلغی بین 1.000 تا 2.000€ (یورو) می باشد. هزینه مواد غذایی تقریبا با دیگر کشور های اروپایی برابر می باشد. دانشجویان کشور های عضو اتحادیه اروپا و کشورهای دیگری نظیر آمریکا برای ورود به این کشور نیازی به دریافت؛ ویزا ندارند و بعد از گذشت نود روز از تحصیل ویزا دانشجویی دریافت می کنند.

هزینه زندگی در لوکزامبورک به طور خلاصه در جدول ذیل آمده است:

اقلام هزینه ها به € (یورو)
یک وعده غذا در رستوران 17
سه وعده غذا برای دو نفر 70
1 بطری آب 2.56
1 لیتر شیر 1.40
1 کیلو برنج 1.45
1 کیلو سیب 2.6
بلیط یک طرفه 2
شروع تاکسی 3
خدمات رفاهی 227

هزینه اجاره خانه در لوکزامبورگ

برای فردی که به عنوان تحصیل وارد کشور لوکزامبورگ شده است. هزینه های مربوط به مسکن و اجاره خانه بسیار حائز اهمیت است. این هزینه ها شامل موارد ذیل می باشد:

هزینه اجاره خانه  هزینه ها به یورو €
آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر 1.555
آپارتمان تک خوابه خارج از شهر 1.258
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 2.860
آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 2.269
قیمت خرید آپارتمان هزینه ها به یورو €
قیمت هر متر مربع در مرکز شهر 9.728
قیمت هر متر مربع خارج از مرکز شهر 7.092

هزینه های تحصیل در لوکزامبورگ 2020

شهریه تحصیل در لوکزامبورگ با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر است که در این قسمت از مقاله به آن می پردازیم:

 • رشته MBA در مدرسه تجارت در دانشگاه Jack Welch: حدود 900€ (یورو)
 • سمینار برای رشته MBA که مدت آن 1 هفته می باشد و یک گزینه کارآموزی دارد: حدود 35.000€ (یورو)
 • ثبت نام در ترم های 1 و 2 در این دانشگاه و برای هر ترم: 400€ (یورو)
 • هزینه ثبت نام ترم های 3 تا 6 در دانشگاه لوکزامبورگ: 200€ (یورو) برای هر ترم
 • کتاب، فتوکپی و غیره برای هر ترم تحصیلی: 400€ (یورو)
 • بلیط حمل و نقل برای هر ترم: حدودا مبلغ 38€ (یورو)
 • اجاره اتاق در خوابگاه های دانشجویی و با ظرفیت های محدود برای هر ترم: مبلغ 380€ (یورو)

در پایان بهتر است متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به کشور های خارجی را دارند. بهتر است بعد از دریافت مشورت و دریافت اطلاعات تصمیم به مهاجرت بگردند. برای دریافت مشاوره های رایگان می توانید با کادر متخصص و مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *