مهاجرت تحصیلی لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

یکی از روش های مهاجرت به کشورها مهاجرت از طریق تحصیل می باشد، تحصیل در لوکزامبورگ نیز یکی از، روش های مهاجرت به این کشور می باشد. افراد بعد از مهاجرت و رعایت قوانین و شرایط در نظر گرفت شده می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. این مقاله توسط کادر موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در سال 2019 جمع آوری شده است، و در این؛ مقاله قصد داریم در ارتباط با تحصیل در لوکزامبورگ نکاتی را در اختیار شما متقاضیان محترم قرار دهیم.

کشور لوکزامبورگ

 1. لوکزامبورگ کشوری است در قاره اروپا که در با کشور های فرانسه، بلژ یک و آلمان هم مرز می باشد.
 2. این کشور جزء یکی از ثروتمند ترین کشور ها محسوب می شود.
 3. مسات کشور لوکزامبورگ 2586 کیلومتر مربع می باشد و تعداد 500000 نفر در این کشور زندگی می کنند.
 4. مردم این کشور به زبان های آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی صحبت می کنند، بیشتر مردم پیرو دین مسیحیت می باشند.
 5. پایتخت این کشور شهر لوگزامبورگ می باشد که حدود 90000 نفر در این شهر زندگی می کنند.
 6. واحد پول رسمی این کشور یورو می باشد.
 7. این کشور به عنوان پل ارتباطی برای رفت و آمد به کشور های همسایه اروپا می باشد.

تحصیل در لوکزامبورگ

افرادی که خواهان تحصیل در لوکزامبورگ و دانشگاه های این کشور می باشند باید بدانند که در دانشگاه های این؛ کشور بیشتر متقاضیان در رشته های علوم پایه، رشته های علوم انسانی و رشته های فنی و مهندسی مشغول به تحصیل هستند. تحصیل در لوکزامبورگ در هر سه مقطع تحصیلی امکان پذیر می باشد و متقاضیان می توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به ادامه تحصیل بپردازند.

تحصیل در لوکزامبورگ به زبان لوکزامبورگی و زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد. از این لحاظ که تسلط به زبان لوکزامبورگی دشوار می باشد بهتر است متقاضیان به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. بر خلاف هزینه های زندگی در این کشور که بسیار بالا می باشد هزینه های تحصیل در لین کشور به نسبت ارزان می باشد. دانشگاه لوکزامبورگ در سال 2013 تاسیس شده و یک دانشگاه نوپا محسوب می شود.

این دانشگاه نتوانسته رتبه ی بالای علمی کسب کند و در لیست دانشگاه های معتبر دنیا جایی ندارد. افراد باید با هزینه تحصیلی بالا مدرکی را دریافت نمایند که اعتبار بالایی در سط دنیا ندارد. توصیه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که قبل از اقدام برای انتخاب دانشگاه با مشاورا این موسسه؛ مشورت کرد و بهتربن و معتبر ترین دانشگاه را با توجه به علاقه وشرایط خود انتخاب کنید.

مقطع کارشناسی

 • دانشجویان مقطع کارشناسی باید به مدت 3 تا 4 سال مشغول به تحصیل باشند.
 • متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم می باشند می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس اقدام نمایند.
 • تحصیل در این مقطع برای دو ترم می باشد و دانشجو باید شهریه دانشگاه را در اول هر ترم پرداخت کند.
 • هزینه تحصیل در این مقطع سالانه مبلغی بین هشت تا ده هزار یورو می باشد که با توجه به رشته تحصیلی؛ فرد این مبلغ متفاوت خواهد بود.
 • به دانشجویان اجازه ی کار پاره وقت نیز داده می شود. دانشجویان می توانند در هفته 10 ساعت کار کنند.

مقطع کارشناسی ارشد

 • در این مقطع تصیلی دانشجویان باید بین1 تا 2 سال مشغول به تحصیل باشند، مدت زمان تحصیل با توجه؛ به رشته تحصیلی فرد و توانایی دانشجو متفاوت می باشد.
 • در مقطع فوق لیسانس نیز دانشجویان اجازه انجام کارهای پاره وقت را دارند.
 • متقاضی می تواند در هفته به مدت 20 ساعت مشغول به کار باشد.

مقطع دکترا

 • دانشجویان در مقطع تحصیلی دکترا باید 3 سال مشغول به تحصیل باشند.
 • هیئت علمی این دانشگاه تشکیل شده از 20 استاد معتبر در سراسر دنیا می باشد.
 • دانشجویان این مقطع تحصیلی باید پایان نامه بسیار قوی ارائه دهند همچنین این افراد باید کارهای تحقیقاتی؛ و پروژه و مقاله هایی را نیز تحویل دهند.
 • دانشجویان در این مقطع تحصیلی همانند سایر مقطع ها اجازه انجام کارهای پاره وقت را دارند.
 • افراد می توانند در فت حدود سی ساعت مشغول به کار باشند.

دریافت ویزا برای همراهان

افرادی که قصد تحصیل در لوکزامبورگ را دارند نمی توانند از ابتدا مهاجرت اعضای خانواده خود را به همراه داشته باشند. آورد همراه به این کشور سخت و دشوار می باشد.

اقامت دائم

 • در کشور لوکزامبورگ هم همانند دیگر کشور های اروپای فرد پس از فارغ التحصیل شدن، ویزا جست و جو کار را؛ دریافت می نماید اعتبار این ویزا بین 6 ماه تا 1 سال می باشد.
 • فرد باید طی این مدت در شغلی که مرتبط به رشته تحصیلی اش می باشد مشغول به کار شود.
 • سه الی چهار سال بعد از شاغل شدن و پرداختن مالیات فرد می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.
 • اگر فردی مدت 7 سال مشغول به تحصیل در لوکزامبورگ باشد می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.

هزینه های زندگی

هزینه مسکن در این کشور نسبتا بالا می باشد اما افرادی که در این کشور زندگی می کنند زندگیشان از؛ کیفیت بالایی برخوردار است. اجاره ماهانه آپارتمان در این کشور با توجه به منطقه و متراژ آپارتمان مبلغی بین 1000 تا 2000 یورو می باشد. هزینه مواد غذایی تقریبا با دیگر کشور های اروپایی برابر می باشد.

ویزا تحصیلی

دانشجویان کشور های عضو اتحادیه اروپا و کشورهای دیگری نظیر آمریکا برای ورود به این کشور انیازی به دریافت؛ ویزا ندارند و بعد از گذشت نود روز از تحصیل ویزا دانشجویی دریافت می کنند.

هزینه های تحصیلی

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته MBA در مدرسه تجارت در دانشگاه Jack Welch را دارند باید، نهصد یورو بپردازند. هزینه سمینار برای این رشته که مدت آن یک هفته می باشد و یک گزینه کارآموزی دارد مبلغ 35000 دلار می باشد. هزینه ثبت نام در ترم های 1 و 2 در این دانشگاه و برای هر ترم مبلغ 400 یورو می باشد.

هزینه ثبت نام ترم های 3 تا 6 در دانشگاه لوکزامبورگ مبلغ 200 یورو برای هر ترم می باشد. هزینه های کتاب، فتوکپی و غیره برای ر ترم نحصیلی مبلغ 400 یورو می باشد. هزینه بلیط حمل و نقل برای هر ترم حدودا مبلغ 38 یورو می باشد. هزینه اجاره اتاق در خوابگاه های دانشجویی و با ظرفیت های محدود برای هر ترم مبلغ 380 یورو می باشد.

در پایان بهتر است متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به کشور های خارجی را دارند؛ بهتر است بعد از دریافت مشورت و دریافت اطلاعات تصمیم به مهاجرت بگردند. برای دریافت مشاوره های رایگان می توانید با کادر متخصص و مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *