مهاجرت کاری لوکزامبورگ

کار در لوکزامبورگ

کار در لوکزامبورگ

مبحث کار در لوکزامبورگ در سال 2023 از اهمیت بالایی برای دانشجویان و مشتاقان به کار در این کشور قرار دارد. در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین مواردی مانند بازار کار، میزان دستمزد، شرایط کار و مواردی از این دست امری قابل اهمیت در این کشور می باشد. این کشور، کشوری کوچک در اروپای غربی در همسایگی بلژیک، آلمان و فرانسه است. این کشور یکی از اعضاء ناتو، اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد. جهت کار در این کشور در ابتدا می باید از پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمای این کشور دریافت نمایید. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به مجوز، می توانند در این کشور کار کنند. در ادامه این نگارش همراه با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید تا نگاهی دقیق تر به موضوع کار در لوکزامبورگ داشته باشید.

در این مقاله موارد زیر بررسی خواهد شد:

 • شرایط بازار کار در این کشور چگونه خواهد بود؟
 • مزایا و معایب کاریابی در این کشور چه مواردی می باشد؟
 • آیا متقاضیان پس از یافتن کار در این کشور ملزم به پرداخت مالیات می باشند؟

اینفوگرافی کار در لوکزامبورگ

بازار کار لوکزامبورگ در سال 2023

بازار کار در این کشور در سال 2023، با توجه به اینکه نرخ بیکاری در این کشور یکی از بهترین ها در جهان است، بازار بسیار مناسبی است. در کشور چند ملیتی و چند فرهنگی لوکزامبورگ تعداد مهاجرین زیاد است. حدود 40% از جمعیت 600000 نفر این کشور را مهاجرین تشکیل داده اند. لذا کار برای خارجیان در این کشور امر طبیعی می باشد. البته زبان رسمی این کشور زبان های آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی است. بازار کار ممکن است برای افرادی که به این زبان ها تسلط نداشته باشند کمی سخت باشد. عملکرد اقتصادی لوکزامبورگ در نیمه دوم قرن بیستم در بین بهترین های اروپا بوده است. لوکزامبورگ ثروت خود را مدیون کشف سنگ آهن در منطقه جنوبی کشور به نام “Minett” است. امروزه، گسترش پرتحرک مرکز مالی، ظهور فعالیت های خدماتی جدید و شرکت های برتر صنعتی، اقتصاد این کشور را توصیف می کند.

قبل از اقدام به کاریابی در این کشور به اطلاعات زیر توجه فرمائید:

جزئیاتی درباره لوکزامبورگ

بازار کار این کشور امروزه در صنعت های متفاوتی مانند صنایع زیر خواهد بود:

 •  مهندسی
 • پزشکی و پیراپزشکی
 • خدمات
 • فروش
 • کامپیوتر فناوری و اطلاعات
 • داروسازی
 • دندانپزشکی
 • ترجمه
 • آموزش و تدریس

شرایط کار در لوکزامبورگ

در باب کار و قوانین کار در این کشور بایستی به این موارد اشاره داشت:

 • لوکزامبورگ جزء یکی از کشورهای ثروتمند در دنیا می باشد.
 • این کشور بیشترین میزان درآمد سالانه را در بین کشور های دنیا دارد. این کشور بیشترین میزان حقوق و مزایا را برای شهروندان در نظر گرفته است.
 • دولت این کشور قوانینی را برای کار و اعطاء ویزای کاری در کشور خود در نظر گرفته است.
 • دانشجویان این کشور با دریافت اجازه کار می توانند مشغول به کار شوند و با توجه به مقطع تحصیلی فردی شوند و از اجازه کار نیمه وقت یا تمام وقت برخوردار شوند.

شرح اقامت از طریق کار در لوکزامبورگ

برای اخذ اقامت از طریق کار در لوکزامبورگ و کشورهای اروپایی، مهاجران خارجی نیاز به مجوز ویزای کار دارند. مهاجران پس از تاییدیه اقامت خود به مدت 90 روز می توانند از ویزای کاری استفاده کنند. در حین اقامت 3 ماهه خود بایستی آدرس محل سکونت خانواده خود را در شهرداری محل اقامت ثبت کنند.

برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا بعد از آگهی شدن شغل در این کشور و اتحادیه اروپا اگر متقاضی برای استخدام در شغل مورد نظر نبود کارفرما می تواند به نیروهای کار خارجی دعوت نامه ارسال کند. افراد باید قبل از ورود به این کشور گواهی برای اقامت موقت از اداره مهاجرت این کشور دریافت کنند. همچنین افرادی که تمایل به خود اشتغالی دارند نیز باید این گواهی موقت را دریافت نمایند و سپس وارد کشور لوکزامبورگ شوند.

مزایا و معایب کار در لوکزامبورگ

همانطور که اشاره کردیم این کشور جزء اتحادیه اروپا است. دارندگان اقامت و ویزا این کشور می توانند به 27 کشور عضو این پیمان بدون نیاز به ویزا در رفت و آمد باشند. کار در این کشور دارای مزایا و معایبی می باشد. البته مزایای آن بسیار بیشتر از معایب آن است چرا که اقتصاد این کشور اقتصادی پیشرفته است. شرایط کار و زندگی در لوکزامبورگ مناسب است.

 

در اینجا از جمله مزایا و معایب کار در این کشور ذکر شده اند:

مزایامعایب
مالیات پایین3 زبانه بودن این کشور
دریافت حقوق و دستمزد بالاهزینه بالای اقامت
کار در کشوری امنکشوری با وسعت پایین

شرایط کار در لوکزامبورگ

هفته کاری در این کشور با پرداخت حق بیمه برای کلیه اضافه کاری در ساعت غیر معمول به طور قانونی در 40 ساعت محدود می شود. یک روز کاری حداکثر قانونی 10 ساعت وجود دارد که پس از آن تمام کارها باید با نرخ اضافه کاری پرداخت شود. اضافه کاری باید توسط وزارت کار تایید شود. دولت این کشور به تعدادی از صنایعی که خطوط مداوم و همچنین تعدادی از صنایع گردشگری را اجرا می کنند. اجازه کار روز یکشنبه را داده است. با این حال، کار یکشنبه باید کاملا داوطلبانه باشد. همیشه با 2 برابر نرخ عادی حقوق پرداخت می شود. بیشتر محل های تجاری از حدود ساعت 7 صبح تا 6 یا 7 بعد از ظهر باز هستند. شرکت های کوچکتر ممکن است به کارمندان اجازه دهند تا در زمان دلخواه کار کنند. مشروط بر اینکه از حداکثر ساعات کار روزانه مجاز تجاوز نکنند.

مزایا بیمه بیکاری در کشور لوکزامبورگ

متقاضیان پس از یافتن شغل مورد نظر و اشتغال زایی در این کشور به عنوان کارمند رسمی شرکت مورد نظر در این کشور شناخته می شوند. در بسیاری از مشاغل این کشور متقاضی از بیمه و خدمات درمانی در طول دوره کاری و پس از اتمام کار خود  بهره مند خواهد شد. همچنین در بسیاری از مشاغل برای متقاضیان بیمه بیکاری در نظر گرفته می شود. پرداختی بیمه بیکاری در این کشور از طریق پرداخت اضافه مالیات صورت خواهد گرفت. همچنین در صورتی که متقاضی به صورت غیر قانونی در این کشور بیکار شود و یا با کارفرما مربوطه به مشکل رو به رو شود، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مالیات کار در لوکزامبورگ

مالیات در این کشور ممکن است بیش از نرخی باشد که در کشور خود به آن عادت کرده اید. بنابراین به یاد داشته باشید که آن را در حقوق خود در نظر بگیرید. اگر چه این کشور به عنوان یک شهر مهاجرپذیر شهرت دارد. اما این موضوع بیشتر مبتنی بر مالیات های غیرمستقیم است تا مالیات بر درآمد. اگر دوستان یا آشنایانی دارید که در این کشور زندگی می کنند یا در آنجا زندگی کرده اند، از آنها بخواهید که برای تجارت یا حرفه شما میزان حقوق مناسب را برآورد کنند. برای بسیاری از افراد به ویژه مدیران ارشد دستمزد آنها بسیار بیشتر از مبلغی است که در بسته های پرداخت ماهانه می گیرند.

پاداش کار در لوکزامبورگ

بسیاری از کارفرمایان در این کشور حقوق ماه سیزدهم را به عنوان پاداش به کارمندان خود می پردازند. تعداد معدودی حتی نصف مبلغ ماه 14 را نیز به آن اضافه می كنند كه معمولا در پایان سال قابل پرداخت است. درصورتی که به شما سالانه حقوق اضافه می شود، این پاداش پایان سال یا کریسمس باید در قرارداد شما بگنجد.

 • در سال اول و آخرین سال اشتغال شما، پاداش ماه سیزدهم و هر پاداش دیگر مربوط به زمان تعطیلات در صورتی که یک سال کامل تقویمی کار نکنید به صورت سهمیه ای پرداخت می شود.
 • برخی از کارفرمایان در این کشور بسته به عملکرد شرکت، شعبه یا دپارتمان، تقسیم سود متغیر یا پاداش بهره وری را ارائه می دهند. برخی از کارفرمایان دارای سیستم پاداش تقسیم سود جداگانه و یا عملکردی هستند که به موجب آن سالانه مبلغی را پرداخت می کنند.
 • مبلغ پاداش به عملکرد کلی شرکت، دستیابی به اهداف خاص در طول سال بستگی دارد. ممکن است به عنوان درصدی از حقوق سالانه یا ماهانه هر یک از کارکنان در طول دوره محاسبه شود.

سازمان های معتبر کاریابی در لوکزامبورگ

یکی دیگر از روش های مناسب کاریابی در این کشور، روش مراجعه به سایت های آنلاین کاریابی و سازمان های مربوطه می باشد. متقاضیان بین المللی با ارسال مدارک و رزومه خود به سازمان های مربوطه می توانند شانس کاریابی در این کشور را افزایش دهند. هر یک از سازمان های مذکور دارای شرایط خاصی می باشند. هر یک از کارفرمایان سازمان های مربوطه پس از بررسی شرایط لازم و رزومه متقاضی می توانند فرد مورد نظر را استخدام نمایند.

سازمان های معتبر کاریابی در این کشور عبارتند از:

 • شرکت Espirito Santo Financial
 • شرکت Ternium
 • شرکت ArcelorMittal
 • شرکت Millicom International
 • شرکت SES
 • شرکت RTL Group
 • شرکت Tenaris

کار حین تحصیل در لوکزامبورگ

کلیه دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند، صرف نظر از ملیت مجاز به کار در حین تحصیلات هستند. دسته بندی کار در این کشور برای دانشجویان بدین قرار است:

 • کار در تعطلات مدرسه یا قرارداد دانشجویی
 • قرارداد کار با مدت زمان ثابت
 • کار پس از تحصیل

در جدول زیر به بررسی این موارد می پردازیم:

پارامترساعات کاری در هفتهشرح
کار در تعطیلات مدرسه با قرارداد دانشجویی40 ساعتحداقل 27 سال (افراد زیر 27 سال می توانند با قرارداد معین کار کنند.)
کار در تعطیلات مدرسه فقط در تعطیلات به 2 ماه در هر سال تقسیم می شود.
پاداش باید حداقل 80% دستمزد اجتماعی باشد.
قرارداد کار با مدت زمان ثابت

 

15 ساعتعدم محدودیت سنی
عدم تمدید بیش از 60 ماه (5 سال)
تطابق دستمزد با دستمزد اجتماعی کار

کار در لوکزامبورگ پس از تحصیل

یکی از مواردی که در رابطه با کار در این کشور مطرح می شود اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ است که از طریق کار، این اقامت دریافت می شود. بدین گونه که دانشجویان در دانشگاه های این کشور پس از اتمام دوره های تحصیل خود و اخذ مدرک معتبر در این کشور توسط کارفرمایی در این کشور پیشنهاد شغلی دریافت می کنند. با ارائه این پیشنهاد و نامه کارفرما به اداره مهاجرت این کشور، ویزای تحصیلی را به ویزای کاری این کشور تبدیل می کند و از طریق کار در این کشور اقامت می گزینند. فارغ التحصیلان پس از تحصیل در این کشور و دریافت پیشنهاد شغلی با اقامت 5 ساله در این کشور اقامت دائم این کشور را دریافت می کنند. حتی می توانند برای دریافت تابعیت این کشور نیز مطابق با قوانین اقدام کنند.

کار در لوکزامبورگ پس از تحصیل

مشاغل مورد نیاز در لوکزامبورگ 2023

در این کشور بیشتر فرصت های شغلی، حدود 44%، برای افراد حرفه ای و مشاغل سطح بالا در علوم، مهندسی، بهداشت و درمان و تدریس وجود دارد. به دنبال آن حدود 19% برای کارگران می باشد. لذا با داشتن تجربه کاری زیاد حداقل 5 سال و همچنین مدرک معتبر تحصیلی مشکلی برای یافتن کار در این کشور نخواهید داشت. خدمات مالی در مرکز اقتصاد این کشور قرار دارد. بخش های حمل و نقل و ارتباطات در 2 سال گذشته رو به افزایش است. این کشور مرکز پیشرو در اروپا برای صندوق های سرمایه گذاری و بانکداری خصوصی است. حدود 150 بانک از خارج در اینجا فعالیت می کنند. با رونق اقتصادی در سال های اخیر، کارفرمایان از ظرفیت بیشتری برای اشتغال مسافرهای مرزی و ساکنان خارجی در بخش هایی مانند بهداشت، خدمات اجتماعی، خرده فروشی، تولید، ساخت و ساز، هتل ها و رستوران ها برخوردار هستند.

لذا به طور کلی در مشاغل مربوط به بخش های زیر لوکزامبورگ نیرو می پذیرد:

 • گردشگری
 • مهمانداری
 • تولید
 • ساخت و ساز
 • بهداشت و درمان
 • نمایندگان فروش
 • امور مالی و بانکی
 • زیر شاخه های مهندسی
 • کامپیوتر
 • مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات

کاریابی در لوکزامبورگ در سال 2023

روزنامه ها و مجلات ملی و محلی در این کشور دارای آگهی های شغلی هستند که غالبا در روزهای شنبه هر هفته متمرکز هستند. نشریات تخصصی در صنعت وجود دارد که تبلیغات مشاغل صنعتی در این کشور را انجام می دهند. انتشارات صنعتي از انگلستان، آلمان و ساير كشورها ممكن است آگهي هايي را براي پست هايی در لوکزامبورگ و ساير مناطق به ويژه مواردي كه نياز به مهارت هاي تخصصي دارند منتشر کنند. علاوه بر این طیف گسترده ای از وب سایت های استخدام بین المللی و آزانس های کاریابی در این کشور وجود دارند که می توانید از آنها بازدید کنید. بسیاری از سازمان های بین المللی واقع در این کشور و آژانس های اتحادیه اروپا فرصت های شغلی فعلی را در وب سایت های خود ذکر می کنند.

این وب سایت ها اغلب اطلاعات بسیار مفصلی نسبت به تبلیغات موجود در مطبوعات ارائه می دهد. ممکن است درخواست این شغل ها با استفاده از وب سایت آژانس امکان پذیر باشد. فراموش نکنید که وب سایت های آژانس های ملی استخدام را نیز بررسی کنید. در اینجا برخی از آژانس ها و سایت های موسسات معتبر کاریابی در لوکزامبورگ معرفی شده اند:

 • overseasjobs.com
 • monster.lu
 • luxjob.lu
 • stepstone.com
 • indeed.lu
 • jobluxembourg.lu
 • jobsearch.lu

نرخ بیکاری و کار در لوکزامبورگ

همانطور که اشاره کردیم نرخ بیکاری در این کشور پایین است. این کشور مهاجرپذیر می تواند فرصت های شغلی زیادی را برای مهاجرین فراهم کند. لوکزامبورگ یک کشور زیبا و مکانی عالی برای زندگی و کار است. اقتصاد قدرتمند این کشور یک جریان مداوم از فرصت های شغلی متنوع، ایمن و پر درآمد ایجاد می کند تا انتظارات شغلی شما را از دیدگاه های جذاب و طولانی مدت بلند مدت ارائه دهد. انتخاب مشاغل ارائه شده در همه بخش های صنعتی متناسب است و تاکید زیادی بر فرصت های شغلی مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

در نمودار زیر میزان نرخ بیکاری در 10 سال گذشته را مشاهده می کنید:

نرخ بیکاری در لوکزامبورگ

مجوز کاری لوکزامبورگ 2023

به طور کلی برای کار در این کشور قبل از درخواست اجازه اقامت یا ویزای اقامت طولانی مدت، شما مجبور به داشتن اجازه کار یا مدرکی خواهید بود که کارفرمای شما برای شما درخواست کرده است. در این کشور، قبل از شروع کار درخواست جواز کار خود را بایستی ارائه کنید. برای وزارت کار بایستی ثابت گردد که شغل مورد نظر و نیروی کار متخصص در آن شغل در کشور خود و یا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود ندارد تا برای کار نیروی خارجی مجوز صادر کند. قوانین مجوز کار برای افراد خود اشتغالی اعمال نمی شود. اما برای اداره هرگونه مشاغل یا تجارت، باید از وزارت امور تجارت های کوچک در این کشور مجوز اخذ کنید. برای به دست آوردن مجوز، باید مستنداتی راجع به رزومه حرفه ای و گواهی پرداخت و دیگر مدارک ارائه دهید.

کار در لوکزامبورگ برای ایرانیان

متقاضیان ایرانی که تمایل به کار در این کشور دارند بایستی در نظر داشته باشند. قوانین این کشور بر پایه استخدام نیروی کار داخلی است. این بدان معنا است که باید از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد کاری داشته باشند. در غیر این صورت متقاضیان علاقه مند به کار در اروپا باید به سمت کشورهای مهاجرت کنند. در این کشورها ویزای جستجوی کاری صادر می گردد. شرایط کاریابی در این کشور ابتدا برای متقاضیان اروپایی و مقیم این کشور می باشد. در صورتی که کارفرما نتواند کارمند مقیم این کشور را استخدام نماید. در چین شرایطی می تواند کارمند بین المللی استخدام نماید. رهبری این کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان عبارتند از:

 • آلمان
 • اتریش
 • آفریقای جنوبی

حقوق کار در لوکزامبورگ 2023

این کشور مدت هاست که منطقه ای مرفه در اروپا بوده است. حقوق و دستمزدها به طور کلی بالاتر از حد متوسط در اروپا ​​است. اگرچه به اندازه آلمان و فرانسه نیست. حداقل دستمزد در این کشور برای کارگران زیر 23 یا 18 سال است. افزایش حقوق سالانه اغلب توسط یک توافق جمعی در صنعت کنترل می شود. به افزایش هزینه های محلی زندگی مربوط می شود. در این کشور حقوق شما ممکن است به سن شما بستگی داشته باشد. میزان حقوق و دستمزد به ندرت در آگهی های شغلی منتشر می شود.

متقاضیان در این کشور به ازای هر ساعت کار مفید حدود 28€ (یورو) دریافت می نمایند. این میزان با توجه به پاداش کاری قابل افزایش می باشد. سال 2022 در این کشور میزان حقوق بدین شرح است:

 • متوسط حقوق در ماه: 12800€ (یورو)
 • کمترین حقوق در ماه: 1740€ (یورو)

برای درک بهتر میزان دستمزد و حقوق در کشور لوکزامبورگ، حقوق برخی از مشاغل در زیر آمده است:

شغلحقوق به یورو
حسابدار€8200
کتابدار€6380
منشی€6260
عکاس€8530
طراح گرافیک€8180
معمار€11400
مکانیک€6250
معلم€9260
مهندس عمران€11400
دندانپزشک€28300
صندوقدار€6900
پرستار€9180

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب و در اختیار داشتن کارشناسانی زبده در خصوص مهاجرت به کشورهای اروپایی از جمله شرایط مهاجرت به کشور مجارستان آماده ارائه مشاوره تخصصی و پاسخ به سوالات شما در زمینه مهاجرت می باشد. لذا برای برقراری تماس به بخش تماس با ما در سایت مراجعه کنید.

سوالات پرتکرار در خصوص کار در لوکزامبورگ

سوالات پر تکرار در خصوص کار در کشور لوکزامبورگ در سال 2023 عبازتند از:

 • بازار کار رشته IT و حسابداری در کشور لوکزامبورگ به چه صورت است؟ کار حسابداری و IT جزء مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری در این کشور می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در لوکزامبورگ نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد.
 • مدارک مورد نیاز جهت کار در کشور لوکزامبورگ چیست؟ ارائه گذرنامه فرد متقاضی/ ارائه مدرک تحصیلی یا فنی حرفه ای مربوطه جهت کار/ نامه توضیحی از کارفرما جهت کار/ نسخه ای از قرارداد کار در کشور لوکزامبورگ/ ارائه رزومه جهت کار در لوکزامبورگ
 • میزان دستمزد دندانپزشک در این کشور حدودا چقدر می باشد؟ فردی که به عنوان یک دندانپزشک در لوکزامبورگ مشغول به فعالیت است معمولا حدود 12948€ (یورو) در هر ماه درآمد دارد. این میانگین حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و مزایای دیگر می باشد. حقوق دندانپزشکان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی ممکن است به طور چشمگیری متفاوت باشد.
 • وضعیت بیمه کاری در لوکزامبورگ به چه صورت است؟ بیمه بیکاری برای تمامی کارمندان در لوکزامبورگ الزامی است. تمامی مالیات دهندگان از طریق اضافه مالیات در پروسه بیمه بیکاری کمک می کنند. مزایای بیکاری فقط در مواقعی که به طور غیر قانونی بیکار می شوید پرداخت می شود.
Rate this post

2 دیدگاه برای “کار در لوکزامبورگ

 1. محمدرضا گفت:

  سلام. خسته نباشید. چه مدت طول میکشه تا مجوز کار در لوکزامبورگ صادر بشه؟ و آیا قابل تمدید هستش؟؟
  و چه مدت بعد از دریافت اقامت دائم لوکزامبورگ وابستگان و خانواده میتونن مهاجرت کنن؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام خدما شما در خصوص مهاجرت کاری به این کشور بایستی پیشنهاد کاری داشته باشید. توصیه می شود که محتوا ویزای جستجوی کاری آلمان را در خصوص مهاجرت کاری مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *