مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

استارت آپ انگلستان

استارت آپ انگلستان

استارت آپ انگلستان با داشتن رتبه 2 در جهان جزو برترین شناخته می شود. انگلیس با داشتن مراکز مهم کارآفرینی عملکرد خوبی به خود اختصاص داده. انگلستان بیش از 4000 استارت آپ دارد که بسیاری از آنها در سطح جهانی شناخته شده هستند. استارت آپ انگلستان در رتبه اول قاره اروپا قرار دارد و مکانی ایده آل برای کارآفرینان و نوآوران به حساب می آید. چنانچه دارای یک ایده تجاری خلاقانه و با پتانسیل بالا برای رشد و توسعه دارید می توانید با استفاده از ویزای استارت آپ انگلستان اقامت این کشور را دریافت کنید و استارت آپ خود را ایجاد کنید. گروه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه درباره استارت آپ انگلستان بیشتر گفته اند.

اینفوگرافیک استارت آپ انگلستان

بررسی استارت آپ انگلستان

کارآفرینی فناوری مورد علاقه دولت انگلستان است. از آنجا که دولت ائتلاف در سال 2010 با تأیید خود برای شهر فناوری در شرق لندن به فناوری علاقه مند شد و جریان مداوم سیاست های کارآفرینانه و سرمایه گذار پسند ادامه دارد.

اعلامیه های دولت در زمینه هایی مانند:

 • سرمایه گذاری مرحله اولیه
 • تعهد به باز شدن داده ها
 • نرخ مالیات شرکت ها
 • و به طور کلی ساده سازی مالیات با حمایت نظارتی دوستانه تجارت از زمینه های نوین مالی و فناوری افزایش یافت.

همه این ابتکارات بر اساس مجموعه ای از برنامه های تشویقی مساعد از قبل ایجاد شده توسط دولت ها در هر دو طرف سیاست برای ایجاد یک فضای فوق العاده طرفدار تجارت از نظر عملی و معنوی است. به طور كامل، این طیف وسیع از سیاست ها و اقدامات دولت، انگلستان را برای كارآفرینان و سرمایه گذاران خصوصاً در مرحله اول جذاب می كند. در چند سال گذشته، انگلستان (و به ویژه لندن) به یک منطقه مهم در زمینه نوآوری در امور مالی تبدیل شده است. در طیف وسیعی از مناطق مختلف، شرکت های نوپا تشویق شده اند تا در این بخش فعالیت کنند. نمونه هایی مانند TransferWise در فارکس، Crowdcube و Seedrs در سرمایه گذاری عمومی و Zopa و Funding Circle در تامین مالی جمع بدهی ها تنها تعدادی از شرکت هایی هستند که با تشویق رویکرد خیرخواهانه تنظیم مقررات تجارت نوآورانه دنبال کرده اند.

در نمودار زیر رتبه انگلستان در عوامل مهم شروع یک تجارت و سرمایه گذاری را مشاهده می کند:

رتبه انگلستان در عوامل مهم شروع یک تجارت و سرمایه گذاری

دلایل ایجاد استارت آپ انگلستان

رتبه انگلستان از نظر استارت آپ خود نشان دهنده همه چیز است. این کشور جز برترین ها از نظر استارت آپ قرار دارد. دولت همچنین چندین طرح با هدف تقویت رشد مشاغل معرفی کرده است، از جمله:

 • وام های استارت آپ
 • طرح تضمین مالی بنگاه های اقتصادی
 • صندوق سرمایه گذاری نوآوری انگلستان
 • ارائه ویزای استارت آپ
 • مشاوره و پشتیبانی از طریق طرح هایی نظیر Growth Accelerator و Mentorsme

روزگاری، راه اندازی استارت آپ فرآیندی پیچیده و پرهزینه بود. برای داشتن یک تجارت مناسب، شما به مکان های فیزیکی برای کار نیاز داشتید و طبیعتاً این شامل هزینه های اضافی است. با دانستن اینکه ممکن است تجارت شما در سال اول برای بدست آوردن سود دشوار باشد، از همان ابتدا برای سرمایه گذاری در شرکت خود مبلغ قابل توجهی پول نقد نیاز داشتید. اما این روزها و با ظهور اینترنت می توان در مراحل مشخصی کار خود را شروع کرد. به جای افتتاح مکان در روز اول، می توانید با خرید و فروش آنلاین، با استفاده از رایانه در منزل خود شروع به کار کنید. با جهانی شدن سرمایه، نیروی کار و نوآوری، انگلیس به دروازه ای برای دستیابی به این فرصت ها تبدیل شده است به همان روشی که از مدت ها قبل دروازه ای برای تأمین مالی جهانی بوده است.

از جمله دلایل ایجاد استارت آپ انگلستان:

ردیفشرح
1حمایت دولت و طرح های تشویق کارآفرینی
2ارائه ویزای اقامت استارت آپ انگلستان
3مراکز پیشرفته فناوری در انگلستان
4رتبه برتر در اروپا
5دسترسی گسترده با سایر بازارهای جهانی
6صندوق های سرمایه گذاری و شتاب دهنده های کارآفرینی در انگلستان

ویزای استارت آپ انگلستان

از سال 2019 دولت انگلستان جهت تشویق و جذب کارآفرینان خلاق، ویزای استارت آپ انگلستان را معرفی کرده است. این ویزای برای کارآفرینانی است که خواستار ایجاد استارت آپ و یک طرح تجاری نو و با پتانسیل بالا هستند. برای واجد شرایط شدن این ویزا شما باید:

 • متقاضیان ابتدا باید از یک سازمان مورد تأیید دولت تأیید شوند که تجارت آنها نوآورانه، قابل اجرا و مقیاس پذیر است.
 • متقاضیان باید سطح خوبی از زبان انگلیسی را مسلط باشند.
 • متقاضی باید یک طرح تجاری داشته باشد که مطابق با نیازهای جدید یا موجود بازار کار در انگلستان باشد و یا دارای مزیت رقابتی باشد.
 • باید شواهدی از برنامه ریزی ساختاری و چشم انداز ایجاد شغل و همچنین امکان رشد به بازارهای ملی نشان داده شود.
 • متقاضی باید جهت هزینه زندگی در انگلستان تمکن مالی داشته باشد.
 • متقاضی حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • میزان سرمایه اولیه 50000£ الی 200000£ (پوند) داشته باشد.
 • در صورت تعداد بالای متقاضی، ویزا بر اساس امتیاز بندی اولویت بندی می شود.
 • یک موسسه آموزش عالی انگلستان شما را تایید کند.

استارت آپ لندن انگلستان

لندن گرچه به اندازه پایتخت های نوپای فناوری در ایالات متحده نیست، دارای یک سیستم زیست محیطی کارآفرینانه رو به رشد است که بازار اروپا را بزرگتر از آمستردام یا برلین رهبری می کند. این شهر از فرهنگ خلاقیت و نوآوری پشتیبانی می کند که به شما اجازه می دهد مشاغل جدیدی متولد شده و شکوفا شوند و فرصت هایی را برای افراد ایجاد می کند تا به بازیگرها و رهبران صنعت تبدیل شوند. لندن با یک رقابت شدید برای هدایت توسعه بین مناطق مختلف در شهر، انبوهی از فضاهای همکاری، شتاب دهنده ها و یک فرهنگ سریع که ترکیبی از اوقات اجتماعی و فرصت های یادگیری و شبکه است چیزهای زیادی برای ارائه راه اندازی استارت آپ  و مهاجرت به انگلستان را ارائه می کند.

به طور کلی میزان استفاده از برنامه استارت آپ براساس رده سنی در نمودار زیر شرح داده شده است:

میزان استفاده از برنامه استارت آپ براساس رده سنی

لندن مرکز فناوری انگلستان

East Tech City معروف به شهر فناوری، یک مرکز فناوری است که در مرکز و شرق لندن واقع شده است. این بخش به طور گسترده ای قسمت شرق لندن و پارک المپیک Queen Elizabeth در استراتفورد، با موقعیت واقع در منطقه Shoreditch اشغال می کند. بعد از سانفرانسیسکو و شهر نیویورک، این سومین مرکز استارت آپ بزرگ فناوری در جهان است. مشاغل وب در ابتدا بدون هیچ گونه حمایت دولتی در خیابان اولد (در مرز لندن مرکزی و شرقی) توسعه یافت. این منطقه نسبتاً پایین تر، در شمال شهر لندن بوده است و از نظر تاریخی اجاره بسیار کمتری داشته است. شرکت ها پس از رکود اقتصادی 2008-2009 با اجاره بهای کم به منطقه تشویق شدند. شرکت های معماری زیادی در این منطقه وجود داشته اند که در حوالی سال 2009 تعطیل شدند و اجاره ها را بیشتر سرکوب کردند.

از قضا، منطقه اطراف خیابان اولد در 2008-2009 توسط کابل فیبر نوری ارائه نمی شد، اما تنها چند صد متر دورتر بود، جایی که اجاره ها در شهر لندن بسیار بالاتر بود، زیرساخت کابل فیبر نوری گسترده ای در حال برقراری بود. بعداً، با توسعه آن، حمایت و تشویق بیشتری، با هدف ایجاد مرکزی قابل مقایسه با سیلیکون ولی در ایالات متحده از طرف دولت محلی و ملی صورت گرفت. سیسکو، فیس بوک، گوگل، اینتل و مکینزی از جمله شرکت هایی هستند که در این منطقه سرمایه گذاری کرده اند. دانشگاه های زیر همچنین شرکای دانشگاهی در پروژه های مستقر در این مرکز هستند:

 • لندن سیتی
 • دانشگاه متروپولیتن لندن
 • کالج امپریال لندن
 • دانشگاه لاگبورو
 • و کالج دانشگاه لندن

برترین شهرها برای استارت آپ انگلستان

برترین شهرها برای استارت آپ انگلستان

علاوه بر لندن، شهرهای دیگری در انگلستان هستند که به خصوص مرکز فناوری هستند و آماده استارت آپ هستند:

شهرشرح
منچسترانگلستان از لحاظ چشم انداز اقتصادی منحصر به فرد است و هیچ شهر دوم واقعی برای صحبت وجود ندارد. با این حال، اگر کسی ادعا کند که خواهر یا برادر در لندن است، مطمئنا منچستر خواهد بود. این شهر دارای 46 میلیارد £ (پوند) سرمایه است و توسعه مدیا سیتی اخیر آن 1.1 میلیارد £ (پوند) به این رقم افزوده است. بخش فناوری و ارتباطات 1.9 میلیارد £ (پوند) در 2014 کسب کرد و با بیش از 30،000 فرد در فضای دیجیتال را وارد بازار کار کرد.
نیوکاسلشمال شرقی به طور کلی با توسعه استارت آپ های نرم افزاری با موفقیت های قابل توجهی که در حال حاضر وجود دارد شناخته می شود. نیوکاسل در مرکز این اکوسیستم قرار دارد و برخی از بزرگترین دارایی های بزرگ استارت آپ شمال شرقی را تأسیس و دفتر مرکزی آن قرار دارد. مسلما بزرگترین آنها Sage است، غول حسابداری که تعداد زیادی از خرده فروشی های آنلاین را تأمین می کند و هنوز دفتر مرکزی خود را در نیوکاسل نگهداری می کند. این شهر با داشتن بیش از 50 کلوب برنامه نویسی که ماهانه 3000 نفر در آن شرکت می کنند، نگرشی را تشویق می کند که به فناوری دامن می زند.
کمبریجکمبریج بیش از 1400 شرکت با اشتغال 53000 نفر دارد. با همبستگی با یکی از بزرگترین دانشگاه های جهان(معرفی دانشگاه کمبریج انگلستان)، مشخص است که چرا این شهر در بهبود اقتصاد انگلیس پیشگام است و به عنوان یکی از بزرگترین مدعیان سلطنت فناوری لندن شناخته می شود.

 

استارت آپ فناوری در انگلستان

بسیاری از استارت آپ های جدیدی که در انگلیس تاسیس می شوند مبتنی بر فناوری هستند یا حداقل تا حدودی به فناوری متکی هستند. در طی چند سال گذشته هزاران تجارت آنلاین جدید ایجاد شده است زیرا تجارت الکترونیکی به یک صنعت چند میلیارد £ (پوندی) تبدیل شده است. تمام آنچه برای شروع تجارت آنلاین نیاز دارید کامپیوتر، اتصال اینترنت و وب سایت همراه با چیزی برای فروش به مشتریان است. با استفاده از اینترنت می توانید در هر گوشه دنیا با مشتری تماس بگیرید. طی چند سال گذشته سرمایه گذاری عظیمی در زمینه اتصال انگلیس انجام شده است.

شرکت هایی مانند BT و Virgin Media میلیاردها دلار صرف آوردن باند پهن سریع به شهرهای بزرگ کرده اند و بودجه دولت به این شبکه های نسل بعدی کمک می کند تا در حومه شهر گسترش پیدا کنند. به طور فزاینده، سرمایه گذاران و کارآفرینان بالقوه می توانند به سرعت بارگیری سریع دسترسی داشته و از طیف گسترده ای از خدمات آنلاین استفاده کنند. صرف نظر از موقعیت مکانی شما، امکان آنلاین شدن و شروع معاملات تجاری با افراد در سراسر جهان وجود دارد. جهت سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ اقامت این کشور می توانید با گروه متخصص جامع ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار کنید.

سوالات پرتکرار در باب استارت آپ انگلستان

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب استارت آپ انگلستان می باشیم:

 • دلایل ایجاد استارت آپ در انگلستان چیست؟ حمایت دولت/ ویزای اقامتی استارت آپ/ مراکز پیشرفته فناوری/ رتبه برتر در اروپا/ دسترسی گسترده به بازارهای جهانی/ صندوق سرمایه گذاری و شتاب دهی
 • شرایط ویزای استارت آپ انگلستان چیست؟ حداقل سرمایه به میزان 50.000£ الی (پوند)200.000£ / داشتن گواهی دال بر هزینه زندگی/ دانش زبان انگلیسی/ تائیده موسسه آموزش عالی در انگلستان/ حداقل سن 18 سال
 • شهرهای برتر انگلستان برای کارآفرینی کدام اند؟ منچستر/ نیوکاسل/ کمبریج
 • اخذ ویزای استارت آپ انگلستان چقدر طول می کشد؟ مدت زمان لازم برای بررسی های اولیه به میزان 3 هفته زمان خواهید برد.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *