مهاجرت کاری استرالیا

اخذ ویزای کار در اسپانیا

اخذ ویزای کار در اسپانیا

افراد برای اینکه بتوانند به کشور اسپانیا سفر نمایند بایستی ویزای این کشور را بسته به نوع سفر خود به این کشور را دریافت کنند. اخذ ویزای کار در اسپانیا برای افرادی صادر می­شود که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند. کشور اسپانیا یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی بشمار می­رود. پایتخت این کشور شهر بزرگ مادرید است.

اقتصاد کشور اسپانیا

اقتصاد این کشور برپایه امور خدماتی و پس از آن صنعت توریسم است. از آنجائیکه این کشور دارای جاذبه های گردشگری زیادی می­باشد سالانه گردشگران زیادی از این کشور بازدید می­کند. همین امر سبب شده است که در این حوزه فرصت های شغلی بسیاری در این کشور ایجاد گردد.

افراد زیادی جهت انجام کار به کشور اسپانیا مهاجرت می­کنند. افراد برای مهاجرت کاری به این کشور بایستی نسبت به اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایند. کارفرمایان اسپانیایی در صورتی که نیروی مورد نظر خود را نتوانند در اسپانیا ویا اتحادیه اروپا بیایند، آگهی استخدام خود را در سایر کشور ها منتشر می­نمایند.

افراد نیز می­توانند از این طریق با شرکت های مورد نظر مصاحبه نموده و در صورت موافقت طرفین شرکت اسپانیایی برای فرد دعوتنامه استخدام ارسال می­کند. فرد پس از دریافت دعوتنامه کاری جهت دریافت ویزای کاری اسپانیا اقدام خواهد نمود. ما در این مقاله به بررسی اخذ ویزای کار در اسپانیا می­پردازیم، از این رو از همه عزیزان دعوت می­نمائیم تا مقاله را به دقت مطالعه فرمایند. 

شرایط اخذ دعوتنامه کار در اسپانیا

افراد برای اینکه بتوانند دعوتنامه از سوی کارفرمایان در اسپانیا دریافت کنند نیازمند رزومه ایی بسیار خوب به زبان اسپانیایی می­باشند. نوشتن رزومه به زبان اسپانیایی نیازمند تسلط داشتن به این زبان نیست. کافیست افراد تمامی سوابق تحصیلی و شغلی خود را به زبان فارسی در رزومه درج نموده و ادامه کار را به دارالترجمه های زبان اسپانیایی بسپارند.

همچنان بایستی افراد انگیزه خود را برای انجام کار در کشور اسپانیا قید نمایند، همچنان بایستی بیان نمایند که به دنبال مشاغل دائمی در این کشور هستند. افراد برای انجام کار در کشور اسپانیا نیازمند تسلط داشتن به زبان انگلیسی هستند، اگرچه مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می­کنند اما بسیاری از مردم اسپانیا از زبان انگلیسی استفاده می­کنند. افراد به ارسال رزومه هایی به زبان انگلیسی نیز می­توانند دعوتنامه هایی از سوی کارفرمایان اسپانیایی دریافت کنند.

مزایای دریافت ویزای کار در اسپانیا

افراد با دریافت ویزای کاری کشور اسپانیا از مزایای زیر بهره مند خواهند شد:

 • مهاجرت به کشور اسپانیا به همراه همسر و فرزندان
 • فرد براحتی می­تواند در کشور اسپانیا زندگی و به انجام کار بپردازد.
 • همسر فرد می­تواند بدون دریافت مجوز کار در این کشور مشغول به کار شود.
 • پس از گذشت 3 الی 5 سال می­تواند اقامت اروپا را بدست آورد.

قوانین کار در اسپانیا

انجام دادن کار در کشور اسپانیا دارای قوانینی است که مربوط به خود این کشور می­باشد. دانشجویان بین المللی اجازه انجام کار در ضمن تحصیل در این کشور را دارند. دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی شان می­توانند ساعاتی از هفته را به انجام کار در این کشور بپردازند.

برای سایر افراد میانگین ساعات کاری 40 ساعت در هفته تعریف شده است. بطوریکه شروع ساعت کاری در این کشور از ساعت 9 صبح و تا 8 بعدازظهر ادامه می­یابد. در بیشتر شرکت هایی اسپانیایی از ساعت 2 -5 بعداز ظهر را به صرف نهار اختصاص داده اند. البته این موضوع در شرکت هایی که در شهر های مادرید و بارسلونا هستند متفاوت است.

شرکت های موجود در شهرهای فوق الذکر تنها یک ساعت را برای نهار افراد در نظر گرفته اند. همچنین شرکت ها در کشور اسپانیا جلساتی را برای بحث و تبادل نظر در مورد قوانین و استراتژی های شرکت قرار می­دهند.

مشاغل مورد نیاز کشور اسپانیا

اکثر مردم کشور اسپانیا دارای تحصیلات دانشگاهی نیستند و از آنجائیکه کارفرمایان بدنبال نیرو های تحصیل کرده و متخصص هستند، در بیشتر موارد بدنبال نیروهای متخصص خارجی هستند. از جمله مشاغلی که کشور اسپانیا در آنها با کمبود نیرو مواجه است می­توان به مهندسی برق، مهندسی مکانیک، پزشکی و گردشگری اشاره نمود. در شهرهای بزرگ مادرید و بارسلونا مشاغل انگلیسی زبان زیادی وجود دارد و اکثراً نیروهای این شرکت ها را افراد خارجی تشکیل می­دهد.

انوع ویزای کاری در اسپانیا

ویزای کاری در کشور اسپانیا خود دارای انواع زیادی می­باشد که در اینجا به تفصیل هریک را بیان می­کنیم:

ویزای کارA

این نوع ویزا برای قراردادهای کاری که در مناطق جغرافیایی خاص کشور اسپانیا صادر می­گردد. مدت اعتبار این ویزا بمدت 9 ماه می­باشد.

ویزای کاریB

این نوع ویزا به افراد خارجی داده می­شود و مدت اعتبار این ویزا بمدت 1 سال می­باشد و قابلیت تمدید تا 2 سال را دارد. همچنین افراد در این مدت می­توانند به اشتغال در مشاغل مختلف بپردازند.

ویزای کاری C

این ویزا تمدیدی از ویزای نوعB است که به فرد اجازه کار در کشور اسپانیا را می­دهد.

ویزای کاریD

این ویزا برای مشاغل خاص در مناطق خاص به افراد داده می­شود و قابلیت تمدید به مدت 2 سال را داراست.

ویزای کاری E

این ویزا برای تمدید ویزای نوعD استفاده می­شود و به مدت 3 سال ویزای نوع D تمدید خواهد شد.

 ویزای کاری F

این ویزا برای انجام کارهای حرفه ایی برای افراد صادر می­گردد و شرط صدور این ویزا به افراد این است که فرد هر روز پس از انجام کار به خاک کشور خود بازگردد. مدت اعتبار این ویزا 5 سال و بدون قابلیت تمدید می­باشد.

اخذ ویزای کار در اسپانیا

 • افراد برای دریافت ویزای کار در کشور اسپانیا بایستی دارای پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای اسپانیایی باشند.
 • کارفرمای مورد نظر بایستی ابتدا آگهی استخدام خود را در دو دوره سه ماهه در اسپانیاو اتحادیه اروپا منتشر نموده باشد.
 • در صورتیکه نتوانسته باشد نیروی مورد نظر خود را بیابد امکان ارسال دعوتنامه برای فرد مهیا خواهد شد.
 • پس از آن فرد می­تواند با ارائه دعوتنامه به سفارت اسپانیا در تهران درخواست اخذ ویزای کار در اسپانیا را بدهد.
 • در صورت موافقت سفارت اسپانیا با درخواست ویزای کاری فرد به وی ویزایی با اعتبار 3 الی 6 ماهه صادر خواهد نمود.

دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا برای کار در اسپانیا چیست؟

اتحادیه اروپا برای کسانیکه دارای تحصیلات دانشگاهی مانند لیسانس ویا بالاتر را دارند در صورتیکه در حرفه ایی دارای 3-5 سال سابقه کاری باشند کارت آبی اشتغال را صادر می­نمایند. امکان انجام دادن کار برای افراد دارای کارت آبی در کشور اسپانیا وجود دارد. البته افراد دارنده کارت آبی نیز همچنان بایستی دارای پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در اسپانیا باشند. افراد برای اخذ ویزای کار در اسپانیا با ارائه کارت آبی می­توانند به سفارت این کشور مراجعه نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ کارت آبی اروپا چیست؟

 • دارابودن پاسپورت معتبر با احداقل 6 ماه اعتبار
 • ازائه مدارک سلامت فرد
 • ارائه مدارکی که دال بر عدم سوسابقه کیفری فرد باشد.
 • ارائه نامه پیشنهاد کاری از سوی کارفرما

زمان و هزینه اخذ ویزای کار در اسپانیا چقدر است؟

مدت زمانی که طول می­کشد تا فرد بتواند ویزای کاری خود را دریافت نماید 5 الی 15 ماه می باشد. همچنان هزینه ویزای کاری کشور اسپانیا 500-600 یورو هنگ کنک است که فرد بایستی بصورت نقدی پرداخت نماید. افرادجهت اخذ ویزای کار در اسپانیا با سوالات زیادی روبرو می­شوند از جمله:

 • آیا با دریافت ویزای کاری در کشو اسپانیا می­توان جهت اقامت دائم این کشور اقدام نمود؟
 • آیا افراد با مهاجرت کاری به کشور اسپانیا از حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهند بود؟
 • آیا اعضای خانواده(فرزندان) جهت تحصیل دراسپانیا  بایستی هزینه پرداخت نمایند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالات همه عزیزان در این زمینه می­باشد. افراد جهت مشاروه و راهنمایی می­توانند با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *