مهاجرت کاری مالت

اخذ اقامت مالتا از طریق کار

اخذ اقامت کشور مالتا از طریق کار

اخذ اقامت مالتا از طریق کار یکی از روش های مقیم شدن در این کشور و سپس دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور میباشد و افرادی که می خواهند اقدام به دریافت روادید کاری کشور مالتا کنند باید شرایط مورد نیاز را داشته باشند و همچنین لازم به ذکر است که برای مطلع شدن از مدارک مورد نیاز برای کسب روادید کشور مالتا و اخذ اقامت مالتا از طریق کار، متقاضیان و کارکنان ایرانی و هموطنان عزیز میتوانند با مشاوران مجرب و کاردان ما در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنند و برای شروع پروسه مهاجرت، امور مورد نیاز را انجام دهند.

کشور مالتا یکی از کشور های جنوبی قاره اروپا میباشد و در بخش میانی دریای مدیترانه واقع شده است و لازم به ذکر است که پایتخت این کشور والتا نام دارد. در کشور مالتا بیش از چهارصد هزار نفر ساکن می باشد و اکثر مردم و افرادی که مقیم و ساکن این کشور زیبا میاشند به دو زبان انگلیسی و مالتی صحبت میکنند.

متقاضیان و مهاجرانی که قصد دارند برای اخذ اقامت مالتا از طریق کار به این کشور مهاجرت کنند و یا برای ادامه ی تحصیل وارد دانشگاه های کشور مالتا شوند، باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشند. حکومت کشور مالتا از نوع جمهوری میباشد و رئیس جمهور این کشور جرج آبلا نام دارد و شایان ذکر است که بیش از نود و سه درصد مردم کشور مالتا پیرو دین مسیحیت هستند. در ادامه با شرایط اخذ اقامت مالتا از طریق کار بیشتر آشنا خواهید شد.

اخذ اقامت مالتا از طریق کار

شرایط اقتصادی کشور مالتا

کشور مالتا از چندین جزیره کوچک تشکیل شده است که دارای ساحل های بسیار زیبا و جاذبه های گردشکری فوق العاده جذاب میباشد که باعث شده اند تا هر ساله توریست های زیادی به کشور مالتا سفر کنند و موجب توسعه صنعت توریسم این کشور شوند. مهمترین صنایع و فعالیت ها در کشور مالتا به صورت زیر میباشند:

 • توریسم و گردشگری.
 • ماهیگیری.
 • صنایع دستی و هنری.
 • کشاورزی و زراعت.

افرادی که اقدام که اخذ اقامت مالتا از طریق کار می کنند، میتوانند با کسب اقامت این کشور به تمامی کشور های حوزه شنگن سفر کنند؛ زیرا کشور مالتا یکی از اعضای حوزه شنگن میباشد. کشور مالتا بر اساس آمار صندوق بین المللی پول، بین سی و دو کشور ثروتمند جهان قرار گرفته است و از لحاظ اقتصادی شرایط بسیار مطلوبی دارد. به طور کلی منابع عمده کشور اروپایی مالتا به چند بخش تقسیم میشوند:

 • سنگ آهک.
 • شرایط آب و هوایی بسیار خوب.
 • نیروی کار مولد.

همچنین اقتصاد این کشور زیبا به عواملی چون صنعت گردشگری، تجارت خارجی و تولیدات بستگی دارد و لازم به ذکر است که ساخت فیلم های سینمایی مختلف در کشور مالتا باعث پیشرفت و توسعه اقتصاد این کشور شده است. در سال های اخیر، دولت کشور مالتا سرمایه گذاری های متعددی در زمینه های مختلف آموزشی و پرورشی و همچنین دانشگاه های مختلف کرده است و این امر باعث شده تا کشور مالتا از لحاظ آموزشی پیشرفت چشمگیری داشته باشد و لازم به ذکر است که هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل به مالتا سفر میکنند.

شرایط کار در کشور مالتا

به طور کلی برای کسب اقامت مالتا مهاجران و متقاضیان ایرانی میتوانند از راه های مختلفی اقدام کنند و یکی از این راهها که موجب اخذ میشود، مهاجرت کاری به کشور مالتا میباشد و لازم به ذکر است که هموطنان عزیز برای مطلع شدن از شرایط اخذ اقامت مالتا از طریق کار و همچنین مدارک مورد نیاز برای شروع پروسه مهاجرت به این کشور می توانند با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

در کشور مالتا درصد نرخ بیکاری بسیار پایینتر از سایر کشورهای اروپایی می اشد و افرادی که برای کار به این کشور مهاجرت میکنند می وانند در مشاغل گوناگون مشغول به کار شوند. عمده ترین شغل ها و زمینه های شغلی که متقاضیان میتوانند در آن ها در کشور اروپایی مالتا مشغول به کار شوند به چند بخش تقسیم میشوند:

 • اپراتور های گردشگری.
 • آموزش زبان انگلیسی و آموزش زبان مالتی و یا سایر زبان ها.
 • مشاغل مرتبط با تکنولوژی.
 • مشاغل موجود در کمپانی های بین المللی.
 • بازی های مختلف.
 • مشاغل مرتبط با امور مالی.
 • مشاغل مرتبط با فن آوری سرمایه گذاری.
 • مشاغل موجود در زمینه دیجیتال.
 • پیشخدمتی.

متقاضیان خارجی برای مشغول به کار شدن در کشور مالتا و اخذ اقامت مالتا از طریق کار نیاز به مجوز کار و همچنین پیشنهاد کاری از طرف یک کمپانی معتبر در کشور مالتا و یا کارفرمای یک کمپانی معتبر در کشور مالتا دارند و شما عزیزان در ادامه با شرایط کسب روادید کاری و مجوز کاری در مالتا آشنا خواهید شد.

کسب روادید و مجوز کاری در مالتا

همانطور که در بخش قبلی ذکر شد، متقاضیان خارجی که در خارج از کشور های اروپایی زندگی می کنند، برای مشغول به کار شدن در کشور مالتا باید پیشنهاد کاری و مجوز کاری داشته باشند. مجوز کاری در مرحله ی اول معمولا یک سال اعتبار دارد و متقاضی می تواند بعد از اتمام اعتبار مجوز کاری خود اقدام به تمدید آن کند.

متقاضیان و کارکنانی که موفق به دریافت روادید کاری و مجوز کاری در کشور مالتا میشوند، باید بر اساس میزان درآمد خود مالیات تعیین شده را پرداخت کنند و میزان مالیات در کشور مالتا از بیست الی سی و پنج درصد می باشد. کسب روادید کاری کشور مالتا و اخذ اقامت مالتا از طریق کار در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضی مجوز استخدام داشته باشد و در یک کمپانی معتبر که در کشور مالتا واقع شده است استخدام شود و یا پیشنهاد کاری داشته باشد.

معمولا مجوز و روادید کاری کشور مالتا به افرادی ارائه می شود که مهارت و توانایی منحصر به فردی در یک شغل خاص داشته باشند و بتوانند به صورت فول تایم مشغول به کار شوند. کشور مالتا از جمله کشور هایی می باشد که به دنبال نیروی کار خارجی می باشد و هر ساله افراد زیادی برای مشغول به کار شدن در کشور مالتا به این کشور مهاجرت می کنند و قصد دارند تا اقدام به اخذ اقامت مالتا از طریق کار کنند. جهت مطلع شدن از شرایط کار در مالتا می توانید به مقاله ی “کار در مالتا” مراجعه کنید.

چه افرادی نیازی به کسب مجوز ندارند؟

به طور کلی، شهروندان اروپای و شهروندان کشور سوئیس نیازی به دریافت مجوز کاری برای کار در کشور مالتا ندارند. همچنین کارمندانی که برای مشغول به کار شدن در یک مدت زمان مشخص به کشور مالتا سفر می کنند نیز نیازی به اجازه ی کار ندارند.

میزان حقوق در کشور مالتا بستگی به شغل و همچنین سن افراد دارد؛ به طوری که افرادی که به سن قانونی رسیده اند، میتوانند در ماه حداقل هشتصد یورو درآمد داشته باشند و کسانی که زیر هفده سال سن دارند نیز می توانند در ماه حداقل هفتصد یورو درآمد داشته باشند و لازم به ذکر است که میزان درآمد با نوع شغل مرتبط می باشد. طبق آمار رسمی، میزان حقوق ناخالص یک فرد بالغ در کشور مالتا هر ساله به هفده هزار یورو می رسد؛ البته لازم است بدانید که در کشور مالتا حقوق کارکنان به صورت هفتگی نیز قابل پرداخت می باشد. متخصصان، مدیران، طراحان و همچنین مدیر عاملان در کشور مالتا می توانند هر ساله از هشتاد هزار یورو تا دویست و پنجاه هزار یورو درآمد داشته باشند.

کاریابی در مالتا

افرادی که قصد کاریابی در کشور مالتا را دارند، باید در اولین گام پرونده ی سابقه های کاری خود را آماده کنند و در مصاحبه های مختلف کاری شرکت کنند و پرونده ی خود را ارائه دهند. جهت یافتن شغل مناسب در کشور مالتا، متقاضیان باید به دفاتر، موسسه ها و سازمان های کاریابی مراجعه کنند و مهارت ها و توانایی های خود را ثابت کنند. معروف ترین منابع و موسسه های کاریابی در کشور مالتا به چند بخش تقسیم می شوند:

 • Personal Resources LTD.
 • TI LTD.
 • ISSPECTRA LTD.
 • STREET HR.
 • JOBSINMALTA site.

بعد از کاریابی و کسب پیشنهاد کاری، کارفرمای متقاضی باید شغل مورد نظر را در کشور های اروپایی آکهی کند و در صورتی که نیروی کار یافته نشد، متقاضی می توانند برای مهاجرت کاری به کشور مالتا و اخذ اقامت مالتا از طریق کار، سایر امور را انجام دهد. بعد از تکمیل فرم های مربوطه، متقاضی باید ثابت کند که می تواند در اولین سال ورود به خاک مالتا، پنج هزار یورو به عنوان مالیات پرداخت کند. همچنین یکی از مهم ترین موارد مهاجرت کاری به کشور مالتا این است که متقاضی بعد از ورود به خاک این کشور باید در کم تر از ده روز محل اقامت و سکونت خود را تعیین کند.

مدارک مورد نیاز

برای کسب مجوز کاری و روادید کاری کشور مالتا متقاضیان باید مدارک و شرایط زیر را دارا باشند:

 • داشتن پاسپورت با اعتبار کافی به همراه نسخه کپی.
 • ارائه مدارک شناسایی.
 • ارائه پرونده سوابق.
 • نداشتن سابقه ی جرم.
 • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات.
 • ارائه مدارک زبان.
 • ارائه قرارداد رسمی.
 • داشتن گواهی استخدام.
 • اثبات توان مالی کافی.

به طور کلی مهاجرت به کشور های خارجی نیاز به داشتن توان مالی کافی و ارائه مدارک مورد نیاز دارد و در صورتی که شما عزیزان قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارید می توانید برای انجام امور مربوطه با تعیین تایم قبلی به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *