مهاجرت به کشور جمهوری چک

کشور چک

در مقیاس اروپایی، جمهوری چک یک کشور متوسط ​​است. کشور چک در سال 1993 پس از تقسیم مسالمت آمیز چکسلواکی به جمهوری چک و جمهوری اسلواکی تبدیل شد. اگرچه این کشور نسبتاً جوانی است، اما بر اساس تاریخ بیش از هزار ساله دولت خود بنا شده است. جمهوری چک در اروپای مرکزی قرار دارد. جمهوری چک کشوری دموکراتیک با محیط سیاسی و اجتماعی باثبات و سیستم حقوقی کارآمد است.

ارزش‌هایی که سیاست خارجی مهاجرت به چک بر آن استوار است، کاملاً مطابق با اصول و اهداف مورد حمایت اتحادیه اروپا در روابط خارجی آن است: دموکراسی، حاکمیت قانون، جهانی بودن و تقسیم ناپذیری حقوق بشر، احترام به کرامت انسانی، برابری و همبستگی، و احترام به اصول منشور ملل متحد و حقوق بین الملل. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با اخذ ویزای کشور چک می تواند همراه و یاور شما باشد.

درباره کشور چک

جمهوری چک بخشی از تمامی سازمان ها و گروه های مهم بین المللی است که در آن شریک فعال و شناخته شده ای است که سهم بسزایی در فعالیت ها و همکاری های آنها دارد. جمهوری چک همیشه در زمینه هایی مانند فرهنگ، علم، ورزش یا صنعت چیزی برای ارائه به جهان داشته است. این مکان خانه بسیاری از افراد ماهر است که با خلاقیت، ابتکار و سخت کوشی خود استعدادی غیرعادی از خود نشان می دهند و ایده های بدیع و راه حل های خلاقانه ارائه می دهند. جمهوری چک کشوری توسعه‌ یافته، پویا، در حال پیشرفت، رقابتی و امن با زیرساخت‌ های توسعه‌یافته، با مدیریت دولتی کاربردی و مدرن و خدمات عمومی با کیفیت است.

ساکنان این کشور منحصربه ‌فرد در قلب اروپا نوآوری‌هایی در زمینه‌ هایی مانند زیست پزشکی، فناوری ‌نانو، فناوری اطلاعات و ارتباطات یا هوش مصنوعی تولید می ‌کنند. جمهوری چک نیز توجه فوق العاده ای به بهبود فضای کسب و کار خود دارد. از فعالیت های اقتصادی برای شرکت های بزرگ و همچنین کوچک و متوسط ​​حمایت می کند. بر ارتقای صنایع با ارزش افزوده بالا و توسعه و استفاده از فناوری های مدرن تمرکز دارد. تاریخ، فرهنگ و زیبایی های طبیعی چک بخش مهمی از میراث فرهنگی اروپا و جهان را نشان می دهد. جمهوری چک از میراث فرهنگی و طبیعی خود با هدف حفظ آن برای نسل های بعدی مراقبت می کند. همچنین از هنر معاصر حمایت قابل توجهی می کند.

در جدول زیر شاهد اطلاعاتی در خصوص چک می باشید:

توضیحات پارامتر
77770110 نفر جمعیت چک
79% نرخ امید به زندگی
چک زبان رسمی
1993 تاریخ تاسیس کشور
جمهوری پارلمانی نوع حکومت
14 تقسیم بندی اداری

معماری کشور چک

جمهوری چک، غنی از تاریخ و زیبایی های طبیعی است، و بسیاری از پارک های ملی شگفت انگیز، شهرهای کوچک و زیبا و قلعه های قرون وسطایی را در خود جای داده است. بیش از 2000 قلعه در جمهوری چک وجود دارد که این تعداد بیش از هر کشور دیگری در اروپا است. معروف ترین آنها عبارتند از: قلعه هلوبوکا، قلعه اورلیک، قلعه لدنیس و قلعه کارلشتین. جمهوری چک کشوری با معماری است. سبک ‌های رومانسک، گوتیک، رنسانس، باروک، سبک‌های کلاسیک، هنر نو، کوبیسم، کارکردگرایی و حتی معماری دوران کمونیستی در سراسر کشور در کنار یکدیگر قرار دارند. چک همچنین دارای بسیاری از سایت های میراث جهانی یونسکو است. کمتر از هزار مورد از این نوع سایت ها در کل دنیا وجود دارد که 14 مورد از آنها را در جمهوری چک خواهید یافت.

به غیر از مراکز تاریخی پراگ، Český Krumlov، Kutná Hora و Telč، این مکان‌ ها شامل ویلای کاربردی Tugendhat در برنو، باغ‌ های تاریخی و قلعه در Kroměříž یا زیارتگاه سنت جان نپوموک در Žďzavor است. جمهوری چک همچنین به خاطر شهرهای آبگرم خود که یک مقصد گردشگری بسیار محبوب هستند، شناخته شده است. به عنوان مثال، کارلووی واری و ماریانسکه لازنه به سابقه بسیار طولانی در شناخت و موفقیت بین المللی افتخار می کنند. جمهوری چک خانه تعدادی از علائم تجاری مشهور جهانی است. این محل مقر شرکت خودروسازی چک اشکودا است که در سال 1895 تاسیس شد و در ملادا بولسلاو مستقر است. خودروهای اشکودا در بیش از 100 کشور در سراسر جهان فروخته می شوند.

در نمودار زیر شاهد میزان افزایش مهاجران در چک می باشید:

میزان افزایش مهاجران در چک

نکاتی در خصوص کشور چک

چکی ها در پزشکی نیز به موفقیت هایی دست یافته اند. این پزشک چک، یان یانسکی بود که 4 گروه خونی را کشف کرد. یوهان گرگور مندل، طبیعت ‌شناس، پایه ‌های ژنتیک و اصول وراثت را بنا نهاد که هنوز در کلاس ‌های زیست ‌شناسی در سراسر جهان مورد مطالعه قرار می‌گیرد. لنزهای تماسی نرم در سال 1959 توسط شیمیدان چک Otto Wichterle اختراع شد. چک ها در دسته بندی زباله های پلاستیکی در بین بهترین ها در اروپا قرار دارند. چک ‌ها در تفکیک زباله‌ ها از مدت ‌ها پیش در اروپا جایگاه‌ های برتر را داشته ‌اند و در برخی مناطق بالاتر از میانگین اروپایی هستند. بر اساس شاخص صلح جهانی، جمهوری چک نهمین کشور امن در جهان برای زندگی است.

علیرغم موقعیت محصور در خشکی، دوره ‌های کوتاهی در قرون وسطی وجود داشت که بوهمیا به سواحل دریای بالتیک و آدریاتیک دسترسی داشت که بدون شک در ذهن ویلیام شکسپیر زمانی که بیشتر نمایشنامه ‌اش را تنظیم کرد، بود.داستان زمستان آنجاست. منطقه ای از تپه ها و کوه ها بوهمیا تحت سلطه پایتخت ملی، پراگ این شهر زیبا از پل ‌ها و مناره‌ ها که بر روی رودخانه ولتاوا قرار دارد، اثر بی ‌نظیر نسل ‌های هنرمندانی است که توسط حاکمان بوهمیا آورده شده ‌اند. شاید فقط فرانسوی ‌ها به اندازه‌ ای که چک ‌ها بر پایتخت خود، پاریس متمرکز هستند، تمرکز دارند.

مزایا زندگی در چک عبارت است از:

  • قدیمی ترین دانشگاه اروپای مرکزی در پراگ اقامت دارد.
  • چک ها تحصیلات عالی دارند.
  • حدود %90 از جمعیت بزرگسال حداقل تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اند.
  • جمهوری چک دارای اقتصاد پیشرفته و استاندارد زندگی بالایی است.
  • این کشور کمترین نرخ بیکاری را در اتحادیه اروپا دارد.

پایتخت کشور چک

این شهر که از قرن هجدهم «زیباترین شهر اروپا» نامیده می شود، نویسندگان، شاعران و موسیقی دانان را سرمست کرده است. در حالی که پراگ زادگاه نویسنده فرانتس کافکا و شاعر راینر ماریا ریلکه بود، برنو، بزرگترین شهر موراویا، محل زندگی گرگور مندل بود. درباره چک چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد. یک مجتمع صنعتی سنگین که منشا آن سلطنت هابسبورگ موراویا به همان اندازه از نیروی کار ماهر برخوردار بود که به برنو به یکی از شهرهای صنعتی پیشرو در صنعت نساجی و مهندسی در طول قرن نوزدهم و استراوا در شمال به منطقه بزرگ معدن زغال سنگ، به لطف سوخت فسیلی عظیم تبدیل شد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در حوزه تحصیل در چک همراه و یاور شما می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *