مهاجرت کاری کویت

کار علوم آزمایشگاهی در کویت

کار علوم آزمایشگاهی در کویت

یکی از مشاغل خوب و با درآمد خوب کار علوم آزمایشگاهی در کویت محسوب می شود زیرا این کشور با اینکه در آسیا و خاورمیانه قرار دارد. در این کشور مراکز آزمایشگاهی بسیاری خوبی وجود دارد که از نیروهای بین المللی جذب و استخدام دارند. البته که شما باید شرایط مورد نیاز و شرایطی که از هر آزمایشگاه و بیمارستان و مرکز بهداشتی درخواست شده است را داشته باشید. به طور کلی شرایط برای کار در کویت در علوم آزمایشگاهی متفاوت می باشد. سطح تحصیلات و میزان تجربه و شرایط دیگر بسیار مختلف است. اما داشتن تسلط بر زبان عربی و انگلیسی تقریبا در همه آن ها یکسان و ثابت اعلام شده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص مهاجرت کاری به کشور کویت به شما مشاوره ارائه می دهد.

مثلا در مواردی متقاضی باید دارنده لیسانس علوم در علوم آزمایشگاه پزشکی و دارای مجوز از کشور مبدا شما باشد. اگر دانش آموخته این کشور و یا دیگر کشورهای عربی باشید کار شما بسیار راحت تر خواهد بود. این رشته و شغل گسترده و چند وجهی است، به طوری که پس از اتمام دانشکده پزشکی لازم است دانشجو با تکمیل تحصیلات، آموزش پزشکی خود را در یک تخصص خاص پزشکی افزایش دهد. آزمایشگاه پزشکی آزمایشگاهی است که در آن آزمایشاتی برای بدست آوردن اطلاعات در مورد سلامت بیمار برای کمک به تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری بر روی نمونه ها انجام می شود. تخصص آزمایشگاه های پزشکی نمونه ای از علم کاربردی است، بر خلاف آزمایشگاه های تحقیقاتی که روی علوم پایه تمرکز دارند، همانطور که در برخی از موسسات دانشگاهی وجود دارد.

نحوه کار علوم آزمایشگاهی در کویت

تکنسین ها در کویت آزمایشات یا آنالیزهای آزمایشگاهی نمونه ای از خون، ادرار یا بافت های شما را بررسی می کند. یک تکنسین یا پزشک نمونه های آزمایش را تجزیه و تحلیل می کند تا ببیند آیا نتایج شما در حد طبیعی است یا خیر. آزمایشات آزمایشگاهی اغلب بخشی از معاینه معمول برای بررسی تغییرات در سلامتی شما هستند. همچنین به پزشکان کمک می کند تا شرایط پزشکی را تشخیص دهند، درمان ها را برنامه ریزی یا ارزیابی کنند و بیماری ها را کنترل کنند. یک تکنسین پزشکی یا یک دانشمند آزمایشگاه بالینی، از بیوتکنولوژی ها و دستگاه ها برای تجزیه و تحلیل انواع نمونه های بیولوژیکی بیمار با استفاده از تجهیزات پیشرفته مانند میکروسکوپ بهره می برئ. این برای کمک به پزشکان در تشخیص و درمان بیماری های مختلف است، زیرا نتایج حاصل از آنها نقش مهمی در شناسایی بیماری ها و روش های مختلف درمان دارد.

در کشور کویت نرخ بیکاری به شدت پایین است و این یکی از بزرگ ترین دلایل برای مهاجرت کاری به این کشور است در نمودار زیر نرخ بیکاری را مشاهده می کنید:

نرخ بیکاری در کویت

شرایط کار علوم آزمایشگاهی در کویت

اندازه و پیچیدگی آزمایشگاه های پزشکی متفاوت است، بنابراین در کویت آزمایشگاه ها انواع خدمات آزمایشی را ارائه می دهند و خدمات جامع تری را می توان در بیمارستان های مراقبت های خصوصی و مراکز درمانی یافت و کلینیک های پزشکان، علاوه بر امکانات پرستاری و بهداشتی، پیدا کرد. در این کشور کار در این حوزه ممکن است شامل آزمایشگاه هایی باشند که آزمایشات ابتدایی تر را انجام دهند و یا آزمایشگاه ها تخصصی برای محصول خاص. یا مثلا شرکت بازرگانی پزشکی که به عنوان شرکت های مستقل اداره می شوند و آزمایشی را ارائه می دهند که در جاهای دیگر موجود نیست. تکنسین های آزمایشگاه پزشکی آزمایش های پزشکی را تهیه و اجرا می کنند و بسیاری از دانشگاه ها قبل از ثبت نام در رشته آزمایشگاه پزشکی که در برنامه های کارشناسی گنجانده شده اند، نیاز به اتمام دوره های ریاضی و علوم دارند.

موارد زیر برخی از مفاهیم شناخته شده ای است که در تخصص های آزمایشگاه پزشکی در کشور کویت آموزش داده می شود :

 • تحلیل داده ها
 • تکنیک های آزمایشگاهی
 • تجزیه و تحلیل مدفوع
 • مجموعه نمونه
 • حرفه ای گری

   مهمترین دوره های آزمایشگاه پزشکی کویت

دوره مفاهیم آزمایشگاه پزشکی اولین دوره مورد نیاز در برنامه آزمایشگاه های پزشکی و برای هدایت دانشجویان به آزمایشگاه پزشکی طراحی شده است، زیرا مقدمه ای در مورد استفاده و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی و روش های ایمنی است. مفاهیم اندازه گیری و محاسبه بررسی می شود و همچنین اصطلاحات پزشکی مربوط به اقدامات آزمایشگاهی. دیگری دوره شیمی برای تکنسین های آزمایشگاه پزشکی است. مواد شیمیایی و فرمول های شیمیایی مورد استفاده در تهیه آزمایشات آزمایشگاهی و در تجزیه و تحلیل نتایج آزمون در این دوره بررسی می شود. تکنسین های آزمایشگاه پزشکی همچنین شیمی پایه را بررسی می کنند و خطرات سموم و واکنش های شیمیایی، و ترکیبات شیمیایی و در مورد تعادل مایعات بدن بحث شده است. دوره میکروبیولوژی نیز وجود دارد. هدف از این دوره راهنمایی تکنسین های آزمایشگاه پزشکی در زمینه شناسایی و مقابله با میکروارگانیسم ها است. حقوق ماهیانه کار در کویت نیز مناسب است.

دوره تجزیه و تحلیل مایعات فیزیکی نیز مهم ترین تکنیک های آزمایشگاهی را برای تجزیه و تحلیل مایعات بدن به غیر از خون مانند ادرار، مایعات معده و نخاع یاد می گیرند و مایعات برای وجود مواد مرتبط با این بیماری ها و روش های مناسب برای جمع آوری مایعات برای نتایج آزمون دقیق آموزش داده می شود. در دوره خونگیری، دانش آموزان روش های استخراج خون را برای آزمایش می آموزند. این روش ها شامل طب سوزنی و ایجاد سوراخ وریدی برای بدست آوردن نمونه خون است و به آنها تدابیر ایمنی در برخورد با خون آموزش داده می شود. دوره آزمایشگاه خون شناسی نیز برای دانشجویان آزمایشگاه پزشکی با آزمایش نمونه خون انسان برای اهداف تشخیصی انجام می شود. این دوره ها شامل یادگیری شمارش گلبول های قرمز و سفید خون و پلاکت ها و تفاوت بین سلول های طبیعی خون و سلول های غیر طبیعی خون است.

فرصت های کار علوم آزمایشگاهی در کویت

فرصت های کار علوم آزمایشگاهی در کویت

متخصصان آزمایشگاه نقش بسیار مهمی در مراقبت های بهداشتی بیمار دارند و وظیفه انجام آزمایشاتی را دارند که اطلاعات مهمی را برای تشخیص، درمان و نظارت بر بیماری فراهم می کند. این متخصصان، در حال مطالعه آزمایشگاه های پزشکی، از ابزارها و تکنیک های تخصصی برای تجزیه و تحلیل نمونه های بیماری مانند خون، ادرار، مایعات بدن، بافت ها و مدفوع استفاده می کنند. آنها ممکن است در آزمایشگاه واقع در بیمارستان یا کلینیک یا برای پزشک خود شما کار کنند. از آنجا که آنها با نتایجی مواجه هستند که بر مراقبت های بهداشتی بیمار تأثیر می گذارد، متخصصان آزمایشگاه به ویژه در مشاغلی که انجام می دهند آموزش دیده و آموزش می بینند. در بیشتر موارد، آنها برای پر کردن شغل خود گواهینامه دارند و نمی توان از این تخصص چشم پوشی کرد، بنابراین چشم انداز شغلی آنها برای بسیاری از مکان های شغلی گسترده، متنوع و جامع است.

شما باید ویزای کاری کویت را نیز دارا باشید. زمینه های شغلی احتمالی دارندگان مدرک آزمایشگاه پزشکی در کشور کویت عبارت است از:

 • مشاغل مربوط به تجزیه و تحلیل تحت نام یک تکنسین میکروسکوپی در آزمایشگاه ها
 • حرفه های مرتبط با تحقیقات در زمینه های (سیستم ایمنی بدن، مهندسی زیستی، زیست شناسی سلولی و تحقیقات سرطان)
 • مدیر برنامه آزمایشگاه پزشکی
 • مدیریت بهداشت و درمان
 • مدیر آزمایشگاه
 • مدیر بیمارستان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه مهاجرت به کویت از طریق کار و اخذ ویزای کویت به متقاضیان خدمات ویژه ای ارائه می دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.