مهاجرت کاری ایرلند

کار علوم آزمایشگاهی در ایرلند

کار علوم آزمایشگاهی در ایرلند

کار علوم آزمایشگاهی در ایرلند شامل طیف وسیعی از مشاغل و صنایع است. اکثر کار علوم آزمایشگاهی در ایرلند مربوط به مشاغل بهداشتی و پزشکی است. البته در صنایع دیگر مانند علوم شیمی و علوم فیزیک نیز آزمایشگاه های فعال وجود دارد. در اکثر علوم و صنایع آزمایشگاه ها نقش مهمی در توسعه کیفیت و دقت کار ایفا می کنند. با کار علوم آزمایشگاهی در ایرلند می توانید در صنایع مختلف و مربوط به رشته خود وظایف خود را انجام دهید. ایرلند یکی از کشورهای برتر علمی و علوم مختلف است. متقاضیان کار علوم آزمایشگاهی در ایرلند در این مقاله می توانند نوشته های کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را در ادامه مطالعه کنند.

بررسی کار علوم آزمایشگاهی در ایرلند

یک تکنسین آزمایشگاهی نقش مهمی در کمک به کارمندان پزشکی، علمی و فنی در وظایفی مانند تحقیق، آزمایش و انجام آزمایشات دارد. تکنسین های آزمایشگاه علمی وظایفی مانند نمونه برداری، آزمایش، اندازه گیری، ثبت و تجزیه و تحلیل نتایج در علوم بیولوژیکی، شیمیایی، فیزیکی و زندگی را بر عهده دارند. آنها همچنین کلیه پشتیبانی فنی مورد نیاز را فراهم می کنند تا آزمایشگاه بتواند به طور موثر عمل کند، در حالی که به روشهای صحیح و دستورالعمل های بهداشت و ایمنی پایبند است.

ماهیت دقیق کار به حوزه علمی یا پزشکی بستگی دارد. به عنوان مثال، تکنسین های آزمایشگاهی که برای یک مقام محلی کار می کنند، مانند یک هیئت بهداشت یا یک شورای شهرستان، ممکن است کارهایی را شامل تجزیه و تحلیل نمونه های مواد غذایی برای محافظت از سلامت عمومی، یا نظارت و تجزیه و تحلیل منابع عمومی آب انجام دهند.

وظایف تکنسین آزمایشگاه در ایرلند به طور معمول شامل موارد زیر است:

 • انجام آزمایشات آزمایشگاهی به منظور تولید داده های مطمئن و دقیق
 • انجام دقیق وظایف معمول و پیروی از روشهای دقیق برای انجام تجزیه و تحلیل
 • آماده سازی نمونه ها
 • ساخت، نگهداری و بهره برداری از تجهیزات آزمایشگاهی استاندارد
 • اطمینان از وجود منابع مناسب در آزمایشگاه
 • ثبت و بعضا تفسیر نتایج برای ارائه به همکاران ارشد
 • استفاده از رایانه و انجام محاسبات ریاضی برای تهیه نمودار
 • به روز بودن درمورد پیشرفت های فنی، خصوصاً مواردی که می توانند باعث صرفه جویی در وقت و بهبود قابلیت اطمینان شوند.

در نمودار زیر می توانید میزان حقوق برخی از مشاغل کار علوم آزمایشگاهی در ایرلند را مشاهده کنید:

حقوق برخی از مشاغل کار علوم آزمایشگاهی در ایرلند

شرایط تحصیل علوم آزمایشگاهی در ایرلند

تکنسین های آزمایشگاهی ملزم به داشتن صلاحیت در یک رشته علمی مرتبط هستند. اگر می خواهید قبل از متعهد شدن به یک برنامه 4 ساله شرکت کنید. یک دوره 2 ساله علوم را می توان طی کرد. این دوره به عنوان یک دوره پایه در علوم طراحی شده و مجموعه های مهارتی مهمی را در علوم تحلیلی مرتبط با تقاضای فعلی در اقتصاد ایجاد می کند. این دوره پایه های اساسی در علوم کاربردی را برای دانشجویان فراهم می کند و بر علوم آزمایشگاهی عملی تأکید دارد. در سال اول انتخابی وجود دارد که به دانشجویان امکان می دهد زمینه های موضوعی توسعه یافته در سال دوم را تجربه کنند. در سال دوم این دوره، دانشجویان مجاز به انعطاف پذیری برای دنبال کردن یک موضوع علمی کاربردی در زیست شناسی یا شیمی هستند.

فارغ التحصیلان مهارت های علمی تحلیلی قوی دارند و برای پیشرفت در دوره های عادی و دوره های ممتاز در علوم دارویی، بیوتکنولوژی پزشکی، علوم محیطی، ایمنی و بهداشت شغلی مناسب هستند. فارغ التحصیلان به عنوان دانشمند فنی در طیف گسترده ای از صنایع و بخش های دولتی از جمله داروسازی، بیو دارو، دستگاه های پزشکی، تشخیص پزشکی، مواد غذایی و آشامیدنی و بیوتکنولوژی قابل استخدام هستند. اگر شما بخواهید در این زمینه شغل خود را به عنوان یک تکنسین آزمایشگاه، در زمینه های دارویی، پزشکی، مواد غذایی یا نوشیدنی یا بیوتکنولوژی و غیره دنبال کنید مدارک علمی متعددی از طریق تحصیل ارائه می شود.

برخی از دانشگاه های ایرلند برای تحصیل علوم آزمایشگاهی شامل:

ردیف دانشگاه
1 دانشگاه ترینیتی دوبلین ایرلند
2 دانشگاه کورک
3 دانشگاه لیمریک
4 دانشگاه مینوث

برنامه های تحصیلی علوم آزمایشگاهی ایرلند

مدرک کارشناسی مشترک CIT یا UCC در علوم پزشکی یکی از تنها 3 برنامه ممتاز در جمهوری ایرلند است که توسط آکادمی علوم آزمایشگاه پزشکی (ارگان حرفه ای) به عنوان امکان پذیرش فارغ التحصیلان برای تمرین در بیمارستان های دولتی است. علوم پزشکی یک حرفه پویا است که به طور مداوم در حال تغییر است و شامل مطالعه مناطق مختلف علوم پزشکی از جمله:

 • بیوشیمی
 • میکروبیولوژی
 • آسیب شناسی سلولی
 • هماتولوژی
 • علوم انتقال خون

برای کسانی که دارای مدرک علمی مرتبط هستند و علاقه مند به عنوان یک تکنسین آزمایشگاهی ماهر هستند، ارائه دهندگان دوره هایی مانند بیولوژی دوره های آزمایشگاهی مانند دوره های “سیستم های مدیریت آزمایشگاه” و “آزمایش آزمایشگاه خوب” را ارائه می دهند. این دوره ها همچنین برای کسانی که قبلاً در این زمینه کار می کنند برای ارتقا مهارت های موجود و یادگیری برخی مهارت های جدید مورد توجه قرار خواهد گرفت. دولت همچنان به ارتقا و تشویق دانشجویان برای اخذ مدرک علمی ادامه می دهد زیرا در حال حاضر کمبود نیروی کار در این زمینه وجود دارد. به یاد داشته باشید، فرصت ها برای ارگان های دولتی، موسسات تحقیقاتی، بیمارستان ها، شرکت های مهندسی، تولیدی و صنایع فرآوری چه در ایرلند و چه در سطح بین المللی وجود دارد.

شرایط تحصیل علوم آزمایشگاهی در ایرلند

دوره Laboratory sciences در دوبلین ایرلند

این دوره تحصیل در ایرلند مبتنی بر اصول GLEC است که به عنوان استاندارد بین المللی آزمایشگاه شناخته می شود. تمام متن های GLP، صرف نظر از منشا آنها، بر اهمیت 5 نکته زیر تأکید می کنند:

 • منابع مدیریت، پرسنل، امکانات: ساختمان ها و تجهیزات
 • تعیین مشخصات، موارد آزمون و مرجع و سیستم های آزمایشی که قرار است موارد آزمون و مرجع در آنها اجرا شود
 • قوانین پروتکل ها (برنامه های مطالعه)، روش های عملیاتی استاندارد (SOP)
 • نتایج، داده های خام، گزارش نهایی، بایگانی ها
 • تضمین کیفیت حسابرسی یا بازرسی، آموزش، مشاوره.

هر یک از این 5 نکته در طول دوره به تفصیل مورد بحث قرار خواهد گرفت زیرا مربوط به آزمایشگاه است. تجزیه و تحلیل داده های آزمایشگاهی شامل محاسبه عدم قطعیت اندازه گیری و تجزیه و تحلیل آماری خواهد بود. شباهت ها و تفاوت های بین GLP و استاندارد بین المللی مورد استفاده در اعتبار سنجی آزمایشگاه های آزمایش تجاری و کالیبراسیون مورد بحث قرار خواهد گرفت. در طول دوره، نمونه های کار شده و مطالعات موردی عملی برای کمک به نمایندگان در اعمال الزامات و مسئولیت های GLP در مورد پرسنل، امکانات، تجهیزات، سیستم های آزمایش و ذخیره سازی پرونده استفاده می شود. مدیران، سرپرستان آزمایشگاه، تحلیلگران، تکنسین ها، دانشمندان تحقیقاتی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، کارکنان تضمین کیفیت، حسابرسان، افسران انتقال فناوری و هر کسی که مایل است درک خود را از روش آزمایشگاهی خوب افزایش دهد مناسب این برنامه هستند.

وظایف تکنسین های آزمایشگاهی در ایرلند

تکنسین های آزمایشگاه ستون اصلی آزمایشگاه تحقیقات علمی هستند. آنها آزمایشاتی را برای تولید داده های قابل اعتماد و دقیق برای پشتیبانی از تحقیقات علمی انجام می دهند. آنها اغلب در مراکز تحقیق و توسعه در مناطق متنوعی مانند بیمارستان ها، کلینیک ها، شرکت های دارویی، تولیدکنندگان مواد غذایی، آزمایشگاه های تشخیصی و شرکت های شیمیایی فعالیت می کنند که در آنها به ایجاد یا بهبود فرآیندها، تکنیک ها، تجهیزات، محصولات یا مواد کمک می کنند. تکنسین ها تضمین کیفیت با شرکت های مواد غذایی و آشامیدنی، دارویی، فناوری رنگ و محصولات شیمیایی کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که هر مرحله از فرآیند تولید با استانداردهای دقیق مطابقت دارد.

از جمله وظایف کار در علوم آزمایشگاهی در ایرلند:

 • مایعات یا بافت های بدن را با استفاده از ابزار برای تشخیص ناهنجاری ها یا بیماری ها تجزیه و تحلیل کنید.
 • آزمایش خون انجام دهید.
 • تجهیزات، آزمایشگاه های پزشکی را تنظیم، نگهداری، تمیز و آزمایش کنید.
 • نتایج آزمایشات را تحلیل کنید.
 • داده های آزمون را ضبط کنید.
 • محلول ها یا معرفهای استاندارد را آماده کنید تا با نمونه ها ترکیب شوند.
 • برای تشخیص آلودگی یا اطمینان از کیفیت، نمونه های غذا یا نوشیدنی را تجزیه و تحلیل کنید.
 • تجزیه و تحلیل نمونه محیطی برای شناسایی آلاینده ها.

تکنسین های آزمایشگاهی در بیشتر زمینه های علمی در همه شاغل هستند و زمینه های زیادی برای تغییر شغل و سفر شما وجود دارد. به عنوان مثال، تکنسین های آزمایشگاهی می توانند بین مشاغل در تحقیقات پزشکی و تشخیصی به تولید آزمایش های دارویی برای آموزش و پرورش بپردازند. در داخل آزمایشگاه، تکنسین می تواند از دستیار فنی به تکنسین به تکنسین ارشد به تکنسین رهبر تیم و در نهایت به مدیر آزمایشگاه پیشرفت کند. جهت مهاجرت به اروپا می توانید از خدمات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.