مهاجرت تحصیلی ایرلند

تحصیل در ایرلند

هزینه تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند یکی از مسیرهای مهاجرتی به این کشور زیباست. ایرلند در شمال غربی اروپا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است. دانشگاه های ایرلندی به سبک دانشگاه های انگلستان و آمریکا ساخته شده اند و نظام تحصیلی این کشور مشابه انگلستان است. این کشور تمامی دوره های خود را به زبان انگلیسی ارائه می کند لذا داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 برای پذیرش لازم است. همچنین هزینه شهریه تحصیلی در این کشور بالاست و دانشجو بایستی تمکن مالی برای هزینه تحصیل و زندگی داشته باشد. دانشجویان در ایرلند همچنین اجازه کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته خواهند داشت. در ادامه اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در ایرلند را کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آورده اند.

تحصیل در کشور ایرلند

ایرلند از دانشجویان از سراسر جهان استقبال می کند. با داشتن یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان، با ارائه بیش از 5000 برنامه، همه بین المللی و شناخته شده و دارای کیفیت هستند. ایرلند تنها کشور انگلیسی زبان در منطقه اروپا، دارای ارتباط جهانی و محل بسیاری از شرکت های برتر جهان است. در صورت تمایل می توانید به صورت پاره وقت کار کنید و از گزینه 12 ماه اقامت استفاده کنید. فرصت های شغلی برای آینده را برای شما فراهم می کند. ایرلند فارغ التحصیلانی منحصر به فرد، خلاق، مبتکر و آماده برای فردا جهان تولید می کند. تحصیل در فرهنگ غربی، در ایرلند، در یک محیط دوستانه و ایمن، یک تجربه تغییر دهنده زندگی است و این یک سرمایه گذاری برای زندگی است.

رویه مهاجرت تحصیلی به ایرلند

امتیازات تحصیل در ایرلند

ایرلند به دلیل فرهنگ و شیوه زندگی پر جنب و جوش و پذیرش، همراه با طیف گسترده ای از دانشگاه های شناخته شده در سطح جهان و دارای شهرت زیاد، برنامه های تحصیلی متنوعی را ارائه کرد. دوره ها در شهرهای مختلف به خصوص در شهر دوبلین که متمرکز بر شغل و بر توسعه مهارت های شخصی، تحصیلی و حرفه ای زندگی و یادگیری کاربردی تأکید دارد. دانشگاه های ایرلند پیشرو تحقیقات جهانی هستند. در 19 زمینه مختلف، دانشگاه های ایرلند از نظر تأثیر پژوهش در 1٪ برتر موسسات تحقیقاتی جهان قرار دارند. به عنوان مثال، ایرلند به طور کلی از نظر علم رتبه 14 را دارد و دارای رتبه بندی چشمگیری است:

 • رتبه 2 در شیمی
 • رتبه 1 در نانوتکنولوژی
 • رتبه 2 در ایمونولوژی
 • رتبه 3 در دامپزشکی
 • رتبه 3 در علوم کشاورزی
 • رتبه 4 در ریاضی

ایرلند دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان است که از نظر کیفیت دانشگاهی در سطح بین المللی مشهور است. این شهرت طولانی مدت برای آموزش با کیفیت بالا بر اساس تعهد قوی به تعالی ایجاد شده است. تحصیل در ایرلند به زبان انگلیسی یکی از نکات مثبت این کشور است. از جمله امتیازات و مزایای تحصیل در ایرلند:

امتیازات و مزایای تحصیل در ایرلند

بهترین دانشگاه های ایرلند

34 موسسه آموزش عالی ایرلند بیش از 5000 برنامه قابل توجه را ارائه می دهند! این دوره ها با پوشش طیف وسیع و متنوعی، به صلاحیت های معتبر بین المللی و تضمین کیفیت منجر می شوند. بنابراین خواه یک موسسه تجاری قوی، متمرکز، مرکز برتر علمی و فناوری، یا دانشکده زبان انگلیسی، علوم انسانی و هنرهای مشهور جهان و غیره را در ایرلند خواهید یافت. جهت معرفی دانشگاه های ایرلند لیست زیر را مشاهده کنید:

 • دانشگاه شهر دوبلین
 • دانشگاه مینوت
 • دانشگاه ملی ایرلند، گالوی
 • کالج ترینیتی دوبلین
 • کالج دانشگاهی کورک
 • کالج دانشگاهی دوبلین
 • دانشگاه لیمریک
 • کالج مریم مقدس
 • کالج ملی هنر و طراحی
 • کالج رویال جراحی در ایرلند
 • دانشکده مدیریت هتلداری شانون

پروسه تحصیل و مهاجرت تحصیلی به ایرلند

برای تحصیل و شروع زندگی جدید در ایرلند، 7 مرحله را باید طی کنید! این مراحل به شرح زیر هستند:

مراحل شرح
دانشکده و برنامه خود را انتخاب کنید تا آنجا که ممکن است در مورد کالج و دوره مورد علاقه خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. هنگامی که انتخاب های خود را محدود کردید، با کالج مورد نظر خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید اطلاعات دقیق در مورد دوره و مراحل درخواست را برای شما ارسال کنند.
درخواست برای دوره تمام اطلاعاتی را که برای شما ارسال شده است با دقت در نظر بگیرید. قبل از درخواست، اطمینان حاصل کنید که استانداردهای دانشگاهی و زبان انگلیسی شما مطابق با استانداردهای مورد نیاز است.
تأیید درخواست اگر درخواست تایید شد، تبریک می گوییم! اکنون، از شما خواسته می شود هزینه پذیرش را ارسال کنید. مهم است که این کار را در اسرع وقت انجام دهید تا بتوانید مکان خود را ایمن کنید.
محل اقامت به طور کلی، 3 محل اقامت ارائه می شود: آپارتمان اجاره ای، خوابگاه دانشجویی و اقامت در خانه.
گذرنامه حتماً در اسرع وقت پاسپورت خود را بگیرید. اگر قبلاً یکی از آنها را دارید، بررسی کنید که برای مدت کافی معتبر است. اگر در کمتر از 12 ماه منقضی می شود، برای ماه جدید درخواست دهید.
قوانین مهاجرت و ویزا برای ویزای دانشجویی ایرلند درخواست کنید.
سفر به ایرلند هنگام ورود به ایرلند، بسیار مهم است که همه مدارک شما مرتب باشد و تمام شرایط لازم برای تأیید ویزا را برآورده کرده باشید. اگر بیش از 90 روز در ایرلند اقامت دارید، باید در Gardaí (سرویس پلیس ایرلند) ثبت نام کنید. مطمئن شوید که این کار را ظرف 3 ماه پس از ورود انجام می دهید.

هزینه تحصیل در ایرلند

هزینه تحصیل در ایرلند

هزینه های تحصیل بسته به دوره موسسه و اینکه آیا شما به عنوان دانشجوی اروپایی یا غیر اروپایی طبقه بندی شده اید متفاوت است. آنها همچنین می توانند متفاوت باشند، بنابراین قبل از شروع فرایند درخواست، هزینه ها را با موسسه انتخابی خود بررسی کنید. این هزینه های به صورت کلی به شرح زیر هستند:

رشته تحصیلی هزینه سالیانه کارشناسی (یورو) هزینه تحصیلات تکمیلی (یورو)
پزشکی و علوم بهداشتی 45000€ الی 52000€ 4000€ الی 31000€
مهندسی 9750€ الی 23000€ 9250€ الی 24000€
علم و تکنولوژی 9750€ الی 22000€ 9250€ الی 45000€
هنر و علوم اجتماعی 9750€ الی 20000€ 9250€ الی 22000€
تجارت 9750€ الی 18000€ 9250€ الی 34000€

هزینه زندگی در ایرلند بسته به محل تحصیل موسسه آموزش عالی که انتخاب می کنید متفاوت است. در مورد نوع محل اقامت شما ترجیح می دهید و هزینه شخصی که انتخاب می کنید. به طور متوسط، انتظار داشته باشید بین €7500 تا €12000 (یورو) در سال هزینه کنید. اگر شهروند اروپایی هستید هنگام ورود به ایرلند هیچگونه ویزا لازم نیست. اگر شهروند اروپایی نیستید، نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایرلند به شما کمک می کند تا درباره ویزای تحصیلی و شرایط آن بدانید. جهت بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف اروپایی می توانید با وکلا و کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

18 دیدگاه برای “تحصیل در ایرلند

 1. طلایی پور گفت:

  برای شروع تحصیل در ایرلند چقدر برای هزینه کنیم؟

 2. خدیجه هزاره گفت:

  تحصیل در ایرلند
  با ادامه تحصیل در ایرلند می توان شغلی مرتبط با رشته تحصیلی در این کشور یافت؟

 3. امیر گفت:

  با سلام
  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود . با تشکر

 4. Arezoo گفت:

  سلام. ممنون از مقاله خوبتون.
  باید به زبان ایرلندی در این کشور تحصیل نمود؟ امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارد؟ هزینه تحصیل در این شرایط به جه صورت می باشد؟
  متشکرم.

 5. امید گفت:

  برای تحصیل در ایرلند لطف میکنید بگین چجوری میتونم مشاوره رایگان بگیرم؟ با تشکر

 6. زهرا مشایخی گفت:

  شرایط و هزینه تحصیل در ایرلند در مقطع دکتری به چه صورتی است؟!

 7. ماکان تابان گفت:

  ایرلند کشور خوبی برای زندگی و یا کار نیست به نظرم

 8. نظریان گفت:

  سلام. کاملا مفید و به روز

 9. Erfan گفت:

  هزینه تحصیل در ایرلند نسبت به کشورهای هم سطحش چگونه است؟

 10. قراری گفت:

  آیا ویزای دانشجویی ایرلند محدودیت زمانی دارد!؟

 11. لیدا بهرامی گفت:

  سلام بعد اتمام تحصیل اجازه کار هم داریم؟

 12. تبسم گفت:

  آیا امکان اخذ بورس هم هست؟

 13. قراری گفت:

  آیا رشته ی برنامه ریزی شهری هم در دانشگاههای ایرلند برای دانشجویان بین المللی تدریس می شود؟

 14. بهراد گفت:

  شرایط مهاجرت به ایرلند چجوریه؟چون من تبلیغ زیادی شنیدم

 15. سحر گفت:

  سلام

  ممنون بابت مطالب به روز و خوب تون

 16. v!da گفت:

  با سلام و تشکر
  از سایت خوبتون من دانشجوی رشته صنایع هستم،ایا برای ادامه تحصیل، تحصیل در ایرلند برای من گزینه مناسبیه؟ممنونم

 17. سامیار گفت:

  سپاس

 18. leila گفت:

  سلام. من به رشته نجوم علاقه زیادی دارم.خواستم بدونم آیا تحصیل در ایرلند شامل رشته نجوم هم میشه یا خیر. اگر میشه شرایطش به چه صورت هست؟ ممنون از شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.