مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ایرلند » بورسیه تحصیلی ایرلند

بورسیه تحصیلی ایرلنددر حال حاضر بسیاری از فارغ التحصیلان در رشته های مختلف از علوم انسانی و تجربی گرفته تا علوم پایه در ایران به دنبال گرفتن بورسیه تحصیلی ایرلند برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر هستند. از آنجا که در کشور هایی مانند ایرلند امکانات تحصیلی مناسب با قیمت خوب برای دانشجویان خارجی فراهم می باشد بسیاری از مشتاقان به ادامه تحصیل به این کشور سفر می کنند تا بتوانند سایر مقاطع تحصیلی را در دانشگاه های این کشور طی نمایند. برای سفر های تحصیلی به هر مکان باید اطلاعات لازم در مورد مکان مورد نظر، فرهنگ و نحوه تحصیل را از منابع معتبر به دست آورد.

 

آشنایی با کشور ایرلند

قبل از اقدام به تهیه بورسیه تحصیلی ایرلند بهتر است آگاهی های خود را در مورد این کشور و نحوه تحصیل و زندگی در آن تقویت نمایید تا در طول تحصیل به مشکل برنخورید. ایرلند سومین جزیره بزرگ مسکونی موجود در دنیا است که در شمال غرب اروپا قرار دارد و دارای آب و هوای معتدل می باشد. بارش باران در فصل های مختلف سال در ایرلند صورت می گیرد که منجر به سرسبز شدن بخش های مختلف آن و رونق کسب و کار شده است. زبان ایرلندی و انگلیسی جزء زبان رسمی ایرلند می باشد و شهروندان این کشور در حوزه های مختلف اقتصادی به صورت گسترده فعالیت دارند. برخی از افرادی که دارای جایزه نوبل هستند از شهروندان ایرلند می باشند که از آن میان می توان به جرج برنارد شاو، ساموئل بکت و سیموس هینی اشاره کرد. کشور ایرلند جزء ثروتمندترین کشور های دنیا است که از حیث رشد اقتصادی در رده پنجم دنیا می باشد و از این رو نرخ بیکاری در این کشور پایین است.

تحصیل در کشور ایرلند

ایرلند از جمله کشور هایی است که علاوه بر مقصد گردشگری، توریستی و تجاری به خاطر دانشگاه های معتبرش در دنیا شناخته شده می باشد و از این رو حجم قابل توجهی از دوست داران علم و دانش هر ساله در قالب دریافت بورس ایرلند به این کشور سفر می کنند. توجه به تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف و افزایش اطلاعات علمی دانشجویان داخلی و خارجی از جمله دغدغه های مسئولین می باشد و از این رو دانشگاه های معتبری در این کشور در حال فعالیت هستند. در حال حاضر تحصیلات در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر در ایرلند برای دانشجویان خارجی در قالب بورسیه تحصیلی ایرلند فراهم آمده است که به عنوان یک موقعیت خوب و قابل توجه می توان به آن نگاه کرد.

 

دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند

یکی از راهکار های صحیح جهت تحصیل در خارج از کشور به منظور افزایش سطح علمی و گرفتن مدرک بین المللی دانشجویان با استعداد گرفتن بورسیه تحصیلی می باشد. بورس تحصیلی در واقع کمک های بلاعوضی است که برای دانشجویان مستعد جهت تحصیل در دانشگاه های بین المللی در سراسر دنیا در نظر گرفته می شود. در موارد متعددی فرد بورسیه شده پس از تدریس و کسب مقام علمی خود در دانشگاه ها یا مراکز دیگر استخدام می گردد. برای دریافت بورسیه تحصیلی موارد متعددی مدنظر قرار می گیرد که از آن جمله می توان به معدل مقاطع تحصیلی، توصیه نامه های اساتید و حد نساب نمره زبان آیتلس یا تافل اشاره نمود. از این رو افراد مستعد زیادی در ایران و سایر کشور ها در پی دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند و مسافرت به این کشور با هدف ادامه تحصیل در رشته های دلخواه می باشند.

در کشور ایرلند دانشگاه های متعددی با رتبه علمی بالا مشغول ارائه خدمات هستند که با توجه به امکانات پیشرفته و مناسب اقدام به پذیرش دانشجوی خارجی با بورس تحصیلی در مقاطع مختلف می نمایند. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه  DSU، دوبلین، منوث، کالج کورک، موسسات فناوری و موسسات آموزش عالی خصوصی اشاره کرد. این دانشگاه ها در زمان های خاص با اعلام نیاز به ارائه بورس تحصیلی به دانشجویان خارجی می نمایند که به دلیل محدودیت پذیرش باید در زمان مناسب اقدام کرد.

برای گرفتن بورس ایرلند و اطلاع از شرایط دانشگاه ها و موسسات عالی این کشور متقاضیان می توانند به مراکزی مراجعه نمایند که با هزینه مناسب اقدام به ارائه مشاوره و انجام کار های اولیه جهت دریافت انواع بورسیه تحصیلی می نمایند. با مراجعه به مراکز معتبر و فعال در این حوزه هر متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند می تواند بدون دغدغه و با دریافت راهنمایی های لازم در زمان مناسب موفق به گرفتن بورسیه تحصیلی در ایرلند گردد. از موارد مهمی که باید مد نظر متقاضان تحصیل در دانشگاه های ایرلند قرار گیرد عدم مراجعه به مراکز نامعتبر و غیر رسمی می باشد که بدون داشتن مجوز های لازم اقدام به تبلیغات گسترده در حوزه بورس تحصیلی می نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *