مهاجرت به کشور ایرلند

اقامت ایرلند

اقامت ایرلند

در قانون ایرلند تابعیت و ملیت هم معنی می باشد. افراد این امکان را دارند که تابعیت و اقامت در ایرلند را از راه تولد، خون، ازدواج بدست آورند. قانون تابعیت و اقامت ایرلند براساس مقررات جمهوری ابن کشور می باشد.

شرایط و راه های دریافت تابعیت و اقامت در ایرلند

 • دریافت تابعیت و اقامت در ایرلند
 • دریافت تابعیت از طریق تولد فرزند در ایرلند
 • دریافت تابعیت از طریق سیستم خون
 • دریافت تابعیت از طریق فرزند خواندگی ایرلند
 • دریافت تابعیت از طریق ازدواج در ایرلند
 • دریافت تابعیت و اقامت در ایرلند از طریق تقاضا

دریافت تابعیت از طریق تولد فرزند در ایرلند

هر فردی که قبل از 31 ماه دسامبر در سال 2004 در ایرلند به دنیا آمده اند به صورت خودکار تابعیت ایرلند را بدست آورید به شرط این که یکی از والدین (پدر یا مادر) در این کشور به دنیا آمده باشند و از کارکنان دیپلماتیک نباشند. این قانون در این کشور برای کسانی می باشد که تا قبل از سال 2004 در این کشور به دنیا آمده باشند و همچنین فردی بعد از سال 2005 در این کشور در این کشور به دنیا آمده باشند به صورت خودکار به تابعیت این کشور را بدست نمی آورد مگر این که شرایط زیر را داشته باشد:

 1. تابعیت ایرلند را داشته باشد.
 2. تابعیت بریتانیا را داشته باشد.
 3. فردی که مقیم ایرلند می باشد و شرایط دریافت تابعیت ایرلند را دارد.
 4. فردی که به صورت قانونی به مدت سه تا چهار سال در این کشور ساکن باشید.

تابعیت از طریق سیستم خون

فرزندانی که در خارج از این کشور از پدر و مادر خارج از ایرلند متولد شده باشد باید در دفتر تولد وزارت خارجه ثبت کند که بتواند تابعیت و اقامت این کشور را بدست آورد. تابعیتی که از این طریق به دست می آید به صورت غیر قطعی می باشد و هنگامی که پدر و مادر فرزند درخواست تابعیت برای فرزندانشان بدهند آن وقت تابعیت فرزند قطعی می شود.

دریافت تابعیت از طریق فرزند خواندگی ایرلند

قانون دریافت تابعیت از این طریق بستگی به قبول کردن بچه به فرزند خواندگی چه در ایرلند و چه در کشور های دیگر دارد. بر طبق قانون ایرلند، به فردی که به فرزند خواندگی قبول شده باشد داده می شود. همچنین فرزندی که از سمت تابعیت ایرلندی به فرزند خواندگی قبول شده خارجی می باشد در صورت تابعیت و اقامت در ایرلند به فرد داده می شود.

دریافت تابعیت از طریق ازدواج در ایرلند

از تاریخ 17 جولای تا 30 ژوئن سال 1986 اگر فردی با مرد ایرلندی ازدواج کند سریعا بعد از ازدواج می توانست برای تابعیت و اقامت در ایرلند اقدامات لازم را انجام دهد. این قانون در مورد مردان خارجی با خانم های ایرلندی صدق می کند. از سال 1986 خانم خارجی که با یک مرد ایرلندی مزدوج باشد زمانی که تابعیت و اقامت در ایرلند را بدست آورد باید بیشتر از سه سال از ازدواج این افراد زمان رفته باشد.

دریافت تابعیت و اقامت در ایرلند از طریق تقاضا

دریافت تابعیت و اقامت در ایرلند از این راه به افراد خارجی، در مورد کار های دادگستری می باشد که تابعیت و اقامت در ایرلند به کسانی که داده می شود که دارای رفتار مناسب برای ایالت های ایرلند و قصد ادامه اقامت در ایرلند را دارند.

به صورت کلی تابعیت و اقامت در ایرلند به کسانی که با تابعیت ایرلند ازدواج کرده بعد از سه سال اقامت در ایرلند و به کسانی که بعد از پنج سال اقامت در ایرلند بوده، برای کسانی که با تابعیت ایرالندی ازدواج نکرده اند باید از جمهوری ایرلند اقامت دریافت کرده باشند ولی کسانی که با تابعیت ایرلند ازدواج کرده اند از جمهوری ایرلند هم نباشند برای اقامت دچار مشکل نمی شوند. مدت زمان پناهندگی اقامت به حساب نمی آید. افرادی که به صورت غیر قانونی (قاچاقی) به این کشور بیایند مدت اقامت این افراد حساب نمی شود.

چه کسانی از مدت زمان اقامت در ایرلند مستثنی هستند؟

 1. خانم یا آقا و فرزندان این افراد
 2. پناهندگانی که به رسمی شده اند.
 3. فرزندانی که بدون تابعیت باشد.
 4. افراد غیر ایرلندی که برای دولت این کشور مشغول به کار شدند.
 5. افرادی که از طریق تابعیت و اقامت این کشور را از راه نسب به دست آوردند.

لغو و ابطال تابعیت ایرلند به چه صورت می باشد؟

 • زمانی که گواهی تابعیت بر اساس تقلب و حیله دریافت کرده باشد.
 • زمانی که فرد به مدت بیشتر از 7 سال در ایرلند اقامت نداشته باشد و سالانه تمایل به باقی مانده در این تابعیت و اقامت را ندارند.
 • زمانی که تابعیت ایرلندی به تابعیت کشور دیگر به غیر از راه ازدواج دریافت کرده باشد.

دریافت تابعیت و اقامت ایرلند

در سال 1956 قانونی در این کشور تنظیم شد که رئیس جمهور این کشور مجوز داده است تا بر طبق پیشنهاد دولت به افرادی که خدمات شایسته ای به کشور ایرلند داده باشد.

از دست دادن تابعیت و اقامت ایرلند

بر طبق قانون تابعیت و اقامت در ایرلند در سال 1956 این امکان وجود دارد که تابعیت و اقامت در ایرلند از طریق موارد زیر می توانید از دست بدهید:

 1. از بین بردن تابعیت از طریق درخواست شخص بابت ترک تابعیت و اقامت در ایرلند
 2. فسخ یا لغو اجازه نامه تابعیت

اقامت ایرلند

شهروندان سابق در ایرلند که در ایرلند متولد شده باشند این امکان را داریم که با درخواست از دولت بدون سپری شدن تشریفات، دوباره به تابعیت و اقامت در ایرلند در آیند ولی شهروندان سابق این کشور که در آن کشور متولد نشده باشند باید شرایط تحصیل تابعیت را داشته باشید.

زندگی در ایرلند

افرادی که برای تحصیل در ایرلند به این کشور مهاجرت می کنند معمولا با محیط و مردم سازگاری دارند. مردم کشور ایرلند خوب و خون گرم می باشند. دوبلین پایتخت این کشور و شهری زیبا می باشد. معماری های زیبا در قرون وسطا در این شهر می باشد. دوبلین شهر گران می باشد که هزینه زندگی در این کشور نسبت به شهر های دیگر ایرلند بالا تر می باشد. دوبلین برای دانشجویان گران نمی باشد و هزینه های تحصیل در این شهر پایین تر می باشد.

لازم به توضیح می باشد که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بابت اقامت ایرلند جزء بهترین موسسات حقوقی کشور می باشد. کارشناسان ارشد و حرفه ای آماده پاسخ گویی و مشاوره تلفنی که به صورت رایگان و حضوری به شما عزیزان و سروران می باشند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *