مهاجرت به کشور ایرلند

مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند از سایر گزینه های امروزه در خصوص اخذ اقامت از کشوری برتر محسوب می گردد که با استقبال کثیری از متقاضیان مواجه شده است. ایرلند جزو کشورهای اروپایی محسوب می گردد و افراد خارجی که موفق به مهاجرت می شوند، از مزیت های بسیار خوبی بهره مند خواهند بود. شهر دوبلین به عنوان پایتخت این کشور شناخته شده است. زبان تکلم مردم ایرلند، زبان های انگلیسی و ایرلندی است. از این رو انگلیسی زبان بودن مردمان ایرلند به تنهایی می تواند انگیزه مناسبی برای مهاجرت اتباع خارجی به این کشور محسوب شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان یک موسسه مهاجرتی موفق و باتجربه مقاله ای را در این رابطه نگارش نموده که دارای بخش های مختلف در زمینه انواع روش های مهاجرتی است. توصیه می گردد با هدف مهاجرت به ایرلند، مقاله را مطالعه بفرمایید.

یررسی طرق مهاجرت به ایرلند

فردی که قصد دارد برای تضمین آینده خود به کشورهای اروپایی مهاجرت نماید، بایستی ابتدا شرایط اولیه خود را در نظر بگیرد و مطابق آن یکی از روش های مهاجرتی را انتخاب نماید. برای مهاجرت به ایرلند نیز روش های مختلف و متعددی وجود دارد که فهرست آنها به شرح زیر می باشد:

 • مهاجرت با هدف کار در ایرلند
 • مهاجرت با هدف تحصیل در مقاطع مختلف در ایرلند
 • مهاجرت با هدف ازدواج با تبعه ایرلندی
 • مهاجرت با هدف تولد فرزند در خاک ایرلند
 • مهاجرت با هدف سرمایه گذاری در ایرلند در زمینه های مختلف
 • مهاجرت با هدف مُبَلغ مذهبی و دینی به ایرلند
 • مهاجرت با هدف پناهندگی

با انتخاب هر یک از روش های فوق می توانید به اقامت دائمی و تابعیت کشور ایرلند دسترسی داشته باشید. شرح برخی از روش ها در ادامه مقاله آورده شده و توضیحاتی نیز در مورد آنها داده شده است.

ازدواج در ایرلند

برخی افراد خارجی جهت مهاجرت به ایرلند و به دست آوردن اقامت این کشور، تصمیم به ازدواج با یکی از شهروندان اسلواک می گیرند. اما این روش شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. بدین صورت که فرد خارجی برای این منظور بایستی حداقل 3 ماه پیش از ازدواج در خاک ایرلند زندگی کرده باشد. البته شرایط دیگری نیز در این راستا وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 • اولین شرطی که جهت اخذ اقامت ایرلند برای متقاضی وجود دارد این است که از تاریخ ازدواج شخص خارجی با شهروند ایرلندی، حداقل 3 سال گذشته باشد.
 • پیش از این که فرد خارجی درخواست خود را ارائه نماید، می بایست حداقل به مدت 12 ماه در این کشور به صورت مستمر حضور داشته باشد. همچنین ملزم به اقامت 2 سال از 4 سال در کشور ایرلند و پیش از اقامت reckonable خواهد بود.
 • ازدواج فرد خارجی با شهروند ایرلندی بایستی به صورت واقعی و مطابق با قوانین حاکم بر ایرلند صورت گرفته و در دفاتر رسمی به ثبت برسد. در واقع ازدواج زوجین نباید به صورت صوری انجام گیرد.
 • ارائه اظهارنامه در جهت وفاداری به دولت ایرلند و زندگی بر پایه قوانین این کشور از سوی فرد خارجی الزامی است.

مهاجرت به ایرلند از طریق کار

اقدام از طریق کار در ایرلند از دیگر روش های مهاجرت به ایرلند به شمار می رود که البته گزینه بسیار مناسبی است. ارگانی که صدور مجوز استخدام را بر عهده دارد، وزارت کار و نوآوری ایرلند است. چنانچه فرد خارجی مجوز کار در این کشور را داشته و مشغول فعالیت شغلی باشد، حق استفاده از حقوق شهروندی ایرلند را خواهد داشت. افراد از دو طریق نیروی کار عمومی و نیروی کار متخصص و ماهر می توانند وارد صنعت و بازار کار این کشور شوند. برخی مشاغل مهم و تخصصی در ایرلند وجود دارند که با کمبود نیروی کار مواجه هستند. برای مثال مشاغلی شامل برنامه نویسی، طراحی وب، حرفه های توسعه و در مجموع مشاغل مرتبط با ICT از زمینه های شغلی است که دولت ایرلند در آنها نیاز به استخدام نیروی کار دارد.

بنابراین اگر در این زمینه ها دارای مهارت و تخصص لازم هستید، می توانید به آسانی در ایرلند مشغول کار شوید. اخذ ویزای کار ایرلند از الزامات این نوع روش مهاجرت به ایرلند محسوب می گردد. اقامت دائمی این کشور برای افراد خارجی پس از سپری شدن 2 سال کار و زندگی در این کشور، حاصل می گردد. درآمد شغلی که افراد شاغل در این کشور در Critical Skill Worker دریافت می نمایند، تقریبا 30000€ (یورو) در هر سال خواهد بود. برای این که فرد متقاضی بتواند کارفرمای خود را تغییر دهد، بایستی حداقل یک سال با کارفرمای خود بماند و کار کند.

مهاجرت به ایرلند از طریق کار

مهاجرت به ایرلند با روش سرمایه گذاری

اگرچه ایرلند جزو کشورهای اروپایی است و در غرب اروپا قرار گرفته، اما جزو کشورهای منطقه شنگن نیست. نرخ مالیات در این کشور بسیار پایین است و به همین دلیل سرمایه گذاری در ایرلند جزو روش های پرمتقاضی جهت مهاجرت به ایرلند به شمار می رود. در این نوع روش مهاجرتی، به همراه بردن همسر و فرزندان امکان پذیر است. ویزای سرمایه گذاری برای شخص متقاضی به صورت 1 ساله صادر می گردد و در صورتی که گردش مالی قوی و موثری در راستای سوددهی به اقتصاد ایرلند داشته باشد، می تواند ویزای خود را هر ساله تمدید نماید. در نهایت اقامت دائمی برای وی زمانی میسر می گردد که برای مدت 5 سال، دارای گردش مالی قدرتمندی بوده و مالیات های مربوطه را در این مدت زمان بپردازد.

زمینه های مختلف سرمایه‌گذاری در ایرلند

از زمینه های مختلف سرمایه گذاری در ایرلند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نوع سرمایه گذاری شرح سرمایه گذاری
سرمایه گذاری بنیادی این نوع سرمایه گذاری در رشته هایی نظیر ورزش، بهداشت و هنر صورت می گیرد که نیاز به 50.000€ (یورو) سرمایه اولیه دارد. در صورتی که سرمایه گذار خارجی تعداد 5 شریک برای خود انتخاب نماید، می تواند با مبلغ 400.000€ (یورو) اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نماید.
سرمایه گذاری اقتصادی فرد خارجی جهت اقدام در این نوع سرمایه گذاری، نیازمند سرمایه ای به مبلغ 500.000€ (یورو) می باشد تا بتواند وارد بازار کسب و کار این کشور گردد. چنانچه 3 سال از زمان سرمایه گذاری او سپری گردد، می تواند برای اقامت دائمی درخواست دهد.
سرمایه گذاری اوراق قرضه فرد خارجی با سرمایه گذاری در اوراق قرضه می تواند در این کشور سرمایه گذاری نماید. بدین صورت که می بایست مبلغی به ارزش 10 میلیون € (یورو) به خرید اوراق قرضه برای مدت زمان 5 سال اختصاص دهد.
سرمایه گذاری های مختلف فرد خارجی برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف نیاز دارد که مبلغ حداقل 450.000€ (یورو) را نسبت به خریداری اموال و حداقل 500.000€ (یورو) را در زمینه خرید اوراق قرصه هزینه کند.
صندوق سرمایه گذاری در این روش فرد متقاضی مجاز است در یکی از صندوق های سرمایه گذاری در کشور ایرلند که از سوی دولت ایرلند مورد تایید قرار گرفته است، مبلغ 500.000€ (یورو) سرمایه گذاری نماید.
سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (REIT) سرمایه گذاری در زمینه املاک و مستغلات از دیگر روش های مهاجرت به ایرلند محسوب می گردد که نیازمند حداقل 2 میلیون € (یورو) جهت بورس و خرید اوراق بهادار می باشد.

کلیات مهاجرت به ایرلند

مد نظر قرار دادن هزینه زندگی در ایرلند برای هر نوع روش مهاجرت به ایرلند از موضوعات مهمی است که برای خارجیان مطرح است. بنابراین دقت داشته باشد که برای مهاجرت از هر روشی، کلیه جوانب امر را باید بسنجید. در صورتی که برای هر یک از روش های سرمایه گذاری یا سایر روش های مهاجرتی ابهامی در ذهن دارید با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید. اخذ مشاوره های لازم به صورت برقراری تماس تلفنی رایگان یا مراجعه به دفتر موسسه مذکور امکان پذیر می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *