ایرلند

مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند

در این مقاله می خواهیم مهاجرت به ایرلند را مورد بررسی قرار دهیم و در مورد مهاجرت به ایرلند اطلاعات کافی را بدست آوریم تا بدانیم توانایی مهاجرت به ایرلند را داریم یا خیر و اینکه مهاجرت به ایرلند چه مزایایی دارد و به چه روش هایی می توان به این کشور مهاجرت نمود لذا در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا تمامی مطالب مربوط به مهاجرت به ایرلند را به طور کلی با یکدیگر مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم.

معرفی کشور ایرلند

ایرلند جزیره ای در نزدیکی پادشاهی بریتانیا است که قسمت شمالی آن به نام ایرلند شمالی تحت سلطه بریتانیا است و باقی خاک آن جزیره به عنوان جمهوری ایرلند است که بخش اعظم آن را شامل می شود.

صحبت از آب و هوا در این کشور یکی از مرسوم ترین و متداول ترین صحبت هایی است که بین مردم ایرلند با یکدیگر رد و بدل می شود زیرا آب و هوای آن غیر قابل پیش بینی است اما در حالت کلی آب و هوایی معتدل و نه سرد و نه گرم است. شهر دوبلین به عنوان پایتخت این کشور دارای طبیعتی اعجاب انگیز و چشم اندازی زیباست و شهری زنده با مردمی مهربان و دوست داشتنی دارد.

مهاجرت به ایرلند چهار روش متفاوت دارد که در ادامه هریک را بررسی می نماییم

مهاجرت به ایرلند از طریق کار

در ابتدا باید به قوانین مهاجرت به ایرلند توجه نمایید. در بسیاری از موارد، برای زندگی و کار در ایرلند، یک گرین کارت یا مجوز کار لازم است. شهروندان ساکن در خارج از اتحادیه اروپا برای سفر و مهاجرت به ایرلند در ابتدا به ویزا احتیاج خواهند داشت. اگردر کشورهای اروپایی، امریکا و یا کانادا زندگی می کنید خوشبختانه به ویزا احتیاج نخواهید داشت. در صورتی که ساکن کشورهایی غیر از کشورهای نامبرده هستید به ویزا احتیاج خواهید داشت و می بایست برای ویزای خود در یکی از سفارت ها یا کنسولگری های ایرلند درخواست دهید. این ویزا به شما اجازه ورود به ایرلند را می دهد اما آن را تضمین نخواهد کرد.

بدست آوردن گرین کارت یا مجوزهای کاری دیگر این کشور با داشتن یک قرارداد یا پیشنهاد کاری امکان پذیر است. مشاغلی که شما را در بدست آوردن گرین کارت یا مجوز کار کمک می کنند مشاغلی هستند که درآمد سالیانه آن 60 هزار یورو و یا بیشتر باشد و یا مشاغلی که درآمد سالیانه آن حداقل 30 هزار یورو باشند و در فهرست مشاغل استراتژیکی مهم وجود داشته باشد که شامل مشاغلی چون پرستاری، فناوری اطلاعات و باقی رشته های کاری برای افراد ماهر است. درخواست مجوز کار هم توسط خود متقاضی و هم توسط کارفرمای متقاضی می تواند ارائه شود. گرین کارتی که به شخص تعلق می گیرد به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت و هزینه های مربوط به اخذ آن نزدیک به 1000 یورو است.

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل

برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل باید اطمینان حاصل کنید که شرایط مربوط به تحصیل طبق برنامه تحصیلی آن کشور را دارا هستید یا خیر و در وهله دوم باید مشخص کنید که برای مهاجرت تحصیلی نیازی به کسب ویزا خواهید داشت یا خیر. لیست کشورهایی که نیازی یه ویزای تحصیلی برای ورود به این کشور ندارند شامل امریکا، کانادا، مکزیک، استرالیا و اکثر کشورهای اروپایی است. اگرازاتباع کشورهایی هستید که برای ورود به این کشور نیاز به دریافت ویزا داشته باشید باید درخواست اخذ ویزا را به یکی از سفارت های ایرلند ارائه دهید و در مرحله بعد برای ثبت نام دانشگاه یا دوره های زبان این کشور و پذیرش آن اقدام نمایید. هزینه های مربوط به پذیرش موسسات آموزش عالی نیزنزدیک به 300 یورو است

مهاجرت به ایرلند برای اقامت طولانی مدت :

در وهله اول باید اطلاع پیدا کنید که برای اقامت دائم واجد شرایط هستید یا خیر. برای کسب اقامت دائم ایرلند باید به طور قانونی و به مدت بیش از 5 سال در ایرلند اقامت داشته باشید. همچنین در صورت داشتن همسر و فرزند، آنها نیز باید این شرایط را رعایت کنند تا بتوانند اقامت دائم ایرلند را بدست آورند. مدارک مورد نیاز برای کسب اقامت دائم این کشور به طور کلی شامل مجوز کار، گواهی ثبت نام، گذرنامه و اثبات اقامت است. زمان مورد نیاز برای کسب اقامت دائم ایرلند 6 ماه یا بیشتر به طول می انجامد.

مهاجرت به ایرلند از طریق پناهندگی

طبق قانون سال 1996 پناهندگی به افراد برای مسائلی چون نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی اعطا می شود یا بنا به دلایلی از قبیل ترس از به خطر افتادن جان قادر به حفاظت از خود در کشورش نمی باشد. اگر به قصد پناهندگی به ایرلند سفر می کنید مامور مهاجرت با شما مصاحبه می کند تا در مورد دلایل پناهندگی قانع شود سپس از فرد خواسته می شود تا برای تکمیل درخواست پناهندگی خود به اداره مهاجرت و پناهندگی مراجعه نماید.

کسب تابعیت و شهروندی کشور ایرلند

برای اینکه فردی به عنوان شهروند ایرلند شناخته شود و تابعیت آن را بدست آورد الزاماتی را باید رعایت کند که شامل :

  • رسیدن به سن 18 سال تمام. کودکان زیر 18 سال نیز می توانند از طرق دیگری آن مانند تولد از پدر و مادری با تابعیت ایرلند آن را بدست آورند.
  • داشتن کاراکتر و شخصیت خوب یکی دیگر از این الزامات است.
  • برای مدت زمان لازم در ایرلند سکونت داشته باشید
  • اعلام وفاداری خود را اعلام کنید

برای تعیین اینکه به اندازه کافی در ایرلند زندگی کرده اید تا بتوانید برای تابعیت آن اقدام نمایید باید چند نکته را رعایت نمایید اولین نکته اینکه باید حداقل یک سال قبل از تاریخ درخواست در ایرلند زندگی کرده باشید و دومین نکته ای که باید رعایت نمایید این است که در 9 سال گذشته حداقل 4 سال در ایرلند اقامت داشته باشید. برای اطلاع از میزان اقامت خود باید گذرنامه خود را از نظر بگذرانید زیرا تاریخ اقامت شما توسط تمبر در گذرنامه تان به ثبت رسیده است. این تمبرها را زمانی که برای اقامت به اداره مهاجرت مراجعه می کنید دریافت می نمایید.

مطمئن شوید که استانداردهای لازم برای کاراکتر خوب و شخصیت مثبت را داشته باشید. منظور از شخصیت خوب فردی است که به قانون احترام بگذارد و مرتکب جرمی نشده باشد.

در این مقاله سعی بر آن شد تا مطالب مربوط به مهاجرت به ایرلند را به صورت موجز و مختصر خدمت شما دوستان عزیز مطرح نماییم امیدواریم که مطالب مفیدی در اختیار شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد و با این امید صمیمانه از شما دعوت می نماییم تا در صورت نیاز به کسب مشاوره و راهنمایی بیشتر با مجرب ترین مشاورین مهاجرت در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید تا از آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به مهاجرت مطلع شوید

 

 

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *