مهاجرت تحصیلی لوکزامبورگ

کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ

کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ

کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ برای دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه میسر است. اما در این راستا شرایط و قوانینی وجود دارد که می بایست طبق آن عمل نمود. دانشگاه لوکزامبورگ تنها دانشگاهی است که در این کشور دانشجویان را پذیرش می نماید.

شرایط اقتصادی و جغرافیایی این کشور بسیار ایده‌آل بوده، به همین دلیل افراد بسیاری راغب به تحصیل در این‌کشور هستند. دانشگاه لوکزامبورگ به تازگی تاسیس گردیده است. از این رو رنکینگ و رتبه بالایی در سطح جهانی ندارد. تحصیل در این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و لوکزامبورگی است. از آنجا که زبان لوکزامبورگی بسیار دشوار است، لذا تسلط به زبان انگلیسی ضرورت دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارد اطلاعات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. بنابراین ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.

کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ

  • کارآموزان و دانشجویان هر دو گروه مجاز به کار و برای انجام کار حقوق دریافت می کنند. اما فرق بین آنها این است که دانشجویان مجاز به کار در زمان بیشتری هستند.
  • حقوق و مزایایی که دانشجو در کارش دریافت می دارد، با توجه به نوع شرکت و کارفرما متغیر است.
  • بر طبق اعلام سایت elitereaders.com، کشور لوکزامبورگ از لحاظ پرداخت بالاترین حقوق، رتبه دوم را دارد. این در حالی است که استرالیا رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
  • مبلغ دریافتی از سوی دانشجو بابت حق الزحمه، مبلغ 24/9 دلار برای هر ساعت است.

هزینه زندگی در کشور لوکزامبورگ

در بررسی موضوع کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ ، باید بدانید کشور لوکزامبورگ در فهرست کشورهای گران قرار دارد. در نتیجه “هزینه های زندگی و امرار معاش در این کشور در سطح بالایی می باشد. حداقل هزینه های زندگی برای یک دانشجو در این کشور مبلغی معادل 10 هزار یورو به طور سالیانه است. همچنین هزینه مسکن نیز جزو این مبلغ می باشد که معادل 800 تا 900 یورو را شامل می گردد.

هزینه تحصیل در کشور لوکزامبورگ

  • همان طور که اشاره گردید اگرچه این کشور، کشور گرانی است اما هزینه های تحصیلی پایینی دارد. تحصیل در کشورهای اروپایی از جمله اتریش، آلمان و… نیز به قدری پایین است که می توان رایگان دانست.
  • در واقع اصلی ترین هزینه ای که توسط دانشجویان پرداخت می‌گردد، هزینه های رفت و آمد و اجاره خانه است.
  • به طور میانگین هزینه های تحصیلی در این کشور تقریبا 2000 یورو می باشد که تقریبا رایگان به شمار می رود.

کار دانشجویی در لوکزامبورگ امکان‌پذیر است؟

شرایط کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ برای دانشجویانی که مشغول تحصیل در این کشور هستند، به شرح ذیل است:

  • دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور مشغول تحصیل هستند، مجاز به 10 ساعت کار به طور هفتگی هستند.
  • این ساعت کاری به صورت پاره وقت می باشد.
  • حقوق دریافتی از سوی آن در مقطع دکترا به طور ماهیانه معادل 2000 تا 2500 یورو تعیین می گردد.

به طور کلی مقررات کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ به قرار ذیل می باشد:

کار در طول ایام تعطیل سال (۴۰ ساعت در هفته)

با توجه به این که دانشجو در چه سنی قرار دارد، ساعات کاری در طول هفته متغیر هستند. به طور مثال دانشجویانی که سن آنان زیر 27 سال است، حق کار در ایام تعطیل را دارند. اما کسانی که سن آنها بیشتر از 27 سال است، محدودیت ساعات کاری دارند. بدین صورت که در قالب قرارداد کار ثابت، تنها می توانند به میزان 10 ساعت در طول هفته به کار بپردازند.

تعداد روزهایی که در تقویم تحصیلی دانشجویان وجود دارد، به میزان 2 ماه خواهد بود. مبلغ دستمزد دانشجویان می بایست مطابق با حداقل دستمزد قانون کار در این کشور باشد. ناگفته نماند مبلغ این دستمزد به تناسب مقطع سنی، متغیر بوده و حتی بالاتر هم خواهد بود.

قرارداد کار ثابت (۱۰ ساعت در هفته)

در قرارداد کار ثابت فیمابین دانشجو و کارفرما، هیچ گونه محدودیت سنی حاکم نیست. دانشجویان در هر سنی می توانند با این نوع قرارداد به کار بپردازند. مدت زمانی که دانشجویان می توانند از این امتیاز استفاده نمایند، به مدت 5 سال می باشد. این امتیاز از سوی دانشگاه قابل تمدید به تعداد دفعات حداکثر 2 بار است.

در واقع بیشترین ساعتی که یک دانشجو می‌تواند در دوره تحصیلی به کار مشغول گردد، به‌طور هفتگی 10 ساعت است. دانشجویانی که غیر اروپایی بوده و در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند، در سال او حق کار ندارند. مگر این که از دانشجویان دانشگاه لوکزامبورگ محسوب گردد. در این صورت می تواند در سال اول، به مدت 2 ترم کار کند.

دستمزدی که به دانشجویان تعلق می گیرد می بایست مطابق با قانون کار باشد. قانون کار دستمزد 1042/11 یورو را برای اشخاصی که سن آنها بالاتر از 18 سال است در نظر گرفته است. البته در این زمینه شرایط دیگری نیز حاکم است که می توانید به موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه نمایید. وکلای این موسسه آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت خواهند بود.

خوابگاه های دانشجویی چه شرایطی دارند؟

دانشجویان خارجی مجاز هستند که از خوابگاه های دانشگاه لوکزامبورگ استفاده نمایند. اما تعداد خوابگاه ها کم بوده و دانشجویان بایستی محل اقامت جداگانه ای در این کشور جهت زندگی داشته باشند. خوابگاه هایی که در این کشور در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، به صورت سوئیت های یک نفره است. این سوئیت ها با قیمت های مقرون به صرفه اعطا می گردند. هزینه های استفاده از خوابگاه های این دانشگاه مبلغی در حدود 350 الی 450 یورو می باشد. این مبلغ با احتساب کلیه هزینه های خانه تخمین زده شده است.

شغل‌های کوتاه‌مدت در لوکزامبورگ چیست؟

مشاغلی که به صورت کوتاه مدت می توان در آنها مشغول به کار شد به شرح ذیل هستند:

امور دفتری

حقوق و مزایای بسیار عالی دارد و با سازمان های بین المللی در ارتباط هستید.

تجارت در ساختمان

در این صورت می توانید به وب سایت های ساخت و ساز مراجعه نموده و تقاضای کار کنید.

فروش به صورت دوره‌ای

این نوع کار به‌طور معمول شامل ایام قبل از کریسمس و زمان‌های تخفیف بسیار مناسب است.

غرفه

در مکان های توریستی یا نمایشگاه ها می توان به این کار پرداخت.

کار در نیروی امنیت

این نوع کار حقوق و دستمزد کمی داشته و ساعات کاری زیاد است. کار در پخش مطبوعات شامل روزنامه، بروشور، مجلات و… کار کردن به عنوان پیک که می بایست خودرو یا موتورسیکلت داشته باشید. کار در امر رانندگی و همچنین فعالیت شغلی در شرکت هایی که خودروهای کرایه ای ارائه می دهند.

برای آگاهی از سایر مسائل مربوط به کار ضمن تحصیل در لوکزامبورگ به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت رجوع نمایید. کارشناسان ماهر این موسسه گزینه های مناسبی را جهت مهاجرت مطابق با شرایط فعلی شما ارائه خواهند داد. برقراری ارتباط از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری امکان پذیر خواهد بود.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *