مهاجرت تحصیلی ایرلند

کار ضمن تحصیل در ایرلند

کار ضمن تحصیل در ایرلند

یکی از راه های تامین هزینه های دانشجویی در کشوری مانند ایرلند، کار ضمن تحصیل در ایرلند می باشد. افرادی که متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستند، می توانند همزمان با ادامه تحصیل مشغول کار شوند. در زمینه مهاجرت تحصیلی به مطالعه مقاله شرایط مهاجرت به ایرلند ومقاله پذیرش تحصیلی در خارج از کشور بپردازید. در ادامه این مقاله به بررسی های بیشتری در این خصوص می پردازیم.

شرایط کار ضمن تحصیل در ایرلند

کسب و کار دائم و فعالیت شغلی ثابت ازجمله مزایای کار ضمن تحصیل در ایرلند برای دانشجویان به شمار می‌رود. از این نظر که دانشجو در حین تحصیل به فعالیت شغلی می پردازد. پس از پایان تحصیلات نیز می تواند در همان شغل بماند. مشروط بر این که کارفرما از او رضایت کامل داشته و تصمیم به استخدام وی دارد. بنابراین کار ضمن تحصیل می تواند منجر به کسب و کار دائمی دانشجوی فارغ التحصیل گردد.

کشور ایرلند جزو 28 کشور اتحادیه اروپا است و واحد شمارش پول این کشور یورو است. شرایط اقتصادی حاکم بر آن مانند سایر کشورهای اروپایی است. قوانین مهاجرتی مانند تحصیل، کار حین تحصیل و… در این کشورها یکسان می باشد. لازم به ذکر است اخذ اقامت این کشورها نیز مانند یکدیگر است. در کشور ایرلند و اتحادیه اروپا قوانینی مربوط به مشاغل دانشجویی تصویب گردیده است. اما یافتن شغل مناسب برای افراد خارجی بسیار سخت است.

هزینه های تحصیلی در ایرلند

هزینه های تحصیلی در ایرلند با توجه به مقطع دانشگاهی متغیر است. اما این سوال برای دانشجو به وجود می آید که با کار پاره وقت، این هزینه ها تامین می گردد یا خیر. کار ضمن تحصیل در ایرلند به صورت پاره وقت می تواند بخشی از هزینه های زندگی دانشجو را پوشش دهد. اما جوابگوی هزینه های تحصیلی او نخواهد بود. بنابراین شاید لازم باشد دانشجو در صورت واجد شرایط بودن، درخواست بورسیه تحصیلی نماید.

موضوع دیگر این که جهت اخذ ویزای تحصیلی در ایرلند می بایست تمکن مالی دانشجو ثابت گردد. بدین معنا که موجودی کافی در حساب بانکی وی جهت تامین هزینه های تحصیلی او وجود دارد. به طوری که نیازی به کار ضمن تحصیل در ایرلند ندارد.

کار ضمن تحصیل در ایرلند

دانشجویان گرامی به این قضیه مطلع باشند که کار ضمن تحصیل در ایرلند قبل ازشروع سال تحصیلی امکان‌پذیر نخواهد بود. در واقع دانشجو زمانی می تواند به فعالیت شغلی بپردازد که ترم تحصیلی دانشگاه آغاز گردیده باشد. در ذیل فهرستی از نمونه وب‌سایت های جستجوی کار دانشجویی آمده است:

کلیه شاخه ها

مشاغل در زمینه ساخت و ساز

مشاغل در زمینه تحصیلاتی

مشاغل در زمینه مالی

مشاغل در زمینه فارغ التحصیلان

مشاغل در زمینه سلامتی

مشاغل در زمینه مهمانداری

مشاغل در زمینه آی تی

مشاغل مرتبط با زبان خارجی

مشاغل در زمینه بازاریابی

مشاغل غیر دولتی (خصوصی)

مشاغل در بخش عمومی

مشاغل در بخش ورزشی

مدت زمان کار دانشجویی چقدر است؟

دانشجویان اروپایی و منطقه اقتصادی اروپا مجاز به کار ضمن تحصیل در ایرلند هستند. این مشاغل می‌تواند به صورت پاره‌وقت و یا تمام وقت در نظر گرفته شود. میزان ساعت کاری در طول هفته در شغل مورد نظر از 10 الی 30 ساعت متغیر است. این تفاوت به مقطع تحصیلی دانشجو مرتبط است.

بدین معنا که دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند به مدت 10 ساعت در طول هفته مشغول کار شوند. دانشجویان کارشناسی ارشد نیز مجاز به 20 ساعت کار در طول هفته هستند. دانشجویان دکترا این امکان را دارند که به مدت 30 ساعت در طول هفته فعالیت شغلی داشته باشند. دانشجویان غیر اروپایی در صورتی که کارت GNIB را دارا باشند، مجاز به کار در این کشور هستند.

بجز دو دوره، حداکثر مدت زمانی که هر دانشجو می‌تواند مشغول کار باشد، 40ساعت در هفته است. درخصوص دوره‌های مذکور، دوره اول از 15دسامبر تا 15ژانویه و دوره دوم از اول ژوئن تا 30سپتامبر خواهد بود. این دوره‌ها به تعطیلات دانشگاهی در فصل تابستان و زمستان اختصاص دارد که برای دانشجویان غیراروپایی ثابت می‌باشد. لازم است بدانید درحال حاضرکارت‌های تعطیلاتی ازسوی دانشگاه‌های ایرلند صادر نمی‌گردد. این باعث می گردد دانشجویان به صورت تمام‌وقت در خارج از این تاریخ‌ها مشغول کار شوند.

حق وحقوق دانشجو در اخذ مشاغل چیست؟

دانشجویی که اقدام به کار ضمن تحصیل در ایرلند می‌نماید، صرف‌نظر از مهاجر بودن، مانند سایر کارکنان حقوق یکسانی دارد. در واقع دانشجو حق قرارداد حقوقی، دستمزد بیشتر از حداقل، مزایا و ساعات کار قانونی را خواهد داشت.

همچنین دانشجو حقوق دیگری مانند حق بیمه، مرخصی والدین و حق ملحق شدن به اتحادیه ها را نیز دارد. لازم به ذکر است کارفرما در خصوص ارائه ساعات کاری منطبق با برنامه تحصیلی دانشجو، وظیفه ای ندارد. درنتیجه در صورت تداخل ساعات کاری با برنامه تحصیلی می بایست این مشکل به صورت توافقی بین طرفین حل شود.

نحوه جستجوی کار دانشجویی چگونه است؟

یک دانشجو در حال تحصیل در کشور ایرلند می تواند از روش های مختلفی شغل مورد نظر خود را بیابد. در ادامه به چند روش جستجوی کار اشاره گردیده است:

  • دانشجو از طریق مراجعه به آژانس های استخدام و موسسات کاریابی می تواند در جستجوی کار باشد.

این می تواند بهترین گزینه جستجوی کار برای دانشجو باشد. چراکه تعداد زیادی مشاغل مختلف در فهرست آنها وجود دارد. بدین ترتیب کارگران ماهر و افراد متخصص می توانید در صنایع سطح بالا مشغول کار شوند.

  • دانشجویان متقاضی کار این امکان را دارند از طریق اینترنتی با بازدید از وب سایت های کاریابی اقدام نمایند.
  • روزنامه نیز می تواند راهی جهت یافتن کار مناسب توسط دانشجو باشد. متقاضی در قسمت آگهی های روزنامه می تواند به دنبال کار باشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه طولانی در امر مهاجرت، راهنمای شما درمباحث کار ضمن تحصیل در ایرلند و سایر می‌باشد. کسب اطلاعات و مشاوره از مشاورین متخصص و وکلای موسسه با تماس تلفنی رایگان و مراجعه حضوری امکان‌پذیر خواهد بود.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *