مهاجرت کاری رومانی

کار در رومانی برای پناهندگان

کار در رومانی برای پناهندگان

کار در رومانی برای پناهندگان و بررسی شرایط آن مختص اشخاصی است که تمایل به مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی و اقامت غیرقانونی را دارند. به عبارتی متقاضیان پناهندگی رومانی باید قبل از اقدام به مهاجرت، شرایط کار پناهندگان در این کشور را مورد بررسی قرار دهند. البته نا گفته نماند که مهاجرت از طریق پناهندگی آخرین گزینه بوده و توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه نمی گردد. لذا مهاجرت به رومانی از روش های قانونی دیگری نیز قابل انجام بوده و متقاضیان میبایستی از روش های کاملا قانونی اقدام به مهاجرت به کشور رومانی نمایند. متقاضیان برای در یافت مشاوره می توانند با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایند.

پناهندگی در رومانی

پناهندگی در رومانی دارای جوانب فراوانی است که متقاضی را گاها تحت فشار می گذارد. گفتنی است که پناهندگان در کشور رومانی مستلزم تجربه شرایط خاصی می باشند که دولت این کشور برای آن ها تعیین کرده است. همچنین پناهندگان در این کشور پس از گذراندن دوره های مختلف باید در آزمون های مربوطه شرکت کرده و نمره قبلی را کسب نمایند. شایان ذکر است که پناهندگی آخرین گزینه مهاجرت به کشور های اقصی نقاط جهان بوده و متقاضیان در صورتی که جان و مالشان در خطر جدی باشد چنین اقدامی را انجام می دهند. همچنین متقاضیانی که قصد پناهندگی در کشور رومانی را به منظور کار در این کشور دارند، باید نرخ بیکاری در این کشور را بررسی نمایند.

نرخ بیکاری در رومانی به شرح زیر می باشد:

پناهندگان در رومانی باید به این نکته توجه کنند که رومانی مشمول قانون دوبلین می شود. طبق این قانون متقاضی پس از رسیدن به اولین کشور میبایستی درخواست خود را مبتنی بر پناهندگی ثبت کنند و حقی در انتخاب کشور نخواهند داشت. از این رو می توان گفت متقاضیان پناهندگی در رومانی ممکن است در مواردی به کشورهای دیگر نیز منتقل شوند. همچنین احتمال عدم پذیرش نیز موجود است. گفتنی است که این کشور عضو کنوانسیون ژنو می باشد که طبق آن این کشور ها باید مردم سراسر جهان را فارغ از هر نوع نژاد و مذهب پذیرش کرده و از پناهندگان حمایت نمایند.

خطرات پناهندگی رومانی

پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به رومانی می باشد. این روش دارای مخاطرات زیادی است. از این رو باید گفت که این روش آخرین گزینه مهاجرت بوده و متقاضیان مستلزم اقدام از طریق روش های قانونی دیگر می باشند. به عبارتی اقدام از روش های مجاز از این جهت بهینه ترند که خطرات کمتری داشته و حداقل جان متقاضیان در خطر نمی باشد. گفتنی است که متقاضیان پناهندگی در کشور رومانی باید قبل از هر چیز به جوانب آن بیاندیشند. اغلب اشخاصی که گزینه پناهندگی را انتخاب می نمایند به دنبال شرایط زندگی بهتر می باشند.

این به آن معنی است که بزرگ ترین هدف پناهندگان داشتن شرایط مطلوب زندگی است. برخی از خطرات اصلی در پناهندگی رومانی عبارت اند از:

  • خطر بیماری در مسیر
  • خطر آسیب فیزیکی در مسیر
  • خطر وقوع شرایط جوی نا مناسب
  • خطرات جانی

پناهندگان کسانی هستند که در کشور خودشان به لحاظ مختلف احساس امنیت نمی کنند و فکر می کنند با حضور در کشوری دیگر می توانند زندگی بهتری داشته و به آرزو های خود دست یابند. گفتنی است که متقاضیان برای پناهندگی مستلزم شناخت خطرات احتمالی می باشند تا بتوانند با آن ها مقابله نمایند. همچنین در خصوص پناهندگی رومانی بسیاری از افراد سودجو وجود دارند که می توانند از عدم آگاهی متقاضیان سوء استفاده کنند. قوانین بین المللی در این امور دخیل بوده و متقاضیان میبایستی حداقل تا حدودی به آن ها اشراف داشته باشند. شایان ذکر است که جامعه رومانیایی همواره پناهندگان را به چشم سربار جامعه می شناسند و به آن ها به چشم هموطنان خود نمی نگرند. از این رو می توان گفت شرایط پناهندگان کمی سخت می باشد.

مراحل کار در رومانی برای پناهندگان

مراحل کار در رومانی برای پناهندگان

پناهندگی رومانی تحت مراحل خاصی صورت می پذیرد. این مراحل شایستگی متقاضیان سنجیده شده و پس از آن ادامه مراحل پناهندگی بهینه تر خواهد شد. متقاضیان مستلزم ارائه درخواست خود به این کشور پس از ورود به آن می باشند. برای این اقدام، متقاضیان میبایستی به اداره پلیس و اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایند. و زمان مورد نیاز را تا بررسی پرونده خود صبر کنند. شایان ذکر است که متقاضیان میبایستی به محض ورود به این کشور اقدام به ثبت درخواست نمایند تا بتوانند از مشکلات حقوقی و جوانب آن ها پیشگیری کنند. درخواست های متقاضیان طی یک پروسه 3 الی 6 روزه مورد بررسی قرار می گیرند.

در مراحل اخذ اقامت رومانی به واسطه پناهندگی در این کشور، عموما 2 مرتبه مصاحبه با متقاضی صورت می گیرد. گفتنی است که در این مراحل متقاضیان باید شایستگی خود را نشان داده و مورد تایید مسئولیت مربوطه قرار گیرند. در نهایت با رای دادگاه، پذیرش یا رد متقاضی اعلام خواهد شد. گفتنی است که در صورتی که رای دادگاه منفی باشد، متقاضی 10 روز فرصت خواهد داشت تا تجدید نظر نماید. در صورتی که متقاضی نیاز به تامین مدارک داشته باشد بررسی آن تا 6 ماه قابل تمدید بوده و متقاضی می تواند در این مدت تحت شرایط اعلام شده اقامت داشته باشد.

بررسی کار در رومانی برای پناهندگان

کار برای پناهندگان در کشور رومانی (مهاجرت کاری به رومانی از طریق پناهندگی) تنها در صورتی میسر خواهد بود که مورد تایید دولت این کشور قرار گیرند و بتوانند شایستگی خود را برای اقامت در این کشور ثابت کنند. پناهندگان در این کشور می توانند در عناوین شغلی مختلفی اقدام به کار کرده و از این طریق به امرار معاش بپردازند. شایان ذکر است که پیدا کردن کار در رومانی برای پناهندگان دارای مشکلاتی است که برخی از آن ها عبارت اند از:

  • عدم تسلط مطلوب بر زبان رومانیایی
  • عدم داشتن تجربه کاری در این کشور
  • نگرش مردم نسبت به پناهندگان

توصیه می شود متقاضیان برای سهولت در روند مهاجرت های قانونی اقدام به همکاری با وکلای مجرب مهاجرتی نمایند. گفتنی است که حضور وکلای مهاجرتی در روند مهاجرت می تواند موجب بهینه سازی روند و اخذ ویزا و پاسپورت مربوطه9 در اسرع وقت شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از برجسته ترین موسسات حقوقی در زمینه مهاجرت است که توانسته لبخند رضایت را به متقاضیان هدیه دهد. متقاضیان برای همکاری با مجموعه می توانند با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *