شرایط استونی

پناهندگی در استونی

پناهندگی در کشور استونی

افراد از راههای مختلفی به کشورهای مختلف مهاجرت می­نمایند. یکی از پر خطر ترین راههای مهاجرتی پناهندگی می­باشد پناهندگی در استونی یکی از راههایی است که افراد ازاین طریق قصد دریافت اقامت این کشور را دارند. قوانین پناهندگی طبق کنوانسیون ژنو در سال 1951 به تصویب رسید و کشور استونی نیز از جمله کشورهایی می­باشد که از این قوانین پیروی می­نماید. طبق این معاهده این کشور متعهد گردید تا از پناهندگانی که بدلایلی همچون جنگ- فقر و برخی دیگر مسائل به این کشور مراجعت می­نمایند، این کشور از آنها حمایت خواهد نمود. اکثر پناهندگان از طریق راههای دشوار و گذر از راههای سخت و خطرناک به کشور استونی مهاجرت می­نمایند، کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با مهاجرت از این طریق موافق نبوده و به تمامی عزیزان توصیه می­نمایند تا از طریق دیگر راهها به این کشور مهاجرت نمایند.

استونی کشوری در نزدیکی کشور روسیه است که دارای شرایطی برابر با شرایط زندگی در روسیه را دارا می­باشد.شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بسیار مناسب است و از همین رو بسیاری از افراد مهاجرت به استونی را در مقایسه با روسیه برمی­گزینند. افرادی که از طریق راههای قاچاقی وارد کشور استونی شده اند، می­توانند با ارائه درخواست پناهندگی خود به مجلس استونی پناهندگی این کشور را درخواست نمایند. موافقت با درخواست پناهندگی در استونی تنها با ارائه مدارک و دلایل قابل قبول از جمله ترس از آزار و اذیت هایی که در کشور مبدأ پناهجو بر وی اعمال می­گردیده امکان پذیر است.

شرایط درخواست پناهندگی در استونی

همانطور که می­دانید قبول درخواست پناهندگی افراد در دیگر کشورها دارای شرایط و قوانینی می­باشد که افراد تنها با ارائه درخواست و ارائه دلایل منطقی می­توانند پناهندگی کشور مورد نظر خود را اخذ نمایند. استونی نیز قوانین و شرایطی را برای پناهجویان قرار داده است که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود:

  • بر طبق کنوانسیون ژنو دولت استونی معتقد است که پناهنده شخصی است که به دلایلی همچون ترس از آزار و شکنجه- دلایل مذهبی و نژادی- عضویت در گروههای خاص و یا داشتن عقاید سیاسی که موجب می­گردد امنیت فرد به خطر بیفتد به دیگر کشورها روی آورده است.
  • افرادی که تحت حفاظت های بین المللی قرار دارد نیز پناهجو تلقی می­گردد و اجازه درخواست پناهندگی در استونی را خواهد داشت.
  • پناهندگان در استونی تا زمانی که با درخواست پناهندگی شان موافقت نگردیده است، همانند بیگانه برخورد خواهد شد.
  • افرادی که قوانین کنوانسیون ژنو شامل حال وی گردد پناهجو محسوب خواهد شد.

پناهندگی در استونی

چگونگی درخواست پناهندگی در استونی

افراد پس از ورود به کشور استونی می­توانند به دو طریق درخواست پناهندگی خود را به دولت استونی ارائه نمایند:

  • افرادی که از طریق یکی از ویزاهای استونی همچون ویزای توریستی استونی به این کشور مراجعت نموده اند، می­توانند درخواست پناهندگی خود را به یکی از بخش های حفاظت بین المللی و یا گارد های مرزی استونی ارائه نمایند.
  • افرادی که از طریق راههای قاچاقی به استونی وارد شده اند، می­باید با مراجعه به یکی از گارد های مرزی درخواست پناهندگی خود را ارائه بنمایند.

مدت زمان درخواست پناهندگی

پس از آنکه افراد درخواست پناهندگی شان را به دولت استونی از طریق راههای بیان شده ارائه دادند، پرونده پناهندگی آنان به مجلس استونی فرستاده و بررسی و ارزیابی می­گردد. مجلس استونی اقدامات لازم را طبق کنوانسیون ژنو انجام خواهند داد. نمایندگان مجلس استونی بصورت کاملاً بیطرفانه و انفرادی درخواست پناهندگی افراد را به دقت مورد ارزیابی قرار خواهند داد. معمولاً این بررسی بمدت 6 ماه بطول خواهد انجامید و در این مدت وضعیت فرد پناهجو در کشور مبدأ وی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا از صحت گفته های پناهجویان اطمینان لازم را بدست آورند.

قوانین پناهندگی در استونی

پناهندگانی که به کشور استونی مراجعت نموده اند، نباید اثر انگشت وی در دیگر کشورها به ثبت رسیده باشد. در صورتی که مشخصات و اثر انگشت پناهجو در کشور دیگری به ثبت رسیده باشد، وی به اولین کشوری که تمامی مشخصات وی را به ثبت رسانیده است بازگردانده خواهد شد. فرد پس از ارائه درخواست پناهندگی خود به یکی از گاردهای حفاظتی در استونی، پلیس این کشور تمامی مشخصات وی را در این کشور به ثبت خواهد رسند. پس از آن تا زمانی که با درخواست پناهندگی در استونی وی موافقت نگردیده است، اجازه انجام کار بصورت قانونی در این کشور را نخواهد داشت. اما پس از آنکه با درخواست پناهندگی فرد مورد نظر موافقت گردید، وی از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهد گشت. دولت استونی نیز پس از آن تمامی حمایت های خویش را از این دسته از افراد خواهد نمود.

در خواست پناهندگی

پناهجویان پس از اینکه درخواست پناهندگی شان را به مجلس استونی ارائه دادند، آنها طی جلساتی با فرد مورد نظر مصاحبه خواهند نمود. در صورتیکه جلسات مورد قبول و واقع نشده و درخواست وی رد گردد، فرد اجازه دارد که به دادگاه این کشور شکایت نموده و درخواست تجدید نظر نمایند. ناگفته نماند اسن اعتراض و یا شکایت می­باید، ظرف مدت 10 روز انجام گردد. در صورتیکه با درخواست تجدید نظر پناهجو موافقت گردد، فرد اجازه اقامت موقت در این کشور را در این مدت خواهد داشت، در غیر اینصورت فرد می­بایست از کشوراستونی خارج گردد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به تمامی عزیزان توصیه می­نمایند، از طریق پناهندگی به کشور استونی مراجعت ننمایند و به مشاوره های مفیدشان راههای بسیار مناسبی را به عزیزان پیشنهاد خواهند نمود.همچنین این مجموعه پیشنهاد می­نماید شرایط پناهندگی در اتریش را نیز مطالعه فرمائید. ناگفته نماند متقاضیان پناهندگی باید تمامی قوانین زیر را رعایت نمایند:

  • رعایت نظم مبتنی بر قوانین استونی
  • همکاری با مجلس استونی در راه رسیدن پناهندگی استونی
  • ثبت تمامی اسناد و شواهد لازم برای کمک به مجلس استونی
  • ارائه یک برنامه با فرمت استاندارد برای پناهندگی تقاضا از یک مقام گارد مرزی و یا یک مقام شهروندی و اداره مهاجرت

شرایط کار در استونی

مدت زمان مشخصی برای پاسخ به درخواست پناهندگی در استونی برای افراد گزارش نگردیده است. اما تا زمانی که تکلیف درخواست پناهندگی افراد مشخص گردد آنان دارای اقامت موقت در استونی خواهند بود. شرایط انجام کار در استونی همانند سایر کشورهای اروپایی است و افراد برای انجام کار در استونی می­باید دارای پیشنهاد کاری و مجوز کار این کشور باشند. پس از اخذ دعوتنامه کاری باید ویزای کاری استونی را اخذ و به این کشور مراجعه بنمایند. پس از اتمام اعتبار ویزا و مجوز کار استونی امکان تمدید آن برای افراد وجود داشته و در صورتیکه فرد بتواند به مدت 5 سال بطور مستمر در این کشور به انجام کار بپردازد، وی برای دریافت اقامت دائم و شهروندی استونی اقدام خواهد نمود. دوستان عزیز می­توانند موسسه های کاریابی در آلمان را نیز مطالعه نمایند و از شرایط انجام کار در این کشور نیز مطلع گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *