مهاجرت کاری پرتغال

ویزای کاری پرتغال

ویزای کاری پرتغال

متقاضیان جویای کار در پرتغال در سال 2022 در ابتدا می باید ویزای کاری پرتغال را اخذ نمایند. این کشور اروپایی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. متخصصان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تبحر و تجربه کافی در این زمینه، مقاله ای در این باب در اختیار شما قرار خواهند داد. در صورتی که در حرفه ای به عنوان متقاضی بین المللی تبحر دارید و جویای کار در این کشور می باشید. مقاله پیش رو اطلاعاتی در این باب در اختیار شما قرار خواهد داد. اخذ ویزای کار این کشور یکی از طرق ورود به کشور اروپا می باشد، با در نظر گرفتن این نکته که نرخ بیکاری در این کشور 6.8% است.

در این خصوص در این مقاله متقاضیان پاسخ سوالات خود را دریافت خواهند نمود:

 • شرایط کار در ابن کشور چگونه می باشد؟
 • روند اخذ ویزای کاری این کشور چگونه است؟

اینفوگرافی ویزای کاری پرتغال

شرایط کار در پرتغال

شرایط پیدا کردن کار در پرتغال به دلیل بحران های اقتصادی دشوار می باشد. اما نشانه های از پیشرفت روز افزون اقتصاد و بهبود شغل در این کشور دیده می شود. اشخاص می توانند با داشتن صلاحیت و تحقیقات مناسب نسبت به پیدا کردن شغل از این کشور اقدام کنند. همانطور که می دانید تعداد فارغ التحصیلان در هر کشور روز به روز در حال افزایش است. این کشور نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. در مجموع می توان گفت که بازار کار در این کشور بسیار رقابتی بوده و هنوز هم برای کارگران ماهر و صنایع در حال رشد کمبود هایی وجود دارد. در نظر داشته باشید که برای متقاضیان بین المللی شرایط کار در این کشور با دریافت پیشنهادکاری معتبر میسر خواهد بود.

میزان نرخ بیکاری در پرتغال در سال های متوالی به شرح زیر است:

نرخ بیکاری در پرتغال

بررسی ویزا کار در پرتغال

شهروندان کشورهای EU/ EEA و سوئیس برای زندگی و کار در پرتغال نیازی به مجوز ورود ندارند. این در حالی است که در صورتی که تمایل به کار بیش از 6 ماه در این کشور را دارند. بایستی گواهی اقامت (Certificado de Registo) را دریافت کنند. اتباع غیر اتحادیه اروپا برای اشتغال در این کشور نیاز به مجوز کار دارند. در بیشتر موارد مجوز کار پرتغالی فقط در صورت ارائه شغل ایمن یا در صورت ازدواج فرد با شهروند پرتغالی به اتباع غیر اتحادیه اروپا اعطاء می شود. در صورت تأیید، افراد می توانند روند اخذ ویزای کاری پرتغال یا اجازه اقامت را ادامه دهند. اشتغال زایی در این کشور در سال 2022 توانسته جزء محبوب ترین روش های مهاجرتی به این کشور باشد.

از این رو تعداد متقاضیانی که در این کشور به کار و اشتغال زایی پرداخته اند را در نمودار زیر بیان نموده ایم:

متقاضیان شاغل در پرتغال

هزینه اخذ ویزای کاری پرتغال

برای دریافت ویزا، متقاضیان باید از طریق سفارت این کشور در کشور خود درخواست ارسال کنند. آن ها باید مدارک اخذ ویزای کاری در این کشور را ارائه دهند. ممکن است 2 تا 3 ماه طول بکشد تا مقامات این کشور به درخواست و صدور ویزا رسیدگی کنند. این امر ویزای اجازه ورود به این کشور را می دهد. اگر برای کار مهاجرت می کنید، باید قبل از هماهنگی، بررسی کنید که آیا به ویزای کار این کشور نیاز دارید یا خیر. شرایط بسته به ملیت و ماهیت شغل شما در این کشور متفاوت است. از آنجایی که مجوز کار این کشور با وضعیت اقامت شما مرتبط است، در بیشتر موارد تا زمانی که شغلی در پرتغال تضمین نشده باشد، نمی توانید درخواست دهید.

هزینه اخذ ویزای کاری این کشور در جدول زیر آمده است:

پارامتر هزینه به یور
ارسال درخواست برای ویزای کار طولانی مدت 83€
هزینه صدور مجوز اقامت برای ویزای کار طولانی مدت 72€

اگر می خواهید برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید، هزینه آن 107€ (یورو) است. به طوری که، پس از تایید ویزا، 100€ (یورو) برای اجازه اقامت اضافه می کنید. ممکن است مجبور باشید 17€ (یورو) برای فتوکپی گواهی ها یا سایر اسناد بپردازید.

ارتباط کار و اقامت در پرتغال برای متقاضیان غیر اروپایی

اشتغال در این کشور برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا تحت تأثیر نرخ بیکاری در سال های اخیر است. در حال حاضر پرتغال سهمیه هایی برای محدود کردن تعداد مشاغلی که برای اتباع کشورهای ثالث به منظور بهبود فرصت های شغلی برای اتباع اتحادیه اروپا وجود دارد، در اختیار دارد. بیشتر مشاغل باید به مدت 30 روز برای شهروندان پرتغالی و اتحادیه اروپا/ EFTA تبلیغ شوند تا قبل از انستیتو کار و آموزش حرفه ای در پرتغال (IEFP) آنها را به عنوان مشاغل طبقه بندی کند که توسط کارمندان غیر اتحادیه اروپا آزادانه انجام شود. پس از 5 سال اقامت در پرتغال می توانید برای اقامت دائم پرتغال و پس از 6 سال تابعیت پرتغال را درخواست کنید.

انواع ویزای کاری پرتغال

اینکه به ویزای کاری پرتغال نیاز دارید، بستگی به ملیت و مدت کار شما دارد. ویزاهای کاری پرتغالی برای اتباع غیر اتحادیه اروپا در دسترس است. این ویزاها به شرح زیر است:

نوع ویزا مدت اقامت قابلیت تمدید قابلیت اخذ اقامت دائم شرح
ویزای کارمندان 1 سال تا 5 سال دارد مجوز اقامت استاندارد برای کارمندان شاغل در پرتغال
ویزای محققان ماهر 1 سال تا 5 سال دارد محققان علمی، معلمان دانشگاهی و کارگران در فعالیت های حرفه ای بسیار ماهر
کارت آبی اتحادیه اروپا 1 سال تا 4 سال دارد کارگران دارای مهارت بالا از کشورهای غیر اتحادیه اروپا
کار داوطلبانه 1 سال ندارد ندارد

مشاغل مورد نیاز پرتغال در سال 2022

صنعت گردشگری برای اقتصاد کشور پرتغال بسیار حیاتی محسوب می شود. انواع مشاغل فصلی و پاره وقت در سراسر این صنعت به خصوص در هتل و پذیرایی ارائه می گردد. صنعت تماس با مرکز تلفن به تازگی رونق گرفته است. در لیست مشاغل موجود در سال 2022 است. این صنعت توانسته فرصت های خوبی را برای کارگران چند زبانه فراهم کند. مدرنیته شدن صنعت تولید در این کشو توانسته هر ساله مشاغل زیادی را به لیست مشاغل موجود اضافه کند. شهر لیسبون توانسته به یک مکان ایده آل برای شرکت های چند ملیتی تبدیل گردد. وجود شرکت های چند ملیتی نظیر نوکیا، سامسونگ و Nestle شانس متقاضیان را در خصوص کار در این کشور به خصوص فارغ التحصیلان را زیاد کرده است. دولت این کشور در حال حاضر مشوق اصلی کارآفرینان در پرتغال است. دولت به میزان 20 میلیون € (یورو) را به این بخش اختصاص داده است.

کسب اطلاع از میزان حقوق ماهیانه مهم ترین بخش کار در این کشور می باشد. میزان دریافتی در این کشور با توجه به مدرک تحصیلی، سن، جنسیت،موقعیت مکانی و سایر موارد متفاوت می باشد. همچنین میانگین درآمد متقاضیان به ازای هر ساعت کاری مفید در این کشور حدود 16€ (یورو) در نظر گرفته می شود. با توجه به پاداش دریافتی نیز این میزان افزایش خواهد یافت. در این بخش حداقل و حداکثر دریافتی در این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم:

حداقل و حداکثر دریافتی در پرتغال

قرارداد کاری در پرتغال

اولویت استخدام در این کشور همانند اکثر کشورهای اروپایی بر تامین نیروی کار داخلی است. این بدان معنا می باشد که شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه بایستی از یک کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشند. این پروسه امری سخت می باشد. زیرا طول دوره اگهی برای کار که توسط کارفرما صادر می گردد، 6 ماه است. متقاضیانی که تمایل به مهاجرت کاری دارند بایستی در نظر داشته باشند که کشوری مثل آلمان و اتریش که رهبری اقتصاد در اروپا را بر عهده دارند هر ساله پذیرا نیروی متخصص و ماهر می باشد.

لازم به ذکر است که ویزای کار آلمان در سال 2022 شرایط فوق العاده ای به خود اختصاص داده است. این کشور در حال حاضر پذیرا نیروی متخصص حتی با مدرک فوق دیپلم نیز می باشد. در مجموع می توان گفت بهترین طرق برای کار در کشور پرتغال، ویزای تحصیلی می باشد که پس از اتمام تحصیلات با دانش زبان پرتغالی و آشنایی با شرایط می توان برای اشتغال اقدام نمود.

ایا به راحتی می توان در این کشور به اشتغال رسید؟

این سوالی است که ذهن افراد زیادی را به سمت خود سوق داده است که بایستی گفت که تعداد فرآیند شرکت های بین المللی مستقر در پرتغال کار را برای مهاجران در این کشور آسان تر کرده است.فرصت های بازاریابیو سایر مشاغل آنلاین و فناوری در حال افز ایش است.

درآمد مشاغل در پرتغال در سال 2022

برای اخذ ویزای کاری پرتغال ابتدا باید بدانیم که میزان حقوق و درآمد در رشته های مختلف چه میزان است. اگر از مزایا و درآمد کاری که انجام می دهیم آگاه شویم با طیب خاطر بیشتری برای اخذ ویزای کاری آن اقدام خواهیم نمود.

کسب درآمد در این کشور به عوامل متفاوتی مانند جنسیت، سابقه کاری متقاضی، نوع رشته انتخابی، میزان تحصیلات و شهری که برای ادامه کار و زندگی انتخاب می کنند بستگی خواهد داشت. در هر زیر گروه شغلی میزان درآمدها با دیگری متفاوت می باشد. رشته های پرکاربرد و پردرآمد رشته های پزشکی و پیراپزشکی است.

لذا در این بخش لیستی از مشاغل و درآمدها در پرتغال برای شما گرد آورده ایم.

دانشگاه های کشور پرتغال

کشور پرتغال از دانشگاه های معتبر و خوب تشکیل شده است. اشخاص خارجی هزینه تحصیل در این دانشگاه ها پایین تر از کشور های اروپایی دیگر است. برای پذیرش بیشتر دانشگاه ها احتیاج به مدرک زبان نیست. در ضمن در مرحله ویزا با سختگیری های سفارت رو به رو می شویم که مدرک زبان نیاز هست که داشته باشیم. همجنین تحصیل رایگان در این کشور مورد توجه بسیاری از متقاضیان به خصوص، متقاضیان بین المللی می باشد. از این رو پیشنهاد داده می شود به مقاله شرایط تحصیل رایگان در پرتغال مراجعه نمایید.

تعدادی از دانشگاه های این کشور عبارتند از:

 • University of Lisbon
 • University of Porto
 • University of coimbra
 • University of Aveiro

کشوری نظیر پرتغال با امکانات بی نظیر و طبیعت بکر دارای موقعیت های کاری و شغلی قوی در زمینه های گردشگری و اقتصاد در این زمینه، املاک و خرید ملک، مستغلات ، هتل و پذیرایی گردشگری ، توریسم و نظایر آنو خدمات عمومی ، صنعت و کشاورزی، منابع و انرژی و سایر که با بهره مندی موقعیت های کاری و شغلی و برای افراد و اشخاص دارای مدرک و متخصص در مورد بخش نظام سلامت و (پزشکان و پرستاران متخصص) و همچنین در بخش فناوری اطلاعات IT (مهندسی، تحلیگران اقتصادی، برنامه نویسان کامپیوتر و صنایع، نرم افزار و غیره) در بخش های شغلی و تقاضا در این مورد وجود دارد .

مهاجرت با ویزای کاری پرتغال

ثروتمندترین ناحیه در کشور پرتغال لیسبون می باشد. این شهر پایتخت کشور پرتغال است. لیسبون در این استان کسب و کار های بزرگ و تولید در قسمت اقتصادی و سایر صورت می گیرد. در استان لیسبون کارهای گوناگونی انجام می شود. بندر اصلی کشور پرتغال در استان لیسبون می باشد. اگر شما به کارهای پالایشگاه های نفتی، نساجی، کشتی سازی، فولاد، ماهیگیری علاقه دارید این امکان برای شما وجود دارد که به این کارها مشغول شوید. البته بهتر است که مقاله درباره پرتغال را نیز در این خصوص مطالعه بفرمائید تا اطلاعات مفیدی در این خصوص به شما ارائه دهد.

کشور پرتغال مرکز رسانه های جمعی بسیار پیشرفته ای است. بازار کار در کشور پرتغال بسیار وابسته به صنعت توریست و جهانگرد و بخش خدمات است. اکنون در این قسمت ها کارهای زیادی وجود دارد که در صورت فارغ التحصیلی می توانید به این شغل ها و کسب و کار فکر کنید و دیگر نگرانی برای آینده نداشته باشید. دانش زبان آلمانی، اسپانیایی، فرانسوی و انگلیسی در پرتغال یک مزیت محسوب می گردد.

مهاجرت با ویزای کاری پرتغال

شرایط مهاجرت به پرتغال

کشور پرتغال دارای مناظره زیبا و توریستی بسیاری است. این موقعیت یکی از پیشرفته ترین و قوی ترین و درآمد در جهان است. زیرا توریست و گردشگری زیادی دارد ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر تمایل به مهاجرت به پرتغال دارید . بهتر است از ویزای تحصیلی وارد کشور پرتغال شوید. بعد از تمام شدن تحصیل از کار فرما شغل پیدا کنید که بعد از گذشت 3 تا 5 سال اقامت دائم خود را دریافت کنید.

یکی دیگر از راه های مهاجرت به پرتغال برای کسانی که توانایی مالی زیادی دارند از طریق سرمایه گذاری می توانند اقدام کند و یا خرید ملک در کشور پرتغال را انجام دهند. همچنین می توانید از این طریق شخص اصلی و همسر و فرزندان خود به این کشور وارد شوید و از مزایا و امکانات این کشور برخوردار شوید. یکی از مزایا این طریق این است که حضور خود شخص اصلی لازم نیست. به طور مثال شخص این امکان را دارد که در 1 سال می تواند 1 روز، 1 هفته، 1 ماه و غیره باشد.

مدارک لازم برای ویزای کاری پرتغال

اتباع اتحادیه اروپا و EFTA تنها در صورتی که بیش از 3 ماه یا 90 روز در پرتغال کار کنند. افراد می توانند درخواست گواهی اقامت از خدمات مهاجرت و مرزهای پرتغال (Serviço de Estrangeiros e Fronteiras ،SEF) کنند. شهروندان کشورهای ثالث پس از دریافت تأییدیه و اخذ دعوتنامه کاری از سوی کارفرما از این کشور، باید برای ویزای کار پرتغالی در سفارتخانه یا کنسولگری در کشور خود اقدام کنند.

مدارک لازم برای ویزای کاری پرتغال 2022 عبارتند از:

 • تکمیل فرم های سفارت
 • ارائه پیشنهادکاری از کارفرما این کشور
 • ارائه عکس پاسپورتی
 • پاسپورت
 • ارائه ویزای های قبلی (در صورت وجود)
 • ارائه رزرو بلیط پرواز
 • بیمه درمانی به میزان 30000€ (یورو)
 • اثبات محل اقامت
 • ارائه قرارداد کاری
 • پرداخت هزینه مربوط به ویزا مورد نظر

کار در کشوری نظیر پرتغال آینده رو به رشدی را برای متقاضیان فراهم خواهد ساخت. در صورت تمایل به اشتغال و ادامه زندگی در این کشور، امکان ارتباط و کسب آگاهی های لازم در این خصوص، از طریق مشاوره تلفنی (رایگان) و حضوری با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت میسر خواهد بود. در خصوص کار در این کشور آنچه که برای متقاضیان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، میزان دریافتی می باشد. مقاله حقوق ماهیانه کار در پرتغال در خصوص دریافتی در این کشور شفاف سازی خواهد نمود.

سوالات پرتکرار در خصوص ویزای کاری پرتغال

سوالات پرتکرار در خصوص ویزای کاری پرتغال در سال 2022 عبارتست از:

 • مجوز کار در پرتغال برای دانشجویان خارجی به چه صورت است؟ مجوز کار در این کشور بسته به مقطع تحصیلی متغیر است. دانشجویان خارجی به طور متوسط 20 ساعت اجازه کار حین تحصیل دارند.
 • برای دریافت ویزای کاری پرتغال چه شرایطی باید رعایت گردد؟ بستگی به ملیت و طول استخدام افراد دارد. برای کار در پرتغال برای مدت بیش از 6 ماه اقامت می کنند باید گواهی اقامت (Certificado de Registo) را بدست آورند. همچنین افراد باید از یک کارفرما پیشنهاد کاری معتبر داشته باشند.
 • آیا با ویزای کاری پرتغال امکان گرفتن ویزای همراه هم وجود دارد؟ فرد می تواند الحاق همراهان را درخواست کند. همراهان شامل همسر، فرزند و برادر و خواهر کوچکتر تحت تکفل می باشد.
 • میزان حقوق در کشور پرتغال برای مشاغل گوناگون به چه صورت است؟ میزان حقوق مشاغلی چون وکالت و مدیریت در حدود 4000€ (یورو) است. متوسط حقوق ماهانه برای مشاغلی چون کارگری، نگهبانی و سایر در حدود 1000€ (یورو) ست.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *