شرایط بلاروس

ویزاهای بلاروس

ویزاهای بلاروس

مهاجرت به کشور بلاروس از شرایط و قوانین مختص به خوردار می باشد که افراد می بایست شرایط ویزاهای بلاروس را در این زمینه بررسی کنند. ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و ویزای تجاری از جمله ویزاهای سفر به کشور بلاروس هستند. بلاروس کشوری در قاره­ اروپا و در همسایگی لتونی، لیتوانی، لهستان، اوکراین و روسیه می ­باشد. پایتخت این کشور شهر مینسک است و گرودنو، گومل، موگلیف و ویتبسک از جمله شهرهای بزرگ در این کشور هستند. بلاروس کشوری زیبا و دیدنی است و افراد با اخذ ویزاهای بلاروس سفری زیبا و خاطره انگیز را تجربه خواهند نمود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تیمی مجرب همواره در تلاشند تا اطلاعات مفید مهاجرتی را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

مردم این کشور به زبان های بلاروسی و روسی صحبت می­ نمایند. اقتصاد این کشور بر پایه مواد معدنی مانند زغال سنگ است و با توجه به وجود جنگل های فراوان در این کشور صادرات چوب به دیگر کشورها از دیگر منابع کسب درآمد کشور بلاروس بشمار می­رود. افراد با توجه به اهداف سفر خود به این کشور می بایست یکی از ویزاهای بلاروس را دریافت نمایند. ویزاهای این کشور به بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می­شوند. ویزای نوع B یاترانزیت و ویزای نوع c که جهت اهدافی همچون گردشگری، اهداف خصوصی، دلایل مذهبی و اجرای برنامه های بشردوستانه دارای اعتباری کوتاه مدت هستند و قابلیت چند بار ورود به این کشور را دارند.

بررسی ویزاهای بلاروس

جمهوری بلاروس انواع ویزاهای B ،C و D را برای افرادی که قصد سفر به این کشور دارند، صادر می ­نماید. همانطور که در مقدمه اشاره شد ویزای C و B کوتاه مدت هستند و ویزای نوع D ویزایی بلند مدت است که دارای اعتباری یکساله می ­باشد و قابلیت تمدید را دارد. بطور کلی ویزاهای بلاروس عبارتند از:

 • ویزای کاری بلاروس
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای درمانی
 • ویزای تجاری
 • ویزای گردشگری
 • ویزای ترانزیت

ویزاهای بلند مدت کشور بلاروس معمولاً دارای اعتباری 5 ساله هستند که افراد ملزم به تمدید اقامت خود در پایان هر سال می­ باشند. ویزاهای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری در بلاروس از جمله ویزاهای بلند مدت این کشور است. هر یک از ویزاهای بلند مدت بلاروس منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می­گردد. سرمایه گذاران با 150.000 € (یورو) سرمایه اولیه امکان سرمایه گذاری در این کشور را داشته و پس از گذشت 7 سال ز ندگی و کار در این کشور پاسپورت کشور بلاروس به آنان تعلق خواهد گرفت.

ویزای تحصیلی بلاروس

نظام آموزشی بلاروس بگونه ای است که دانش ­آموزان از سن 6 سالگی شروع به تحصیل می ­نمایند. مقطع راهنمایی بمدت 5 ساله است و دانش آموزان پس از پایان این مقطع امکان تحصیل در مدارس فنی و حرفه ای، کالج و هنرستان ها را دارند. معمولاً اتباع خارجی برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی ویزای تحصیلی بلاروس را اخذ می­ نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و دوره­ دکترا بمدت 3 سال طول خواهد کشید. تدریس در تمامی مقاطع به زبان های انگلیسی و روسی ارائه داده می ­شود.

هریک از دانشگاه های این کشور شرایط جداگانه ای برای پذیرش دانشجویان تعیین نموده اند. بگونه ای که پذیرش در برخی از دانشگاه های این کشور با کسب نمره­ قبولی در آزمون های ورودی امکان پذیر است. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات تنها در صورتی می­توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند، که شغل مورد نظر خود را در این کشور یافته و ویزای تحصیلی خود را به اقامت کاری بلاروس تبدیل نمایند.

ویزای کاری بلاروس

نرخ بیکاری در کشور بلاروس 4% گزارش شده است و از همین رو افراد زیادی با اخذ ویزای کاری این کشور به بلاروس مهاجرت می­ نمایند. لازمه اخذ ویزای کار در بلاروس دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در بلاروس است و طبق قوانین اروپا، کارفرمایان در این کشور در صورتیکه نتوانند نیروی مورد نظر خود را طی مدت 3 ماه بیایند، اجازه ارسال دعوتنامه کاری و استخدام نیروهای خارجی را خواهند داشت. لازم بذکر است مهارت زبان روسی و بلاروسی از ملزومات انجام کار در این کشور است. افرادی که با اخذ ویزای کاری بلاروس یه این کشور مراجعت می­ نمایند، در صورتیکه طی مدت 5 سال انجام کار مالیات به دولت بلاروس پرداخت نمایند، امکان دریافت اقامت دائم و پس از آن تابعیت و پاسپورت این کشور را خواهند داشت.

ویزاهای بلاروس برای درمان

یکی دیگر از ویزاهای بلاروس ویزای درمانی این کشور است که دارای اعتباری کوتاه مدت بوده و از نوع C می­باشد. متقاضیان اخذ ویزای درمانی بلاروس با ارائه مدارک پزشکی می­ بایست اثبات نمایند، جهت ادامه روند درمانی خود مجبور به مراجعت به این کشور هستند. علاوه بر این فرد می ­بایست از تمکن مالی لازم و بیمه درمانی برخوردار باشد. این ویزا معمولاً بمدت 3 ماه معتبر است و با تأیید پزشک معالج امکان تمدید این ویزا وجود دارد. اما پس از پایان مراحل درمانی فرد می بایست این کشور را ترک نماید.

ویزای درمانی بلاروس

ویزای گردشگری بلاروس

از دیگر ویزاهای بلاروس، ویزای توریستی یا گردشگری این کشور است که برای افرادی که قصد بازدید از این کشور را دارند صادر می­ گردد. ویزای توریستی بلاروس به دو نوع ویزای یکبار ورود و چند بار ورود تقسیم می­ گردد. این کشور از جاذبه های گردشگری فوق العاده ای برخوردار است و سالانه پذیرای گردشگران زیادی می­ باشد. از مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور بلاروس می­توان به کلیسای کلوزشکا، قلعه­ی قهرمانان و قلعه­ی نسویژ اشاره نمود. ناگفته نماند آن دسته از افرادی که در شرکت هایی همچون HI Tech و یا شرکت های فناوری و تکنولوژی که در این کشور پایه گذاری شده است، مشغول به کارند، اجازه سفر به بلاروس و اقامتی 180 روزه بدون اخذ ویزای توریستی این کشور را دارند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزاهای بلاروس

متقاضیانی که قصد دریافت یکی از ویزاهای کشور بلاروس را دارند، بصورت عمومی می ­بایست مدارک زیر را به سفارت بلاروس در کشور مبدأ خود ارائه نمایند:

 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • عکس
 • تکمیل فرم درخواست یکی از ویزاهای بلاروس
 • ارائه دعوتنامه متناسب با نوع ویزا
 • برخورداری از تمکن مالی لازم برای تأمین هزینه های زندگی خود در طی مدت اقامت خود در بلاروس
 • بیمه
 • گواهی اشتغال
 • بلیط رفت و برگشت

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی و یا دیگر کشورها را دارند، قبل از هر گونه اقدام بهتر است اطلاعات لازم در زمینه شرایط زندگی و … را از مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *