مهاجرت کاری بلاروس

ویزای کاری بلاروس

ویزای کاری بلاروس

وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله مفتخر به راهنمای شما در باب ویزای کاری بلاروس در این مقاله هستند. کشور بلاروس بخشی از کشور شوروی سابق و در اروپای خاوری واقع شده که بعد از تجزیه کشور شوروی این منطقه مستقل بلاروس نام گرفت این کشور در میان کشورهای روسیه، اکراین ،لهستان، لتونی و لیتوانی واقع شده است.

علاوه بر نظام اقتصادی پایدار، اتباع کشور بلاروس صاحب امنیت اجتماعی بالا و فراوانی هستند. امنیت اجتماعی بالا در این کشور نیز از علل وسوسه کننده ای می توان نام برد که اتباع کشورهای دیگر را برای مهاجرت به بلاروس و اخذ اقامت را ترغیب می کند. مخارج روزانه و هزینه اقامت و تحصیل در کشور بلاروس در مقیاس با سایر کشورهای اروپایی به مراتب پایین تر است که این عامل هم از عوامل مورد علاقه متقاضیان ویزای کاری کشور بلاروس می باشد.

اقتصاد کشور بلاروس

یکی از چند کشور معدود و باقیمانده که هنوز هم دارای اقتصاد با سرمایه گذاری دولتی و ملی دولتی می باشند، کشور بلاروس است. دلیل این امر که ریشه تاریخی دارد. به همان دوران قبل از تجزیه کشور شوروی بر می گردد که نزدیک به 80% از نظام اقتصادی کشور بلاروس زیر نظر دولت بوده است.

به جزء صنعت، کشاورزی این کشور هم از این قائده مستثنی نبوده است. وزیر نظر و تحت فرمان دولت قرار دارد. از جمله صنایع اصلی که سهم عمده ای در صنعت این کشور دارد. همچنین باید از صنعت های خودروسازی ها، پارچه بافی و صنایع الکترونیکی نام ببریم. به صورت کلی می توان گفت که کشور بلاروس دارای نظام اقتصادی تقریبا پایداری می باشد. این موضوع می تواند برای اشخاص متقاضی ویزای کاری بلاروس دارای اهمیت فراوان باشد.

بررسی ویزای کاری بلاروس

در زمان اتحاد کشور شوروی سابق، کشور بلاروس که از جمله صنعتی ترین جماهیر شوروی سابق به شمار می رفت. بعد از فروپاشی اتحادیه شوروی، دولت مردان کشور بلاروس سعی در این داشتن که جایگاه اقتصادی سابق خود را خود را حفظ کنند. بدین جهت شرایط و تسهیلات ویژه و خاصی برای مولدان و تولیدکنندگان داخلی قرار دادند. میزان و سطح تولید مواد صنعتی و میزان صادرات را افزایش دهند.

در صورتی که که هم اکنون کشور بلاروس دارای جایگاه بالا در میان صنعتی ترین کشورهای اروپای شرقی قرار دارد. رشد فزونی صنعت کشور بلاروس، موجب کاهش نرخ بیکاری این کشو رشده است. همچنین در ادامه روند کاهش نرخ بیکاری در بلاروس منجر به استقبال مسئولان و دولتمردان این کشور شده و از نیروهای کاری خارجی پیشی گرفته و از دیگر کشورها و افزودن رو به رشد متقاضیان اخذ ویزای کاری بلاروس گشته است.

اتباع خارجی هم با شرایطی خاص می توانند در کشور بلاروس به اشتغال بپردازند. طبیعتا حق گرفتن ویزای این کشور را دارند اطلاع شما از این شرایط خاص بی ضرر نمی باشد. در کشور بلاروس تقریبا 90% از افراد و متقاضیان با عقد قرارداد کاری می توانند مشغول به کار هستند. همه این قراردادها دارای مدت معینی و محدودی می باشند تقریبا 30%، 31% و 35% از قراردادها به ترتیب به مدت 1، 3 و 5 ساله می باشند.

بررسی ویزای کاری بلاروس

مراحل اخذ مجوز اشتغال در بلاروس

متاسفانه کشور بلاروس به صورت مستقیم و یک مرحله ای ویزایی به نام ویزای کاری صادر نمی کند. انواع ویزاها برای ورود به کشور بلاروس در تحت عنوان 3 نوع ویزای ترانزیت که نهایتاً تا 2 روز معتبر است. ویزای کوتاه مدت و موقت که حداکثر تا 90 روز مهلت انقضا دارد. ویزای طولانی و بلند مدت که بین حدود 90 روز تا 1 سال دارای اعتبار می باشد. پس افراد از چه طریق و به چه صورت بدون ویزای کاری وارد بلاروس می شوند؟

شخص فقط در صورتی قادر به ورود به خاک کشور بلاروس می شود که اصطلاحا به نوعی موفق به اخذ ویزای کاری شود. این امکان تا جایی که شخص موفق به اخذ پیشنهاد کاری از جانب یک کارفرمای دارای اقامت کشور بلاروس نشده باشد وجود ندارد. قرارداد های کاری که بین کارفرما و متقاضی ویزای این کشور منعقد می شود. از این رو قابلیت امکان فراهم ساختن برای فرصت دریافت پیشنهاد کار را فراهم می سازد.

شرح شرایط کار قانونی در کشور بلاروس

امکان فرستادن دعوت نامه از طرف پیمانکار و کارفرما در هر موقع و به صورت اختیاری وجود ندارد. کارفرما در صورتی که شرایط و حق استخدام کارگر را داشته باشد، بایستی به وسیله رسانه های جمعی و انتشارات عمومی آگهی استخدام کارگر مورد نظر و انتخاب شده را را در تمام کشور بلاروس به معرض انتشار قرار دهد. اگر شخصی با تابعیت بلاروسی و متناسب با شرایط درج شده در آگهی یافت شود. کارفرما ملزم و مجبور به استخدام شخص مربوطه می شود. در حقیقت این قانون در راستای پشتیبانی از اتباع کشور بلاروس می باشد.

اتباع بلاروسی نسبت به دیگر تابعیت ها در اولویت است. ولی اگر هیچ کدام از متقاضیان شرایط مد نظر کارفرما و مندرج در آگاهی را نداشته باشند. در این صورت کارفرما حق دارد که برای اتباع سایر کشورها دعوتنامه کاری یا به عبارتی قرارداد کاری ارسال نماید. در باب مهاجرت به بلاروس مهاجرت به بلاروس مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

ویزای تحصیلی کشور بلاروس

اگر شما هم خواهان گرفتن ویزای کاری کشور بلاروس هستید، اما موفق به دریافت دعوتنامه این کشور نمی شوید. امکان این را دارید که به ویزای تحصیلی این کشور فکر نمایید. زیرا بعد از دریافت ویزای تحصیلی بلاروس و ورود به خاک این کشور مجوز کار کردن را دارید. امکان این هست که با کارفرمایان بلاروسی ارتباط داشته باشید. حتی می توانید پس از خاتمه درستان از کارفرمای خود تقاضاء کنید. بدین ترتیب با انتشار یک آگهی متناسب و منطبق با شرایط شما، اقدام به استخدام شما نماید. پس از اتمام این شرایط شما موفق به اخذ ویزای کاری کشور بلاروس خواهید شد

اگر شما هم متمایل به گرفتن ویزای کاری بلاروس هستید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط کاری کشور بلاروس و طریقه اخذ ویزای کاری بلاروس به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نموده و با مشاوره با وکلا و مشاورین زبده و مجرب ما از اطلاعات فراوانی بهره ببرید.

5/5 - (17 امتیاز)

12 دیدگاه برای “ویزای کاری بلاروس

 1. ماهان گفت:

  بلاروس کشور خوبی نیس برا کار

 2. بهرام گفت:

  شنیدم کشور خوبی برای کار نیست

 3. هما گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمون گذاشتید. تمام مقالاتتون عالى هستن واقعا. درود بر شما

 4. هما گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمون گذاشتید. تمام مقالاتتون عالى هستن

 5. sohrab گفت:

  رشته آی تی بازار کار خوبی تو این کشور داره

 6. صبا صابری گفت:

  با سلام و عرض ادب

  ممنون میشم در مورد ویزای تحصیلی در بلاروس توضیح دهید.
  خیلی خیلی ممنون بابت اطلاعات مفیتدتون

 7. اکبر گفت:

  بنظرم اقامت ارزشمندی نداره

 8. لیدا بهرامی گفت:

  پیشنهاد شغلی پیدا کردن سخته تو این کشور

 9. مهشید رحمانی گفت:

  با تشکر از مطالب خوب شما
  چجوری می تونم از بلاروس کارفرما پیدا کنم؟

 10. vida گفت:

  سلام و درود با احترام بنده PHD علوم آزمایشگاهی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی بلاروس هستم و مدت حدود ۱۰ سال عضو هیئت علمی دانشگاه در ایران هستم و حدود ۶ سال مسئول فنی و موسس آزمایشگاهی در ایران هستم قصد مهاجرت کاری به بلاروس دارم لطفا راهنمایی بفرمایید.

 11. ترانه گفت:

  سلام خدمت شما با توجه به اینکه ویزای کار بلاروس نیازمند کارفرما می باشد من مقاله هلند را که خوندم دوره های ورود به بازار کار را داشت خیلی به نفع تر می باشد

 12. asal گفت:

  تشکر بابت اطلاعات خوبتون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *