مهاجرت کاری بلاروس

ویزای کاری بلاروس

کاریابی در ترکیه

هدف ما در این مقاله آشنا نمودن شما با چگونگی  اخذ ویزای کاری بلاروس میباشد و همچنین مطلع کردن شما از  شرایط و  وضیعت مالی و  اقتصادی کشور بلاروس و روشهای  گرفتن ویزای کاری کشور بلاروس را مورد بررسی قرار دهیم در صورتی که شما هم هدف مهاجرت به کشور بلاروس و گرفتن ویزای کاری کشور  بلاروس را دارید  در ادامه این مقاله با ما همراه شوید. کشور بلاروس  بخشی از کشور شوروی سابق و در اروپای خاوری واقع شده که بعد از تجزیه کشور شوروی  این منطقه مستقل بلاروس نام گرفت  این کشور در میان  کشورهای روسیه، اکراین ،لهستان، لتونی و لیتوانی واقع شده است.

آشنایی با نظام اقتصادی کشور  بلاروس

یکی از چند کشور معدود  و باقیمانده  که هنوز هم  دارای اقتصاد با سرمایه گذاری دولتی و ملی دولتی میباشند کشور بلاروس میباشد . دلیل این امر که ریشه تاریخی دارد به همان دوران قبل از تجزیه کشور شوروی بر میگردد که نزدیک به 80%از نظام اقتصادی کشور بلاروس  زیر نظر  دولت بوده است؛

به جز صنعت، کشاورزی این کشور هم از این قائده مستثنی نبوده   وزیر نظر  وتحت فرمان دولت قرار دارد. ازجمله  صنایع اصلی که سهم عمده ای در صنعت این کشور دارد باید از صنعت های خودروسازیها، پارچه بافی و صنایع الکترونیکینام ببریم . به صورت کلی میتوان گفت که  کشور بلاروس  دارای نظام اقتصادی تقریبا پایداری  میباشد که این موضوع میتواند برای اشخاص متقاضی ویزای کاری بلاروس  دارای اهمیت فراوان باشد.

علاوه بر  نظام اقتصادی پایدار ، اتباع کشور  بلاروس صاحب  امنیت اجتماعی بالا و فراوانی هستند. امنیت اجتماعی بالا در این کشور نیز از  علل وسوسه کننده ای  میتوان نام برد که اتباع کشورهای دیگر را برای مهاجرت و اخذ اقامت کشور  بلاروس را ترغیب میکند. مخارج روزانه و هزینه اقامت و تحصیل در کشور  بلاروس در مقیاس با سایر کشورهای اروپایی  به مراتب پایین تر است که این عامل هم  از عوامل مورد علاقه متقاضیان ویزای کاری کشور بلاروس میباشد

ویزای کاری بلاروس

در زمان اتحاد کشور  شوروی سابق ،  کشور بلاروس که از جمله صنعتی ترین جماهیر شوروی سابق  بشمار میرفت و بعد از فروپاشی اتحادیه  شوروی، دولت مردان کشور  بلاروس سعی در این داشتن که  جایگاه اقتصادی سابق خود را  خود را حفظ کنند و حتی افزایش دهندو پیشرفت کنند.  بدین جهت شرایط و تسهیلات ویژه  وخاصی برای مولدان و  تولیدکنندگان داخلی  قرار دادند تا میزان و سطح تولید مواد صنعتی  و  میزان صادرات را افزایش دهند؛

در صورتی که که هم اکنون کشور  بلاروس دارای جایگاه بالا  در میان صنعتی ترین کشورهای اروپای شرقی قرار دارد. رشد فزونی  صنعت کشور  بلاروس، موجب کاهش نرخ بیکاری این کشورشده است .  و همچنین در ادامه ی رند کاهش نرخ بیکاری در بلاروس  منجر به استقبال  مسئولان و دولتمردان این کشور شده و از نیروهای کاری خارجی پیشی گرفته و از دیگر کشورها و افزودن رو به رشد  متقاضیان  اخذ ویزای کاری بلاروس گشته است.

با توجه به این که فهمیدیم که اتباع خارجی هم با شرایطی خاص میتوانند در کشور بلاروس  به اشتغال بپردازند و طبیعتا حق گرفتن ویزای این کشور را دارند  اطلاع شما از این شرایط خاص بی ضرر نمیباشد. در کشور بلاروس تقریبا نود درصد از افراد و متقاضیان با عقد قرارداد کاری میتوانند  مشغول به کار هستند که همه این قراردادها دارای مدت معینی  و محدودی میباشند تقریبا سی، سی و یک و سی و پنج درصد از قراردادها به ترتیب به مدت  یک، سه و پنج ساله میباشند .

مراحل گرفتن ویزای کاری بلاروس

متاسفانه کشور  بلاروس به صورت مستقیم و یک مرحله ای   ویزایی  به نام ویزای کاری بلاروس صادر نمیکند. انواع ویزاها برای  ورود به کشور  بلاروس در تحت عنوان  سه نوع ویزای ترانزیت که نهایتاً  تا دو روز  معتبر است؛ ویزای کوتاه مدت و موقت  که حداکثر تا نود روز مهلت  انقضا دارد و ویزای طولانی و  بلند مدت که بین حدود  نود روز تا یک سال  دارای اعتبار میباشد عرضه میشوند.پس افراد از چه طریق و به چه صورت بدون  ویزای کاری وارد بلاروس میشوند؟

شخص فقط در صورتی قادر به ورود به خاک کشور بلاروس میشود که اصطلاحاً به نوعی موفق به اخذ ویزای کاری بلاروس شود  این امکان تا جایی که شخص موفق به اخذ پیشنهاد کاری از جانب یک کارفرمای  دارای اقامت کشور بلاروس نشده باشد وجود ندارد قرار داد های کاری که بین کارفرا و متقاضی ویزای این کشور منعقد میشود  قابلیت امکان فراهم ساختن برای فرصت دریافت پیشنهاد کار  را فراهم میسازد.

ویزای کاری بلاروس

امکان فرستادن دعوت نامه از طرف پیمانکار و کار فرما در هر موقع وبه صورت اختیاری وجود ندارد کارفرما در صورتی که شرایط و حق  استخدام کارگر را داشته باشد میبایست  به وسیله رسانه های جمعی وانتشارات عمومی آگهی استخدام کارگر موردنظر و انتخاب شده را  را در تمام کشور بلاروس  به معرض انتشار قرار دهد. اگر شخصی با تابعیت بلاروسی و  متناسب با شرایط درج شده در آگهی یافت شود؛ کارفرما ملزم و  مجبور  به استخدام شخص مربوطه میشود در حقیقت این قانون در راستای پشتیبانی ار اتباع کشور بلاروس میباشد  اتباع بلاروسی نسبت به دیگر تابعیت ها  در اولویت میباشند   ولی اگر هیچ کدام از متقاضیان شرایط مد نظر کار فرما و مندرج در آگاهی را  را نداشته با شند  در این صورت کارفرما  حق دارد که برای اتباع سایر کشورها دعوتنامه کاری یا به عبارتی قرارداد کاری ارسال نماید .

اما از  زمانی که تعداد متقاضیان کار و تعداد متقاضیان ویزای کاری  کشور بلاروس  رو به فزونی بوده رقابت بر سر کار در این کشور تنگاتنگ شده  پس در نتیجه فرصت   دیگر اتباع کشور های دیگر و علی الخصوص  اهالی قاره پر جمعیت آسیا برای دریافت گرفتن  دعوت نامه و ویزای کاری کشور  بلاروس  بسیار اندک میباشد .

توضیح ویزای تحصیلی کشور بلاروس

اگر شما هم خواهان   گرفتن ویزای کاری کشور بلاروس  هستید اما موفق به دریافت دعوتنامه این کشور نمیشوید   امکان این را دارید که  به ویزای تحصیلی این کشور فکر نمایید زیرا   بعد از دریافت ویزای تحصیلی این کشور و ورود به خاک  کشور بلاروس  مجوز کار کردن را دارید و امکان این هست که  با کارفرمایان بلاروسی ارتباط  داشته باشید ؛ حتی میتوانید پس از  خاتمه درستان از کارفرمای خود  تقاضای کنید تا با  انتشار یک آگهی  متناسب  و منطبق با  شرایط شما،  اقدام به استخدام شما نماید  پس از اتمام این شرایط شما موفق به اخذ  ویزای کاری کشور بلاروس خواهید شد

اگر شما هم متمایل به گرفتن  ویزای کاری بلاروس  هستید میتوانید  برای کسب اطلاعات بیشتر  دررابطه با  شرایط کاری کشور بلاروس و طریقه اخذ ویزای کاری بلاروس به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  مراجعه نموده و با مشاوره با وکلا و مشاورین زبده و مجرب ما  از اطلاعات فراوانی بهره ببرید .

Related Posts

13 دیدگاه برای “ویزای کاری بلاروس

 1. asal گفت:

  تشکر بابت اطلاعات خوبتون .

 2. ترانه گفت:

  سلام خدمت شما با توجه به اینکه ویزای کار بلاروس نیازمند کارفرما می باشد من مقاله هلند را که خوندم دوره های ورود به بازار کار را داشت خیلی به نفع تر می باشد

 3. vida گفت:

  سلام و درود با احترام بنده PHD علوم آزمایشگاهی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی بلاروس هستم و مدت حدود ۱۰ سال عضو هیئت علمی دانشگاه در ایران هستم و حدود ۶ سال مسئول فنی و موسس آزمایشگاهی در ایران هستم قصد مهاجرت کاری به بلاروس دارم لطفا راهنمایی بفرمایید.

 4. مهشید رحمانی گفت:

  با تشکر از مطالب خوب شما
  چجوری می تونم از بلاروس کارفرما پیدا کنم؟

 5. بیژن مرتضوی گفت:

  برای کار در بلاروس میشه خانواده را هم از ابتدا همراه برد؟

 6. لیدا بهرامی گفت:

  پیشنهاد شغلی پیدا کردن سخته تو این کشور

 7. اکبر گفت:

  بنظرم اقامت ارزشمندی نداره

 8. صبا صابری گفت:

  با سلام و عرض ادب

  ممنون میشم در مورد ویزای تحصیلی در بلاروس توضیح دهید.
  خیلی خیلی ممنون بابت اطلاعات مفیتدتون

 9. sohrab گفت:

  رشته آی تی بازار کار خوبی تو این کشور داره

 10. هما گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمون گذاشتید. تمام مقالاتتون عالى هستن

 11. هما گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمون گذاشتید. تمام مقالاتتون عالى هستن واقعا. درود بر شما

 12. بهرام گفت:

  شنیدم کشور خوبی برای کار نیست

 13. ماهان گفت:

  بلاروس کشور خوبی نیس برا کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *