مهاجرت تحصیلی بلاروس

تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس

هر ساله تحصیل در بلاروس به خصوص در سال 2023 مدنظر دانشجویان زیادی در خصوص طیف گسترده ای از رشته ها علی الخصوص پزشکی و مهندسی قرار گرفته است. بلاروس یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که با دارا بودن دانشگاه های معتبر و با کیفیت مورد توجه دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در کشورهای اروپایی قرار گرفته است. علاوه بر کیفیت بسیار مناسب دانشگاه های بلاروس، هزینه های تحصیل در این کشور نیز بسیار مناسب و ارزان است. تدریس در دانشگاه های بلاروس به زبان های انگلیسی و روسی ارائه داده می ­شود و دانشجویان در زمان تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی امکان انتخاب زبان تحصیل خود در دانشگاه های این کشور را دارند.

دانشجویانی که دارای مدرک زبان انگلیسی نیستند، می­ توانند با شرکت در دوره های زبان انگلیسی دانشگاه های این کشور این مهارت را کسب و سپس برای تحصیل در این دانشگاه ها اقدام نمایند. تحصیل در هر 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های این کشور امکان پذیر است. اکثر دانشجویان دانشگاه های این کشور را سکوی پرتاب می ­دانند و از این طریق قصد ورود به دانشگاه های دیگر کشورها همچون انگلستان، کانادا و آمریکا را دارند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با معرفی بهترین موسسه جهت تحصیل در این کشور و ارائه خدمات قبل و بعد از ورود به دانشگاه های این کشور، سعی در یاری و راهنمایی دانشجویان عزیز را دارند.

اینفوگرافیک تحصیل در بلاروس

درباره کشور بلاروس

در باب معرفی بلاروس بایستی به نکات زیر اشاره داشت:

پارامتر شرح
پایتخت شهر مشهور و زیبا مینسک
شهرهای مهم اسلونیم، اورشا، موگیلو، اسمارهون و بابرویسک
جمعیت 10 میلیون نفر
صنعت در حال رونق کشاورزی
دین 80% بیشتر از مردم به دین مسیحیت اعتقاد دارند
واحد پول یورو

مزایای مهاجرت تحصیلی به بلاروس

اگر قصد دارید در کشوری به تحصیل خود ادامه دهید که آرام و منظم باشد به شما این کشور را پیشنهاد می کنیم که سالانه تعداد زیادی دانشجوی خارجی برای تحصیل در بلاروس وارد این کشور می شوند. از مزایای مهاجرت تحصیلی به بلاروس می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • کشوری امن و زیبا
 • امید به زندگی بالا
 • مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی
 • دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • بدون امتحان ورودی و کنکور سراسری
 • دانشگاه های قابل اعتبار
 • ارتباط اجتماعی دولت با مردم

تحصیل در مدارس بلاروس

اکثر والدین به دنبال بهترین موسسه جهت تحصیل در بلاروس برای فرزندان می ­باشند. اما اکثر مدارس در کشور بلاروس دارای سیستم آموزشی بسیار با کیفیت و پیشرفته ای هستند. تحصیل در مهد کودک های این کشور به صورت اختیاری است. اما اکثر کودکان در این کشور این دوره را سپری می­ نمایند. پس از پایان این دوره و در سن 6 سالگی دانش­ آموزان وارد مدارس این کشور خواهند شد. تحصیل در مقطع ابتدایی و متوسطه در بلاروس برای تمامی دانش­ آموزان به صورت اجباری می­ باشد و معمولا 9 سال طول خواهد کشید. در این دوران متوسطه بیشترین تمرکز دانشجویان بر روی دروسی همچون فیزیک، شیمی، زیست و ریاضی است. پس از پایان دوران متوسطه دانشجویان به دلخواه خود می ­توانند در مدارس فنی و حرفه ای و یا برای ورود به دانشگاه های بلاروس آماده شوند.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در بلاروس به شرح زیر خواهد بود:

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در بلاروس

تحصیل مقطع کارشناسی در بلاروس

الزام شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور عبارتست از:

پارامتر شرح
الزام ورود قبل از دوره کارشناسی دوره 9 ماه پادفک (پیش دانشگاهی)
طول دوره تحصیلی 4 سال
شهریه تحصیلی در یک سال €3000 الی 3500€
شهریه تحصیلی دریک ماه €350 الی 400€

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در بلاروس

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در بلاروس

الزام شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور عبارتست از:

پارامتر شرح
الزام ورود قبل از دوره کارشناسی ارشد دوره 9 ماه پادفک (پیش دانشگاهی)
طول دوره تحصیلی 2 سال
شهریه تحصیلی در 1 سال €3500 الی 4000€
شهریه تحصیلی در 1 ماه €350 الی 400€

تحصیل مقطع دکتری در بلاروس

الزام شرایط تحصیل در مقطع دکتری در این کشور عبارتست از:

پارامتر شرح
طول دوره تحصیلی 3 سال 
شهریه تحصیلی در یک سال €4000 الی 4500€
سایر الزامات این دوره باید به صورت پژوهش و تحقیق صورت بگیرد.
تعداد واحد های این دوره کم است و درس های کمی باید پاس شود.
این دوره باید دفاع انجام شود.

تحصیل مقطع دکتری در بلاروس

 

تحصیل پزشکی در بلاروس

یکی از رشته هایی که در دانشگاه بلاروس مورد استقبال بسیاری از اشخاص قرار گرفته است. رشته پزشکی در دانشگاه های بلاروس می باشد. از رشته های دانشگاه های معتبر کشور بلاروس باعث شده است که شرایط مطلوبی برای دانشجویان ایجاد کنند و بیشتر ایرانیان به فکر ادامه تحصیل در این کشور می باشند. هزینه برای تحصیل در رشته های پزشکی به مدت یک سال بین 4000€ الی 5000€ (دلار) می شود. تحصیل در دانشگاه های بلاروس به زبان انگلیسی و روسی می باشد. لازم به ذکر است که برای ارزشیابی مدرک تحصیلی بعد از بازگشت آن باید معدل دیپلم شخص بالا تر از 14 و معدل پیش دانشگاهی بالا تر از 16 باشد. جهت اطلاع از شرایط اعزام دانشجو به بلاروس ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

برترین دانشگاه های بلاروس

این کشور، کشوری محصور در خشکی در اروپای شرقی به ‌خاطر جنگل‌ های اولیه، معماری شوروی و هنر خیابانی در مینسک شهرت دارد. با این حال، در صحنه آکادمیک، این کشور دارای استاندارد بالایی از آموزش است که در کشورهای اروپایی شهرت دارد. از نسبت بالای دانشجو به جمعیت تا چندین برنده جایزه نوبل، دستاوردهای جهانی آن بسیاری از دانشجویان بین‌ المللی را مجذوب خود کرده است. در واقع، این کشور در عین حال یک کشور جالب برای کاوش و یک مقصد ایده آل برای تحصیل است.

برخی از دوره های برتر که دانشجویان بین المللی دنبال می کنند عبارتند از:

دوره های تحصیلی در بلاروس

سطوح و اشکال مختلف آموزش ارائه می شود، از جمله:

 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد
 • دکترا
 • دیپلم های حرفه ای
 • آموزش معلمان
 • آموزش از راه دور
 • تحصیل مادام العمر

 این برنامه ها چه خصوصی و چه با بودجه دولتی، از مقرون به صرفه ترین برنامه ها در اروپا نیز هستند. برترین دانشگاه های این کشور عبارتند از:

 • دانشگاه دولتی بلاروس (BSU)
 • دانشگاه فنی ملی بلاروس (BNTU)
 • دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس (BSUIR)
 • دانشگاه ایالتی یانکا کوپالا گرودنو (YKSUG)
 • دانشگاه پزشکی دولتی گرودنو (GrSMU)

مدارک لازم جهت دریافت پذیرش تحصیلی بلاروس

شما بابت تحصیل در هر دوره باید مدارک تحصیلی سال قبل خود را داشته باشید. علاوه بر این مدارک باید گذرنامه معتبر را داشته باشید. تمامی مدارک تحصیلی و ملیتی شما باید ترجمه به زبان روسی داشته باشد و مهر وزارت امور خارجه به تمامی مدارک خورده شود. لازم به ذکر است همانطور در ابتدا مقاله گفته شد این است که به مدرک زبان احتیاجی نیست و به شما این امکان را می دهند که در مدت کمی مدارک لازم برای دریافت پذیرش از دانشگاه های بلاروس معتبر و بعد مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را فراهم گردد.

با توجه به شرایط و اصول مطلوب برای تحصیل در بلاروس، اشخاص زیادی برای تحصیل در این کشور را انتخاب می کنند. تحصیل در بلاروس، یکی از روش های مهاجرت می باشد که در این مقاله بررسی کردیم و برای اطلاعات بیشتر شما این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران ارشد ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. مشاوران ارشد و حرفه ای ما شرایط شما را بررسی می کنند و بهترین راه را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

5/5 - (11 امتیاز)

6 دیدگاه برای “تحصیل در بلاروس

 1. سحر گفت:

  سلام

  لطفا در مورد خرید ملک رد بلاروس توصیح دهید.
  ممنون از مطالب به روزتون

 2. همایون باقرنیا گفت:

  با سلام
  بلاروس بهتره یا ترکیه ؟ برای تحصیل پزشکی

 3. ترانه گفت:

  حیف دانشگاه مورد تایید نداره و بسیار سرد هست

 4. بهزاد گفت:

  چطور میتونم مشاوره بشم؟

 5. سامان خلیلی گفت:

  مدارکش مورد تایید وزارت علوم هست؟؟؟

 6. diana گفت:

  با سلام و احترام هزینه اجاره خانه و تحصیل در بلاروس چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *