شرایط دانمارک

هزینه های زندگی در دانمارک

هزینه های زندگی در دانمارک

یکی از پیش شرط های ضروری برای هر مهاجرتی، آگاهی و اطلاع دقیق از هزینه های زندگی در آن کشور مقصد است. بر اساس شاخص های ارزیابی کیفی سطح زندگی، کشورهای حوزه اسکاندیناوی و از جمله دانمارک، و مخصوصا در این سال های اخیر، جزء برترین کشورهای جهان به منظور زندگی و تحصیل است. ولی در عین حال، هزینه های زندگی در این کشور نیز بالاست. این هزینه ی بالای زندگی برای شهروندان آن کشور و افراد مقیمی که در آن جا مشغول کار هستند مشکلی بوجود نمی آورد زیرا درآمد آن ها نیز به همان اندازه بالا است ولی برای افراد خارجی مانند دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به این کشور می آیند می تواند مشکلات جدی ایجاد کنند و از این رو لازم است که قبلا برآورد صحیحی از هزینه زندگی در دانمارک داشته باشند.

همچنین باید در نظر داشت که این هزینه ها در شهرهای مختلف، متفاوت است. مثلا کپنهاک به عنوان شهر اصلی و پایتخت، گران ترین هزینه ها را مخصوصا در بخش مسکن دارد. البته پر واضح است که هزینه های زندگی، تا حدود زیادی به سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد. مثلا اگر در زمینه حمل و نقل از دوچرخه استفاده کنید یا مثلا کمتر از غذاهای رستوران استفاده کنید، یقینا هزینه های شما کاهش خواهد داشت. اما این هزینه های زندگی، به چه میزان است؟ سهم بخش های مختلف آن مانند مسکن، خوراک، حمل و نقل و غیره چقدر است؟ چه راه کارهایی برای کاهش این هزینه ها وجود دارد؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و سوالاتی از این قبیل، با ما همراه شوید. موسسه ی حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه و بهره گیری از کارشناسان توانمند، می تواند شما را در رسیدن به نتیجه ی مطلوبتان در امر مهاجرت یاری نماید.

هزینه زندگی در دانمارک و مخارج سکونت

سکونت، درصد بالایی از هزینه های زندگی در دانمارک را به خود اختصاص می دهد. مهاجران به این کشور لازم است که با دقت زیادی محل سکونت خویش را انتخاب کنند زیرا تاثیر عمده ای در هزینه های زندگی آنان دارد. به هنگام اجاره محل سکونت در دانمارک، عرف چنین است که اجاره ی سه ماه را پیشاپیش باید پرداخت نمود. این اجاره طبیعتا شامل هزینه های آب و برق مصرفی نمی باشد و پول آن را جداگانه باید پرداخت نمود.

اجاره محل سکونت در دانمارک به عوامل گوناگونی از قبیل شهر محل اسکان، محله ی واقع در آن شهر، نوع واحد سکونتی و تعداد اتاق خواب آن بستگی دارد. مثلا وسعت کم و محبوبیت شهر کپنهاک سبب شده که مسکن در این شهر، کم و گران باشد. از سویی دیگر، محل اسکان نیز انواع گوناگونی دارد: خانه ویلایی یا مستقل، آپارتمان (بدون اتاق خواب و یا با اتاق خواب)، خوابگاه دانشگاهی، مهمانخانه و هتل و …

همچنین این محل اسکان می تواند بطور مشترک و یا منفرد باشد. اسکان بطور اشتراکی، موجب کاهش هزینه ها خواهد شد و غالبا مورد استقبال دانشجویان قرار می گیرد. مجموعا برای اجاره محل سکونت در کشور دانمارک می توان عددی در حدود زیر را در نظر گرفت:

 • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ← 9.500 کرون دانمارک
 • آپارتمان یک خوابه در حومه شهر ← 7.000 کرون دانمارک
 • آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ← 16.000 کرون دانمارک
 • آپارتمان سه خوابه در حومه شهر ← 12.000 کرون دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک و مخارج خوراک

مواد غذایی نیز در دانمارک هزینه ی بالایی دارد و کسی که برای اولین بار در فروشگاه استیکر قیمت ها را می بیند ممکن است دچار “شوک استیکر” شود! با این حال می توان با برنامه ریزی در هزینه کرد، تا حدودی از مخارج کاست. مانند خرید کالای محلی و غیر وارداتی و نیز خرید هر خوراکی در فصل خود. برای مثال، قیمت چند قلم از مواد خوراکی بطور میانگین، بدین شرح است:

 • 12 عدد تخم مرغ ← 27 کرون دانمارک
 • 1 لیتر شیر ← 8 کرون دانمارک
 • 1 کیلو برنج ← 18 کرون دانمارک
 • 1 قرص نان ← 17 کرون دانمارک
 • 1 کیلو سینه مرغ ← 74 کرون دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک و مخارج آب/ برق/ گاز/ تلفن، …

 • آب و برق ماهیانه برای یک آپارتمان کوچک ← 1.400 کرون دانمارک
 • هزینه اینترنت ماهیانه ← 220 کرون دانمارک
 • هر دقیقه هزینه موبایل  ← 0.70 کرون دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک و مخارج رفت و آمد

دانمارک دارای سیستم حمل و نقل پیشرفته ای است ولی استفاده ی روزانه از آن ها می تواند گران تمام شود. بنزین در این کشور قیمتی بالا دارد و استفاده ی منظم از تاکسی نیز مخارج شما را بالا خواهد برد در حالی که استفاده از مترو و اتوبوس می تواند تا حد چشمگیری آن را کاهش دهد. استفاده از دوچرخه روشی است که هم ضامن سلامتی شماست و هم مخارج تردد شما را به حداقل ممکن می رساند. هزینه های حمل و نقل را نیز می توان بدین مقدار در نظر گرفت:

 • هر لیتر گاز ← 11 کرون دانمارک
 • هر کیلومتر تاکسی ← 16 کرون دانمارک
 • اتوبوس و مترو ← 25 کرون دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک وسایر مخارج

آنچه که در بالا آورده شد، کلیت هزینه زندگی در دانمارک بود اما تمامی هزینه ها نبود. شما برای زندگی در دانمارک، مانند هر جای دیگری از دنیا، افزون بر مخارج کلی زندگی، مخارج دیگری همچون بهداشت و درمان، لباس و پوشاک و غیره خواهید داشت که بعضا غیرقابل اجتناب می باشد یعنی شما اصولا نمی توانید برخی از آنها را از کشور مبدا خویش تهیه کرده و به همراه خود ببرید و یا به هنگام نیاز، از خانواده بخواهید که برای شما بفرستند.

مثلا تفریح، از اموری است که قطعا برای سلامت روح و روان انسان ضروری است و این مسئله، در کشوری غریب و به دور از خانواده، بیش از هر وقت دیگری مورد نیاز است. همچنین تفریح، چیزی نیست که مثل لباس بشود آن را از همان ابتدا به همراه خود برد بنابراین نیاز است که شما همواره مبلغی را بدین منظور در نظر بگیرید و با توجه به روحیه و علایقتان آن را هزینه نمایید.

با توجه به مطالب و اعداد و ارقام بالا بوضوح می بینیم که گرچه دانمارک یکی از بهترین کشورهای دنیا است و سطح کیفی زندگی بالایی دارد ولی همچنین هزینه های زندگی بالایی نیز دارد و برای برقراری تعادلی در زندگی، لازم است که درآمد بالایی نیز داشته باشید و بتوانید به هر نحوی توازنی میان هزینه ها و درآمد داشته باشید. مقدم بر آن نیز لازم است که از ابتدای عزیمت به آن کشور یا هر کشور دیگری، برآورد حتی المقدور صحیح و واقع بینانه ای از کلیه ی شرایط و مخارج زندگی در کشور مقصد داشته باشید. ما در موسسه ی حقوقی سفیران سروش سعادت، شما را در این امر یاری می نماییم.

Related Posts

یک دیدگاه برای “هزینه های زندگی در دانمارک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *