مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » دانمارک » ویزای دانمارک

ویزای دانمارکشهروندان ایرانی برای سفربه کشور دانمارک نیازمند اخذ ویزای شینگن از سفارت دانمارک هستند. برای شهروندان ایرانی امکان دریافت ویزای توریستی دانمارک وجود ندارد. بنابراین انواع ویزای موجود دانمارک برای ایرانی‌ها به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

۱-  ویزاهای اقامتی

۲- ویزای دیدار از اقوام

۳- ویزای تجاری

۱- ویزای اقامتی  دانمارک

ویزای اقامتی دانمارک زیرمجموعه‌های وسیعی دارد که بر اساس شرایط متقاضی دسته بندی شده است. به همین منظور توصیه می‌شود که قبل از اقدام برای دریافت ویزای اقامتی دانمارک، اطلاعات لازم از زیرمجموعه ویزای خود را کسب کنید.

انواع ویزای اقامتی دانمارک به شرح زیر است:

  • ویزای کار دانمارک:

ویزای کار دانمارک جز سخترین گروه‌های ویزا برای شهروندان ایرانی است. زمانی این نوع ویزا برای افراد توصیه می‌شود که دارای یک تخصص بسیار ویژه باشند. ویزای کار دانمارک نیازمند دعوتنامه از یک کارفرمای دانمارکی است. روند کار به این صورت است که شغل مورد نظر 2 الی 3 هفته در کشور دانمارک و اتحادیه اروپا آگهی می‌شود و چنانچه شخص مورد نظر در کشور دانمارک و اتحادیه اروپا یافت نشد، کارفرما می‌تواند برای شهروند غیر اروپایی دعوتنامه تهیه کند.

  • ویزای خانوادگی:

هر یک از کسانی که پاسپورت دانمارک و یا اقامت قانونی این کشور را دارند و از توانایی مالی و سایر امکانات اولیه مناسب برخوردار هستند، می توانند برای اقوام درجه یک خود درخواست ویزای خانوادگی کنند. این ویزا معمولا شامل بستگان درجه یک از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌شود. این ویزا در درجه دوم و با احراز شرایط شامل والدین، خواهر و برادر می‌شود. البته در مورد این گروه‌ها اخذ شرایط لازم، بسیار پیچیده‌تر است.

  • ویزای سرمایه گذاری دانمارک:

ویزای سرمایه‌گذاری یکی از کم دردسرترین روش‌های اخذ اقامت کشور دانمارک است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید مدنظر قرار دهید پیچیدگی‌های قانونی فراوانی است که برای سرمایه گذاری در کشور دانمارک با آن روبرو هستید. درنتیجه برای چنین کاری باید از یک وکیل مجرب استفاده کنید.

سرمایه گذاری در کشور دانمارک دارای مالکیت تنها 49 درصدی است و 51 درصد سهام باید به نام یک شریک دانمارکی باشد. مالکیت صددرصدی در مراحل بعدی برای شما فراهم خواهد شد.

  • ویزای تحصیلی دانمارک:

کشور دانمارک دارای بالاترین رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های اروپا است و بسیاری از شهروندان ایرانی تمایل دارند برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک اقدام کنند. تحصیل در دانمارک به زبان دانمارکی عموما رایگان و تحصیل به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت هزینه است.

پذیرش تحصیلی برای شهروندان ایرانی در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری امکان‌پذیر است. تحصیل در مقطع دکتری در کشور دانمارک شغل محسوب شده و دانشجویان در ازای کارهای تحقیقاتی، حقوق دریافت می‌کنند.

 

۲-  ویزای دیدار از اقوام مقیم دانمارک

برای دریافت ویزای دیدار از اقوام مقیم دانمارک، در مرحله اول باید دعوتنامه‌ای از خویشاوندان ساکن دانمارک دریافت کنید. این دعوتنامه شامل اطلاعاتی در مورد میزبان شما در دانمارک، اطلاعات شخصی شما و تاریخ اخذ ویزا است. همچنین در خصوص پوشش هزینه‌های اقامت باید توضیحاتی ارائه کنید.

۳- ویزای تجاری دانمارک

برای دریافت ویزای تجاری دانمارک، در مرحله اول باید دعوتنامه‌ای از شرکت یا موسسه‌ای دانمارکی داشته باشید. در این دعوتنامه باید تاریخ دعوت، علت دعوت از شما، مدت اقامت و نحوه پوشش هزینه‌ها روی سربرگ شرکت دانمارکی ذکر شده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *