مهاجرت به کشور دانمارک

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک کلید ورود به خاک اروپا و حوزه شنگن می باشد. به همین دلیل متقاضیان زیادی برای دریافت گونه های مختلف این ویزا وجود دارد. ویزای این کشور در انواع مختلفی و با توجه به روش مهاجرت متقاضی صادر می شود. این کشور از کشورهای مهاجر پذیر در دنیا می باشد. هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند. در ادامه این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است سعی داریم به بررسی ویزای توریستی دانمارک بپردازیم. اطلاعاتی در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. اگر این کشور را برای مهاجرت انتخاب کرده اید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی کشور دانمارک

این کشور با نام رسمی پادشاهی دانمارک با مساحتی بالغ بر 43094 کیلومتر مربع در شمال قاره اروپا جای گرفته است. این کشوردر جنوبی ترین بخش منطقه اسکاندیناوی قرار گرفته است. تنها مرز زمینی مشترک دانمارک با کشور آلمان می باشد. همچنین پل دریایی اورسوند کشور دانمارک را به کشور سوئد متصل می کند. طبق آخرین تقسیمات کشوری که در سال 2007 در این کشور انجام شد، این کشور دارای 5 استان و 98 شهر می باشد. یکی از مهمترین شهرهای این کشور کپنهاگ می باشد که به عنوان پایتخت دانمارک نیز شناخته می شود.

در سال 1973 این کشور به عضویت اتحادیه اروپا در آمده است. طبق آخرین سرشماری انجام شده در این کشور دارای 5447084 نفر جمعیت می باشد. مردم این کشور به زبان دانمارکی به مکالمه می پردازند. بیشتر مردم این کشور پیرو آیین مسیحیت لوتری می باشند. واحد رایج پول در دانمارک کرون دانمارک با علامت اختصاری DKK می باشد.

انواع ویزای دانمارک

دانمارک بخشی از اتحادیه اروپا است و اگر مقیم اتحادیه اروپا نیستید، برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارید. الزامات مربوط به ویزا به ملیت یک فرد و جایی که وی از آنجا سفر می کند بستگی دارد. این کشور در چارچوب توافقنامه شنگن اتحادیه اروپا قرار دارد و بنابراین برای بازدید از دانمارک ویزای شنگن مورد نیاز است. تنها شهروندان اتحادیه اروپا مجاز به سفر بدون ویزا به دانمارک هستند، اما همچنان ملزم به همراه داشتن مدارک هویتی و پاسپورت خود در سفر به دانمارک هستند. هدف از بازدید شما تعیین می کند که برای بازدید از دانمارک به چه نوع ویزا نیاز دارید. انواع مختلفی از ویزاها برای ورود به این کشور وجود دارد که عبارتند از:

انواع ویزای دانمارکویزای ملی به افرادی داده می شود که به دلیل خاصی می خواهند در منطقه شنگن بمانند. اقامت می تواند موقت یا دائمی باشد. این ویزا عمدتاً برای دانشجویان یا افرادی که در پروژه های مختلف کار می کنند ارائه می شود. این نوع ویزا نیز به صورت یکبار ورود و چند بار ورود به متقاضیان ارائه می شود. در ویزای ملی یکبار ورود، قرار است متقاضی یک بار به کشور سفر کند، هدف خود را برآورده کند و پس از تحقق هدف، کشور را ترک کند. در صورت ورود چند گانه، مهاجر مجاز است در طول مدت اقامت خود در میان قلمرو شنگن سفر کرده و به داخل و خارج از آن حرکت  کند. برای دریافت ویزای ملی چند بار ورود، فرد باید استانداردهای خاصی را رعایت کند.

ویزای دانمارک از نوع توریستی

متقاضیانی که قصد سفر به این کشور را دارند باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای شنگن انجام دهند، این ویزا در انواع مختلفی ارائه می شود که در این مقاله سعی داریم به بررسی ویزای توریستی دانمارک بپردازیم. با دریافت ویزای توریستی این کشور فرد می تواند برای مدت زمان کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشد. افرادی که قصد دارند در طول مدت بیشتری در این کشور اقامت داشته باشند باید مجوز اقامت در دانمارک را دریافت کنند. اگر فردی اجازه اقامت مجدد به کشورهای شنگن را داشته باشد، برای ورود به دانمارک نیازی به اخذ ویزای دانمارک ندارد.

باید به این نکته اشاره کرد که اگر فردی قصد داشته باشد بیشتر از اعتبار ویزا توریستی خود در این کشور اقامت داشته باشد. از این رو می باید مشخص شود که فرد سعی دارد مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کند مجازاتی برای فرد در نظر گرفته می شود. این مجازات به صورتی می باشد که متقاضی نمی تواند بین 3 الی 5 سال ویزای توریستی این کشور را دریافت کند.

انواع ویزای توریستی دانمارک

متقاضیانی که سعی دارند ویزای توریستی این کشور را دریافت کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که این ویزا با عناوین مختلفی و با توجه به هدف فرد از سفر صادر می شود. انواع ویزا توریستی در این کشور به شرح ذیل می باشد:

 • ویزای تجاری
 • ویزای گردشگری
 • ویزای بازدید از افراد خانواده
 • ویزای توریستی جهت شرکت در همایش یا سمینار

جهت مهاجرت به این کشور از طریق روش های قانونی ابتدا مقاله مهاجرت به دانمارک را مطالعه بفرمائید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی دانمارک

جهت دریافت ویزای این کشور متقاضی باید مدارکی که در ادامه به آن ها اشاره می شود را تهیه کرده و به سفارت خانه یا کنسولگری این کشور ارائه نماید.

مدارک مورد نیاز در این زمینه عبارتند از:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا توریستی و ارائه رسید آن
 • ارائه بیمه نامه با پوشش تا سقف 30000€ (یورو)
 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 12 ماه اعتبار
 • ارائه مدارک شناسایی
 • ارائه 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک تمکن مالی
 • ارائه گواهی شغلی یا تحصیلی
 • ارائه مدارک از محل اقامت در کشور دانمارک
 • ارائه مدارک رزرو بلیط رفت و برگشت

همچنین جهت اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در دانمارک را از طریق لینک مذکور مطالعه بفرمائید.

مزایا اخذ ویزای توریستی دانمارک

وقت سفارت جهت دریافت ویزای گردشگری دانمارک

همانطور که گفته شد برای دریافت ویزا لازم است فرد به سفارتخانه این کشور مراجعه کند. جهت دریافت وقت برای مراجعه به سفارت خانه می توانید با سفارتخانه تماس بگیرید. سفارتخانه HDK از روز یک شنبه تا پنج شنبه پاسخگوی متقاضیان می باشد. متقاضیان می توانند از ساعت 9 صبح تا 12.30 ظهر با شماره تلفن های سفارتخانه تماس بگیرند. اگر قصد دارید به صورت حضوری در سفارتخانه دانمارک حاضر شوید می توانید در روزه های دو شنبه تا پنج شنبه و از ساعت 9 صبح تا 12 به سفارتخانه مراجعه کنید.

هزینه زندگی در دانمارک

به طور کلی افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید در جریان هزینه ها قرار بگیرند. به طور مختصر برخی از مهم ترین هزینه ها را بیان می کنیم:

هزینه های زندگی مبلغ به کرون دانمارک
اجاره بهاء مسکن در دانمارک DKK2500 الی DKK4000
هزینه های بیمه و خدمات درمانی DKK200
هزینه های تلفن همراه و تماس DKK150 الی DKK200
هزینه خورد و خوراک DKK1500 الی DKK2000
حمل و نقل و جابجایی DKK300
سایر مخارج شخصی DKK1000

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص ویزای دانمارک و ویزای گردشگری این کشور به دست آوردید. به متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور را دارند پیشنهاد می شود مقاله بهترین راه های اقامت و مهاجرت به این کشور را با دقت مطالعه نمایند. همچنین فرد می توانید طی تماس با کارشناسان موسسه حقوق سفیران سروش سعادت از مشاوره های رایگان استفاده نماید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *