شرایط دانمارک

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک کلید ورود به خاک اروپا و حوزه شنگن می باشد و به همین دلیل متقاضیان زیادی برای دریافت گونه های مختلف این ویزا وجود دارد. ویزای دانمارک در انواع مختلفی و با توجه به روش مهاجرت متقاضی صادر می شود. دانمارک از کشورهای مهاجر پذیر در دنیا می باشد که هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند.  در ادامه این مقاله که توسط کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است سعی داریم به بررسی ویزای توریستی دانمارک بپردازیم و اطلاعاتی در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر این کشور را برای مهاجرت انتخاب کرده اید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی کشور دانمارک

این کشور با نام رسمی پادشاهی دانمارک با مساحتی بالغ بر 43094 کیلومتر مربع در شمال قاره اروپا جای گرفته است. کشور دانمارک در جنوبی ترین بخش منطقه اسکاندیناوی قرار گرفته است، تنها مرز زمینی مشترک دانمارک با کشور آلمان می باشد، همچنین پل دریایی اورسوند کشور دانمارک را به کشور سوئد متصل می کند. طبق آخرین تقسیمات کشوری که در سال 2007 میلادی در کشور دانمارک انجام شد، این کشور دارای 5 استان و 98 شهر می باشد. یکی از مهمترین شهرهای این کشور کپنهاگ می باشد که به عنوان پایتخت دانمارک نیز شناخته می شود. در سال 1973 کشور دانمارک به عضویت اتحادیه اروپا در آمده است.

طبق آخرین سرشماری انجام شده در دانمارک این کشور دارای 5447084 نفر جمعیت می باشد، مردم این کشور به زبان دانمارکی به مکالمه می پردازند. بیشتر مردم این کشور پیرو آیین مسیحیت لوتری می باشند. واحد رایج پول در دانمارک کرون دانمارک با علامت اختصاری DKK می باشد.

ویزای توریستی دانمارک

متقاضیانی که قصد سفر به کشور دانمارک را دارند باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای شنگن انجام دهند، این ویزا در انواع مختلفی ارائه می شود که در این مقاله سعی داریم به بررسی ویزای توریستی دانمارک بپردازیم. با دریافت ویزای توریستی دانمارک فرد می تواند برای مدت زمان کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشد. افرادی که قصد دارند در طول مدت بیشتری در این کشور اقامت داشته باشند باید مجوز اقامت در دانمارک را دریافت کنند. اگر فردی اجازه اقامت مجدد به کشورهای شنگن را داشته باشد، برای ورود به دانمارک نیازی به اخذ ویزای دانمارک ندارد.

باید به این نکته اشاره کرد که اگر فردی قصد داشته باشد بیشتر از اعتبار ویزا توریستی خود در کشور دانمارک اقامت داشته باشد و مشخص شود که فرد سعی دارد مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کند مجازاتی برای فرد در نظر گرفته می شود. این مجازات به صورتی می باشد که متقاضی نمی تواند بین 3 الی 5 سال ویزای توریستی کشور دانمارک را دریافت کند.

انواع ویزای توریستی کشور دانمارک

متقاضیانی که سعی دارند ویزای توریستی کشور دانمارک را دریافت کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که این ویزا با عناوین مختلفی و با توجه به هدف فرد از سفر صادر می شود. انواع ویزا توریستی در این کشور به شرح ذیل می باشد:

 • ویزا تجاری
 • ویزا گردشگری
 • ویزا بازدید از افراد خانواده
 • ویزا توریستی جهت شرکت در همایش یا سمینار

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی دانمارک

جهت دریافت ویزای دانمارک متقاضی باید مدارکی که در ادامه به آن ها اشاره می شود را تهیه کرده و به سفارت خانه یا کنسولگری کشور دانمارک ارائه نماید. این مدارک عبارتند از:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا توریستی و ارائه رسید آن
 • ارائه بیمه نامه با پوشش تا سقف 30.000€ (یورو)
 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 12 ماه اعتبار
 • ارائه مدارک شناسایی
 • ارائه 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک تمکن مالی
 • ارائه گواهی شغلی یا تحصیلی
 • ارائه مدارک از محل اقامت در کشور دانمارک
 • ارائه مدارک رزرو بلیط رفت و برگشت

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی دانمارک

مزایا اخذ ویزای توریستی دانمارک

یکی از مواردی که شانس متقاضی را برای دریافت ویزای توریستی دانمارک بالا می برد، داشتن اقوام درجه یک ساکن در کشور دانمارک می باشد. متقاضیان می توانند با ارائه دعوت نامه به راحتی ویزای دانمارک را دریافت کنند. متقاضیان علاوه بر اینکه با دریافت ویزای توریستی دانمارک می توانند به این کشور سفر کنند از مزایا دیگری نیز بهره مند می شوند.

 • سفر به کشورهای عضوء شنگن بدون نیاز به مجوز
 • رویه سهل تر اخذ ویزای توریستی کشورهای دیگر

وقت سفارت جهت دریافت ویزای توریستی

همانطور که گفته شد برای دریافت ویزا لازم است فرد به سفارتخانه کشور دانمارک مراجعه کند. جهت دریافت وقت برای مراجعه به سفارت خانه می توانید با سفارتخانه تماس بگیرید. سفارتخانه دانمارک از روز یک شنبه تا پنج شنبه پاسخگوی متقاضیان می باشد، و متقاضیان می توانند از ساعت 9 صبح تا 12.30 ظهر با شماره تلفن های سفارتخانه تماس بگیرند. اگر قصد دارید به صورت حضوری در سفارتخانه دانمارک حاضر شوید می توانید در روزه های دو شنبه تا پنج شنبه و از ساعت 9 صبح تا 12 به سفارتخانه مراجعه کنید.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص ویزای دانمارک و ویزای توریستی این کشور به دست آوردید، به متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور دانمارک را دارند پیشنهاد می شود مقاله بهترین راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک را با دقت مطالعه نمایند. همچنین فرد می توانید طی تماس با کارشناسان موسسه حقوق سفیران سروش سعادت از مشاوره های رایگان استفاده نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *