شرایط آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان در سال 2021 به نوع ویزا و روش مهاجرتی شما بستگی دارد. هر فردی جهت مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت، از روش مورد نظر خود اقدام می‌ نماید. این روش می‌تواند بسته به روش اقدام برای او پرهزینه یا کم‌ هزینه باشد. روش‌های مختلفی برای انجام این امر وجود دارد که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه این مقاله به شرح آنها می‌پردازد.

هزینه مهاجرت به آلمان برای اشخاصی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، بسیار اهمیت دارد. مهاجرت به آلمان طرق مختلفی دارد. از جمله به تولد فرزند، ازدواج، تحصیل، ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری و تجارت و غیره می‌ توان اشاره نمود. هر یک از روش‌ های فوق‌، هزینه‌ های مختص خود را دارد و کاملا متغیر است. مثلا مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری ممکن است هزینه بیشتری نسبت به تولد فرزند داشته باشد. بنابراین افراد باید با توجه به تمکن مالی و شرایط اقتصادی خود،‌ روش مناسب‌ تر را انتخاب نمایند.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کار

اگر می‌خواهید مهاجرت به آلمان برای شما هزینه‌ کمتری در بر داشته باشد، می‌توانید از تحصیل یا اخذ ویزای کار آلمان بهره مند شوند. ناگفته نماند هزینه‌ مهاجرت به آلمان می‌ تواند شامل استخدام وکیل قانونی جهت انجام کار هم شود. وکیل جهت انجام این پروسه مبلغی را با نام حق‌الوکاله از شما دریافت می‌کند. اشخاصی هستند که پروسه مهاجرت به آلمان را بدون کمک وکیل و شخصا انجام می‌دهند. این ریسک بزرگی است. زیرا ممکن است در صورت رد درخواست، در آینده با مشکل مواجه گردد.

البته توصیه ما این است حتما این کار را به یک وکیل ماهر بسپارید. به این دلیل که آگاهی و دانش یک وکیل بهتر می‌تواند امور مربوط به مهاجرت شما به آلمان را انجام دهد. اگر به فعالیت شغلی در آلمان تمایل دارید، می‌بایست دعوتنامه کاری از سوی کارفرمای مورد نظر در آلمان داشته باشید. این روش از مهاجرت می‌تواند با پایین‌ ترین هزینه برای شما انجام گردد. زیرا مهم‌ترین سرمایه شما، یعنی تخصص و مهارت در این کار دخیل است. اگر پیشنهاد کاری از سوی کارفرما نداشتید، می‌توانید از طریق اخذ ویزای جستجوی کار وارد خاک آلمان شوید.

آیتم های هزینه در این نوع مهاجرت عبارتند از:

  • ترجمه مدارک
  • حق الوکاله
  • مربوط به سفارت
  • مربوط به رزو محل اقامت

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی نیز روشی است که بسیاری افراد انتخاب می‌نمایند. متقاضیانی که از طریق پناهندگی تصمیم به مهاجرت آلمان می‌گیرند، اصولا هیچگونه مهارت و تخصص کاری و یا تحصیلات کافی ندارند. این افراد با باز بودن مرزها، می‌توانستند با کمترین هزینه وارد این کشور شوند. چه بسا بسیاری از این دسته پناهندگان همچنان وضعیت خوبی در آلمان ندارند. زیرا در اخذ اقامت آلمان دچار مشکل شده‌اند. اکنون با بسته شدن مرزها، هزینه مهاجرت به آلمان در این مورد نیز وجود دارد. بنابراین متقاضیانی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، باید با پرداخت هزینه‌های نسبی اقامت آلمان را دریافت کنند. ناگفته نماند که کشور آلمان درها ورود را بر روی پناهندگان بسته است.

همچنین هزینه های مربوط به زندگی در این کشور در نمودار زیر بیان گردیده است:

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

افراد بسیاری از سراسر دنیا به مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای روی می‌آورند. اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به آلمان از پرطرفدارترین انواع مهاجرت به این کشور است. این نوع ویزا نیز مانند هر ویزای دیگری شامل هزینه‌ هایی می‌ گردد که متغیر است. زیرا حق‌ الوکاله‌ها در این خصوص مبالغ مختلفی دارند. با صرف‌ نظر از حق‌الوکاله وکیل، می‌ توان گفت به‌صرفه‌ ترین راه مهاجرت به شمار می‌رود. اما به طور کلی این نوع مهاجرت از هر لحاظ مناسب بوده و هزینه‌ پایین‌ تری نسبت به بقیه روش‌ها دارد. فرد متقاضی می‌تواند با هزینه بیش از 10 میلیون نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید.

این مبلغ می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • هزینه‌ های بلیت هواپیما
  • ترجمه اسناد
  • روند اداری تایید مدارک

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌گذاری

شاید قصد داشته باشید جهت سرمایه‌ گذاری در آلمان به روش سرمایه‌ گذاری عمل نمایید. یکی از این راه‌ ها سرمایه‌ گذاری در طرح‌های پیشنهادی دولت در زمینه اقتصادی و تجارت است. این نوع سرمایه‌ گذاری جهت مهاجرت، هزینه‌ های گزافی را در بر داشته و ممکن است شما را با مشکل مواجه سازد، به دو دلیل

  • حق‌الوکاله با مبلغ بالا
  • پشتوانه مالی بسیار قوی

توصیه ما این است که مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری را به صورت ثبت شرکت انجام دهید. این روش نسبت به روش قبل، می‌تواند هزینه‌ های کمتری برای شما داشته باشد. مبلغ سرمایه لازمه در این روش، حدود 35000€ (یورو) می‌باشد. به طور کلی مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌ گذاری در این کشور، نسبت به سایر روش‌ ها هزینه‌ های بالاتری دارد.

مهاجرت به آلمان از طریق توریستی

از دیگر روش‌ های مهاجرت به آلمان، روش توریستی و گردشگری است. این روش نیز می‌ تواند راهی برای مهاجرت شما به آلمان باشد. اما ایراداتی در این روش وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد. شما به عنوان یک گردشگر می‌توانید تصمیم به گشت و گذار در آلمان بگیرید. بنابراین می باید ویزای توریستی بگیرید. در نهایت می‌توانید ویزای 3 ماهه دریافت کنید که منجر به اقامت دائم نمی‌گردد. اما در عین حال، هزینه‌های متقاوتی را برای شما در بر دارد.

در نظر گرفتن یک وکیل مجرب جهت انجام این کار می‌تواند مثمرثمر باشد که باید حق‌ الوکاله وکیل نیز مورد محاسبه قرار گیرد. در این نوع مهاجرت مشمول هزینه‌ زیادی می‌شوید که شاید در نهایت نتیجه‌ ای از این اقدام هم به دست نیاورید. بنابراین شایسته است همه جوانب را در نظر گرفته و مورد بررسی قرار دهید تا به نتیجه مطلوبی دست یابید. پر هزینه مهاجرت به کشور آلمان از طریق توریستی: هزینه‌ هایی از قبیل رزرو هتل، بلیت هواپیما نیز می‌ تواند گنجانده شود.

کلیات مهاجرت به آلمان

به عنوان جمع‌ بندی، در هر روشی از مهاجرت پای وکیل و حق‌ الوکاله در میان است. از سوی دیگر، مدارک شما و امور اداری که جهت تایید مدارک نیاز است، همه این‌ ها ‌هزینه‌ بردار است. برای مثال هزینه ترجمه اسناد و مدارک مبلغی بالغ بر 25€ الی 60€ (یورو) است. قبل از هرگونه اقدام جهت مهاجرت، از طریق مشورت با وکلا بهترین گزینه را انتخاب نمایید. همچنین می توانید مقاله ویزای کار آلمان را از طریق لینک مذکور مطالعه بفرمایید.

آگاهی از انواع هزینه مهاجرت به آلمان، روش‌های دریافت اقامت از طرقی مانند تحصیل و سرمایه‌ گذاری، حق شماست. پس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید. این موسسه شما را از کلیه هزینه‌های مربوط مهاجرت از روش‌های مختلف همراه با جزئیات آگاه می‌سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *