شرایط دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا

درباره هزینه زندگی در دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا در مقایسه با سایر کشورهایی که جمعیتی مانند این کشور دارند، متوسط​ است. هزینه زندگی به میزان زیادی به سبک زندگی بستگی دارد. اگر شخصی مناطق مناسب را برای تأمین نیازهای خود و خواسته های خود انتخاب کند، زندگی راحت ممکن است. در کشور دومینیکا، استانداردهای زندگی به طور کلی خوب است و اقتصاد این کشور با ثبات و رو به رشد است. دومینیکا کشوری است که در کارائیب واقع شده است و 754 کیلومتر مربع مساحت دارد. دومینیکا دارای 72.813 نفر جمعیت و تراکم جمعیت 97 نفر در هر کیلومتر مربع است. زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است و تولید ناخالص داخلی این کشور 495 میلیون XCD (دلار کارائیب شرقی) و تولید ناخالص داخلی سرانه 6.798XCD (دلار کارائیب شرقی) است. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هزینه زندگی در دومینیکا را به طور دقیق بررسی می کنند.

درباره هزینه زندگی در دومینیکا

در مقایسه با سایر کشورهای زیر قیمت کالاها، مسکن و تفریحات در کشور دومینیکا بسیار کمتر است:

  • آنتیگوا
  • باهاما
  • باربادوس

در این کشور، خدَمات اولیه، برق، آب، بهداشت و درمان، آموزش و ارتباطات برای کل جمعیت قابل دسترسی است. هزینه تحصیل در دومینیکا رضایت بخش است با توجه به اینکه 94% از جمعیت این کشور با سواد هستند و دولت دومینیکا مدارس دولتی این کشور را به طور کامل حمایت می کند. هزینه ارتباطات در یک محیط بسیار رقابتی مناسب است، اما در مقابل، خدمات بهداشتی و درمانی جامعه در کشور دومینیکا رایگان است. لازم به ذکر است که خدمات بهداشتی و درمانی خصوصی در این کشور بسیار ارزان تر از سایر کشورهای مرتبط آمریکایی هستند، هرچند در خدمات تخصصی در دومینیکا محدود هستند.

گرچه بخش بهداشت و درمان در کشور دومینیکا در قسمت متخصصان بهداشت با کمبود مواجه است، اما با وجود این موضوع، استاندارد بهداشتی تحت تأثیر قرار نمی گیرد و سطح بهداشت و درمان در دومینیکا در واقع در بین جزایر بسیار مناسب است. میزان امید به زندگی در دومینیکا 74 سال است و به طور کلی مردم از کیفیت خوب زندگی برخوردار هستند. در این کشور حداقل از 22 نفر بالاتر از 100 سال سن دارند. در سال 2006، دومینیکا به عنوان چهارمین کشور خوشحال در دنیا معرفی شد. در دومینیکا، حمل و نقل محلی به صورت خصوصی است و هزینه آن نسبت به سایر کشورها کمتر است. خدمات حمل و نقل در سراسر جزیره در سطح مناسبی قرار دارد. در این کشور هزینه مالکیت یک وسیله نقلیه جدید به طور قابل ملاحظه ای زیاد است.

در نمودار زیر به هزینه های اصلی زندگی در دومینیکا اشاره شده است:

خدمات و هزینه زندگی در دومینیکا

هزینه خدمات مانند آب و برق و کالاها و سایر موارد مرتبط در کشور دومینیکا در حال افزایش است. همچنین افزایش ناگهانی قیمت کالاها انگیزه ای برای مردم کشور دومینیکا است که بتوانند تغییرات در سبک زندگی را اتخاذ کنند، هزینه های خود را در اولویت قرار دهند تا از حفظ یک زندگی معقول و مناسب برخوردار باشند. این کشور به واردات خود بسیار متکی است، اما با افزایش هزینه محصولات خارج از منطقه، این کشور به طور فزاینده ای به دنبال تولید و توسعه پایدار است. با وجود بالا رفتن قیمت کالاهای لوکس و خدمات، محصولات در دسترس کسانی است که آنها را تقاضا می کنند.

تلویزیون و خدمات ارتباطی (اینترنت، تلفن همراه، خط ثابت) در سراسر جزیره در دسترس هستند. تجهیزات جدید از نظر فناوری مدرن و به روز بوده و از نظر کیفیت و محصول بسیار عالی و با کیفیت عالی هستند. علاوه بر این، هزینه خدمات آب و فاضلاب در دومینیکا ارزان است. در واقع، در بسیاری از مناطق روستایی، آب تأمین می شود و مقدار استفاده آن اندازه گیری نمی شود، بنابراین رایگان است. در بیشتر مناطق مسکونی دیگر، آب از نظر خصوصی اندازه گیری می شود و هزینه آب نیز ارزان است. علاوه بر این، تقریباً در هر بخشی حداقل یک منبع آب عمومی وجود دارد که خدمات آن رایگان است و همه افراد به آب های پاک و سرویس های بهداشتی دسترسی دارند.

در جدول زیر به هزینه خدمات در کشور دومینیکا اشاره شده است:

موارد هزینه به XCD (دلار کارائیب شرقی)
خدمات اصلی (برق، آب، گاز، سیستم گرمایش و جمع آوری زباله ها) 125
یک دقیقه تماس داخلی با تلفن همراه 0.88
اینترنت ماهانه با 60 مگابیت سرعت بر ثانیه 175
ویزیت دکتر (15 دقیقه) 125

کالاها و هزینه زندگی در دومینیکا

در کشور دومینیکا، قیمت مواد غذایی وارداتی بسیار بالاتر از غذاها و محصولات غذایی محلی است. اما در عوض، هزینه گوشت، میوه و سبزیجات محلی از جمله مرغ، گوشت گاو و فرآورده های ماهی پایین تر و در بسیاری از موارد از نظر ارگانیک سالم تر است. در صورت خریداری مستقیم از تولید کنندگان، شما می توانید هزینه های کمتری برای مواد غذایی در دومینیکا پرداخت کنید. در دومینیکا، قیمت محصولات غذایی و آشامیدنی وارداتی از کشورهای کارائیب نسبت به محصولات آمریکای شمالی و قاره های دیگر ارزان تر است.

با مشاهده جدول زیر با قیمت کالاهای موجود در بازار دومینیکا آشنا شوید:

موارد هزینه ها به XCD (دلار کارائیب شرقی)
صرف یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت 12
صرف وعده غذایی در رستوران متوسط برای 2 نفر (سه دوره) 118
0.33 لیتر آب 3.30
1 لیتر شیر 6.75
500 گرم نان 3.08
1 کیلو برنج سفید 3.95
12 عدد تخم مرغ 11
1 کیلو مرغ 12.50
1 کیلو گوشت 22

کالاها و هزینه زندگی در دومینیکا

اجاره مسکن و هزینه زندگی در دومینیکا

در دومینیکا قیمت زمین در مناطق روستایی بسیار ارزان تر از زمین در مناطق توسعه یافته شهری است که در آن زیرساخت ها برای خدمات و سایر خدمات به آسانی در دسترس است. با این حال، قیمت زمین در دومینیکا هنوز بسیار پایین تر از هر کشور دیگری در کارائیب است. در این کشور، زمین برای توسعه و اهداف کشاورزی به آسانی با هزینه مناسب در دسترس است. اقتصاددانان پیش بینی می کنند که با افزایش سرمایه گذاری و توسعه کشور، ارزش زمین در دومینیکا بیشتر خواهد شد. به عنوان یک ابتکار سرمایه گذاری، زمین های متعلق به دولت نخست وزیر با قیمت های مناسب در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می گیرد که مشغول تجارت محصولات تجاری یا تولیدی باشند که مکمل برنامه های پایدار دومینیکا باشد.

قیمت اجاره مسکن در دومینیکا از مکانی به مکان دیگر متغیر است و بر اساس نوع و سبک اقامت و همچنین مکان تعیین می شود. به طور کلی ساخت خانه حدید در دومینیکا ارزان تر از ساخت آن در هر کشور دیگر کارائیب است. به یاد داشته باشید که هزینه تمام شده هر ساخت و ساز با توجه به اندازه، سبک و محل ساخت و تعداد عناصر وارداتی تعیین می شود.

در جدول زیر به هزینه های خرید و اجاره ملک در دومینیکا اشاره شده است:

موارد هزینه به XCD (دلار کارائیب شرقی)
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 900
اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 583
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 3.333
اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 2.350
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 325
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز 125

منابع کشور دومینیکا

مزیت بی نظیر دومینیکا نسبت به بسیاری از کشورها در سراسر جهان فراوانی منابع آبی و زمین گرمایی است. در حال حاضر گسترش تولید ارزان تر برق با استفاده از انرژی زمین گرمایی و آبی در کشور دومینیکا در حال انجام است. در حال حاضر ظرفیت تولید تا 40٪ از کل مصرف برق کشور از طریق نیروگاه برق وجود دارد که پتانسیل زیادی برای افزایش دارد. گرچه انرژی خورشیدی تا حد زیادی برای تولید برق مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما برای گرمایش آب بطور گسترده ای (خصوصی و تجاری) استفاده می شود، که به طور مستقیم هزینه های مصرف کننده را کاهش می دهد. براساس این طرح، مشوق های سخاوتمندانه ای برای تشویق به کارگیری انرژی خورشیدی برای تولید برق وجود دارد. سپس برق اضافی تولید شده برای کسب سود می تواند دوباره به شبکه محلی فروخته شود.

با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید از شرایط کسب اقامت دومینیکا و کسب ویزای کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی یا ویزای توریستی دومینیکا آگاه شوید و اطلاعات بیشتری درباره شرایط زندگی در این کشور کسب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *