شرایط دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

ما در این مقاله سعی داریم که هزینه زندگی در دانمارک را بررسی کنیم و موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه درخشان در زمینه هزینه زندگی در دانمارک شما را یاری می کنند و موقعیت و شرایط شما را بررسی می کنند و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهند.

شرایط هزینه زندگی در کشور دانمارک 

کشور دانمارک جز کشور شنگن می باشد که برای دریافت ویزای دانمارک این امکان برای شما وجود دارد که به تمامی کشور هایی اروپایی سفر کنید.یکی از راه های مهاجرت به دانمارک تحصیل در دانمارک یا دریافت گرین کارت دانمارک می باشد. موقعیت رفاهی و امنیت در این کشور در سطح بالایی برخوردار است و در زمینه های بهداشت و درمان و دانشگاه های معتبر و کسب و کار در کشور دانمارک مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است.

مساحت کشور دانمارک 43094 کیلو متر مربع و جمعیت این کشور 5.5 میلیون می باشد و یکی از زیبا ترین کشور های جهان شناخته شده است .کشور دانمارک به 5 استان به نام هوودستادن ،نوردیولند، شیلند، میدیولند و گروئنلند تقسیم می شود .شهر کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک می باشد.آب و هوای این کشور معتدل است و در فصل تابستان و پاییز به دلیل دریای شمال بارانی می باشد. کشور دانمارک از سمت دریایی با کشور سوئد و نروژ و از سمت خشکی با کشور آلمان هم مرز می باشد.

کشور دانمارک با کشور های اروپایی دیگر روابط محکمی دارد و یکی از اعضا ناتو این کشور می باشد.مردم کشور دانمارک از امنیت و کیفیت خوبی در زندگی برخودار هستند چون کشور دانمارک به بهداشت، درمان، آموزش، نگهداری فرزند و … اهمیت خاصی می دهند با این تفاسیر مردم دانمارک جز افراد شاد و خوشحال در جهان هستند. کشور دانمارک میزان کمتری در فساد اداری در دنیا دارد و وابستگی فرزند به پدر و مادر در این کشور خیلی پایین است فرزندان از سن 18 سالگی به بعد این اجازه دارند که از خدمات دولتی رایگان استفاده کنند مانند: کرایه یک آپارتمان کوچک، هزینه رفت و آمد، هزینه خوراک، هزینه پوشاک و…

لازم به ذکر است که افراد بعد از سن 18 سالگی خانواده خود را ترک کردند و به صورت مستقل و تنها زندگی می کنند. تحصیل در دانمارک برای افراد 7 تا 16 ساله به صورت رایگان می باشد و حدود 90 درصد از دانش آموزان در مدارس دولتی ادامه تحصیل می دهند و نکته جالب این است که 7 سال اول دوره تحصیل از دانش آموزان هیچ امتحانی گرفته نمی شود و هیچ نمره ای هم ندارند.

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک میتوان گفت با هزینه زندگی در آلمان و سوئد یکسان می باشد. هزینه زندگی در دانمارک بین 700 تا 900 یورو به صورت ماهیانه می باشد. درضمن این هزینه در شهر های دانمارک متغییر است در شهر های بزرگ تقریبا 7 هزار کرون در یک ماه است و به ازای هر نفر 3500 کرون اضافه می شود اما هزینه زندگی در شهر های کوچک دانمارک تقریبا 5 هزار کرون می باشد که به ازای هر نفر 2500 کرون اضافه می شود.

همه دانشجویان بین المللی باید در دانمارک حساب بانکی افتتاح کند که این شماره ،شماره شناسایی فرد می باشد و برای پیش پرداخت خانه و خرید و اجاره خانه نیازی به پول نقد نمی باشد. هزینه زندگی در دانمارک برای افرادی که امنیت و کیفیت براشون مهم است که این امکان را دارند که حقوق خود را در مسکن، غذا،نوشیدنی و حمل ونقل و ارتباطات هزینه می کند.

هزینه زندگی در دانمارک – شرایط مالی جهت اقدام مهاجرت به دانمارک 

شرایط لازم برای مهاجرت به دانمارک شخص باید توانایی هزینه های یک سال زندگی در دانمارک را داشته باشد. در سال 2011 شرایط مالی به شرح زیر می باشد :

 1. برای اشخاص زیر 25 سال :5367 کرون در ماه
 2. برای اشخاص بالای 25 سال :6472 کرون در ماه

هزینه زندگی در دانمارک – متوسط هزینه های زندگی در دانمارک

 1. اجاره خانه در دانمارک: بین 2500 تا 4000 کرون در ماه
 2. هزینه های بیمه و خدمات درمانی: 200 کرون در ماه
 3. هزینه های تلفن و همراه: 150 تا 250 کرون در ماه
 4. هزینه خوراک: 1500 تا 2000 کرون
 5. هزینه حمل و نقل: 300 کرون
 6. هزینه مخارج شخصی: 1000 کرون

هزینه زندگی در دانمارک – جدول هزینه های زندگی در دانمارک

 • رستوران، غذا، رستوان ارزان = حدودا 18.78 کرون
 • آب = حدودا 2.07 کرون
 • شیر= 0.86 کرون
 • قرص نان تازه= 2.81 کرون
 • تخم مرغ= 2.61 کرون
 • سینه مرغ= 8.92 کرون
 • حمل و نقل= 3.11 کرون
 • تاکسی= 16.55 کرون
 • تاسیسات (برق ،گاز،آب،زباله)= 101.49 کرون
 • تعرفه موبایل= 0.10 کرون

هزینه تحصیل در دانمارک – هزینه زندگی در دانمارک :

دانشجویان بین المللی که تابعیت کشور های اروپا و یوئیس را دارند این امکان را دارند که به صورت رایگان در دانمارک تحصیل کنند و شرایط این افراد به شرح زیر می باشد :

 1. افرادی که اقامت دائم دانمارک را دارا باشند.
 2. کسانی که اقامت موقت که قابلیت و صلاحیت دریافت کارت اقامت دائم را دارا باشند.
 3. کودکانی که تابعیت کشور های اروپایی نداشته باشند و به وسیلله اقامت کاری والدین اقامت موقت داشته باشند.

در مورد هزینه زندگی در دانمارک، هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه بین 6 تا 16 هزار کرون و 45 تا 120 هزار کرون باید پرداخت کنند. این دانشجویان میبایست هم زمان با درخواست ویزای دانشجویی شهریه دانشگاه خود دار پرداخت کنند. دانشجویان این امکان را دارند که از دانشگاه ها،کالج ها،موسسات آموزشی پذیرش خود را اخذ کنند و باید تمکن مالی در تامین مخارج زندگی و تحصیل در مدت یک سال را داشته باشید.

طرح های مختلف برای دانشجویان به شرح زیر است :

 1. طرح Nordplus  که اختصاص دارد به کشور های بالتیک و اسکاندیناوی
 2. طرح Erasmus  که اختصاص دارد به دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و سوئیس، که مدت تحصیل شان 3 تا 12 ماه در کشور خود می باشد.
 3. طرح Erasmus Mundus  برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی مشترک است فقط بعضی از رشته های خاص کارشناسی ارشد آموزش داده می شود.
 4. طرح بورس تحصیلی دولتی برای تعدادی از دانشجویان واجد شرایط غیر اروپایی

که در گروه آخر سه دلیل برای استفاده از این نوع بورسیه وجود دارد :

 1. متقاضیان شهروند یک کشور غیر کشور اروپایی باشد و در منطقه اروپا و سوئیس باشد.
 2. متقاضیان در یکی از دوره های تحصیل عالی تمام وقت ثبت نام کرده باشند.
 3. متقاضیان دارای اقامت موقت دانشجویی باشند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه زندگی در دانمارک میتوانید با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرد و مشورت کنید و بهترین راه را برای مقصد خود انتخاب کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *