شرایط بلاروس

هزینه زندگی در بلاروس

هزینه زندگی در بلاروس

هزینه زندگی در بلاروس برای دانشجویان و یا مهاجران کاری از مهم ترین دغدغه ها است، زیرا بلاروس کشوری مسحور کننده است که در اروپا واقع شده است. تولید ناخالص داخلی این کشور $54 میلیارد (دلار) است. بلاروس از نظر ثروت در منابع طبیعی هفتاد و دومین اقتصاد بزرگ است. کل برابری قدرت خرید این کشور در$12 میلیارد (دلار) بوده است. در تلاش برای یافتن موقعیت های موجود در مینسک که پایتخت و یکی از شهرهای گران این کشور محسوب می شود، مربوط به سبک زندگی و عادات شهروندان آن، می توانید با حقایق بسیار جالبی روبرو شوید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تیم متخصص خود در جهت راهنمایی شما برای مهاجرت آماده خدمت رسانی است.

هزینه زندگی در مینسک بلاروس

در واقع، قیمت ها در مینسک به اندازه بسیاری از شهرهای اروپایی بالا است، اما میانگین حقوق ها بسیار پایین است. زیرا مردم آنجا هنوز هم موفق به خرید همه مایحتاج می شوند. در این کشور صنعت رستوران و غذا به سرعت پیشرفت می کند به همین دلیل می توانید با هزینه های مقرون به صرفه در رستوران ها غذا میل کنید.کافه‌ ها و رستوران ‌های مختلف در آنجا وجود دارد و فرد می ‌تواند متناسب با بودجه ‌اش پیدا کند. در یک رستوران ارزان قیمت، می توانید یک وعده غذایی مناسب با قیمت تنها 7$ (دلار) بخورید. زندگی در مینسک مانند هر شهر دیگری گران است.

افرادی که از کشورهای دیگر می آیند و در آنجا دستمزد می گیرند فکر می کنند که قیمت غذا پایین است اما برای شهروندان مینسک ارزان نیست. همانطور که در هر شهری کالاهای وارداتی به اندازه محصولات داخلی مقرون به صرفه نیستند. خودرو داشتن در بلاروس می تواند امتیاز باشد زیرا هزینه بنزین مقرون به صرفه است. بدون ماشین، باید از یک سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید که در شهر به خوبی کار می کند و اصلاً گران نیست، زیرا کارت ماهانه فقط $18 (دلار) است. جالب است بدانید که خدمات آب و برق در مینسک پول کمتری نسبت به لباس می ‌گیرند، و این در اکثر کشورهای جهان غیرمعمول است.

در نمودار زیر شاهد نرخ مالیات در بلاروس می باشید:

نرخ مالیات در بلاروس

هزینه زندگی و خدمات در بلاروس

خدمات آب و برق مربوط به کشورهای دیگر خیلی گران نیستند و جدا کردن $50 (دلار) برای خدمات اولیه در آنجا مقرون به صرفه است، اما تنها در صورتی که خانه شخصی خود را داشته باشید و مجبور به پرداخت اجاره نباشید. مینسک شهری است که ورزش و سرگرمی در آن مهم است و مردم تمایل دارند برای آن پول زیادی صرف کنند، با توجه به اینکه 8% یا حتی بیشتر از بودجه ماهانه آنها را می گیرد. اجاره زمین تنیس نسبتاً گران است، در حالی که مجوز ماهیانه در سالن بدنسازی چنین نیست. آخرین اکران سینما فقط 4$ (دلار) پرداخت می شود. با وجود اینکه قیمت اقلام لباس اصلا مقرون به صرفه نیست، اما مردم مینسک به پوشاک آنها توجه می کنند و بسیاری از جوانان لباس و کفش گران قیمت می پوشند.

با این حال، دادن بیش از $70 (دلار) برای یک شلوار جین و $90 (دلار) برای کفش دویدن در صورتی که فقط $135 (دلار) در ماه دریافت می کنید بسیار گران در نظر گرفته می شود. قیمت خرید ملک در بلاروس خیلی گران نیست حتی اگر بیشتر بودجه ماهانه را برای خارجی ها می گیرد. شما می توانید در یک آپارتمان کوچکتر با قیمت $340 (دلار) در مرکز شهر زندگی کنید یا در آپارتمانی خارج از شهر که 240$ (دلار) هزینه دارد. نسبت به درآمد، کسانی که حداقل دستمزد دریافت می کنند، هر 2 را بسیار گران می دانند. هزینه های تحصیل بسته به مقطع تحصیلی مانند کارشناسی و ارشد دکترا متفاوت است. اما به طور کلی هزینه تحصیل در بلاروس مقرون به صرفه است.

هزینه تحصیل و زندگی در بلاروس

شهریه برای برنامه مقدماتی یک ساله: دانشجویان بین المللی می توانند انتظار داشته باشند که در صورتی که خودشان به کشور آمده باشند بین 1600$ تا $1800 (دلار) برای برنامه مقدماتی یک ساله پرداخت کنند. دانشجویان بین المللی که بر اساس توافقات بین دانشگاهی یا بین المللی آمده اند، هزینه تحصیل بستگی به توافق دارد. هزینه های مرحله اول آموزش عالی بسته به دوره انتخابی و مدت دوره متفاوت است. دانش آموزان می توانند حدود $2000 (دلار) در سال انتظار داشته باشند.هزینه های تحصیلی در دانشگاهای متفاوت نیز مختلف است. دانشجویان بسته به تخصص می توانند حدود $2300 (دلار) یا بیشتر در سال انتظار داشته باشند. هزینه های زندگی در بلاروس با توجه به نوع زندگی شما مختلف است. دانشجویان می توانند بین 200$ تا $300 (دلار) در ماه انتظار داشته باشند.

در لیست زیر شاهد نرخ شاخص ایمنی در بلاروس می باشید:

  • خطر حمل و نقل و تاکسی: کم
  • خطر جیب برها: متوسط
  • خطر بلایای طبیعی: کم
  • خطر سرقت: کم
  • خطر تروریسم: کم
  • خطر کلاهبرداری: کم
  • خطر مسافرین زنان: کم

هزینه تحصیل و زندگی در بلاروس

هزینه اقلام در بلاروس

برخی از موسسات آموزشی اعم دانشگاه های دولتی و خصوصی به دانشجویان بین المللی در محوطه و یا اطراف دانشگاه خوابگاه می دهند. محل اقامت خارج از دانشگاه نیز برای دانشجویان بلاروس در دسترس است قطعا این از مشکلات زندگی در بلاروس نیست. اتاق های خوابگاه عموماً بین 1تا 3 دانشجو مشترک است. می توانید انتظار داشته باشید که $15 تا $50 (دلار) در ماه پرداخت کنید. دانشجویان می توانند آپارتمان در بلاروس اجاره کنند. هزینه بر اساس مکان و امکانات ارائه شده متفاوت است. بسته به موقعیت مکانی در داخل یا خارج از مرکز شهر، تعداد اتاق ها یک یا 3 و امکانات، می توانید بین $300 تا 600$ (دلار) بپردازید.

در جدول زیر شاهد هزینه های زندگی در بلاروس هستید:

هزینه به دلار اقلام
7$ غذا (رستوران ارزان قیمت)
0.5$ آب
0.7$ یک لیتر شیر
0.6$ یک قرص نان
0.3$ بلیط یک طرفه
4$ بلیط سینما
31$ باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای بزرگسال

سیستم حمل و نقل در بلاروس

سیستم حمل و نقل در بلاروس یک سیستم عالی است. حمل و نقل عمومی در بلاروس از تراموا، تاکسی، اتوبوس، مترو و واگن برقی تشکیل شده است. ورود به بلاروس و خارج از کشور از طریق راه آهن، تاکسی، حمل و نقل هوایی یا آبی امکان پذیر است. در بلاروس می توانید بلیط حمل و نقل را در سطوح شهر تهیه کنید. در تمام شهرهای بلاروس ایستگاه های اتوبوس وجود دارد که می توانید از آنجا بلیط تهیه کنید. بلاروس فقط در مینسک مترو دارد. اتوبوس های واگن برقی، اتوبوس، تراموا، تاکسی و تاکسی های مسیر در سراسر کشور در دسترس هستند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص ویزای بازنشستگی بلاروس پاسخگوی سوالات شماست.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.