مهاجرت تحصیلی کانادا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا

دندانپزشکی یکی از رشته های پزشکی در علوم است که امروزه مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. هر ساله دانشجویان زیادی جهت ادامه تحصیل در رشته های مختلف به کشور کانادا مهاجرت می­نمایند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. دانشجویان بین المللی پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشکده های دندانپزشکی در کانادا ابتدا می­بایست دوره ای موسوم به پریمدیکال که دوره ای آموزشی جهت آمادگی در رشته دندانپزشکی است را بگذرانند. دوره پریمدیکال معمولاً بمدت 2-4 سال طول خواهد کشید و به دانشجویان پس از اتمام این دوره مدرک کارشناسی علوم پایه در رشته های زیست شناسی- انسان شناسی و یا علوم اجتماعی اعطا می­گردد. پس از پایان دوره پریمدیکال دانشجویان می­توانند با تحصیل در دوره تخصصی دندانپزشکی در کانادا مدرک تخصصی خود را دریافت نمایند.

اگر چه اکثر دانشگاه های کشور کانادا از اعتبار بالایی برخوردار هستند و تمامی این دانشگاه ها آموزش های با کیفیتی را به دانشجویان ارائه می­نمایند، اما هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا در دانشگاه ها و ایالت های مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. با توجه به هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا برخی از دانشجویان در کنار تحصیل به انجام کارهای دانشجویی در کانادا می­پردازند. از این طریق آنان می­توانند برخی از هزینه های تحصیل و زندگی شان در این کشور را تأمین نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی در هموار سازی مسیر تحصیلی دانشجویان در دیگر کشورها را دارد

بررسی تحصیل دندانپزشکی در کانادا

تمامی دانشگاه های کشور کانادا اجازه پذیرش دانشجویان بین المللی را ندارند. از همین رو دانشجویان خارجی تنها اجازه تحصیل در برخی از دانشگاه های این کشور را دارند. این دانشگاه ها شرایطی را برای پذیرش دانشجویان بین المللی تعیین نموده اند. دانشجویانی که معدل بالای 15 در دوران متوسطه برخوردار هستند شانس بیشتری در اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های دندانپزشکی کانادا خواهند داشت. همچنین دانشجویان بسته به زبان تدریس دانشگاه های کانادا ملزم به ارائه مدارک زبان انگلیسی و یا فرانسوی هستند. البته امکان تحصیل بدون مدرک زبان در کانادا برای دانشجویان وجود دارد.. بدین طریق که دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه های این کشور دوره های آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی را بصورت فشرده در کانادا بگذرانند و پس از آن وارد دانشگاه دندانپزشکی در کانادا گردند. برنامه های آموزش دندانپزشکی در کانادا به دو دوره عمومی و تخصصی تقسیم می­شود که در طول دوره های عمومی آن بمدت 5 سال و دوره های تخصصی آن 3 سال طول خواهد کشید. دانشجویان در کانادا می­توانند آموزش های تخصصی شان را در 9 رشته بصورت حرفه ای بگذرانند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در کانادا

دانشگاه های دندانپزشکی کشور کانادا علاوه بر آموزش های با کیفیت و تخصصی از امکانات بسیار مدرن و پیشرفته آموزشی نیز برخوردار هستند. دانشگاه های بریتیش کلمبیا- تورنتو- آلبرتا- منیتوبا و وسترن انتاریو از برترین دانشگاه های دندانپزشکی در کانادا می­باشند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا در هر یک از دانشگاه های فوق متغیر است.بهتر است دانشجویان عزیز قبل از اقدام جهت پذیرش تحصیلی در کانادا ابتدا دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم در این کشور را شناسایی نمایند. دانشجویان با تحصیل دندانپزشکی در کانادا از مزایای زیر برخوردار خواهند بود:

  • امکان انجام کار ضمن تحصیل در کانادا
  • هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در کانادا
  • تحصیل به زبان انگلیسی
  • اخذ مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه هایی با اعتبار بالا
  • ادامه تحصیل در جامعه ای با رفاه اجتماعی بالا

بررسی هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا از جمله مشاغل مورد نیاز در این کشور است. دندانپزشکان در این کشور بالاترین حقوق و دستمزدها را در میان کشورهای جهان دریافت می­نمایند. بطور متوسط هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا 10000-12000 دلار در سال تخمین زده شده است که با توجه به دانشگاه های مختلف این کشور ممکن است متغیر باشد. علاوه بر این دانشجویان می­بایست هزینه هایی را بصورت ماهانه بابت مخارج زندگی خود در این کشور پرداخت نمایند. هزینه زندگی دانشجویی در کشور کانادا تقریباً 800-1000 دلار در ماه تخمین زده شده است.

کار دندانپزشکی در کانادا

دانشجویانی که تحصیلاتشان را در کشور کانادا به اتمام رسانیده اند، می­بایست ابتدا مجوز کار ( پروانه پزشکی) خود را از شورای پزشکان این کشور دریافت و پس از آن مجوز کار در کانادا را اخذ نمایند. دیگر دانشجویانی که تحصیلاتشان را در سایر کشورها به اتمام رسانیده اند، ابتدا باید مدرک تحصیلی شان را در این کشور معادل سازی نمایند. معادل سازی مدارک تحصیلی در کشور کانادا منوط به گذراندن دوره های کارآموزی در بیمارستان ها و یا کلینک های این کشور است. پزشکان و دندانپزشکان جهت اخذ مجوز کار کانادا ملزم به ارائه مدارک زیر به شورای پزشکی کانادا جهت دریافت پروانه پزشکی هستند:

  • ارائه مدرک تحصیلی دندانپزشکی از دانشگاه های معتبر در کانادا
  • ارائه گواهی گذراندن دوره های معادل سازی در کانادا
  • برخورداری از مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی
  • اخذ نمره قبولی در آزمون اخلاق حرفه ای قوانین پزشکی
  • عضویت در انجمن های دندانپزشکی در یکی از ایالت های کشور کانادا

حقوق و دستمزد دندانپزشکان در کانادا

علاوه بر اینکه هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا در مقایسه با دانشگاه های انگلیسی زبان در دیگر کشورها بسیار مناسب است، دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان در این کشور امکان دریافت حقوق های بسیار مناسبی با انجام کار در این کشور خواهند داشت. با توجه به نیاز مبرم جامعه کانادا به نیروی حرفه ای دندانپزشک، دولت این کشور هر ساله از طریق برنامه های مهاجرتی دندانپزشکان زیادی را به کانادا جذب می­نمایند. دندانپزشکان در کانادا  از حقوقی معادل با 350 هزار دلار در سال برخوردار هستند. مهمترین وظایف دندانپزشکان در کانادا عبارتند از بررسی و معاینه دهان و دندان- تشخیص بیماری های دهان و دندان- جلوگیری از بیماری های دهان – شناسایی دندان های آسیب دیده و درمان آنها می­باشد. دانشجویان عزیز جهت آگاهی از هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا در دانشگاه های مختلف این کشور می­توانند با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند و سایر جزئیات برنامه های تحصیلی در این رشته آگاهی یابند

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *