مهاجرت تحصیلی کانادا

دندانپزشکی در کانادا

دندانپزشکی در کانادا

دندانپزشکی در کانادا

برای ورود به دانشگاه های کانادا و تحصیل دندانپزشکی در کانادا دانشجویان و متقاضیان گرامی باید دانش کافی داشته باشند تا در دوره های زیر شرکت کنند:

مطالعه
تشخیص
پیشگیری و درمان بیماری ها
اختلالات و شرایط دهان
لثه
بافت ها
استخوان های مجاور و مرتبط با دندان

شرایط مهاجرت به کانادا با کشور های اروپایی مشابه نمی باشد و برای مهاجرت به این کشور پیشرفته باید شرایط خاصی داشته باشید تا به شما ویزای مربوطه ارائه شود. تحصیلات دندانپزشکی در کانادا برای دانشجویان بررسی تمام اجزای تشکیل دهنده فک و دندان و شرکت در دوره های عملی و تئوری را امکان پذیر می سازد. در دوره های عملی و تئوری دندانپزشکی در کانادا شما عزیزان از ساختار و ناهنجاری های دندان و دندان شناسی مطلع خواهید شد. به طور کلی برای درمان دندان، اعضای یک گروه درمانی شامل افراد زیر می شوند:

 • دندانپزشک
 • دستیاران
 • بهداشتکاران دهان
 • کارشناسان دندان
 • دندان درمان ها

دوره های تحصیلی

برای بدست آوردن مدرک لیسانس دانشجویان و متقاضیان باید در دوره ی لیسانس مشغول به تحصیل شوند و قابل ذکر است که در هر دانشگاه دروس پایه مشابه نمی باشند. به یاد داشته باشید که قبل از ورود به دانشگاه باید دوره پیش دانشگاهی را با موفقیت پشت سر بگذارید. دوره ی تحصیلی لیسانس در دانشگاه های کشور کانادا برای تحصیل رشته دندانپزشکی در کانادا حداکثر چهار سال به طول می انجامد.

در این دوره شاخه دکترای دندان و جراحی دندان تدریس می شود و دانشجویان برای ورود به این دوره باید در دوره ی پیش دانشگاهی نمرات کافی کسب کنند و همچنین در دانشکده دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوند تا بتوانند مشغول به تحصیل دندانپزشکی در کانادا شوند. دانشجویانی که می خواهند در دوره های بالاتر تحصیل دندانپزشکی در کانادا شرکت کنند، باید شرایط مورد نظر را داشته باشند؛ داشتن دانش کافی و همچنین کسب نمرات لازم

از مهم ترین شروط ورود به دوره های فوق لیسانس و دکترا می باشد. متقاضیان دوره ی تحصیلی دکترا در در رشته دندانپزشکی در کانادا بهتر است مقاله های پژوهشی و تحقیقاتی ارائه دهند تا آسان تر وارد دانشکده های دندانپزشکی در کانادا شوند. مخارج تحصیلی کلی رشته دندانپزشکی به طور کلی از چهل و یک هزار دلار تا دویست و بیست هزار دلار می باشد.

چه دانشگاه هایی رشته دندانپزشکی را در کشور پیشرفته کانادا ارائه می دهند؟

دانشگاه بریتیش کلمبیا

 

دانشگاه تورنتو

 

دانشگاه آلبرتا

 

دانشگاه مانیتوبا

 

دانشگاه دالهاوزی

 

دانشگاه وسترن آنتاریو

 

دانشگاه مک گیل

 

دانشگاه مونترال

 

دانشگاه ساسکاچوان

 

دانشگاه لاوال

 

چرا کانادا؟

متقاضیان زیادی به موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه می کنند و سوال اصلی آن ها این است که:

 چرا کانادا از بهترین کشور های تحصیل دندانپزشکی در جهان می باشد؟

شما عزیزان با اتمام دوره های تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا می توانید به راحتی مطب خصوصی تاسیس کنید و یا در مراکز درمانی دولتی مشغول به کار شوید. به دلیل بالا رفتن درصد کهن سالان در کشور کانادا، دولت این کشور به دنبال جذب نیروی کار جوان می باشد؛ به همین دلیل این امر می تواند فرصت خوبی برای متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در کانادا باشد.

در صورتی که متقاضی بتواند مطب خصوصی تاسیس کند، قادر به جذب نیروی کار مختص به مرکز خود خواهد شد. در کشور پیشرفته کانادا رشته دندانپزشکی با جدید ترین روش های تحصیلی ارائه می شود و تمام کشور های جهان شاهد پیشرفت روزانه این رشته در کانادا می باشند. دانشجویانی که مایل به افزایش دانش خود هستند، می توانند با شرکت در دوره های اضافه، این کار را انجام دهند.

چرا دندانپزشکان سراسر جهان تحصیل دندانپزشکی در کانادا را انتخاب می کنند؟

یکی از مهم ترین دلایلی که دندانپزشکان این کشور را انتخاب می کنند، وجود شرایط اجتماعی بسیار مطلوب می باشد. دومین دلیل انتخاب کشور کانادا برای تحصیل دندانپزشکی، وجود مشاغل مناسب با درآمد بالا و همچنین شرایط خوب کاری می باشد. سومین دلیل انتخاب کشور پیشرفته کانادا برای تحصیل دندانپزشکی، ارائه و تدرسی درس های مرتبط با این رشته با جدید ترین روش های تحصیلی می باشد.

میزان درآمد

درآمد این رشته بسیار بالا می باشد و متقاضیان آن هر ساله بیشتر می شوند؛ به طوری که شما با اخد مدرک از معتبر ترین دانشگاه های کانادا می توانید در روستا ها و شهر های کوچک این کشور نیز مشغول به کار شوید و درآمد فوق العاده ای داشته باشید.

سازمان های مربوطه

به طور کلی سه سازمان و انجمن در زمینه ی دندانپزشکی فعال می باشند:

 • Canadian Dental Association.
 • The National Dental Examining Board of Canada.
 • DRA Global.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کسب مدارک سازمان های ذکر شده و همچنین مشخصات دقیق این سازمان های می توانید به موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دانشجویان دندانپزشکی در کانادا چه مدارکی می توانند کسب کنند؟

 • Doctor of Dental Surgery.
 • Doctor of Medicine in Dentistry or Doctor of Dental Medicine.

کسب اجازه کار

کسب اجازه کار در زمینه ی دندانپزشکی در کشور کانادا الزامی می باشد زیرا این رشته از مهم ترین رشته های کشور کانادا می باشد و تعداد متقاضیان این رشته نیز بسیار بالا می باشند.

چه مدارکی برای کسب مجوز کاری لازم می باشد؟

 • کسب مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر کشور کانادا.
 • کسب مدرک از سازمان های مربوطه و همچنین برابر سازی مدرک تحصیلی متقاضی.
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا مدرک زبان فرانسوی معتبر و رسمی.

شایان ذکر است که مدارک لازم برای بدست آوردن مجوز کار در کانادا بستگی به استان سکونت و قوانین و مقررات آن دارد. شما عزیزان برای مشغول به کار شدن در کشور کانادا در زمینه های مختلف رشته دندانپزشکی باید از دو تا چهار سال مشغول به تحصیل شوید و مدرک دانشگاهی کسب کنید.

تحصیلات تکمیلی سه ساله نیز از مهم ترین فاکتور های مشغول به کار شدن در کانادا می باشد ،بعد از تحصیل، شما باید از سازمان های مربوطه استان سکونت خود اجازه کار کسب کنید، دندانپزشکان در کشور کانادا می توانند درآمد بالایی داشته باشند به طور کلی درآمد در رشته دندانپزشکی در کانادا بستگی به توانایی ها و میزان دانش فرد دارد اما میانگین درآمد یک دندانپزشک خوب هر ساله بیش از دویست هزار دلار می باشد.

مواجب کار دندانپزشکی

افرادی که به عنوان دندانپزشک در کشور کانادا مشغول به کار می شوند، وظایف آن ها به صورت زیر می باشد:

بررسی دندان،‌ لثه و بافت های اطراف بیمار برای تشخیص بیماری، آسیب و خراب شدگی و ارائه درمان ها و راهکارهای مناسب.

 

بازیابی، استخراج و جایگزنی دندان بیمار و خراب شده

 

انجام جراحی دهان، جراحی لثه و درمان های دیگر

 

مشاوره در زمینه ی بهداشت دهان و دندان

 

نظارت بر بهداشت دهان و دندان، بهداشتکاران دندان، دستیاران دندان و سایر کارمندان

 

دندانپزشکی در کانادا

برای مشغول به کار شدن در زمینه ی دندانپزشکی در کانادا شما عزیزان می بایست در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوید و مدرک مورد نظر را کسب کنید و یا در صورت نیاز مدرک تحصیلی خود را در سازمان های ذکر شده تبدیل کنید و سپس با دریافت مجوز کاری مشغول به کار شوید. موسسه سفیران سروش سعادت آماده ی انجام تمامی امور پرونده مهاجرتی شما در زمینه های مختلف می باشد و می تواند شما را در راه بدست آورند اقامت دائم کانادا یاری کند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *